* Политика новости » Банки »

* *

Облігації за долари: як купити і скільки можна заробити - Фінансові новини - Ми розібралися в перевагах і недоліках доларових державних облігацій для населення. | СЬОГОДНІ

  1. Облігації за долари: як купити і скільки можна заробити 7 березня 2012, 10:33 Переглядів: Доларові...
  2. Орфографічна помилка в тексті:
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:
  6. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  7. АВТОР:
  8. Орфографічна помилка в тексті:

Облігації за долари: як купити і скільки можна заробити

7 березня 2012, 10:33 Переглядів:

7 березня 2012, 10:33 Переглядів:

Доларові облігації vs депозити: порівняння умов.

Уже в другому кварталі цього року Міністерство фінансів України має намір продавати населенню доларові державні облігації, які раніше були доступні тільки комерційним банкам. Облігації будуть коштувати від $ 500 за штуку, випускатися терміном на 1 і 3 роки, а платити по ним обіцяють ні багато ні мало - 9% річних. Більший заробіток на доларах вам зараз не запропонує жоден банк. До речі, продавати ці облігації держава збирається якраз через комерційні банки. Ми вирішили розібратися, де і як можна буде купити такі цінні папери, як на них заробити і які в цій справі можуть зустрітися підводні камені.

НАВІЩО ВОНИ ПОТРІБНІ?

Прибутковість нових доларових облігацій Мінфін обіцяє встановити на рівні 9% річних. Для порівняння зазначимо, що за доларовими депозитами терміном на рік банки пропонують 2,5-9% річних. Тобто, прибутковість облігацій висока, але не вище за прибутковість депозитів. Виникає питання - навіщо зв'язуватися з валютними облігаціями? Як виявилося, у них є перевага перед депозитами в доларах. Адже відкриваючи депозит, ви не можете бути впевнені в тому, що обраний вами банк не збанкрутує. Тим більше що часто найвищі ставки саме в тих банках, у яких недостатньо грошових ресурсів. У разі ж банкрутства ви зможете розраховувати тільки на компенсацію з Фонду гарантування вкладів в сумі не більше 150 тис. Грн. Якщо ж у вашого банку багато вкладників, компенсації виплачуватимуть потроху і довго. Ще гірше буде в тому випадку, якщо фінустанова не визнають банкрутом, а просто введуть в ньому тимчасову адміністрацію і "заморозять" всі депозити. Тоді свої гроші ви побачите нескоро. А на валютні облігації ви отримуєте 100% -ву гарантію держави. Це означає, що навіть якщо банк збанкрутує, ви отримаєте гроші через інший банк. Адже, по суті, ви укладали договір з Мінфіном, а банк - тільки посередник.

ГРА НА КУРСІ

Важливо знати, що продати Мінфіну в кінці терміну (тобто на первинному ринку) такі облігації ви зможете за долари. Але до закінчення терміну дії (на вторинному ринку) ви зможете виручити за них лише гривню. "Розрахунки на вторинному ринку йдуть тільки в національній валюті", - пояснив директор департаменту з управління валютними резервами і здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст. Тобто, "ходити" по ринку вони будуть в гривні за біржовим курсом (облігації на вторинному ринку продаються через фондові біржі). До речі, для "підкованого" інвестора це ще одна перевага валютних облігацій - на їхньому курсі можна грати на біржі. Але якщо ви в цьому не фахівець, краще не ризикуйте, а дочекайтеся кінця терміну дії паперу і отримаєте по ній максимальну прибутковість.

Але якщо ви в цьому не фахівець, краще не ризикуйте, а дочекайтеся кінця терміну дії паперу і отримаєте по ній максимальну прибутковість

ЯК І ДЕ КУПИТИ

Купити облігації безпосередньо в Мінфіні ви не зможете, але це буде нескладно зробити через банк. Щоб придбати облігації, вам потрібно буде прийти в банк, через який Мінфін займається їх продажем (він називається первинним дилером). Там укласти договір про відкриття рахунку в цінних паперах (на кшталт депозитного) і доручити своєму банку купити від вашого імені на аукціоні облігації на основі заявки від імені та за дорученням фізособи. Саме на цей рахунок банк і зарахує куплені для вас облігації. При цьому вам на руки не видадуть цінні папери, на яких вказана їх вартість. Облігації будуть існувати в електронному вигляді. За словами директора департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галини Пахачук, вже у 2-му кварталі Мінфін випустить "коротку карту" для фізособи, в якій покроково пропише порядок покупки облігацій. Також чиновники повідомлять, через які банки можна буде купувати облігації. Зараз таких фінансових контор вже 16, але в майбутньому стане ще більше.

Після випуску доларових облігацій Мінфін збирається випустити гривневі (їх прибутковість, як планується, буде 13% річних). І вже за гривні ви зможете купити облігації в паперовому вигляді. Такий папір можна буде подарувати або віддати кому завгодно. Правда, тримати вдома цінності завжди ризиковано. Адже якщо таку облігацію у вас вкрадуть, вам потім буде складно довести своє право на неї. Інша справа - банківський рахунок. Навіть якщо договір про його відкритті у вас пропаде, скористатися ним грабіжники не зможуть.

[Money1]

ЛОЖКА ДЬОГТЮ

Як і в будь-якому іншому випадку, при покупці держоблігацій без "підводних каменів" не обійдеться.

Додаткові витрати. По-перше, банк безкоштовно допомагати вам не буде. Тому йому доведеться заплатити комісію за відкриття і обслуговування рахунку. Але чиновники Мінфіну обіцяють, що ця плата буде невисока. Наприклад, зараз в "Ощадбанку" за покупку однієї облігації вартістю $ 1000. потрібно заплатити 10 центів, тобто, 0,01%. А за відкриття рахунку - 20 грн. Втім, у неспеціалізованого банку комісія може бути і вище. "Для неспеціалізованого комбанка 10 центів за облігацію - це дуже мало, - пояснює глава правління банку" Фінанси та Кредит "Володимир Хливнюк. - А для спеціалізованого - нормально". Так що, ваше завдання - вибрати найвигідніші для себе умови.

ФОРС МАЖОР. Крім того, купуючи облігації терміном на 3 роки, не можна забувати, що економіка країни непередбачувана. Тому завжди існує ризик дефолту, тобто ситуації, коли держава не може розплатитися за своїми боргами. У такому випадку гроші, які ви повинні будете отримати, Мінфін реструктуризує на більш тривалий час (тобто виплатить кількома платежами пізніше потрібного терміну). Втім, якщо Україна оголосить дефолт, комерційні банки також постраждають і забрати валютні депозити теж не відразу вийде.

ДОСТРОКОВЕ ПРИПИНЕННЯ. Є і ще один недолік валютних облігацій для звичайної людини. Якщо ви купите собі таку облігацію строком на рік, а потім вам раптом знадобляться гроші завчасно, ви зможете її продати, але отримаєте прибутковість менше 9%. Втім, якщо ви достроково розірвете депозитний договір, ви втратите всі нараховані на той момент відсотки. Тому ризики валютних облігацій мало чим відрізняються від ризиків по банківських вкладах.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Доходи за держоблігаціями потрібно декларувати в податковій. Але податки з них фізособам платити не потрібно.

Переваги валютних облігацій:

1. Висока прибутковість - 9%.

2. Державна гарантія на 100% вартості.

3. Хороша ліквідність (їх можна в будь-який момент продати).

4. Чи можуть бути заставою за кредитом на 95-100% його розміру.

5. Чи захищені від валютних ризиків - їх вартість прив'язана до долара.

Недоліки валютних облігацій:

1. При достроковий продаж прибутковість знижується, а виплати відбуваються в гривні за поточним курсом.

2. У разі дефолту країни свої гроші ви отримаєте не відразу і частинами.

3. Висока сума "входу": щоб купити облігації, потрібно мінімум $ 500.

подорожчання ДЕПОЗИТІВ

Ідея Мінфіну допустити до аукціонів валютних облігацій не тільки банки, але і "простих смертних" викликала невдоволення у деяких банкірів. Як пояснив заступник голови правління "Дочірнього банку Ощадбанку Росії" Дмитро Золотько, справа в тому, що Мінфін буде переманювати банківських клієнтів, які раніше відкривали валютні депозити. Щоб утримати вкладників, банки будуть змушені підвищити ставки по вкладах. Зараз вони невисокі, тому що банкам долари для кредитування не потрібні - закон забороняє видачу валютних позик. Банкам вигідно знижувати ставки, щоб залучити дешеві гроші, вкласти їх в держоблігації і заробити. "Такі облігації користуються попитом у банків, тому що їх прибутковість висока, а продати їх дуже легко, - розповів Олександр Дубихвіст. - Тому банки залучають у населення долари на рік під невисокі відсотки, і заробляють, вкладаючи їх в держоблігації під 9%".

До речі, понести гроші не комбанкам, а Мінфіну люди цілком можуть, адже за законом доходи фізосіб від державних цінних паперів, як і доходи від депозитів, звільнені від оподаткування. "Я вважаю, що банки, коли побачать конкуренцію своїх депозитів з боку держпаперів, підвищать прибутковість за валютними депозитами, і будуть давати на 1,5-2% більше, ніж держава за валютними облігаціями", - говорить глава правління Ощадбанку Сергій Подрєзов.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Облігації за долари: як купити і скільки можна заробити". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Матичак Тетяна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Облігації за долари: як купити і скільки можна заробити

7 березня 2012, 10:33 Переглядів:

7 березня 2012, 10:33 Переглядів:

Доларові облігації vs депозити: порівняння умов.

Уже в другому кварталі цього року Міністерство фінансів України має намір продавати населенню доларові державні облігації, які раніше були доступні тільки комерційним банкам. Облігації будуть коштувати від $ 500 за штуку, випускатися терміном на 1 і 3 роки, а платити по ним обіцяють ні багато ні мало - 9% річних. Більший заробіток на доларах вам зараз не запропонує жоден банк. До речі, продавати ці облігації держава збирається якраз через комерційні банки. Ми вирішили розібратися, де і як можна буде купити такі цінні папери, як на них заробити і які в цій справі можуть зустрітися підводні камені.

НАВІЩО ВОНИ ПОТРІБНІ?

Прибутковість нових доларових облігацій Мінфін обіцяє встановити на рівні 9% річних. Для порівняння зазначимо, що за доларовими депозитами терміном на рік банки пропонують 2,5-9% річних. Тобто, прибутковість облігацій висока, але не вище за прибутковість депозитів. Виникає питання - навіщо зв'язуватися з валютними облігаціями? Як виявилося, у них є перевага перед депозитами в доларах. Адже відкриваючи депозит, ви не можете бути впевнені в тому, що обраний вами банк не збанкрутує. Тим більше що часто найвищі ставки саме в тих банках, у яких недостатньо грошових ресурсів. У разі ж банкрутства ви зможете розраховувати тільки на компенсацію з Фонду гарантування вкладів в сумі не більше 150 тис. Грн. Якщо ж у вашого банку багато вкладників, компенсації виплачуватимуть потроху і довго. Ще гірше буде в тому випадку, якщо фінустанова не визнають банкрутом, а просто введуть в ньому тимчасову адміністрацію і "заморозять" всі депозити. Тоді свої гроші ви побачите нескоро. А на валютні облігації ви отримуєте 100% -ву гарантію держави. Це означає, що навіть якщо банк збанкрутує, ви отримаєте гроші через інший банк. Адже, по суті, ви укладали договір з Мінфіном, а банк - тільки посередник.

ГРА НА КУРСІ

Важливо знати, що продати Мінфіну в кінці терміну (тобто на первинному ринку) такі облігації ви зможете за долари. Але до закінчення терміну дії (на вторинному ринку) ви зможете виручити за них лише гривню. "Розрахунки на вторинному ринку йдуть тільки в національній валюті", - пояснив директор департаменту з управління валютними резервами і здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст. Тобто, "ходити" по ринку вони будуть в гривні за біржовим курсом (облігації на вторинному ринку продаються через фондові біржі). До речі, для "підкованого" інвестора це ще одна перевага валютних облігацій - на їхньому курсі можна грати на біржі. Але якщо ви в цьому не фахівець, краще не ризикуйте, а дочекайтеся кінця терміну дії паперу і отримаєте по ній максимальну прибутковість.

Але якщо ви в цьому не фахівець, краще не ризикуйте, а дочекайтеся кінця терміну дії паперу і отримаєте по ній максимальну прибутковість

ЯК І ДЕ КУПИТИ

Купити облігації безпосередньо в Мінфіні ви не зможете, але це буде нескладно зробити через банк. Щоб придбати облігації, вам потрібно буде прийти в банк, через який Мінфін займається їх продажем (він називається первинним дилером). Там укласти договір про відкриття рахунку в цінних паперах (на кшталт депозитного) і доручити своєму банку купити від вашого імені на аукціоні облігації на основі заявки від імені та за дорученням фізособи. Саме на цей рахунок банк і зарахує куплені для вас облігації. При цьому вам на руки не видадуть цінні папери, на яких вказана їх вартість. Облігації будуть існувати в електронному вигляді. За словами директора департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галини Пахачук, вже у 2-му кварталі Мінфін випустить "коротку карту" для фізособи, в якій покроково пропише порядок покупки облігацій. Також чиновники повідомлять, через які банки можна буде купувати облігації. Зараз таких фінансових контор вже 16, але в майбутньому стане ще більше.

Після випуску доларових облігацій Мінфін збирається випустити гривневі (їх прибутковість, як планується, буде 13% річних). І вже за гривні ви зможете купити облігації в паперовому вигляді. Такий папір можна буде подарувати або віддати кому завгодно. Правда, тримати вдома цінності завжди ризиковано. Адже якщо таку облігацію у вас вкрадуть, вам потім буде складно довести своє право на неї. Інша справа - банківський рахунок. Навіть якщо договір про його відкритті у вас пропаде, скористатися ним грабіжники не зможуть.

[Money1]

ЛОЖКА ДЬОГТЮ

Як і в будь-якому іншому випадку, при покупці держоблігацій без "підводних каменів" не обійдеться.

Додаткові витрати. По-перше, банк безкоштовно допомагати вам не буде. Тому йому доведеться заплатити комісію за відкриття і обслуговування рахунку. Але чиновники Мінфіну обіцяють, що ця плата буде невисока. Наприклад, зараз в "Ощадбанку" за покупку однієї облігації вартістю $ 1000. потрібно заплатити 10 центів, тобто, 0,01%. А за відкриття рахунку - 20 грн. Втім, у неспеціалізованого банку комісія може бути і вище. "Для неспеціалізованого комбанка 10 центів за облігацію - це дуже мало, - пояснює глава правління банку" Фінанси та Кредит "Володимир Хливнюк. - А для спеціалізованого - нормально". Так що, ваше завдання - вибрати найвигідніші для себе умови.

ФОРС МАЖОР. Крім того, купуючи облігації терміном на 3 роки, не можна забувати, що економіка країни непередбачувана. Тому завжди існує ризик дефолту, тобто ситуації, коли держава не може розплатитися за своїми боргами. У такому випадку гроші, які ви повинні будете отримати, Мінфін реструктуризує на більш тривалий час (тобто виплатить кількома платежами пізніше потрібного терміну). Втім, якщо Україна оголосить дефолт, комерційні банки також постраждають і забрати валютні депозити теж не відразу вийде.

ДОСТРОКОВЕ ПРИПИНЕННЯ. Є і ще один недолік валютних облігацій для звичайної людини. Якщо ви купите собі таку облігацію строком на рік, а потім вам раптом знадобляться гроші завчасно, ви зможете її продати, але отримаєте прибутковість менше 9%. Втім, якщо ви достроково розірвете депозитний договір, ви втратите всі нараховані на той момент відсотки. Тому ризики валютних облігацій мало чим відрізняються від ризиків по банківських вкладах.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Доходи за держоблігаціями потрібно декларувати в податковій. Але податки з них фізособам платити не потрібно.

Переваги валютних облігацій:

1. Висока прибутковість - 9%.

2. Державна гарантія на 100% вартості.

3. Хороша ліквідність (їх можна в будь-який момент продати).

4. Чи можуть бути заставою за кредитом на 95-100% його розміру.

5. Чи захищені від валютних ризиків - їх вартість прив'язана до долара.

Недоліки валютних облігацій:

1. При достроковий продаж прибутковість знижується, а виплати відбуваються в гривні за поточним курсом.

2. У разі дефолту країни свої гроші ви отримаєте не відразу і частинами.

3. Висока сума "входу": щоб купити облігації, потрібно мінімум $ 500.

подорожчання ДЕПОЗИТІВ

Ідея Мінфіну допустити до аукціонів валютних облігацій не тільки банки, але і "простих смертних" викликала невдоволення у деяких банкірів. Як пояснив заступник голови правління "Дочірнього банку Ощадбанку Росії" Дмитро Золотько, справа в тому, що Мінфін буде переманювати банківських клієнтів, які раніше відкривали валютні депозити. Щоб утримати вкладників, банки будуть змушені підвищити ставки по вкладах. Зараз вони невисокі, тому що банкам долари для кредитування не потрібні - закон забороняє видачу валютних позик. Банкам вигідно знижувати ставки, щоб залучити дешеві гроші, вкласти їх в держоблігації і заробити. "Такі облігації користуються попитом у банків, тому що їх прибутковість висока, а продати їх дуже легко, - розповів Олександр Дубихвіст. - Тому банки залучають у населення долари на рік під невисокі відсотки, і заробляють, вкладаючи їх в держоблігації під 9%".

До речі, понести гроші не комбанкам, а Мінфіну люди цілком можуть, адже за законом доходи фізосіб від державних цінних паперів, як і доходи від депозитів, звільнені від оподаткування. "Я вважаю, що банки, коли побачать конкуренцію своїх депозитів з боку держпаперів, підвищать прибутковість за валютними депозитами, і будуть давати на 1,5-2% більше, ніж держава за валютними облігаціями", - говорить глава правління Ощадбанку Сергій Подрєзов.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Облігації за долари: як купити і скільки можна заробити". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Матичак Тетяна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Облігації за долари: як купити і скільки можна заробити

7 березня 2012, 10:33 Переглядів:

7 березня 2012, 10:33 Переглядів:

Доларові облігації vs депозити: порівняння умов.

Уже в другому кварталі цього року Міністерство фінансів України має намір продавати населенню доларові державні облігації, які раніше були доступні тільки комерційним банкам. Облігації будуть коштувати від $ 500 за штуку, випускатися терміном на 1 і 3 роки, а платити по ним обіцяють ні багато ні мало - 9% річних. Більший заробіток на доларах вам зараз не запропонує жоден банк. До речі, продавати ці облігації держава збирається якраз через комерційні банки. Ми вирішили розібратися, де і як можна буде купити такі цінні папери, як на них заробити і які в цій справі можуть зустрітися підводні камені.

НАВІЩО ВОНИ ПОТРІБНІ?

Прибутковість нових доларових облігацій Мінфін обіцяє встановити на рівні 9% річних. Для порівняння зазначимо, що за доларовими депозитами терміном на рік банки пропонують 2,5-9% річних. Тобто, прибутковість облігацій висока, але не вище за прибутковість депозитів. Виникає питання - навіщо зв'язуватися з валютними облігаціями? Як виявилося, у них є перевага перед депозитами в доларах. Адже відкриваючи депозит, ви не можете бути впевнені в тому, що обраний вами банк не збанкрутує. Тим більше що часто найвищі ставки саме в тих банках, у яких недостатньо грошових ресурсів. У разі ж банкрутства ви зможете розраховувати тільки на компенсацію з Фонду гарантування вкладів в сумі не більше 150 тис. Грн. Якщо ж у вашого банку багато вкладників, компенсації виплачуватимуть потроху і довго. Ще гірше буде в тому випадку, якщо фінустанова не визнають банкрутом, а просто введуть в ньому тимчасову адміністрацію і "заморозять" всі депозити. Тоді свої гроші ви побачите нескоро. А на валютні облігації ви отримуєте 100% -ву гарантію держави. Це означає, що навіть якщо банк збанкрутує, ви отримаєте гроші через інший банк. Адже, по суті, ви укладали договір з Мінфіном, а банк - тільки посередник.

ГРА НА КУРСІ

Важливо знати, що продати Мінфіну в кінці терміну (тобто на первинному ринку) такі облігації ви зможете за долари. Але до закінчення терміну дії (на вторинному ринку) ви зможете виручити за них лише гривню. "Розрахунки на вторинному ринку йдуть тільки в національній валюті", - пояснив директор департаменту з управління валютними резервами і здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст. Тобто, "ходити" по ринку вони будуть в гривні за біржовим курсом (облігації на вторинному ринку продаються через фондові біржі). До речі, для "підкованого" інвестора це ще одна перевага валютних облігацій - на їхньому курсі можна грати на біржі. Але якщо ви в цьому не фахівець, краще не ризикуйте, а дочекайтеся кінця терміну дії паперу і отримаєте по ній максимальну прибутковість.

Але якщо ви в цьому не фахівець, краще не ризикуйте, а дочекайтеся кінця терміну дії паперу і отримаєте по ній максимальну прибутковість

ЯК І ДЕ КУПИТИ

Купити облігації безпосередньо в Мінфіні ви не зможете, але це буде нескладно зробити через банк. Щоб придбати облігації, вам потрібно буде прийти в банк, через який Мінфін займається їх продажем (він називається первинним дилером). Там укласти договір про відкриття рахунку в цінних паперах (на кшталт депозитного) і доручити своєму банку купити від вашого імені на аукціоні облігації на основі заявки від імені та за дорученням фізособи. Саме на цей рахунок банк і зарахує куплені для вас облігації. При цьому вам на руки не видадуть цінні папери, на яких вказана їх вартість. Облігації будуть існувати в електронному вигляді. За словами директора департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галини Пахачук, вже у 2-му кварталі Мінфін випустить "коротку карту" для фізособи, в якій покроково пропише порядок покупки облігацій. Також чиновники повідомлять, через які банки можна буде купувати облігації. Зараз таких фінансових контор вже 16, але в майбутньому стане ще більше.

Після випуску доларових облігацій Мінфін збирається випустити гривневі (їх прибутковість, як планується, буде 13% річних). І вже за гривні ви зможете купити облігації в паперовому вигляді. Такий папір можна буде подарувати або віддати кому завгодно. Правда, тримати вдома цінності завжди ризиковано. Адже якщо таку облігацію у вас вкрадуть, вам потім буде складно довести своє право на неї. Інша справа - банківський рахунок. Навіть якщо договір про його відкритті у вас пропаде, скористатися ним грабіжники не зможуть.

[Money1]

ЛОЖКА ДЬОГТЮ

Як і в будь-якому іншому випадку, при покупці держоблігацій без "підводних каменів" не обійдеться.

Додаткові витрати. По-перше, банк безкоштовно допомагати вам не буде. Тому йому доведеться заплатити комісію за відкриття і обслуговування рахунку. Але чиновники Мінфіну обіцяють, що ця плата буде невисока. Наприклад, зараз в "Ощадбанку" за покупку однієї облігації вартістю $ 1000. потрібно заплатити 10 центів, тобто, 0,01%. А за відкриття рахунку - 20 грн. Втім, у неспеціалізованого банку комісія може бути і вище. "Для неспеціалізованого комбанка 10 центів за облігацію - це дуже мало, - пояснює глава правління банку" Фінанси та Кредит "Володимир Хливнюк. - А для спеціалізованого - нормально". Так що, ваше завдання - вибрати найвигідніші для себе умови.

ФОРС МАЖОР. Крім того, купуючи облігації терміном на 3 роки, не можна забувати, що економіка країни непередбачувана. Тому завжди існує ризик дефолту, тобто ситуації, коли держава не може розплатитися за своїми боргами. У такому випадку гроші, які ви повинні будете отримати, Мінфін реструктуризує на більш тривалий час (тобто виплатить кількома платежами пізніше потрібного терміну). Втім, якщо Україна оголосить дефолт, комерційні банки також постраждають і забрати валютні депозити теж не відразу вийде.

ДОСТРОКОВЕ ПРИПИНЕННЯ. Є і ще один недолік валютних облігацій для звичайної людини. Якщо ви купите собі таку облігацію строком на рік, а потім вам раптом знадобляться гроші завчасно, ви зможете її продати, але отримаєте прибутковість менше 9%. Втім, якщо ви достроково розірвете депозитний договір, ви втратите всі нараховані на той момент відсотки. Тому ризики валютних облігацій мало чим відрізняються від ризиків по банківських вкладах.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Доходи за держоблігаціями потрібно декларувати в податковій. Але податки з них фізособам платити не потрібно.

Переваги валютних облігацій:

1. Висока прибутковість - 9%.

2. Державна гарантія на 100% вартості.

3. Хороша ліквідність (їх можна в будь-який момент продати).

4. Чи можуть бути заставою за кредитом на 95-100% його розміру.

5. Чи захищені від валютних ризиків - їх вартість прив'язана до долара.

Недоліки валютних облігацій:

1. При достроковий продаж прибутковість знижується, а виплати відбуваються в гривні за поточним курсом.

2. У разі дефолту країни свої гроші ви отримаєте не відразу і частинами.

3. Висока сума "входу": щоб купити облігації, потрібно мінімум $ 500.

подорожчання ДЕПОЗИТІВ

Ідея Мінфіну допустити до аукціонів валютних облігацій не тільки банки, але і "простих смертних" викликала невдоволення у деяких банкірів. Як пояснив заступник голови правління "Дочірнього банку Ощадбанку Росії" Дмитро Золотько, справа в тому, що Мінфін буде переманювати банківських клієнтів, які раніше відкривали валютні депозити. Щоб утримати вкладників, банки будуть змушені підвищити ставки по вкладах. Зараз вони невисокі, тому що банкам долари для кредитування не потрібні - закон забороняє видачу валютних позик. Банкам вигідно знижувати ставки, щоб залучити дешеві гроші, вкласти їх в держоблігації і заробити. "Такі облігації користуються попитом у банків, тому що їх прибутковість висока, а продати їх дуже легко, - розповів Олександр Дубихвіст. - Тому банки залучають у населення долари на рік під невисокі відсотки, і заробляють, вкладаючи їх в держоблігації під 9%".

До речі, понести гроші не комбанкам, а Мінфіну люди цілком можуть, адже за законом доходи фізосіб від державних цінних паперів, як і доходи від депозитів, звільнені від оподаткування. "Я вважаю, що банки, коли побачать конкуренцію своїх депозитів з боку держпаперів, підвищать прибутковість за валютними депозитами, і будуть давати на 1,5-2% більше, ніж держава за валютними облігаціями", - говорить глава правління Ощадбанку Сергій Подрєзов.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Облігації за долари: як купити і скільки можна заробити". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Матичак Тетяна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

НАВІЩО ВОНИ ПОТРІБНІ?
Виникає питання - навіщо зв'язуватися з валютними облігаціями?
НАВІЩО ВОНИ ПОТРІБНІ?
Виникає питання - навіщо зв'язуватися з валютними облігаціями?
НАВІЩО ВОНИ ПОТРІБНІ?
Виникає питання - навіщо зв'язуватися з валютними облігаціями?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей