* Политика новости » Банки »

* *

Економіка: ложка дьогтю до бочки меду

Глава ФРС Бен Бернанке констатує поліпшення ситуації в економіці США, про що, на його думку, свідчить зростання процентних ставок на ринку держборгу. Економісти дружно підвищили прогнози темпів зростання економіки. А ось рейтингові агентства побоюються погіршення ситуації Глава ФРС Бен Бернанке констатує поліпшення ситуації в економіці США, про що, на його думку, свідчить зростання процентних ставок на ринку держборгу

Photostogo.com/Russian Look

Вашингтон. 14 січня. FINMARKET.RU - Глава Федеральної резервної системи (ФРС) Бен Бернанке вважає, що зростання процентних ставок на ринку держборгу США відображає поліпшення економічного прогнозу і не свідчить про провал політики американського ЦБ, повідомляє агентство Bloomberg .

"Процентні ставки стали вище, але, думаю, це в основному тому, що новини краще. Це реакція на більш сильну економіку і покращилися очікування. Таким чином, (наша) політика допомогла", - сказав він, виступаючи на конференції в Арлінгтоні, штат Вірджинія.

Прибутковість 10-річних держоблігацій досягла зараз 3,3% проти 2,57% 3 листопада, коли була запущена нова програма купівлі облігацій.

"Ми бачимо зміцнення економіки", - констатував Б.Бернанке. За його словами, зростання ВВП в цьому році може скласти 3-4%.

За оцінками аналітиків ФРС, нова програма щодо купівлі облігацій призведе до створення приблизно 700 тис. Робочих місць. Заступник голови ФРС Джанет Йеллен раніше заявляла, посилаючись на це дослідження, що інфляція в США, якби не було QE2, була б на відсоток нижче.

"Це (програма покупки облігацій) не панацея, але, думаю, вона дасть ефект з точки зору досягнення максимальної занятности і цінової стабільності", - сказала вона, полемізуючи з критиками програми.

Економісти також випромінюють оптимізм і продовжують підвищувати прогнози щодо темпів зростання американської економіки. Тепер вони розраховують на збільшення ВВП США в цьому році на 3,3%, а не на 2,9%, як прогнозувалося ще в листопаді, свідчить чергове опитування The Wall Street Journal .

"Американська економіка, як видається, успішно перейшла від пожвавлення, що базується в основному на госстімулірованія і відновленні запасів продукції, до зростання на основі внутрішнього споживчого попиту і збільшення експорту", - вважають економісти Wells Fargo & Co.

Згідно з консенсус-прогнозом, в минулому 4-му кварталі економіка США зросла на 3,3% (місяць тому очікувалося всього 2,6%, в листопаді - 2,4%), і таким же зростання ВВП буде в 1-му кварталі 2011 м Потім він складе 3,2% в 2-му кварталі, 3,3% - в 3-м і 3,5% - в 4-м.

Економісти розраховують, що кожен місяць економіка США буде створювати в цьому році майже по 180 тис. Робочих місць, що майже в 2 рази вище рівня минулого року.

Інфляція очікується в цьому році на рівні 1,9%, тобто в межах цільового коридору Федерального резерву. Економісти не прогнозують зростання цін на нафту в 2011 році, на їхню думку, в грудні цього року вона буде коштувати менше $ 91 за барель, тобто приблизно стільки ж, скільки на початку року.

50 з 55 опитаних економістів вважають, що ЦБ повністю реалізує вже оголошену $ 600-мільярдну програму щодо купівлі облігацій, але на цьому зупиниться.

На тлі оптимістичних прогнозів експерти міжнародних рейтингових агентств висловили неприємні речі на адресу американської економіки. Так, Standard & Poor's і Moody's опублікували в четвер застереження щодо кредитного рейтингу США, посиливши побоювання з приводу погіршення фінансової ситуації в країні.

Moody's вважає, що США необхідно повернути назад політику країни з нарощування боргу для підтримки свого рейтингу на рівні "ААА".

"Подальші дії будуть необхідні для того, щоб уникнути несприятливої ​​боргової траєкторії, яка підвищує ймовірність зміни негативного прогнозу для рейтингу" AAA ", - йдеться в звіті Moody's, який процитувала WSJ.

S & P також не виключає ймовірності зміни прогнозу для суверенного рейтингу США через погіршення фінансової ситуації в країні останнім часом.

Зараз рейтинг США за шкалою обох агентств знаходиться на рівні "AAA" зі стабільним прогнозом.

"Думка ринків полягає в тому, що США продовжать отримувати вигоду від безмірних переваг, пов'язаних з доларом", для фінансування свого дефіциту, вважає глава французького відділення S & P Кароль Сіру. "Але воно може змінитися", - додала вона.

"Ми не можемо виключити зміни прогнозу" суверенного рейтингу США в майбутньому, попередила К.Сіру. Вона зазначила, що відновлення американської економіки без поліпшення ситуації на ринку праці є однією з основних загроз для країни.

"Жоден рейтинг" ААА "не може бути назавжди", - вважає вона.

/ Фінмаркет /

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей