* Политика новости » Банки »

* *

дефолтні обставини

Українська влада продовжує демонструвати оптимізм, запевняючи світове співтовариство, що країна здатна уникнути дефолту за будь-якого розвитку політичної та економічної ситуації. А як інакше отримати більше кредитів?

Малюнок Ігоря Конденко Малюнок Ігоря Конденко

Слідом за прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, який влітку стверджував, що «Україна не оголосить дефолт ніколи», велике заяву на цю ж тему під час відвідування щорічних зборів МВФ та групи Світового банку у Вашингтоні зробив міністр фінансів Олександр Шлапак.

За його словами, «Україна має достатньо коштів, щоб розплатитися з боргами і уникнути дефолту». Не є винятком і минулорічний російський кредит на $ 3 млрд., Оформлений як дворічні єврооблігації.

Тема дефолту за російськими облігаціями спливла минулого тижня з подачі одного з найбільших світових рейтингових агентств Moody's, яке припустило, що вже в цьому році внаслідок значного скорочення економіки і слабкого курсу нацвалюти співвідношення зовнішнього боргу до ВВП України може досягти 66%. А це перевищить граничну межу в 60%, яка була встановлена ​​при випуску РФ єврооблігацій для України і є для Москви формальним приводом зажадати негайного повернення всього кредиту, а не тільки процентних платежів по ним, які були встановлені на рівні 5% річних.

Як вважають в Moody's, Україна вже к Детально 29 січня наступного року повинна опублікувати попередні дані про стан економіки в IV кварталі 2014 Тоді ж уряд РФ зможе зажадати виплати за євробондами.

Це і дало привід пану Шлапаку говорити про ситуацію, пов'язану з поверненням Москві $ 3 млрд., Як про абсурдною, «яка вкладається в так званий хор, на жаль, дуже некомпетентних економічних посилів, що надходять в основному з російської території».

У Вашингтоні він уточнив, що всі спекуляції про дефолт України виходять з двох джерел. «Перший - це Росія, коли міністр Силуанов (глава фінансового відомства РФ Антон Силуанов. - Ред.) Дозволяє собі робити заяви про те, що Україна не буде обслуговувати борги РФ. Це маячня і дуже прикро, що шановний економіст дозволяє собі робити такі заяви. Друге джерело - охоплює цілий ланцюжок інвестиційних компаній, які просто хочуть заробити на реструктуризацію українських боргів », - стверджує Олександр Шлапак.

Хоча заради об'єктивності глава Мінфіну мав би визнати, що «абсурдний сценарій» щодо російських євробондів почав реалізовуватися майже місяць тому в Києві.

СБУ 24 вересня порушила справу проти екс-міністра фінансів Юрія Колобова та інших чиновників колишнього Кабміну за ознаками зловживання службовим становищем за організацію і забезпечення згаданого випуску облігацій на $ 3 млрд. І незаконне перерахування за це комісії в сумі $ 450 тис. На користь дочірньої компанії російського банку ВТБ в Лондоні - VTB Capital plc. «Дочка» ВТБ отримала цю суму на сплату за розміщення цінних паперів на Ірландській фондовій біржі.

Вже на наступний день після інформації від СБУ прес-служба Мінфіну випустила розлогий прес-реліз, з якого все ж неважко зрозуміти, що російські облігації були випущені для фінансування Держбюджету України, Колобов діяв по персональним дорученням зверху, виходу на зовнішні ринки капіталу передували роботи по підготовці документації, які здійснювалися всіма міністерствами і відомствами за участю провідних міжнародних компаній, а умови залучення капіталу були затверджені актом Кабміну.

Отже, звинувачення екс-міністра фінансів в тому, що він міг самостійно провернув оборудку із залучення за допомогою Росії мільярдного позики, як мінімум некоректно. І вже точно не Колобов визначав розмір комісії, яку українська влада заплатили російському банку за розміщення бондів.

Однак порушену СБУ справу дало привід Антону Сілуанову заявити, що всі процедури при випуску облігацій дотримані, угода укладена відповідно до англійського правом і українським законодавством, а «порушення кримінальної справи, галас навколо цього, полягають в тому, що Україна бачить фактор настання одного з умов надання позики, і хоче зробити все, щоб визнати цю позику або недійсним, або щоб знайти якісь умови для того, щоб не розплачуватися за своїми боргами ».

Таким чином, з кінця вересня питання про дострокове повернення Росії $ 3 млрд. Практично вирішене. І ситуацію в цьому напрямку першої посунула не російських, а українська сторона.

Що стосується неможливості обслуговування зовнішнього боргу, то про це говорять не тільки в Moody's. У травні інше рейтингове агентство з великої трійки - Standart & Poors видало висновок, що після анексії Криму подальша втрата територій разом із падінням обмінного курсу національної валюти загрожує дефолтом за зовнішніми зобов'язаннями. І на це вказує поточний кредитний рейтинг України - ССС, який оцінює ймовірність дефолту в 30-50%.

А в кінці серпня експерти третього з них - Fitch також підтвердили довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті на ССС і понизили до аналогічної відмітки рейтинг за зобов'язаннями в гривні.

Втім, останній візит до Вашингтона української делегації, очолюваної Олександром Шлапаком і главою НБУ Валерією Гонтаревої, показав, що нинішня влада подальші запозичення воліють будь-якого натяку на дефолт і реструктуризацію боргу.

Про це українська делегація говорила з представниками МВФ у Вашингтоні, наполягаючи на виділення в кінці 2014-го - на початку 2015 р об'єднаного третього і четвертого траншів кредитної лінії stand-by в обсязі $ 2,7 млрд.

Цьому буде передувати приїзд до Києва в листопаді черговий технічної місії МВФ, яка пробуде тут приблизно місяць. Її завданням стане чергова коригування умов виділення коштів і всього, що з цим пов'язано: параметрів бюджету на 2015 р податкової консолідації, зменшення боргів газового сектора, соціальних виплат вразливим верствам населення та умов рекапіталізації банків.

Крім цього, Кабмін розраховує до кінця року отримати від Світового банку $ 500 млн. В рамках програми оздоровлення фінансового сектора на додачу до такої ж суми, виділеної в вересні. Крім того, мова йде ще про декілька секторальних програмах СБ, за якими кредитування може скласти $ 500-750 млн.

При цьому розмови про підступність російських, які зажадали дострокового повернення фінансування, співслужили українському уряду непогану службу і змогли відволікти суспільство від негативних прогнозів щодо відновлення економіки, які прозвучали на всесвітньому зборах чиновників і фінансистів.

Згідно з даними групи ВБ військове протистояння на сході України і пов'язані з цим ризики і невизначеність забарилися розвиток економіки всього регіону Європи та Центральної Азії, одного з найменш динамічно розвиваються. За новим прогнозом, ВВП регіону в т. Р виросте на 1,8% в порівнянні з колишніми 2%. І єдиним позитивом для сусідів стане те, що криза в Україні, за винятком декількох галузей, які не матеріалізувався в інших частинах європейського і середньоазіатського регіону.

За оцінками експертів СБ, в нинішньому році реальний ВВП Східно-Азіатського і Тихоокеанського регіону зросте на 6,9%, південноазіатського - на 5,4%, Суб-Сахарського Африки - на 4,6%, Середнього Сходу та Північної Африки - на 3 %, а Латинської Америки і Карибського - на 1,2%.

На початку цього місяця з подачі аналітиків СБ були знижені показники економічного зростання для більшості країн СНД, Прибалтики і Балкан (див., Будь ласка, графіку). Економічний спад в т. Р очікує Хорватію та Сербію (-0,5%), Боснію і Герцеговину (-0,7%).

Щоб збільшити, клікніть на зображення Щоб збільшити, клікніть на зображення

Для України прогноз зміни реального ВВП погіршений до -8% в порівнянні з квітневим -3%. Це ще гірше даних НБУ (-6,5%), які містяться в затверджених у вересні зміни до «Основ грошово-кредитної політики на 2014 рік».

Крім того, дані ВБ підтверджують, що і в наступному році Україні не варто розраховувати на відновлення економіки. У кращому випадку вдасться уповільнити падіння ВВП до 1%.

Проте влада України в черговий раз постаралися переконати світову спільноту, що пік неприємностей країною пройдений. Цю тезу ілюстрували дані міністра фінансів про те, що «в 2014 році ми заплатимо більше $ 8 млрд. Боргу, в наступному році - $ 5,2 млрд., В 2016-м - близько $ 3 млрд. І в 2017-му - приблизно $ 4, 5 млрд. ». Таким чином, на 2014-й припала максимальна боргове навантаження в порівнянні з подальшими трьома роками.

Але на сайті самого Мінфіну можна відшукати графік прогнозних платежів та обслуговування діючих кредитів до повного їх погашення, складений на 5 лютого 2014 р т. Е. Ще за старим курсом 8 грн ./$.

З нього випливає, що в 2015 р Україна повинна витратити 61,9 млрд. Грн. на обслуговування і погашення тільки зовнішніх заборгованостей без урахування облігацій внутрішньої держпозики, частина з яких з 2011 р також номінувалася в доларах США. Т. е. Мова йде про суму приблизно в $ 7,7 млрд. Цей документ не враховує вже згадані $ 3 млрд., Які Росія напевно виставить до погашення на початку наступного року. І виплачувати які Україна, швидше за все, не буде.

Крім того, розбіжності в оцінках боргового навантаження можуть свідчити і про те, що або Україна вже веде переговори про реструктуризацію боргу, або свідомо не враховує деякі з них, щоб заспокоїти міжнародних інвесторів.

Як би там не було, необхідність багатомільярдних зовнішніх виплат на наступний рік (на рівні 2014 г.) говорить про те, що все нові кредити підуть на погашення старих боргів, а не на зміцнення економіки. Валюта залишиться такою ж дорогою, як і зараз. А гривня, можливо, ще більше девальвує. Це спричинить подальше зростання цін на споживчі товари, особливо імпортні, за які населення заплатить зі своєї кишені.

Так що приводу для оптимізму немає, і ні про яке оздоровлення вітчизняної економіки не може бути й мови.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

А як інакше отримати більше кредитів?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей