* Политика новости » Банки »

* *

Чи буде цієї осені банківський дефолт: прогноз експертів

 1. Банки повільно йдуть на поправку, але курс може все обвалити
 2. Як виселяли "за двері"
 3. Самопочуття фінансового ринку
 4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 5. "Країні потрібні спеціальні банки"
 6. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 7. АВТОРИ:
 8. Орфографічна помилка в тексті:

17 серпня 2018, 7:35 Переглядів:

Банки повільно йдуть на поправку, але курс може все обвалити

17 серпня 2018, 7:35 Переглядів:  Банки повільно йдуть на поправку, але курс може все обвалити  Фото: Анастасія Іскрицька  На тлі просідання гривні перед доларом, все частіше ходять чутки про можливе масове банкопаду, як в 2014-му

Фото: Анастасія Іскрицька

На тлі просідання гривні перед доларом, все частіше ходять чутки про можливе масове банкопаду, "як в 2014-му". Нагадаємо, тоді Нацбанк почав жорстку очистку ринку від сумнівних банківських установ . У підсумку за 4,5 року пішло близько 100 фінансово слабких, непрозорих і схемних гравців. Це призвело до того, що клієнти банків не могли швидко забрати депозити, оформити переклади або вирішити інші важливі фінвопроси.

Зараз в країні діє близько 80 банків - цього достатньо для надання послуг населенню і компаніям. Але через конфлікт на Сході, зовнішніх боргів, уповільнення виробництва і експорту наша економіка ще не оговталася повністю - саме тому не можна виключати, що з банківського сектора можуть вийти й інші нині діючі установи. Експерти компанії YouControl спеціально для "Сегодня" дізналися, чи можливий в найближчому майбутньому банкопаду і як його уникнути.

Як виселяли "за двері"

Як відзначають експерти, 4,5 року регулятор виводив банки з фінринку з різних причин: погана репутація власників, недостатній рівень капіталу (за рахунок свого капіталу банк може покрити втрати в разі масових неплатежів клієнтів по кредитах. - Авт.) І неможливість його збільшення, непрозора структура власності, діяльність на непідконтрольних територіях, шахрайські схеми з виведення коштів клієнтів напередодні банкрутства, запобігання відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом і т. д. Хоча були учасники, які у Чи випливає з цього бізнесу за власним бажанням. Вони зберегли статус юрособи і продовжили діяльність як небанківські фінустанови.

"Не дивлячись на успіхи НБУ в боротьбі зі слабкими учасниками фінринку, гострою проблемою залишається надмірна частка проблемних кредитів в системі. А деяким банкам ще необхідний допкапіталу для збереження стійкості до стресу і розробка більш точної оцінки ризиків при видачі кредитів", - пояснює фінаналітик YouControl Роман Корнилюк.

Самопочуття фінансового ринку

В цілому, за оцінками YouControl, зараз вітчизняний фінринок знаходиться в процесі повільного відновлення після кризи п'ятирічної давності, тому загроза нових банківських дефолтів малоймовірна.

"На ринку залишилися сильні гравці. Тому кредитування слабо, але відновлюється. Це помітно, зокрема, в сегменті малого і середнього бізнесу, а також агро-, потреб-й автокредитування. При цьому істотно знизилися депозитні ставки - з максимальних 22% за річними термінових гривневих депозитах влітку 2015 го до 14% в 2018-м. Але це не привело до очікуваного здешевлення кредитів, так як залишилися високі юридичні та інфляційні ризики ", - відзначає Корнилюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ризики

Одужання банків може продовжитися більш високими темпами, але для цього потрібно мінімізувати загрози.

"Це інфляція, девальвація і спотворення конкуренції з боку держбанків. Щоб послабити ці процеси, а також посилити макрофінстабільность, необхідна скоординована робота НБУ та Мінфіну", - вважає Корнилюк.

А економіст Олександр Охріменко вважає, що сьогодні є тільки одна серйозна загроза для банківської системи - валютна.

"Якщо буде обвал курсу , Звичайно ж, позначиться на українських банках. Це викличе проблеми з погашенням валютних депозитів. Вибори, що наближаються або загострення на Донбасі навряд чи якось вплинуть на банківську систему ", - резюмує Охрименко.

"Країні потрібні спеціальні банки"

Скільки в Україні потрібно банків для стабільності фінринку - питання відкрите.

"Кількість банків не є вирішальним фактором в стійкості системи. У світі є ефективні моделі з великою кількістю гравців: в Німеччині - 1625, в Австрії - 572, в Італії - 533. А є приклади, коли фінпослуги в країні якісно надають кілька десятків установ. наприклад, у Словаччині працює 26 банків, в Хорватії та Сербії - по 31, в Естонії - 37, в Туреччині - 47 ", - пояснює Роман Корнилюк.

А посилити наш фінринок допоможе перехід банків з розряду універсальних в спеціалізовані.

"Як правило, банки, що мають спеціалізацію, скажімо, ритейл або корпоративний банкінг, більш стійкі, ніж універсальні. Тому в ідеалі країні необхідна система з фінансово стійкими банками, зрозумілими бізнес-моделями. Вони повинні мати доступ до грошових допресурсам, якщо треба буде здійснити великі виплати вкладникам, підтримку акціонерів в кризи. Чим більше таких спецбанків - тим краще для банківської системи ", - вважає Корнилюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Проблеми: продаж держбанків і нові дефолти

Експерти впевнені: фінсектор і далі буде позбавлятися від слабких і нечистих на руку установ, адже банкрутство є нормальним способом самоочищення будь-якого сегменту економіки.

"Зараз в системі залишається близько 7" зомбі-банків ", які не приваблюють депозитів, не кредитують, працюючи на своєму капіталі. Також під загрозою зникнення перебувають деякі" останні з могікан "з групи дрібних і ризикових банків. Їх близько 10. Ці гравці не змогли вийти зі старої бізнес-моделі "пилососимо гроші у населення, кредитуємо власників" і перейти в умови здорової конкуренції ", - уточнює Роман Корнилюк.

Догляд поганих банків з системи не спровокує серйозний банкопаду.

"З фінринку можуть піти невеликі приватні вітчизняні банки. Але якщо навіть всі ці установи збанкрутують, це буде мізерне тиск на фінсистему. Адже їх частка після очищення ринку скоротилася з 55% до 14% від загальних активів", - говорить Корнилюк.

Але не можна виключати, що економіка буде рухатися за песимістичним сценарієм. Йдеться про падіння світових цін на товари українського експорту зі зниженням припливу валюти, зриві відносин з МВФ, військово-політичних потрясінь.

"Тоді існує ймовірність падіння фінансово стійких дочірніх іноземних банків. Але вони дорожать репутацією, тому повністю розрахуються з клієнтами або продадуть активи новим власникам", - говорить Корнилюк.

Для посилення фінринку потрібно вирішити ще одну проблему - провести денаціоналізацію системи. Держава змушена проводити приватизацію держбанків після того, як їх частка на ринку досягла 55%. А адже ще в 2005-му цей показник становив 9,3%.

"Націоналізація фінсектора породжує пільгові" тепличні "умови для обраних банків і низький рівень якості корпоративного управління, знищує конкуренцію, чинить тиск на держбюджет, зберігає неефективність системних банків. І все це може вилитися в чергову кризу", - говорить Корнилюк.

За його словами, проголошена Мінфіном стратегія приватизації держбанків не призведе до паніки населення, адже продаж акцій держави буде йти поетапно. До розпродажу залучать іноземних інвесторів.

"Пілотним проектом повинна стати продаж" Укргазбанку "до 2020-го. А" ПриватБанк "планують продати у 2022-му. При цьому в« Ощадбанку »і« Укрексімбанку »держава залишиться мажоритарним власником, зберігши собі більше 50% від статутного капіталу банків. для цього до 2022-го планують продати 45% і менше 20% акцій відповідно, і в держвласності залишаться 55% і більше 80% ", - розповідає Корнилюк.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чи буде восени банкопаду: експерти дали прогноз". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Коновалова Христина, Ілля Требор

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей