* Политика новости » Банки »

* *

Як пережити кризу з мінімальними втратами

Аналітики пророкують швидкий економічна криза. Втім це очевидно навіть неспеціалістам - передкризові симптоми багатьом добре знайомі. Як з найменшими втратами пережити кризу? Що потрібно робити - скуповувати крупи, осаджувати обмінники або ховати золоті злитки? Pravda.Ru разом з експертами підготувала список порад "на важкі часи". Аналітики пророкують швидкий економічна криза

судомні скачки курсу рубля всерйоз нагадали громадянам про дефолт 1998 року. Економічні проблеми накопичувалися в країні довгі роки - виснаження внутрішнього виробництва, технологічна відсталість, орієнтованість національної економіки на зовнішні сировинні ринки, неефективна регіональна політика. Зараз очевидно, що хронічні хвороби російської економіки загрожують в самий найближчий час загостритися у вигляді серйозного кризи. Поки уряд намагається лікувати наслідки, звичайні громадяни готуються затягувати паски.

Яку тактику слід обрати людині із середнім достатком, щоб пережити кризу з найменшими втратами? Куди варто вкладати заощадження, якщо вони є? Що скуповувати - нерухомість, золото, або, наприклад, корисніше зайнятися сільським господарством? Як спланувати сімейний бюджет?

Порадившись з експертами і вивчивши досвід минулих економічних криз, ми склали список рекомендацій, які можуть допомогти в складній ситуації.

Читайте також: Повторився чи "Чорний понеділок"

Оптимізуйте витрати. Важливо почати особисте фінансове планування і контроль, незалежно від вашого рівня доходів - адже дуже часто саме ті люди, які отримують дуже солідний дохід, насилу дотягують до своєї наступної зарплати. В цьому винні необдумані, емоційні витрати, на які може непомітно піти значна частка всієї зарплати.

"Важливо вести облік своїх витрат. Це універсальна порада для всіх людей з будь-яким рівнем доходу. Такий облік допоможе зрозуміти, наскільки раціонально витрачаються гроші. Строгий облік дозволить зрозуміти, чи може людина дозволити собі подібні витрати", - говорить генеральний директор компанії "Організація особистих фінансів "Олена Нікітіна.

Категорично не рекомендується брати кредити, а якщо вже якісь кредити є, з ними потрібно постаратися скоріше розрахуватися (благо, зараз за законом дозволено дострокове погашення з перерахунком відсотків).

Вкладайте консервативно. Ті росіяни, у яких на даний момент є якісь накопичення, відчувають двоїсті почуття - з одного боку, полегшення через наявність фінансової "подушки безпеки", але, з іншого, - на сполох за її збереження. Ще живі в пам'яті дорослого населення події початку 90-х, коли всі заощадження звернулися за лічені місяці в дим. Та й дефолт 98-го не забутий, на жаль. Недовіра до національної валюти і до банківської системи у росіян в крові.

Страхувати ж вклади дорого і ненадійно - хто поручиться за стабільність самих страховиків? Однак аналітики не рекомендують піддаватися панічним настроям і міняти всі заощадження, що зберігаються в рублях, на долари і євро. Можна, до речі, пригадати в зв'язку з цим криза 2008 року: тоді ті, хто утримався від обміну на долари, в результаті не програли.

Читайте також: "Всі ознаки вповзання в криза в наявності"

"Якщо ви не фахівець валютного ринку, то, змінюючи гроші, ви ризикує більше втратити на конвертації. Тим, у кого є заощадження, варто порадити зараз не експериментувати, а вкладати в ті фінансові інструменти, які зрозумілі", - пояснила генеральний директор Національного агентства фінансових досліджень Гузель Імаєва.

В уявленні багатьох людей найбільш зрозумілим інструментом інвестицій є скупка дорогоцінних металів, в першу чергу золота. Однак цей спосіб заощадження коштів теж має свої мінуси: якщо з депозитного вкладу ви будете отримувати додатковий дохід у вигляді відсотків, то в разі придбання золотих злитків ви опинитеся в повній залежності від коливання світових цін на дорогоцінні метали. А вони, в свою чергу, залежать від темпів виробництва, інвестиційних тенденцій і інших чинників. У перспективі повного знецінення валюти скупка золота, звичайно, виглядає виграшним варіантом, однак в менш екстремальних умовах варто все ж подумати, перш ніж вирушати за злитками.

У досить складній ситуації можуть виявитися ті, хто самостійно інвестував в акції і ПІФи. Аналітики рекомендують на час просто забути про ці інвестиції, рано чи пізно ринок акцій вирівняється, і ваші гроші повернуться до вас.

При виборі банку пам'ятайте про те, що відсоток виплат по депозиту прямо пропорційний ризику. Рекомендується вибирати банки з надійною репутацією, що пропонують помірні відсотки. У цьому випадку ризик втратити всі гроші буде мінімальним.

Радять вкладати кошти в щось, що буде приносити хоча б мінімальний дохід. Найпростіший варіант - покупка нерухомості, яку можна буде потім здавати. Багато хто саме так і роблять - правда, цей спосіб корисний для людей, які вже мають дуже непогані накопичення, це не дуже великий прошарок населення, на жаль.

Хороший варіант вкладень - придбання недорогого автомобіля: в умовах кризи наявність машини може відкрити додаткові способи заробітку.

Читайте також: Відлуння Майдану дійшло до рубля

Шукайте додаткові джерела доходу. "Можна пошукати потенційні джерела доходу, до сих пір не використовуються. Наприклад, у деяких є гаражі або квартири, які не здаються, лише відтягуючи гроші на оплату комуналки", - радить Олена Нікітіна. Звичайно, далеко не у всіх є подібні простоюють активи. Однак в якості активів можна розглядати не тільки матеріальні об'єкти.

Ваші додаткові навички, знання мають не менший, а то і більший потенціал для виживання. Варто подумати, а що ще ви вмієте робити? Стати в нагоді можуть будь-які знання, потрібно провести ретельну інвентаризацію своїх навичок. У той же час не забувайте і про свою основну роботу: під час кризи компанії змушені позбуватися від неефективних і ненадійних співробітників. Якщо раніше вам ще прощали запізнення, зрив термінів і тривалі обідні перерви, то в нових умовах такі промахи можуть послужити причиною звільнення.

Що стосується сільського господарства, то починати займатися ним з нуля все-таки не варто. Навряд чи вам вдасться без необхідного досвіду в перший же рік виростити на зарослій бур'янами дачі солідний урожай. Зате грошей на матеріали, проїзд ви витратите чимало, в той час як можна було б використовувати ці ресурси більш ефективно. Тим, хто давно займається землеробством (а в Росії таких людей дуже багато, особливо в провінційних містах), звичайно, є сенс розширити на час свої заняття сільським господарством, інші ж ризикують отримати перший нормальний урожай вже після закінчення кризи.

Створити запас псуються продуктів (улюблена антикризовий захід росіян) можна. Зрештою, навіть в тому випадку, якщо ніякого фінансового краху і не буде, ці консерви можуть стати в нагоді. Тільки по можливості краще не купувати дешеву продукцію: якщо голод все-таки не настане, навряд чи вам і вашій родині захочеться знищувати ці не мають ні смакової, ні харчової цінності продукти. В результаті гроші будуть викинуті на вітер.

Читайте також: Росія від Майдану не схудне

В общем-то, головне правило - не впадати у відчай. Все-таки кризи, як правило, проходять досить швидко, а таких епохальних потрясінь, як у 90-х, зараз чекати не доводиться. Швидше за все, приблизно через рік ми благополучно повернемося до вихідного стану економіки.

Як з найменшими втратами пережити кризу?
Що потрібно робити - скуповувати крупи, осаджувати обмінники або ховати золоті злитки?
Яку тактику слід обрати людині із середнім достатком, щоб пережити кризу з найменшими втратами?
Куди варто вкладати заощадження, якщо вони є?
Що скуповувати - нерухомість, золото, або, наприклад, корисніше зайнятися сільським господарством?
Як спланувати сімейний бюджет?
Страхувати ж вклади дорого і ненадійно - хто поручиться за стабільність самих страховиків?
Варто подумати, а що ще ви вмієте робити?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей