* Политика новости » Банки »

* *

Прощання з "запеклим": легендарну лінійку літаків Туполєва "заморожують"? : Аналітика Накануне.RU

Прощання з "запеклим": легендарну лінійку літаків Туполєва "заморожують"?

Це поставить жирний хрест на всьому "імпортозаміщення"

Об'єднана авіабудівна корпорація (ОАК) може заморозити виробництво Ту-204СМ - модифікації нащадка знаменитого Ту-104, першого реактивного пасажирського літака, що вивів радянський авіапром "в дамки" ще в далекому 1955 р І не те, щоб літак був поганим, зупинку виробництва пов'язують з "непотрібністю" і "економічної невиправданістю". Так, багато з тих пір (коли перший з лінійки "тушок" вразив уяву всього світу) стало "непотрібним".

Читайте також:

Коли закінчилася Велика Вітчизняна, і промисловість повинна була перейти на виробництво товарів для світу, а не для війни, виникло питання і про цивільну авіацію. Створювати пасажирські літаки нового типу приготувалися два провідних вітчизняних Конструкторських Бюро - Андрія Туполєва і Сергія Ільюшина.

Підхід до питання у них різнився - один збирався створювати принципово новий літак, і приступив до розробки пасажирського лайнера з турбогвинтовим двигуном - майбутнього Іл-18. А ось Туполєв вирішив зайнятися створенням пасажирських літаків на базі вже існуючих і добре зарекомендували себе військових. Недарма про радянську промисловість бродить жарт, мовляв, діаметр цигарок "Біломорканал" був таким же, як калібр патрона - щоб якщо раптом війна, через дві години все було готово до випуску патронів. Звичайно, про "Біломор" жарт, але, як відомо, в кожному жарті є частка правди, а тут ми бачимо на прикладі в пику фольклорним уявленням про радянської промисловості, як з військових літаків вирішили робити цивільні. Так почалася історія створення пасажирського реактивного літака на базі дальнього бомбардувальника Ту-16.

Андрій Миколайович Туполєв - видатний авіаконструктор, під його керівництвом спроектовано понад 100 типів літаків

Якщо нутро було жорстким і військовим, то для народу-переможця інтер'єр салону Туполєв розробив королівський, навіть занадто (ідея "салон - будинок" не враховувала скромну обстановку в квартирах людей, але повинна була мати у своєму розпорядженні до відпочинку на висоті). Згодом надмірності згладилися, до речі, не тільки внутрішньою обробкою завідував сам Туполев, але він же розробляв меню для пасажирів - так, за його вказівкою їх пригощали коньяком і бутербродами з ікрою.

Згодом надмірності згладилися, до речі, не тільки внутрішньою обробкою завідував сам Туполев, але він же розробляв меню для пасажирів - так, за його вказівкою їх пригощали коньяком і бутербродами з ікрою

Коли літак був готовий, Хрущов, який любив бувати за кордоном, загорівся ідеєю полетіти на Туманний Альбіон, куди він збирався тоді, саме на Ту-104. Ентузіаста відрадили, все ж перший політ! Раптом щось піде не так, і в Англію на Ту-104 для початку вирушили дипломати, які готували зустріч на високому рівні. Політ пройшов нормально, зате реакція англійців далеко відрізнялася від норми. Ще далеко було до космічної гонки з американцями, але дух суперництва між Заходом і СРСР вже витав, буквально кажучи, в повітрі - там були насамперед літаки.

Виявилося, що в січні 1952 англійці зібрали свій аналог Ту-104, комерційний реактивний авіалайнер "Комета", але лайнер спіткали невдачі - серія непояснених катастроф, і на "Комети" поставили хрест. І ось після того, як англійці зняли з експлуатації перший реактивний літак, цей екземпляр "тупикової" гілки розвитку цивільної авіації, - російські прилітають на такому лайнері між справою! Славний народ з характерним почуттям гумору почав зубоскалити, мовляв, насправді, у Рад всього один такий літак - вони його просто перефарбовують і ставлять інші номери, щоб ввести нас в оману. Як говорить прислів'я - бог любить трійцю - Туполєв у відповідь на уїдливі зауваження просто відправив в Лондон відразу три Ту-104, в аеропорту їх збудували в ряд, все без жартів.

Але справа в тому, що ні російські, ні англійці не знали, з чим зіткнулися, використовувати реактивні літаки в цивільній авіації - все одно, що спробувати приручити дикого звіра. Без втрат не обійшлося, адже попереднє покоління пасажирських літаків, поршневих, літали на значно меншій висоті. Крім того, що лайнер був нестійкий і важкий, саме висота таїла свої небезпеки: найстрашніше явище, з яким зіткнулися екіпажі Ту-104, був "підхоплення" - це вертикальний потік повітря. Літак спочатку різко підхоплювало вгору, а потім він різко падав в піке. Спочатку все списували на недосвідченість пілотів, тому що ніхто з конструкторів навіть не уявляв собі, які каверзи, а точніше "підхоплення" несе велика висота.

Спочатку все списували на недосвідченість пілотів, тому що ніхто з конструкторів навіть не уявляв собі, які каверзи, а точніше підхоплення несе велика висота

Ту-104 (з кодифікації НАТО: Camel - Верблюд) - перший радянський реактивний пасажирський літак

Але літак модівіфіціровалі, еволюція Ту-104 йшла в ногу з часом. За його міць і величину, за витривалість, з якої він долав неймовірні простору, в НАТО йому дали прізвисько "Верблюд". А ось дітище Ільюшина, турбогвинтовий Іл-18 прозвали "Простак".

Ту-154 (з кодифікації НАТО: Careless - "Безтурботний") - трехдвігательний реактивний пасажирський літак, що прийшов на зміну Ту-104

У 60-х роках вийшла модифікація Ту-104, яка повинна була перевершити вийшов тоді Боїнг -727. Ту 154 став наймасовішим радянським реактивним пасажирським літаком до кінця першого десятиліття XXI століття. З 1968 по 2013 рр. було випущено 998 літаків Ту-154 декількох модифікацій, основними з яких стали Ту-154Б і Ту-154М. Примітно, що кількість членів екіпажу на Ту-134 (і 154) було чотири людини. У той же час, на тих же "Боїнгах" застосовувалася двочленна кабіна. Знову ж в антирадянському фольклорі 90-х підвищену кількість членів екіпажу пояснювали тим, що літак за все з двома пілотами легше викрасти за кордон, тому наймали відразу чотирьох, пізніше трьох пілотів (ага, поки одні працювали, третій стояв на стрьомі і відбивав кабіну від громадян , які бажали захопити літак). Насправді катастрофи останнього часу показали, що два пілоти в кабіні - небезпечно , Особливо якщо один з пілотів збирається врізатися в гору.

"Радянський Союз навмисно не йшов на двухчеловечний екіпаж, він вважав, що мінімум три людини повинні бути в кабіні, - коментує Накануне.RU письменник-футуролог Максим Калашников. - Те, що у західних аналогів (і у наших літаків зараз) двоє людей в екіпажі, я вважаю крайньою дурістю, я подивився спеціально достатню кількість розслідувань катастроф - господи, скільки ж помилок робить екіпаж з двох чоловік в стресовій ситуації! Двоє людей - занадто мало. Їх не видно. Ну а що сказали щодо Ту-204? Там три людини - це, мовляв, відразу по економіці б'є ".

За економіці особливо стукнули 1990-і роки. Нового Ту-204 не пощастило з часом народження, найдосконаліший з лінійки постраждав разом з усією промисловістю. У 1990 році нові літаки з'явилися на заводі "Авіастар-СП" в Ульяновську, починаючи з 1996-го, модифікація Ту-214 здійснювалася на КАПО імені С.П. Горбунова в Казані. На основі базового варіанту Ту-204 в нашій країні було створено приблизно 20 різних модифікацій лайнерів. Це повинен був бути новий, наймасовіший, великий і надійний літак, але ...

Ту-204 - радянський / російський середньомагістральний вузькофюзеляжний пасажирський літак, розроблений для заміни Ту-154

"Літаки потрапили під загальний розвал 90-х, коли літали на залишках флоту 70-80 років, тобто на літаках Ту-154, Як-42. Ось в 90-ті і початок" нульових "ще діяв радянський парк, бідні компанії, на які розлетівся "Аерофлот", не могли замовляти нову техніку, тому на Ту-204 і Ту-214 не було замовлень, - коментує Максим Калашников. - і за 20 з гаком років їх не було вироблено достатню кількість - не було парку, який б літав, і напрацьовувався б досвід, удосконалювалася лінійка. Попит був дуже вузький - військовий і урядовий загін. Ну, а до гда попит з'явився, стали купувати закордонні літаки. Зрозуміло чому ".

Всього в Росії було вироблено 1 тис. 26 літаків Ту-154 різних модифікацій. Ту-204, який повинен був змінити його на тих же авіалініях, випустили всього 77 одиниць. При цьому на 1 січня 2015 року експлуатувалося тільки 42 літаки лінійки, що навіть менше кількості до сих пір експлуатуються Ту-154 (60 одиниць), велика частина з яких належить ВПС Росії - 19 літаків.

Зараз найдосконалішою модифікацією літака є Ту-204СМ. Пасажирський Ту-204СМ перевершує своїх попередників з сімейства Ту-204 з технічних і навігаційним характеристикам, при цьому він повністю відповідає світовим вимогам по економічності, експлуатаційної технологічності і комфортабельності. Крім того, на авіалайнері Ту-204СМ була реалізована концепція під назвою "електронний борт" - і, звичайно, як на прогресивному Заході, у нас тепер там передбачено тільки два пілоти. Три - стало дорого.

Три - стало дорого

Проте, літак залишається одним з кращих екземплярів свого покоління, пасажирський Ту-204 є одним з небагатьох літаків, яким на практиці довелося підтвердити можливість безпечного завершення польоту з усіма непрацюючими двигунами. Це сталося 14 січня 2002 року, Ту-204-100 авіакомпанії "Сибір", який прямував рейсом Франкфурт - Новосибірськ, в складних метеорологічних умовах виробив весь запас палива за 17 кілометрів до аеропорту Омська, де він зумів зробити успішну посадку з двома непрацюючими на той момент двигунами! При цьому ніхто з пасажирів повітряного судна не постраждав, а сам літак незабаром знову був повернутий в експлуатацію.

Але, не дивлячись на те, що крило і оперення Ту-204/214 мало схильні до наростання льоду, і серед всіх сучасних магістральних літаків Ту-204 є єдиною машиною, крило якого не вимагає наявності противообледенительной системи - проект з виробництва лінійки Ту "заморозили". Кажуть, попиту немає. Були замовлення з Ірану, Єгипту, але головним ударом стає те, що з рідного пострадянського неба туполевских літаки витіснив всі той же "Боїнг". На одному з авіасалонів недавнього часу прозвучали такі прогнози - що стосується попиту на території колишнього Радянського Союзу, Boeing прогнозує потребу в 1 тис. 150 нових літаків в Росії і СНД загальною вартістю $ 140 млрд.

"Очікується, що в найближчі 20 років обсяги перевезень в регіоні щорічно зростатимуть на 3,7%, - заявив віце-президент з продажу на Близькому Сході, в Росії і Центральної Азії Марті Бентротт. - Для обслуговування зростаючого пасажиропотоку авіакомпаніям СНД буде потрібно 760 узкофюзеляжних і 200 широкофюзеляжних літаків ".

Здавалося б, яке роздолля для імпортозаміщення. Але наші чиновники твердять - "не потрібно".

"Коли люди з психологією обивателя займаються авіацією, взагалі планують розвиток, виходить те, що виходить, - коментує пістаель-футуролог Максим Калашников. - Я вважаю, що Російська Федерація могла б зайняти чудові світові ніші в цивільній авіації. Робити те, що не робить ні "Аеробус", ні навіть "Бомбардир Ембраєр".

Робити те, що не робить ні Аеробус, ні навіть Бомбардир Ембраєр

Іркут МС-21 ( "Магістральний літак XXI століття") - російський проект ближньому-середньомагістрального пасажирського літака. Початок серійного виробництва очікується в 2017 році

"Абсолютно провалився ринок, я вважаю, де ми могли б в загальному присутнім - це ринок турбогвинтових літаків. Я говорив це і буду повторювати кожен раз - турбогвинтовий літак більш гучний, але він і пального витрачає набагато менше на людину, ніж турбореактивний. Це реальна можливість знижувати ціни, але не на безглуздих нізкоценніках лоукостерів, а летіти з обслуговуванням, з їжею. Потенціал багатьох проектів не використовували, і потім історія цивільного авіабудування вже Російської Федерації - це історія втрачених шансів ", - вважає він.

Жалюгідний стан в авіації пояснює відповідною мотивацією чиновників і конструктор Сергій Анучин:

"Наші чиновники, поряд з Погосяном, зайняли свого часу позицію, що це" кінчений літак ". Поганих літаків не буває, в порівнянні з іншими і не старий, але його Погосян з компанією (" Промторг ", який стоїть на позиції заступника директора департаменту Богатирьова, який курирує авіапромисловість), чиновники продажні за своєю суттю, і одного разу підписавшись під однією точкою зору, продалися один раз і все. Погосяна американці ведуть з 1989 року, коли він перший раз з'їздив з Симоновим з приводу спільно літака з американцями. все на гачку на одятся, все продано і куплено. Тому розраховувати, що ця братія на щось спроможеться - немає. Вони звичайні клерки, які відпрацьовують гроші ".

По суті, звичайно, планують замінити один наш літак іншим, але теж нашим. Перспективний лайнер МС-21, який за планами авіапромовскіх стратегів повинен зайняти нішу Ту-204, поки не готовий. Президент ОАК повідомляв, що в грудні має відбутися викочування першого примірника лайнера. Але за оцінками Володимира Дмитрієва, авіаконструктора і в недавньому минулому директора ЦАГІ, літак поки не відбувся: "Та ні цього літака. Він з'явиться до 2020 року. А чому не запустити Ту-204СМ? Отличнейший літак".

Отличнейший літак

Покращена паливна економічність і експлуатаційна технологічність. Ту-204СМ вміщує від 166 до 215 пасажирів. Він може знаходитися в повітрі близько дев'ятої години. Дальність польоту при максимальному навантаженні - 4,2 тис. Км. А ось МС-21 поки "журавель в небі". За словами експертів, в новому МС-21 використовується багато композиційних матеріалів, а "Аерокомпозіт", який розробляє їх, не був ні на одних випробуваннях, ніяких випробувань по вітчизняним композитам не проводилося. Авіаконструктори називають це безвідповідальністю, адже літак повинен возити 180 осіб. Перший політ МС-21 планується в цьому році, але фахівці наполягають, що для випробувань потрібно мінімум 3-4 роки (тільки статичні випробування тривають три роки). Радник департаменту авіаційної промисловості Мінпромторгу, заслужений конструктор Росії Олексій Ігнатов робив в ЗМІ заяву:

"У 2018 році, я можу з повною відповідальністю сказати, МС-21 не буде. Ми другий раз наступаємо на ті ж граблі, що і з" Суперджет ". Сьогодні те, що робиться в ОАК в частині створення МС-21, - це повне неподобство ". (№ 16 (457) від 7 травня 2015 року, "Аргументи Тижня", Володимир Леонов).

Виходить так, що російські компанії купують зарубіжні не завжди кращі аналоги, тому що вони нібито дешевше, тому що така політика відповідають за це чиновників. А на сучасний Туполєв грошей немає. Як і "Іл-96", ним користуються льотний загін "Росія" Адміністрації президента. А сам президент не може відповісти на питання , Чому громадяни літають на вживаних "Боїнгах" і "Аеробус". Чомусь "правила ринку", написані "невидимою рукою" (хтось скаже - лобістів), витісняють якість, перевірена часом. Що ж залишиться нам після того, як наймасовіший лайнер, титан Радянського Союзу, досвідчений Ту-204 кане в Лету з епохою промислового переваги? "Дорогі росіяни" будуть і далі літати на літаках зарубіжних виробників, а наші ефективні менеджери від авіабудування, піднімаючи шум і піар-пил, продовжать штучний випуск "вітчизняних" полуіностранних повітряних суден на кшталт "Суперджет" і маловідомого МС-21, освоюючи мільярдні субсидії. Звичайно, не можна ставити на одну дошку SSJ-100 і МС-21, який при всіх поточних витратах буде гідною зміною Ту-154 і реальним конкурентом A320 і Boeing-737. Як зазначає наш експерт конструктор Сергій Анучин, не варто протиставляти сімейство Ту-204/21 4 і МС-21 - все потрібні, і дуже шкода втрачати Ту-204.

Прощання з "запеклим": легендарну лінійку літаків Туполєва "заморожують"?
Ну а що сказали щодо Ту-204?
А чому не запустити Ту-204СМ?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей