* Политика новости » Банки »

* *

Безконтактні платежі в ГУМі: MasterCard PayPass набирає обертів в Росії

8 грудня 2011 р міжнародна платіжна система MasterCard, банк Петрокоммерц і торговий дім «ГУМ» запустили в комерційну експлуатацію проект з прийому карт з технологією безконтактних платежів MasterCard PayPass 8 грудня 2011 р міжнародна платіжна система MasterCard, банк Петрокоммерц і торговий дім «ГУМ» запустили в комерційну експлуатацію проект з прийому карт з технологією безконтактних платежів MasterCard PayPass. В ході урочистого заходу, присвяченого офіційного запуску проекту, компанії-партнери розповіли Retail & Loyalty про особливості реалізації даної ініціативи, а також поділилися своїми міркуваннями про затребуваність безконтактних платежів в цілому і перспективи їх застосування в Росії.

Перші POS-термінали з підтримкою PayPass встановлені на центральній касі гастроному № 1, розташованого на третій лінії ГУМу, а також в касах Столовою № 57, кафе «Фестивальне», ГУМ-Катка і кінозал ГУМ. Теймураз Гугуберідзе висловив упевненість, що дата запуску проекту напевно увійде в історію, відкривши «еру безконтактних платежів» в Росії.

Теймураз Гугуберідзе, директор ТД ГУМ Теймураз Гугуберідзе, директор ТД ГУМ

Retail & Loyalty: Як довго проект готувався до запуску?

- Важко повірити, але етап підготовки був пройдений дуже швидко: з моменту нашої першої, «настановної» зустрічі до сьогоднішнього дня пройшов приблизно місяць. Ми приємно здивовані такою оперативністю. Вона говорить про злагодженості дій всіх сторін, що беруть участь в проекті.

Retail & Loyalty: Чому еквайєром обраний саме Банк Петрокоммерц?

- Банк Петрокоммерц - надійний партнер, який давно надає нам послуги еквайрингу. Оскільки цей проект дуже важливий для нас, ми вважали за краще покластися на перевіреного партнера, щоб його реалізація пройшла гарантовано без збоїв і в задані терміни. І результати в наявності: обладнання підключено і протестовано, технологія успішно працює.

Retail & Loyalty: Яких результатів ви очікуєте від впровадження технології?

- В першу чергу ми розраховуємо підвищити якість сервісу - прискорити обслуговування покупців на касі. Крім того, шопінг - буденне заняття, і людям потрібні нові емоції. Напевно, багато хто зацікавляться, коли хтось буде розплачуватися за допомогою карти, не випускаючи її з рук, простим піднесенням до безконтактного терміналу, і тим більше - використовуючи з цією ж метою годинник або брелок з платіжним додатком! Такі яскраві досліди сприятимуть популяризації продукту.

Retail & Loyalty: Ви спеціально приурочили запуск проекту до Нового року?

- Це збіг, але напередодні свят, коли ми очікуємо напливу відвідувачів, це дуже актуально. У гастрономі № 1 буває багато покупців-іноземців, що мають карти PayPass, і нашим касирам часто доводилося пояснювати: «Вибачте, такі карти ми поки ще не приймаємо». Тому ми сподіваємося, що підтримка «бесконтакт» полегшить і спростить обслуговування зарубіжних гостей. Думаю, росіяни візьмуть із них приклад - вітчизняні банки також починають активно емітувати картки з PayPass. Образно кажучи, безконтактна картка може стати універсальною мовою спілкування з покупцями.

Retail & Loyalty: Як ви плануєте стимулювати клієнтів розплачуватися «безконтактно»?

- За угодою з MasterCard ми надаємо невеликі бонуси користувачам PayPass: наприклад, розраховуючись карткою PayPass в касі гастроному, покупець отримує безкоштовно чашку кави або чаю в кафе. Аналогічні «маленькі радощі» передбачені і на нашому катку, і в кінотеатрі. Зараз такі спеціальні умови діють для просування нової технології ; можливо, трохи пізніше ми реалізуємо повноцінні бонусні програми. Тим більше що ми замислюємося про випуск ко-брендових безконтактних карт. Напевно, поки рано про це говорити, тому що треба продумати безліч деталей, але ідея вже активно обговорюється.

Retail & Loyalty: Чи передбачається реалізувати підтримку PayPass в усьому ГУМі?

- Це непросте завдання, оскільки в торговому центрі зібрано багато орендарів. У кожного з них своє обладнання (касові системи, POS-термінали), свій банкеквайер, тому в кожному випадку потрібно укладати окремий договір. Є ряд складнощів, і все-таки я думаю, що багато орендарів зацікавляться новою можливістю оплати.

На прикладі карти MasterCard, випущеної банком Петрокоммерц, Олег Швецов наочно показав еволюцію банківських карт: рельєфне зображення (ембоссінг), магнітна смуга, електронний чіп стандарту EMV, чіп з технологією PayPass. Кожна чергова інновація підвищує безпеку і зручність використання карти.

Олег Швецов, віце-президент банку Петрокоммерц Олег Швецов, віце-президент банку Петрокоммерц

Retail & Loyalty: Чи згодні ви з твердженням, що ера безконтактних платежів в Росії вже настала?

- Цілком. Якщо вірити статистиці, в Росії випущено близько 150 млн банківських карт, приблизно по дві карти на кожного економічно активного жителя.

Іншими словами, є величезна аудиторія, в принципі готова до використання таких інновацій. Інша справа, що поширенню технології можуть перешкодити територіальні масштаби країни: в першу чергу безконтактні платежі освоять у великих містах, а в регіонах набагато пізніше. Крім того, будуть потрібні чималі інвестиції (в обладнання, комунікації, перевипуск карт і т. Д.). І, звичайно, потрібні ініціатори процесу: чим більше банків підключиться до реалізації PayPass, тим краще і для клієнтів, і для нас. У Росії ми є одними з «піонерів» і лідерів по впровадженню даної технології, тому не боїмося конкуренції.

Ми сподіваємося, що технологія PayPass буде розвиватися, і клієнти будуть її активно використовувати. Ми вже випустили близько 50 тис. Карт PayPass, а в 2012 р плануємо емітувати ще кілька сотень тисяч, в т.ч. в рамках ко-брендових програм.

На сьогоднішній день дана технологія впроваджена у всіх платіжних кіосках і касах «Аероекспрес» в Москві, тестується на заправках «ЛУКОЙЛ». Крім того, у нас є великий список клієнтів, які готові працювати з даною технологією, але я поки не можу їх назвати.

Retail & Loyalty: Чи справедливо стверджувати, що можливість безконтактної оплати підвищує привабливість ко-брендових проектів для споживачів?

- Безконтактні технології впевнено входять в наше життя і скоро стануть базовими для оплати в торгово-сервісній мережі. Підтримка цих технологій Кобрендові картами підвищує самостійність клієнта: наприклад, він може сам заправити машину і сам зробити оплату палива (якщо говорити про картах «Петрокоммерц-ЛУКОЙЛ»). Коли користувачі остаточно оцінять зручність технології PayPass, вони стануть частіше нею користуватися. Зі свого боку, ми стимулюємо клієнта до такої оплати - нараховуємо бонуси. Т. е. Це ще й вигідно: чим більше покупець витрачає, тим більшу премію отримує. Так що це йде на користь всім учасникам процесу.

Retail & Loyalty: Які перспективи розвитку безконтактних технологій в Росії?

- Безконтактні платежі можна реалізувати на базі не тільки традиційних пластикових карт, а й інших пристроїв (телефон, годинник, брелок і т.д.). І все ж, незважаючи на їх появу, я вважаю, що карти навряд чи дуже швидко підуть з нашого життя. Ринок покаже, що саме затребуване клієнтами. Банкам не потрібно боятися «конкурентів пластика», оскільки операції все одно прив'язуються до банківського рахунку клієнта. Зате сфер застосування безконтактних платежів дуже багато: оплата парковок, квитків (до театру, кіно) і т.д. Представникам роздрібного бізнесу залишається тільки проявляти ініціативу і прораховувати економічну ефективність впровадження.

Retail & Loyalty: Ваш банк вже думає про випуск карт для зовнішніх носіїв?

- Ми опрацьовуємо це питання. Технологічно проблем немає, питання тільки в затребуваності: наскільки це цікаво користувачам і торговельним підприємствам. Будь-яка нова технологія вимагає інвестицій. Банк готовий вкладати гроші, якщо бачить реальну бізнеспотребность. Добре, що з'явився базовий продукт - банківська карта. У міру розвитку ринку і в міру звикання клієнтів до цієї технології напевно з'явиться бізнес-потреба в інших носіях. Як тільки клієнти та партнери будуть готові, ми обов'язково це впровадимо. Поки рано говорити про терміни - потрібен час, щоб ідея «осіла» в головах потенційних клієнтів.

На заході, присвяченому запуску в ГУМі проекту безконтактних платежів, Ілля Рябий продемонстрував роботу інноваційної технології на власному прикладі: в касі гастроному № 1 він розплатився за покупки спочатку за допомогою банківської карти, а потім за допомогою «просунутих» годин, що підтримують PayPass.

Retail & Loyalty: Ваші прогнози щодо подальшого розвитку технології PayPass в Росії?

- Найоптимістичніші. Уже сьогодні карти PayPass в Росії випускають 6 банків, еквайрингові послуги за цією технологією надають 4 банки, багато кредитних організацій готуються до емісії і еквайрингу. Поки клієнти бан ков поч ти нічого про цю технологію не знають, але завтрапослезавтра дізнаються обов'язково - і захочуть скористатися такою можливістю. Люди будуть приходити в банк і питати: чому ви не випускаєте карти PayPass? Тому можу точно сказати, що технологія PayPass буде продовжувати впроваджуватися не тільки в Москві, але і у всій Росії. Можливо, пройде ще кілька років, і безготівкові платежі стануть в основному безконтактними.

Retail & Loyalty: Чи можна вважати «альтернативні» носії технології PayPass конкурентами банківських карт?

- Їм не потрібно конкурувати. Банк пропонує якийсь набір послуг (платежі, овердрафт, кредити і т. Д.) І дає інструмент управління клієнтським рахунком. Це може бути пластикова банківська карта, або номер телефону і пароль, або NFCтелефон, і т. Д. Може бути і все відразу: чим більше можливостей дасть банк, тим більш лояльними до нього будуть клієнти. Банки це прекрасно розуміють, тому активно працюють в даному напрямку.

Retail & Loyalty: Retail & Loyalty:   Чи можуть ці носії з часом витіснити банківські карти Чи можуть ці носії з часом витіснити банківські карти?

- Розвиток і вдосконалення платіжних технологій відбувається безперервно. Те, що NFC-телефон витіснить карту, цілком реалістично: адже CD і DVD витіснили магнітні касети і флоппі-диски? Можна звернутися і до історії банківських карт: в 1940-х рр. з'явилися картонні карти, в 1960-х - пластикові, і до кінця 1980-х картону не залишилося - його витіснив пластик. Так що в принципі заміщення технологій можливо.

Покупки в один дотик: хроніки PayPass

Технологія PayPass розроблена ще в 2002 р і стала активно впроваджуватися на ринку в 2004 р з появою перших безконтактних платіжних терміналів в мережі McDonalds в США, в цьому ж році Bank of the Philippines Islands вперше запустив технологію PayPass в Південно-Східній Азії, компанія People's Trust Company - у Ванкувері, корпорація Mint Technology в Торонто почали випуск карт з технологією PayPass в Канаді в якості пілотної програми, а корпорація Orient запустила пілотну програму PayPass в Японії.

У 2006 р PayPass продовжує набирати популярність на стадіонах.

• Дев'ять команд бейсбольної ліги приймають PayPass в продуктових кіосках на своїх стадіонах.

• Система прийнята на стадіоні Soldier Field команди NFL Chicago Bears.

• З'являються нові формфактори для PayPass.

• На стадіоні Giants Stadium випробувана нова технологія - браслети PayPass.

• Спільні пілотні проекти, що базуються на технології комунікації ближнього поля, з Cingular, Nokia і Citigroup в Нью-Йорку, а також Nokia і 7-Eleven в Далласі в рамках запуску MasterCard і G & D - першого в своєму роді повноцінного бездротового рішення для забезпечення безпеки передачі особистих даних при безконтактних мобільних платежах.

• Спільно з ChinaTrust запущена нова технологія, удостоєна згодом престижної нагороди OSCARDS в 2006 році, - годинник з функцією оплати через PayPass.

• Банк Taipei Fubon Bank випустив перший в світі тривимірний брелок для ключів з вбудованою технологією PayPass для чемпіонату FIFA World Cup ™ 2006.

• Сфера транспорту залишається однією з ключових для PayPass.

• Установка системи в таксі і на станціях збору платежів за користування дорогою в США.

• MTA, Citigroup і MasterCard випробували PayPass на деяких станціях метро.

• Установка системи на магістралях і зонах відпочинку на Тайвані за підтримки Nan Ren Hu Corporation.

До кінця 2007 г.около 20 мільйонів пристроїв MasterCard PayPass були встановлені у 80 000 продавців в 20 країнах. Ця подія стала ключовим для PayPass в зв'язку зі зростаючою по всьому світу популярністю електронних систем оплати.

2009-2010

• Компанія MasterCard спільно з партнерами запустила і завершила впровадження декількох мобільних тестових систем, які сприяють поширенню мобільних безконтактних платежів.

В Європі цю технологію найбільш активно впроваджують банки Великобританії, Франції, Польщі, Росії, Німеччини та Турціі.По станом на кінець III кварталу 2011 р, в світі налічувалося понад 355 тис. Точок прийому, включаючи такі сфери для безготівкового розрахунку, як торгові автомати , таксі, пропускні пункти на платних шосе і т.д.

Технологія PayPass представлена ​​в 37 країнах світу, включаючи Росію. Самій «молодий» в цьому списку є Україна: в листопаді 2011 р ПриватБанк впровадив POS-термінали з підтримкою PayPass в мережі продуктових магазинів «МегаМаркет».

У Росії оформити карту MasterCard PayPass можна в Альфа-Банку, Московському індустріальному банку, Банку Петрокоммерц, Райффайзенбанк, банку Русский Стандарт і Сітібанку.

У грудні про прийом карт PayPass оголосили «Аероекспрес» і мережа ресторанів швидкого харчування «Сабвей» (SUBWAY). Московський Індустріальний банк в рамках «зарплатного» проекту випустив понад 10 тис. Карт PayPass для викладачів і студентів Фінансового університету при уряді РФ. Райффайзенбанк випустив вже 100 тис. Карт MasterCard PayPass.

Як говорив відомий літературний персонаж, «крига скресла». Як швидко безконтактні технології оплати завоюють безкраї простори Росії, поки судити рано. Але вже сьогодні можна з упевненістю сказати, що багато можливостей, про які ще недавно можна було тільки мріяти, наприклад, оплатити покупку за допомогою годин або брелока (тобто інших форм-факторів), втілюються в життя.

Retail & Loyalty новини

Цеснабанк першим в Астані встановив банкомат для водіїв Цеснабанк першим в Астані встановив банкомат для водіїв

В рамках роботи з розвитку каналів продажів і підвищення рівня якості обслуговування клієнтів Цеснабанк встановив перший в Астані банкомат для водіїв.

Новий банкомат розташований на автозаправній станції Nomad Oil, яка є найбільшим автозаправних комплексом в Центральній Азії і включає 24 заправних поста, Мінімарт, СТО, автоматичну і ручну мийку автомобілів, а також Fast Food.

Конфігурація банкомату дозволяє автовласникам легко і швидко отримати готівку або здійснити інші операції, не виходячи з салону свого автомобіля, що надає власникам карток зручність і комфорт, а також економить час на парковку автомобіля.

Visa Inc. випустить свій цифровий гаманець V.me на початку 2012 р

me на початку 2012 р

Компанія Visa Inc. вибрала ім'я для свого цифрового гаманця. Гаманець V.me буде випущений на ринок на початку 2012 р після періоду тестування.

V.me дозволить клієнтам компанії поповнювати і використовувати для оплати свою карту Visa, рахунок MasterCard або банківський рахунок. Інша особливість V.me в тому, що клієнти зможуть використовувати свої фінанси після введення тільки ім'я користувача та пароль замість введення номера рахунку.

Представники Visa підкреслюють, що робота над сервісами мобільного відправлення і отримання грошей триває. Нові розробки компанії дозволять користувачам посилати гроші один одному завжди і всюди. Visa також має намір збільшувати кількість своїх мобільних пропозицій для здійснення покупок, використовуючи можливості технології NFC для смартфонів і планшетів.

Повний текст статті читайте в журналі «Retail & Loyalty» №1 (28) '2012 за. 38

Люди будуть приходити в банк і питати: чому ви не випускаєте карти PayPass?
Те, що NFC-телефон витіснить карту, цілком реалістично: адже CD і DVD витіснили магнітні касети і флоппі-диски?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей