* Политика новости » Банки »

* *

Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото»

 1. Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото» 17.10.2017 Що...
 2. Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото»
 3. Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото»
 4. Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото»

Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото»

17.10.2017

Що нового в торгових центрах: догляд «Сбарро», «зміна караулу» в роздробі коштовностей і сумний «Олімп» з орбіти «Уністроя»

У черговому «Путівнику шопоголіка» - новини з новим гравцям, які виходять в торгові центри Казані. З січня по серпень казанці витратили на непродовольчі товари 285,2 мільярда рублів, що на символічні 2,2% більше, ніж роком раніше. Які гравці переїжджають з одного молла в інший, хто серйозно посилив позиції і збільшив площі присутності, де відкриється другий Starbucks в Казані - в огляді «БІЗНЕС Online».

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах

КАЗАНЬ ПОЗАДИ Самарі, Єкатеринбурзі І НИЖНЬОГО НОВГОРОДА ПО ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИМИ ЦЕНТРАМИ

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах. Бризок шампанського від грандіозних реконцепцію і поновлення на кшталт тих, що були заявлені торговельними центрами XL , « Мега »І« Кільце », поки не спостерігається. «Кільце» ще не змінило зовнішній вигляд, а «Мега» продовжує масштабні роботи як по оновленню фуд-корти (в рамках концепції Ice Crystal), так і будівництва майданчика для розваг перед комплексом. Перша частина фуд-корти повинна відкритися восени, проте офіційних анонсів поки немає.

Але спочатку подивимося на стан ринку і гаманці споживачів. Згідно з останніми опублікованими даними Татарстанстата, оборот роздрібної торгівлі в січні - серпні цього року в республіці склав 538 мільярдів рублів. З цієї суми оборот по непродовольчих товарах склав 285,2 млрд руб. В цілому оборот додав у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року символічні 2,2%, а непродовольчий сектор - 3,3%. Оборот роздрібної торгівлі на душу населення в січні - серпні 2017 року склав 138,7 тис. Рублів.

За даними компанії Cushman & Wakefield, в Казані сьогодні відкрито 11 форматних торгових об'єктів загальною орендованою площею 383,3 тис. Кв. метрів. «На даний момент можна сказати, що ринок торговельної нерухомості Казані збалансований. Забезпеченість якісними торговими площами на 1 тисячу жителів в Казані становить 315 квадратних метрів, що близько до середнього рівня по містах-мільйонниках - 345 квадратних метрів », - каже аналітик відділу досліджень Cushman & Wakefield Євгена Сафонова. Казань взагалі на 8-му місці по забезпеченості крупноформатними торговими центрами серед російських мільйонників. «Лідером по забезпеченості торговими площі на тисячу жителів з великим відривом є Самара - 664 квадратних метра, слідом йде Єкатеринбург - 496 квадратних метрів, і замикає трійку Нижній Новгород - 478 квадратних метрів», - додає вона. В общем-то, є куди рости. Експерт нагадує, що пік будівельної активності в місті припав на період святкування 1000-річчя Казані. Потім в 2012 році настало затишшя (в період з 2012 по 2015 рік не введено жодного форматного торгового об'єкта), а пожвавлення почалося в 2016-м, коли був введений ТЦ «Горки Парк» (GLA 27 тис. Кв. М), а в першому кварталі 2017 року відбулося відкриття малоформатного торгового центру «Райдужний» (GLA 12 000 кв. М). «Райдужний» в Осиново, швидше за все, стане єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році.

«Райдужний» в Осиново, швидше за все,  стане  єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році

За даними Сафоновой, в 2018 році запуск нових торговельних центрів малоймовірний. При цьому Казань ще «прийме» великі торгові об'єкти. Так, єдиним торговим об'єктом, який зараз будується, є ТЦ «Авіатик» (GLA 115 тис. Кв. М), який після відкриття стане найбільшим торговим центром в місті. Його відкриття очікується в кінці 2018 - початку 2019 року. «Ще кілька торгових об'єктів знаходяться на стадії проектування, наприклад два проекти UD Group (ТЦ на вулиці Павлюхіна і в ЖК" Арт Сіті ") і проект ТЦ в" Екопарк Діброва ". Їх відкриття планується не раніше 2019-2020 року », - повідомила експерт.

На думку іншого експерта, керівника напряму аналітики торговельної та складської нерухомості компанії JLL Оксани Копилової, за рівнем забезпеченості торговими центрами на 1 тис. Жителів Казань знаходиться в ряду «середнячків». «Ринок досить насичений, але при цьому має потенціал до розвитку», - пояснює фахівець.

Обсяг пропозиції якісних торгових центрів в містах-мільйонниках, кв. м GLA (дані JLL) Місто Обсяг пропозиції 2017 Єкатеринбург 795835 Самара 761954 Нижній Новгород 592775 Ростов-на-Дону 467998 Новосибірськ 443385 Воронеж чотиреста сорок одна тисячі сімсот вісімдесят два Уфа 406385 Казань 400462

Натисніть на таблицю, щоб завантажити повністю


ЗАКРИТТЯ І ВІДКРИТТЯ для шопоголіків

За традицією наша газета вивчила, які новини для споживачів є в Топ-5 найпопулярніших і великих об'єктів міста за версією експертів по комерційній нерухомості. Це торгові центри «Мега», «Південний», «Тандем», «Парк Хаус» і «Кільце». Динаміка за складом орендарів відстежується нами щоквартально.

З цікавих подій, що відбулися можна згадати довгоочікуване відкриття першої мережі кав'ярень «Старбакс» в ТРК «Тандем», відкриття четвертої кав'ярні мережі «Бінхартс» з Набережних Човнів в ГУМі (втім, про кав'ярні варто почитати детальний огляд «БІЗНЕС Online» ). Сталося оновлення дизайну в оптиках мережі «Корд Оптика», розширення і оновлення магазинів одягу «Глорія Джинс», закриття єдиного магазину Sultanna Frantsuzova в Казані, розширення одного з магазинів мережі «Рів Гош» і відхід з Казані останнього ювелірного магазину «Яшма Золото». Крім цього, в столиці РТ залишився останній магазин інший ювелірної мережі - «Адамас», закрився останній магазин дитячого одягу Play Today, і відкрився перший магазин холдингу VIP Group в рамках торгового центру. Мабуть, найбільш очікуваною подією для шопоголіків стане відкриття в листопаді магазину японського бренду Uniqlo - він вперше виходить в Казань.

Тепер про ці та інші новини докладніше.

У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли про новини по орендарям в двох торгових центрах, що належать групі, - ГУМі і «Кільце». У третьому кварталі в ГУМі на першому поверсі крім «Бінхартс» відкрився ще продуктовий супермаркет «Едельвейс». Останній, до речі, вигідно відрізняється по дизайну від працюючих, скажімо, в Ново-Савиновский районі Казані понад п'ять років. Магазин - блискучий, грамотно зонований, в інтер'єрі багато дерева, і відчуття цікаві: щось схоже можна побачити за кордоном. Якщо таким шляхом мережу піде і в інших своїх магазинах, «Едельвейс» явно заграє новими фарбами. У ГУМі з недавніх нових орендарів можна відзначити магазин настільних ігор Gaga.ru, Bag & You (рюкзаки та аксесуари), кафе-піцерію Combinat, магазин брендового жіночого одягу Parvini One. У жовтні в ГУМі планується відкриття магазину жіночого одягу Bell Casa.

У «Кільце» расшірілcя і відкрився в новому форматі магазин взуття та сумок Kari. Крім цього, тут з'явилися магазин дизайнерського одягу «МарЕль», магазин Bella Collection (жіночий одяг) і взуттєвої Bravelli. Скоро відкриються магазин O'Hara і новий салон Askona. З втрат можна відзначити закриття кав'ярні «Шіколат» і ювелірного магазину «Ювеленд» (в місті залишилося два магазини мережі). У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли, що «Кільце» щороку оновлює близько 5% площ (в рамках ротації орендарів). «За фактом в" Кільці "зайнято більше, ніж комерційна площа за планом БТІ, за рахунок острівців. У центру дуже довгий лист очікування », - йдеться у відповіді компанії.

Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів

ЯПОНСЬКИЙ ВИХІД: «МЕГА» ПОПОВНИЛА ЛАВИ МАГАЗИНОМ з Хіросіми

Тепер - в «МЕГУ». Найцікавіший і очікуваний орендар - це, мабуть, бренд Uniqlo. Японська мережа повідомила про виході в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів. Столиця РТ не стала, як бувало, піонером для виходу марки за межі Москви і Санкт-Петербурга, - в серпні магазин Uniqlo (1,6 тис. Кв. М) відкрився в Нижньому Новгороді. Ця точка стала 20-м магазином роздрібної мережі в Росії та першим в регіонах.

У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс»

Uniqlo належить японському холдингу Fast Retailing Co. Перший магазин мережі був відкритий в Хіросімі в 1984 році. Зараз під цією вивіскою працює більше 1,8 тис. Точок в 18 країнах. У Росії компанія з'явилася 7 років тому і в перші роки розвивалася дуже обережно. У наприкінці 2015 року виконавчий директор «Uniqlo Росія» Таку Морікава розповідав про плани активно розвиватися в Росії, і з тих пір мережа японських магазинів одягу виросла вдвічі: з 8 магазинів на серпень 2015 го до 20 точок зараз. Модні експерти кажуть, що причина популярності марки в світі в тому, що вона не копіює дизайни дорогих брендів з метою повторити їх в більш дешевій сировині. Загалом, такий собі свіжий вітер Країни висхідного сонця в вашому гардеробі.

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes. Також в торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» (масштаби вражають уяву). Відкрилися магазини Sun Fashion, хутряної Elena Furs, а скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі. З закриттів можна відзначити відхід з торгового центру взуттєвого магазину Carnaby. Останній магазин мережі залишився лише в ТРК «Тандем».

Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі

Самі непомітні зміни складу орендарів - в торговому центрі «Південний». Тут в третьому кварталі відкрився анонсований взуттєвий магазин Mario Mikke. Закрилися в торговому центрі магазини «Московський ювелірний завод» і «КріКрі».

У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка» У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка»

Моллі МІНЯЮТЬСЯ орендаря

У молле «Парк Хаус» помітна зміна орендарів. На центральному вході в очі кидається велика розтяжка з інформацією про швидке відкриття кав'ярні Starbucks, другий в місті. Перша, нагадаємо, відкрилася влітку в ТРК «Тандем». За останні місяці в «Парк Хаус» закрилися магазини «Інші подарунки», Corso Como, «Адамас». Закрився також єдиний в Казані дитячий Play Today і єдиний магазин жіночого одягу Sultanna Frantsuzova - бренд тепер присутній оффлайн тільки в Москві, Єкатеринбурзі та Уфі. Магазин косметики Inglot переїхав з «Парк Хауса» в ТРК «Тандем», в оновленому форматі скоро відкриється «Еконіка».

Також скоро в «Парк Хаус» відкриється «Московський ювелірний завод», у якого сьогодні працює три точки в торгових центрах міста. Зате пішов інший продавець дорогого і блискучого - «Яшма Золото». Можливо, це пов'язано з банкрутством засновників мережі Ігоря Мавляновим і Роберта Мартиросяна. Нарешті, в «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver, і батутними комплекс «Політай-ка» (на місці покійного більярдного клубу на другому поверсі). Заплановано також відкриття магазину французької одягу Kiabi.

До речі, в кінці серпня з'явилося повідомлення, що Atrium European Real Estate (володіє ТЦ) виявила бажання реалізувати свій портфель російської нерухомості. Ринкова вартість російських активів Atrium (крім молла в Казані в них входить «Північний молл» в Пітері, два торгові центри в Москві і по одному в Єкатеринбурзі, Волгограді і Тольятті, а також близько 60 га в підмосковному Пушкіні) була оцінена в 289 млн євро . Через тиждень після оголошення стало відомо, що на торгові центри Atrium European Real Estate в Росії з'явився перший претендент - активами зацікавилася інвесткомпанія Raven Russia, раніше відома в основному на ринку складської нерухомості. Запит, надісланий «БІЗНЕС Online» в Raven Russia, залишився без відповіді.

Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці» Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці»

Є невеликі зміни в ТРК «Тандем». В першу чергу відбулося оновлення приміщень - в останні місяці в коридорах торгового центру міняли плитку. Що стосується орендарів, зміни практично непомітні. Так, закрилися магазин нижньої білизни «Бюстье» (тепер точка буде тільки в «меге»), магазин Adidas (на його площах на першому поверсі заявлено швидке відкриття «Рандеву») і Oggi. Останній закрився в кінці вересня, а більшого розміру магазин відкриється в листопаді в сусідній будівлі в «Тандем Галереї». Із заявлених раніше відкрилися магазин «Імперія» та Palmetta, а також переїхав з «Парк Хауса» магазин Inglot. Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі: замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці», а на місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut. Нарешті, в третьому кварталі в «Тандемі» відкрилася перша в місті кав'ярня «Старбакс».

На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut

UD GROUP ПРОВЕДЕ перезавантаження «Олімп»

На тлі недавньої операції з продажу ТЦ «Олімп» кореспондент «БІЗНЕС Online» заглянула і в молл на Ріхарда Зорге. Нагадаємо, що цей ТЦ його власник, колишній депутат Казгордуми Ильгиз Мінкін, який потрапив в «валютну пастку» на тлі девальвації рубля, намагався продати з 2015 року. ТК «Олімп», нагадаємо, відкрився в 2013 році. Згідно з інформацією в групі центру «ВКонтакте», він був сповнений різноманітних орендарів. Тут же зазначається, що «торгові ряди були перетворені в естетичного вигляду торговий центр в стилі high tech - місце, де навіть самий щепітільний покупець підбере собі обновку до смаку». Однак в останні роки репутація цього ТЦ неабияк зіпсувалася: орендарі, скаржачись на відсутність відвідувачів і високу вартість оренди, з'їжджали один за іншим. У лютому 2016 року ТК «Олімп» і ТД «Олімп» увійшли в початкову стадію банкрутства - власникам не вдалося розплатитися за валютними кредитами «Ощадбанку», взятим на зведення об'єкта, і арбітражний керуючий Олександр Волчков пустив об'єкт з молотка. За 387 млн ​​рублів його купила пов'язана з «Уністроем» компанія «АІ Менеджмент». Керувати ним буде UD Group.

ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях

Кореспондент «БІЗНЕС Online», яка відвідала комплекс на початку жовтня, застала запустіння. Щонайменше третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях. На першому поверсі розташувалися магазини і салони «Евросеть», «Ювелірцентр», «Білайн», «Сумочка», взуттєвої Marco Tucci, ювелірний Royal Stone, аптека. Перекусити на першому поверсі можна в «Татмаке», а купити продукти - в універсамі «Магніт» або «Ариш травні». На другому поверсі - роздолля ноунейм-магазинів. Є, звичайно, і з назвами - магазини Bliss, «Пеплос», «Текстильний будинок Іванівський», магазин чоловічих костюмів «Бостон», Zimaleto, Snowimage, магазин «Погода в домі», «Іванівський трикотаж». Але є і площі, де продається, наприклад, жіночий одяг або подушки та постільну білизну, але назв над ними немає. Нарешті, на третьому поверсі комплексу розмістився магазин техніки та електроніки DNS, салон кондитерського мистецтва «Марципан», «Улюблений Книжковий», а також Чайхона P.Love. Кафе «Капуста» на цьому ж поверсі не так давно закрилося. Є в комплексі і численні невеликі стійки, де продають квіти, роблять манікюр та інше. Але не схоже, щоб у цілому орендарі «Олімпу» генерували великі потоки покупців.

У самій UD Group «БІЗНЕС Online» визнають, що зараз ТЦ знаходиться не в кращому вигляді. І повідомляють, що в перспективі - реновація торгового комплексу з залученням нових федеральних і регіональних операторів.

Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото»

17.10.2017

Що нового в торгових центрах: догляд «Сбарро», «зміна караулу» в роздробі коштовностей і сумний «Олімп» з орбіти «Уністроя»

У черговому «Путівнику шопоголіка» - новини з новим гравцям, які виходять в торгові центри Казані. З січня по серпень казанці витратили на непродовольчі товари 285,2 мільярда рублів, що на символічні 2,2% більше, ніж роком раніше. Які гравці переїжджають з одного молла в інший, хто серйозно посилив позиції і збільшив площі присутності, де відкриється другий Starbucks в Казані - в огляді «БІЗНЕС Online».

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах

КАЗАНЬ ПОЗАДИ Самарі, Єкатеринбурзі І НИЖНЬОГО НОВГОРОДА ПО ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИМИ ЦЕНТРАМИ

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах. Бризок шампанського від грандіозних реконцепцію і поновлення на кшталт тих, що були заявлені торговельними центрами XL , « Мега »І« Кільце », поки не спостерігається. «Кільце» ще не змінило зовнішній вигляд, а «Мега» продовжує масштабні роботи як по оновленню фуд-корти (в рамках концепції Ice Crystal), так і будівництва майданчика для розваг перед комплексом. Перша частина фуд-корти повинна відкритися восени, проте офіційних анонсів поки немає.

Але спочатку подивимося на стан ринку і гаманці споживачів. Згідно з останніми опублікованими даними Татарстанстата, оборот роздрібної торгівлі в січні - серпні цього року в республіці склав 538 мільярдів рублів. З цієї суми оборот по непродовольчих товарах склав 285,2 млрд руб. В цілому оборот додав у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року символічні 2,2%, а непродовольчий сектор - 3,3%. Оборот роздрібної торгівлі на душу населення в січні - серпні 2017 року склав 138,7 тис. Рублів.

За даними компанії Cushman & Wakefield, в Казані сьогодні відкрито 11 форматних торгових об'єктів загальною орендованою площею 383,3 тис. Кв. метрів. «На даний момент можна сказати, що ринок торговельної нерухомості Казані збалансований. Забезпеченість якісними торговими площами на 1 тисячу жителів в Казані становить 315 квадратних метрів, що близько до середнього рівня по містах-мільйонниках - 345 квадратних метрів », - каже аналітик відділу досліджень Cushman & Wakefield Євгена Сафонова. Казань взагалі на 8-му місці по забезпеченості крупноформатними торговими центрами серед російських мільйонників. «Лідером по забезпеченості торговими площі на тисячу жителів з великим відривом є Самара - 664 квадратних метра, слідом йде Єкатеринбург - 496 квадратних метрів, і замикає трійку Нижній Новгород - 478 квадратних метрів», - додає вона. В общем-то, є куди рости. Експерт нагадує, що пік будівельної активності в місті припав на період святкування 1000-річчя Казані. Потім в 2012 році настало затишшя (в період з 2012 по 2015 рік не введено жодного форматного торгового об'єкта), а пожвавлення почалося в 2016-м, коли був введений ТЦ «Горки Парк» (GLA 27 тис. Кв. М), а в першому кварталі 2017 року відбулося відкриття малоформатного торгового центру «Райдужний» (GLA 12 000 кв. М). «Райдужний» в Осиново, швидше за все, стане єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році.

«Райдужний» в Осиново, швидше за все,  стане  єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році

За даними Сафоновой, в 2018 році запуск нових торговельних центрів малоймовірний. При цьому Казань ще «прийме» великі торгові об'єкти. Так, єдиним торговим об'єктом, який зараз будується, є ТЦ «Авіатик» (GLA 115 тис. Кв. М), який після відкриття стане найбільшим торговим центром в місті. Його відкриття очікується в кінці 2018 - початку 2019 року. «Ще кілька торгових об'єктів знаходяться на стадії проектування, наприклад два проекти UD Group (ТЦ на вулиці Павлюхіна і в ЖК" Арт Сіті ") і проект ТЦ в" Екопарк Діброва ". Їх відкриття планується не раніше 2019-2020 року », - повідомила експерт.

На думку іншого експерта, керівника напряму аналітики торговельної та складської нерухомості компанії JLL Оксани Копилової, за рівнем забезпеченості торговими центрами на 1 тис. Жителів Казань знаходиться в ряду «середнячків». «Ринок досить насичений, але при цьому має потенціал до розвитку», - пояснює фахівець.

Обсяг пропозиції якісних торгових центрів в містах-мільйонниках, кв. м GLA (дані JLL) Місто Обсяг пропозиції 2017 Єкатеринбург 795835 Самара сімсот шістьдесят одна тисяча дев'ятсот п'ятьдесят чотири Нижній Новгород 592775 Ростов-на-Дону 467998 Новосибірськ 443385 Воронеж 441782 Уфа 406385 Казань 400462

Натисніть на таблицю, щоб завантажити повністю


ЗАКРИТТЯ І ВІДКРИТТЯ для шопоголіків

За традицією наша газета вивчила, які новини для споживачів є в Топ-5 найпопулярніших і великих об'єктів міста за версією експертів по комерційній нерухомості. Це торгові центри «Мега», «Південний», «Тандем», «Парк Хаус» і «Кільце». Динаміка за складом орендарів відстежується нами щоквартально.

З цікавих подій, що відбулися можна згадати довгоочікуване відкриття першої мережі кав'ярень «Старбакс» в ТРК «Тандем», відкриття четвертої кав'ярні мережі «Бінхартс» з Набережних Човнів в ГУМі (втім, про кав'ярні варто почитати детальний огляд «БІЗНЕС Online» ). Сталося оновлення дизайну в оптиках мережі «Корд Оптика», розширення і оновлення магазинів одягу «Глорія Джинс», закриття єдиного магазину Sultanna Frantsuzova в Казані, розширення одного з магазинів мережі «Рів Гош» і відхід з Казані останнього ювелірного магазину «Яшма Золото». Крім цього, в столиці РТ залишився останній магазин інший ювелірної мережі - «Адамас», закрився останній магазин дитячого одягу Play Today, і відкрився перший магазин холдингу VIP Group в рамках торгового центру. Мабуть, найбільш очікуваною подією для шопоголіків стане відкриття в листопаді магазину японського бренду Uniqlo - він вперше виходить в Казань.

Тепер про ці та інші новини докладніше.

У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли про новини по орендарям в двох торгових центрах, що належать групі, - ГУМі і «Кільце». У третьому кварталі в ГУМі на першому поверсі крім «Бінхартс» відкрився ще продуктовий супермаркет «Едельвейс». Останній, до речі, вигідно відрізняється по дизайну від працюючих, скажімо, в Ново-Савиновский районі Казані понад п'ять років. Магазин - блискучий, грамотно зонований, в інтер'єрі багато дерева, і відчуття цікаві: щось схоже можна побачити за кордоном. Якщо таким шляхом мережу піде і в інших своїх магазинах, «Едельвейс» явно заграє новими фарбами. У ГУМі з недавніх нових орендарів можна відзначити магазин настільних ігор Gaga.ru, Bag & You (рюкзаки та аксесуари), кафе-піцерію Combinat, магазин брендового жіночого одягу Parvini One. У жовтні в ГУМі планується відкриття магазину жіночого одягу Bell Casa.

У «Кільце» расшірілcя і відкрився в новому форматі магазин взуття та сумок Kari. Крім цього, тут з'явилися магазин дизайнерського одягу «МарЕль», магазин Bella Collection (жіночий одяг) і взуттєвої Bravelli. Скоро відкриються магазин O'Hara і новий салон Askona. З втрат можна відзначити закриття кав'ярні «Шіколат» і ювелірного магазину «Ювеленд» (в місті залишилося два магазини мережі). У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли, що «Кільце» щороку оновлює близько 5% площ (в рамках ротації орендарів). «За фактом в" Кільці "зайнято більше, ніж комерційна площа за планом БТІ, за рахунок острівців. У центру дуже довгий лист очікування », - йдеться у відповіді компанії.

Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів

ЯПОНСЬКИЙ ВИХІД: «МЕГА» ПОПОВНИЛА ЛАВИ МАГАЗИНОМ з Хіросіми

Тепер - в «МЕГУ». Найцікавіший і очікуваний орендар - це, мабуть, бренд Uniqlo. Японська мережа повідомила про виході в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів. Столиця РТ не стала, як бувало, піонером для виходу марки за межі Москви і Санкт-Петербурга, - в серпні магазин Uniqlo (1,6 тис. Кв. М) відкрився в Нижньому Новгороді. Ця точка стала 20-м магазином роздрібної мережі в Росії та першим в регіонах.

У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс»

Uniqlo належить японському холдингу Fast Retailing Co. Перший магазин мережі був відкритий в Хіросімі в 1984 році. Зараз під цією вивіскою працює більше 1,8 тис. Точок в 18 країнах. У Росії компанія з'явилася 7 років тому і в перші роки розвивалася дуже обережно. У наприкінці 2015 року виконавчий директор «Uniqlo Росія» Таку Морікава розповідав про плани активно розвиватися в Росії, і з тих пір мережа японських магазинів одягу виросла вдвічі: з 8 магазинів на серпень 2015 го до 20 точок зараз. Модні експерти кажуть, що причина популярності марки в світі в тому, що вона не копіює дизайни дорогих брендів з метою повторити їх в більш дешевій сировині. Загалом, такий собі свіжий вітер Країни висхідного сонця в вашому гардеробі.

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes. Також в торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» (масштаби вражають уяву). Відкрилися магазини Sun Fashion, хутряної Elena Furs, а скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі. З закриттів можна відзначити відхід з торгового центру взуттєвого магазину Carnaby. Останній магазин мережі залишився лише в ТРК «Тандем».

Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі

Самі непомітні зміни складу орендарів - в торговому центрі «Південний». Тут в третьому кварталі відкрився анонсований взуттєвий магазин Mario Mikke. Закрилися в торговому центрі магазини «Московський ювелірний завод» і «КріКрі».

У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка» У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка»

Моллі МІНЯЮТЬСЯ орендаря

У молле «Парк Хаус» помітна зміна орендарів. На центральному вході в очі кидається велика розтяжка з інформацією про швидке відкриття кав'ярні Starbucks, другий в місті. Перша, нагадаємо, відкрилася влітку в ТРК «Тандем». За останні місяці в «Парк Хаус» закрилися магазини «Інші подарунки», Corso Como, «Адамас». Закрився також єдиний в Казані дитячий Play Today і єдиний магазин жіночого одягу Sultanna Frantsuzova - бренд тепер присутній оффлайн тільки в Москві, Єкатеринбурзі та Уфі. Магазин косметики Inglot переїхав з «Парк Хауса» в ТРК «Тандем», в оновленому форматі скоро відкриється «Еконіка».

Також скоро в «Парк Хаус» відкриється «Московський ювелірний завод», у якого сьогодні працює три точки в торгових центрах міста. Зате пішов інший продавець дорогого і блискучого - «Яшма Золото». Можливо, це пов'язано з банкрутством засновників мережі Ігоря Мавляновим і Роберта Мартиросяна. Нарешті, в «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver, і батутними комплекс «Політай-ка» (на місці покійного більярдного клубу на другому поверсі). Заплановано також відкриття магазину французької одягу Kiabi.

До речі, в кінці серпня з'явилося повідомлення, що Atrium European Real Estate (володіє ТЦ) виявила бажання реалізувати свій портфель російської нерухомості. Ринкова вартість російських активів Atrium (крім молла в Казані в них входить «Північний молл» в Пітері, два торгові центри в Москві і по одному в Єкатеринбурзі, Волгограді і Тольятті, а також близько 60 га в підмосковному Пушкіні) була оцінена в 289 млн євро . Через тиждень після оголошення стало відомо, що на торгові центри Atrium European Real Estate в Росії з'явився перший претендент - активами зацікавилася інвесткомпанія Raven Russia, раніше відома в основному на ринку складської нерухомості. Запит, надісланий «БІЗНЕС Online» в Raven Russia, залишився без відповіді.

Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці» Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці»

Є невеликі зміни в ТРК «Тандем». В першу чергу відбулося оновлення приміщень - в останні місяці в коридорах торгового центру міняли плитку. Що стосується орендарів, зміни практично непомітні. Так, закрилися магазин нижньої білизни «Бюстье» (тепер точка буде тільки в «меге»), магазин Adidas (на його площах на першому поверсі заявлено швидке відкриття «Рандеву») і Oggi. Останній закрився в кінці вересня, а більшого розміру магазин відкриється в листопаді в сусідній будівлі в «Тандем Галереї». Із заявлених раніше відкрилися магазин «Імперія» та Palmetta, а також переїхав з «Парк Хауса» магазин Inglot. Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі: замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці», а на місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut. Нарешті, в третьому кварталі в «Тандемі» відкрилася перша в місті кав'ярня «Старбакс».

На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut

UD GROUP ПРОВЕДЕ перезавантаження «Олімп»

На тлі недавньої операції з продажу ТЦ «Олімп» кореспондент «БІЗНЕС Online» заглянула і в молл на Ріхарда Зорге. Нагадаємо, що цей ТЦ його власник, колишній депутат Казгордуми Ильгиз Мінкін, який потрапив в «валютну пастку» на тлі девальвації рубля, намагався продати з 2015 року. ТК «Олімп», нагадаємо, відкрився в 2013 році. Згідно з інформацією в групі центру «ВКонтакте», він був сповнений різноманітних орендарів. Тут же зазначається, що «торгові ряди були перетворені в естетичного вигляду торговий центр в стилі high tech - місце, де навіть самий щепітільний покупець підбере собі обновку до смаку». Однак в останні роки репутація цього ТЦ неабияк зіпсувалася: орендарі, скаржачись на відсутність відвідувачів і високу вартість оренди, з'їжджали один за іншим. У лютому 2016 року ТК «Олімп» і ТД «Олімп» увійшли в початкову стадію банкрутства - власникам не вдалося розплатитися за валютними кредитами «Ощадбанку», взятим на зведення об'єкта, і арбітражний керуючий Олександр Волчков пустив об'єкт з молотка. За 387 млн ​​рублів його купила пов'язана з «Уністроем» компанія «АІ Менеджмент». Керувати ним буде UD Group.

ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях

Кореспондент «БІЗНЕС Online», яка відвідала комплекс на початку жовтня, застала запустіння. Щонайменше третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях. На першому поверсі розташувалися магазини і салони «Евросеть», «Ювелірцентр», «Білайн», «Сумочка», взуттєвої Marco Tucci, ювелірний Royal Stone, аптека. Перекусити на першому поверсі можна в «Татмаке», а купити продукти - в універсамі «Магніт» або «Ариш травні». На другому поверсі - роздолля ноунейм-магазинів. Є, звичайно, і з назвами - магазини Bliss, «Пеплос», «Текстильний будинок Іванівський», магазин чоловічих костюмів «Бостон», Zimaleto, Snowimage, магазин «Погода в домі», «Іванівський трикотаж». Але є і площі, де продається, наприклад, жіночий одяг або подушки та постільну білизну, але назв над ними немає. Нарешті, на третьому поверсі комплексу розмістився магазин техніки та електроніки DNS, салон кондитерського мистецтва «Марципан», «Улюблений Книжковий», а також Чайхона P.Love. Кафе «Капуста» на цьому ж поверсі не так давно закрилося. Є в комплексі і численні невеликі стійки, де продають квіти, роблять манікюр та інше. Але не схоже, щоб у цілому орендарі «Олімпу» генерували великі потоки покупців.

У самій UD Group «БІЗНЕС Online» визнають, що зараз ТЦ знаходиться не в кращому вигляді. І повідомляють, що в перспективі - реновація торгового комплексу з залученням нових федеральних і регіональних операторів.

Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото»

17.10.2017

Що нового в торгових центрах: догляд «Сбарро», «зміна караулу» в роздробі коштовностей і сумний «Олімп» з орбіти «Уністроя»

У черговому «Путівнику шопоголіка» - новини з новим гравцям, які виходять в торгові центри Казані. З січня по серпень казанці витратили на непродовольчі товари 285,2 мільярда рублів, що на символічні 2,2% більше, ніж роком раніше. Які гравці переїжджають з одного молла в інший, хто серйозно посилив позиції і збільшив площі присутності, де відкриється другий Starbucks в Казані - в огляді «БІЗНЕС Online».

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах

КАЗАНЬ ПОЗАДИ Самарі, Єкатеринбурзі І НИЖНЬОГО НОВГОРОДА ПО ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИМИ ЦЕНТРАМИ

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах. Бризок шампанського від грандіозних реконцепцію і поновлення на кшталт тих, що були заявлені торговельними центрами XL , « Мега »І« Кільце », поки не спостерігається. «Кільце» ще не змінило зовнішній вигляд, а «Мега» продовжує масштабні роботи як по оновленню фуд-корти (в рамках концепції Ice Crystal), так і будівництва майданчика для розваг перед комплексом. Перша частина фуд-корти повинна відкритися восени, проте офіційних анонсів поки немає.

Але спочатку подивимося на стан ринку і гаманці споживачів. Згідно з останніми опублікованими даними Татарстанстата, оборот роздрібної торгівлі в січні - серпні цього року в республіці склав 538 мільярдів рублів. З цієї суми оборот по непродовольчих товарах склав 285,2 млрд руб. В цілому оборот додав у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року символічні 2,2%, а непродовольчий сектор - 3,3%. Оборот роздрібної торгівлі на душу населення в січні - серпні 2017 року склав 138,7 тис. Рублів.

За даними компанії Cushman & Wakefield, в Казані сьогодні відкрито 11 форматних торгових об'єктів загальною орендованою площею 383,3 тис. Кв. метрів. «На даний момент можна сказати, що ринок торговельної нерухомості Казані збалансований. Забезпеченість якісними торговими площами на 1 тисячу жителів в Казані становить 315 квадратних метрів, що близько до середнього рівня по містах-мільйонниках - 345 квадратних метрів », - каже аналітик відділу досліджень Cushman & Wakefield Євгена Сафонова. Казань взагалі на 8-му місці по забезпеченості крупноформатними торговими центрами серед російських мільйонників. «Лідером по забезпеченості торговими площі на тисячу жителів з великим відривом є Самара - 664 квадратних метра, слідом йде Єкатеринбург - 496 квадратних метрів, і замикає трійку Нижній Новгород - 478 квадратних метрів», - додає вона. В общем-то, є куди рости. Експерт нагадує, що пік будівельної активності в місті припав на період святкування 1000-річчя Казані. Потім в 2012 році настало затишшя (в період з 2012 по 2015 рік не введено жодного форматного торгового об'єкта), а пожвавлення почалося в 2016-м, коли був введений ТЦ «Горки Парк» (GLA 27 тис. Кв. М), а в першому кварталі 2017 року відбулося відкриття малоформатного торгового центру «Райдужний» (GLA 12 000 кв. М). «Райдужний» в Осиново, швидше за все, стане єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році.

«Райдужний» в Осиново, швидше за все,  стане  єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році

За даними Сафоновой, в 2018 році запуск нових торговельних центрів малоймовірний. При цьому Казань ще «прийме» великі торгові об'єкти. Так, єдиним торговим об'єктом, який зараз будується, є ТЦ «Авіатик» (GLA 115 тис. Кв. М), який після відкриття стане найбільшим торговим центром в місті. Його відкриття очікується в кінці 2018 - початку 2019 року. «Ще кілька торгових об'єктів знаходяться на стадії проектування, наприклад два проекти UD Group (ТЦ на вулиці Павлюхіна і в ЖК" Арт Сіті ") і проект ТЦ в" Екопарк Діброва ". Їх відкриття планується не раніше 2019-2020 року », - повідомила експерт.

На думку іншого експерта, керівника напряму аналітики торговельної та складської нерухомості компанії JLL Оксани Копилової, за рівнем забезпеченості торговими центрами на 1 тис. Жителів Казань знаходиться в ряду «середнячків». «Ринок досить насичений, але при цьому має потенціал до розвитку», - пояснює фахівець.

Обсяг пропозиції якісних торгових центрів в містах-мільйонниках, кв. м GLA (дані JLL) Місто Обсяг пропозиції 2017 Єкатеринбург 795835 Самара сімсот шістьдесят одна тисяча дев'ятсот п'ятьдесят чотири Нижній Новгород 592775 Ростов-на-Дону 467998 Новосибірськ 443385 Воронеж 441782 Уфа 406385 Казань 400462

Натисніть на таблицю, щоб завантажити повністю


ЗАКРИТТЯ І ВІДКРИТТЯ для шопоголіків

За традицією наша газета вивчила, які новини для споживачів є в Топ-5 найпопулярніших і великих об'єктів міста за версією експертів по комерційній нерухомості. Це торгові центри «Мега», «Південний», «Тандем», «Парк Хаус» і «Кільце». Динаміка за складом орендарів відстежується нами щоквартально.

З цікавих подій, що відбулися можна згадати довгоочікуване відкриття першої мережі кав'ярень «Старбакс» в ТРК «Тандем», відкриття четвертої кав'ярні мережі «Бінхартс» з Набережних Човнів в ГУМі (втім, про кав'ярні варто почитати детальний огляд «БІЗНЕС Online» ). Сталося оновлення дизайну в оптиках мережі «Корд Оптика», розширення і оновлення магазинів одягу «Глорія Джинс», закриття єдиного магазину Sultanna Frantsuzova в Казані, розширення одного з магазинів мережі «Рів Гош» і відхід з Казані останнього ювелірного магазину «Яшма Золото». Крім цього, в столиці РТ залишився останній магазин інший ювелірної мережі - «Адамас», закрився останній магазин дитячого одягу Play Today, і відкрився перший магазин холдингу VIP Group в рамках торгового центру. Мабуть, найбільш очікуваною подією для шопоголіків стане відкриття в листопаді магазину японського бренду Uniqlo - він вперше виходить в Казань.

Тепер про ці та інші новини докладніше.

У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли про новини по орендарям в двох торгових центрах, що належать групі, - ГУМі і «Кільце». У третьому кварталі в ГУМі на першому поверсі крім «Бінхартс» відкрився ще продуктовий супермаркет «Едельвейс». Останній, до речі, вигідно відрізняється по дизайну від працюючих, скажімо, в Ново-Савиновский районі Казані понад п'ять років. Магазин - блискучий, грамотно зонований, в інтер'єрі багато дерева, і відчуття цікаві: щось схоже можна побачити за кордоном. Якщо таким шляхом мережу піде і в інших своїх магазинах, «Едельвейс» явно заграє новими фарбами. У ГУМі з недавніх нових орендарів можна відзначити магазин настільних ігор Gaga.ru, Bag & You (рюкзаки та аксесуари), кафе-піцерію Combinat, магазин брендового жіночого одягу Parvini One. У жовтні в ГУМі планується відкриття магазину жіночого одягу Bell Casa.

У «Кільце» расшірілcя і відкрився в новому форматі магазин взуття та сумок Kari. Крім цього, тут з'явилися магазин дизайнерського одягу «МарЕль», магазин Bella Collection (жіночий одяг) і взуттєвої Bravelli. Скоро відкриються магазин O'Hara і новий салон Askona. З втрат можна відзначити закриття кав'ярні «Шіколат» і ювелірного магазину «Ювеленд» (в місті залишилося два магазини мережі). У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли, що «Кільце» щороку оновлює близько 5% площ (в рамках ротації орендарів). «За фактом в" Кільці "зайнято більше, ніж комерційна площа за планом БТІ, за рахунок острівців. У центру дуже довгий лист очікування », - йдеться у відповіді компанії.

Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів

ЯПОНСЬКИЙ ВИХІД: «МЕГА» ПОПОВНИЛА ЛАВИ МАГАЗИНОМ з Хіросіми

Тепер - в «МЕГУ». Найцікавіший і очікуваний орендар - це, мабуть, бренд Uniqlo. Японська мережа повідомила про виході в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів. Столиця РТ не стала, як бувало, піонером для виходу марки за межі Москви і Санкт-Петербурга, - в серпні магазин Uniqlo (1,6 тис. Кв. М) відкрився в Нижньому Новгороді. Ця точка стала 20-м магазином роздрібної мережі в Росії та першим в регіонах.

У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс»

Uniqlo належить японському холдингу Fast Retailing Co. Перший магазин мережі був відкритий в Хіросімі в 1984 році. Зараз під цією вивіскою працює більше 1,8 тис. Точок в 18 країнах. У Росії компанія з'явилася 7 років тому і в перші роки розвивалася дуже обережно. У наприкінці 2015 року виконавчий директор «Uniqlo Росія» Таку Морікава розповідав про плани активно розвиватися в Росії, і з тих пір мережа японських магазинів одягу виросла вдвічі: з 8 магазинів на серпень 2015 го до 20 точок зараз. Модні експерти кажуть, що причина популярності марки в світі в тому, що вона не копіює дизайни дорогих брендів з метою повторити їх в більш дешевій сировині. Загалом, такий собі свіжий вітер Країни висхідного сонця в вашому гардеробі.

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes. Також в торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» (масштаби вражають уяву). Відкрилися магазини Sun Fashion, хутряної Elena Furs, а скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі. З закриттів можна відзначити відхід з торгового центру взуттєвого магазину Carnaby. Останній магазин мережі залишився лише в ТРК «Тандем».

Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі

Самі непомітні зміни складу орендарів - в торговому центрі «Південний». Тут в третьому кварталі відкрився анонсований взуттєвий магазин Mario Mikke. Закрилися в торговому центрі магазини «Московський ювелірний завод» і «КріКрі».

У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка» У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка»

Моллі МІНЯЮТЬСЯ орендаря

У молле «Парк Хаус» помітна зміна орендарів. На центральному вході в очі кидається велика розтяжка з інформацією про швидке відкриття кав'ярні Starbucks, другий в місті. Перша, нагадаємо, відкрилася влітку в ТРК «Тандем». За останні місяці в «Парк Хаус» закрилися магазини «Інші подарунки», Corso Como, «Адамас». Закрився також єдиний в Казані дитячий Play Today і єдиний магазин жіночого одягу Sultanna Frantsuzova - бренд тепер присутній оффлайн тільки в Москві, Єкатеринбурзі та Уфі. Магазин косметики Inglot переїхав з «Парк Хауса» в ТРК «Тандем», в оновленому форматі скоро відкриється «Еконіка».

Також скоро в «Парк Хаус» відкриється «Московський ювелірний завод», у якого сьогодні працює три точки в торгових центрах міста. Зате пішов інший продавець дорогого і блискучого - «Яшма Золото». Можливо, це пов'язано з банкрутством засновників мережі Ігоря Мавляновим і Роберта Мартиросяна. Нарешті, в «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver, і батутними комплекс «Політай-ка» (на місці покійного більярдного клубу на другому поверсі). Заплановано також відкриття магазину французької одягу Kiabi.

До речі, в кінці серпня з'явилося повідомлення, що Atrium European Real Estate (володіє ТЦ) виявила бажання реалізувати свій портфель російської нерухомості. Ринкова вартість російських активів Atrium (крім молла в Казані в них входить «Північний молл» в Пітері, два торгові центри в Москві і по одному в Єкатеринбурзі, Волгограді і Тольятті, а також близько 60 га в підмосковному Пушкіні) була оцінена в 289 млн євро . Через тиждень після оголошення стало відомо, що на торгові центри Atrium European Real Estate в Росії з'явився перший претендент - активами зацікавилася інвесткомпанія Raven Russia, раніше відома в основному на ринку складської нерухомості. Запит, надісланий «БІЗНЕС Online» в Raven Russia, залишився без відповіді.

Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці» Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці»

Є невеликі зміни в ТРК «Тандем». В першу чергу відбулося оновлення приміщень - в останні місяці в коридорах торгового центру міняли плитку. Що стосується орендарів, зміни практично непомітні. Так, закрилися магазин нижньої білизни «Бюстье» (тепер точка буде тільки в «меге»), магазин Adidas (на його площах на першому поверсі заявлено швидке відкриття «Рандеву») і Oggi. Останній закрився в кінці вересня, а більшого розміру магазин відкриється в листопаді в сусідній будівлі в «Тандем Галереї». Із заявлених раніше відкрилися магазин «Імперія» та Palmetta, а також переїхав з «Парк Хауса» магазин Inglot. Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі: замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці», а на місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut. Нарешті, в третьому кварталі в «Тандемі» відкрилася перша в місті кав'ярня «Старбакс».

На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut

UD GROUP ПРОВЕДЕ перезавантаження «Олімп»

На тлі недавньої операції з продажу ТЦ «Олімп» кореспондент «БІЗНЕС Online» заглянула і в молл на Ріхарда Зорге. Нагадаємо, що цей ТЦ його власник, колишній депутат Казгордуми Ильгиз Мінкін, який потрапив в «валютну пастку» на тлі девальвації рубля, намагався продати з 2015 року. ТК «Олімп», нагадаємо, відкрився в 2013 році. Згідно з інформацією в групі центру «ВКонтакте», він був сповнений різноманітних орендарів. Тут же зазначається, що «торгові ряди були перетворені в естетичного вигляду торговий центр в стилі high tech - місце, де навіть самий щепітільний покупець підбере собі обновку до смаку». Однак в останні роки репутація цього ТЦ неабияк зіпсувалася: орендарі, скаржачись на відсутність відвідувачів і високу вартість оренди, з'їжджали один за іншим. У лютому 2016 року ТК «Олімп» і ТД «Олімп» увійшли в початкову стадію банкрутства - власникам не вдалося розплатитися за валютними кредитами «Ощадбанку», взятим на зведення об'єкта, і арбітражний керуючий Олександр Волчков пустив об'єкт з молотка. За 387 млн ​​рублів його купила пов'язана з «Уністроем» компанія «АІ Менеджмент». Керувати ним буде UD Group.

ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях

Кореспондент «БІЗНЕС Online», яка відвідала комплекс на початку жовтня, застала запустіння. Щонайменше третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях. На першому поверсі розташувалися магазини і салони «Евросеть», «Ювелірцентр», «Білайн», «Сумочка», взуттєвої Marco Tucci, ювелірний Royal Stone, аптека. Перекусити на першому поверсі можна в «Татмаке», а купити продукти - в універсамі «Магніт» або «Ариш травні». На другому поверсі - роздолля ноунейм-магазинів. Є, звичайно, і з назвами - магазини Bliss, «Пеплос», «Текстильний будинок Іванівський», магазин чоловічих костюмів «Бостон», Zimaleto, Snowimage, магазин «Погода в домі», «Іванівський трикотаж». Але є і площі, де продається, наприклад, жіночий одяг або подушки та постільну білизну, але назв над ними немає. Нарешті, на третьому поверсі комплексу розмістився магазин техніки та електроніки DNS, салон кондитерського мистецтва «Марципан», «Улюблений Книжковий», а також Чайхона P.Love. Кафе «Капуста» на цьому ж поверсі не так давно закрилося. Є в комплексі і численні невеликі стійки, де продають квіти, роблять манікюр та інше. Але не схоже, щоб у цілому орендарі «Олімпу» генерували великі потоки покупців.

У самій UD Group «БІЗНЕС Online» визнають, що зараз ТЦ знаходиться не в кращому вигляді. І повідомляють, що в перспективі - реновація торгового комплексу з залученням нових федеральних і регіональних операторів.

Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото»

17.10.2017

Що нового в торгових центрах: догляд «Сбарро», «зміна караулу» в роздробі коштовностей і сумний «Олімп» з орбіти «Уністроя»

У черговому «Путівнику шопоголіка» - новини з новим гравцям, які виходять в торгові центри Казані. З січня по серпень казанці витратили на непродовольчі товари 285,2 мільярда рублів, що на символічні 2,2% більше, ніж роком раніше. Які гравці переїжджають з одного молла в інший, хто серйозно посилив позиції і збільшив площі присутності, де відкриється другий Starbucks в Казані - в огляді «БІЗНЕС Online».

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах

КАЗАНЬ ПОЗАДИ Самарі, Єкатеринбурзі І НИЖНЬОГО НОВГОРОДА ПО ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИМИ ЦЕНТРАМИ

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах. Бризок шампанського від грандіозних реконцепцію і поновлення на кшталт тих, що були заявлені торговельними центрами XL , « Мега »І« Кільце », поки не спостерігається. «Кільце» ще не змінило зовнішній вигляд, а «Мега» продовжує масштабні роботи як по оновленню фуд-корти (в рамках концепції Ice Crystal), так і будівництва майданчика для розваг перед комплексом. Перша частина фуд-корти повинна відкритися восени, проте офіційних анонсів поки немає.

Але спочатку подивимося на стан ринку і гаманці споживачів. Згідно з останніми опублікованими даними Татарстанстата, оборот роздрібної торгівлі в січні - серпні цього року в республіці склав 538 мільярдів рублів. З цієї суми оборот по непродовольчих товарах склав 285,2 млрд руб. В цілому оборот додав у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року символічні 2,2%, а непродовольчий сектор - 3,3%. Оборот роздрібної торгівлі на душу населення в січні - серпні 2017 року склав 138,7 тис. Рублів.

За даними компанії Cushman & Wakefield, в Казані сьогодні відкрито 11 форматних торгових об'єктів загальною орендованою площею 383,3 тис. Кв. метрів. «На даний момент можна сказати, що ринок торговельної нерухомості Казані збалансований. Забезпеченість якісними торговими площами на 1 тисячу жителів в Казані становить 315 квадратних метрів, що близько до середнього рівня по містах-мільйонниках - 345 квадратних метрів », - каже аналітик відділу досліджень Cushman & Wakefield Євгена Сафонова. Казань взагалі на 8-му місці по забезпеченості крупноформатними торговими центрами серед російських мільйонників. «Лідером по забезпеченості торговими площі на тисячу жителів з великим відривом є Самара - 664 квадратних метра, слідом йде Єкатеринбург - 496 квадратних метрів, і замикає трійку Нижній Новгород - 478 квадратних метрів», - додає вона. В общем-то, є куди рости. Експерт нагадує, що пік будівельної активності в місті припав на період святкування 1000-річчя Казані. Потім в 2012 році настало затишшя (в період з 2012 по 2015 рік не введено жодного форматного торгового об'єкта), а пожвавлення почалося в 2016-м, коли був введений ТЦ «Горки Парк» (GLA 27 тис. Кв. М), а в першому кварталі 2017 року відбулося відкриття малоформатного торгового центру «Райдужний» (GLA 12 000 кв. М). «Райдужний» в Осиново, швидше за все, стане єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році.

«Райдужний» в Осиново, швидше за все,  стане  єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році

За даними Сафоновой, в 2018 році запуск нових торговельних центрів малоймовірний. При цьому Казань ще «прийме» великі торгові об'єкти. Так, єдиним торговим об'єктом, який зараз будується, є ТЦ «Авіатик» (GLA 115 тис. Кв. М), який після відкриття стане найбільшим торговим центром в місті. Його відкриття очікується в кінці 2018 - початку 2019 року. «Ще кілька торгових об'єктів знаходяться на стадії проектування, наприклад два проекти UD Group (ТЦ на вулиці Павлюхіна і в ЖК" Арт Сіті ") і проект ТЦ в" Екопарк Діброва ". Їх відкриття планується не раніше 2019-2020 року », - повідомила експерт.

На думку іншого експерта, керівника напряму аналітики торговельної та складської нерухомості компанії JLL Оксани Копилової, за рівнем забезпеченості торговими центрами на 1 тис. Жителів Казань знаходиться в ряду «середнячків». «Ринок досить насичений, але при цьому має потенціал до розвитку», - пояснює фахівець.

Обсяг пропозиції якісних торгових центрів в містах-мільйонниках, кв. м GLA (дані JLL) Місто Обсяг пропозиції 2017 Єкатеринбург 795835 Самара сімсот шістьдесят одна тисяча дев'ятсот п'ятьдесят чотири Нижній Новгород 592775 Ростов-на-Дону 467998 Новосибірськ 443385 Воронеж 441782 Уфа 406385 Казань 400462

Натисніть на таблицю, щоб завантажити повністю


ЗАКРИТТЯ І ВІДКРИТТЯ для шопоголіків

За традицією наша газета вивчила, які новини для споживачів є в Топ-5 найпопулярніших і великих об'єктів міста за версією експертів по комерційній нерухомості. Це торгові центри «Мега», «Південний», «Тандем», «Парк Хаус» і «Кільце». Динаміка за складом орендарів відстежується нами щоквартально.

З цікавих подій, що відбулися можна згадати довгоочікуване відкриття першої мережі кав'ярень «Старбакс» в ТРК «Тандем», відкриття четвертої кав'ярні мережі «Бінхартс» з Набережних Човнів в ГУМі (втім, про кав'ярні варто почитати детальний огляд «БІЗНЕС Online» ). Сталося оновлення дизайну в оптиках мережі «Корд Оптика», розширення і оновлення магазинів одягу «Глорія Джинс», закриття єдиного магазину Sultanna Frantsuzova в Казані, розширення одного з магазинів мережі «Рів Гош» і відхід з Казані останнього ювелірного магазину «Яшма Золото». Крім цього, в столиці РТ залишився останній магазин інший ювелірної мережі - «Адамас», закрився останній магазин дитячого одягу Play Today, і відкрився перший магазин холдингу VIP Group в рамках торгового центру. Мабуть, найбільш очікуваною подією для шопоголіків стане відкриття в листопаді магазину японського бренду Uniqlo - він вперше виходить в Казань.

Тепер про ці та інші новини докладніше.

У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли про новини по орендарям в двох торгових центрах, що належать групі, - ГУМі і «Кільце». У третьому кварталі в ГУМі на першому поверсі крім «Бінхартс» відкрився ще продуктовий супермаркет «Едельвейс». Останній, до речі, вигідно відрізняється по дизайну від працюючих, скажімо, в Ново-Савиновский районі Казані понад п'ять років. Магазин - блискучий, грамотно зонований, в інтер'єрі багато дерева, і відчуття цікаві: щось схоже можна побачити за кордоном. Якщо таким шляхом мережу піде і в інших своїх магазинах, «Едельвейс» явно заграє новими фарбами. У ГУМі з недавніх нових орендарів можна відзначити магазин настільних ігор Gaga.ru, Bag & You (рюкзаки та аксесуари), кафе-піцерію Combinat, магазин брендового жіночого одягу Parvini One. У жовтні в ГУМі планується відкриття магазину жіночого одягу Bell Casa.

У «Кільце» расшірілcя і відкрився в новому форматі магазин взуття та сумок Kari. Крім цього, тут з'явилися магазин дизайнерського одягу «МарЕль», магазин Bella Collection (жіночий одяг) і взуттєвої Bravelli. Скоро відкриються магазин O'Hara і новий салон Askona. З втрат можна відзначити закриття кав'ярні «Шіколат» і ювелірного магазину «Ювеленд» (в місті залишилося два магазини мережі). У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли, що «Кільце» щороку оновлює близько 5% площ (в рамках ротації орендарів). «За фактом в" Кільці "зайнято більше, ніж комерційна площа за планом БТІ, за рахунок острівців. У центру дуже довгий лист очікування », - йдеться у відповіді компанії.

Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів

ЯПОНСЬКИЙ ВИХІД: «МЕГА» ПОПОВНИЛА ЛАВИ МАГАЗИНОМ з Хіросіми

Тепер - в «МЕГУ». Найцікавіший і очікуваний орендар - це, мабуть, бренд Uniqlo. Японська мережа повідомила про виході в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів. Столиця РТ не стала, як бувало, піонером для виходу марки за межі Москви і Санкт-Петербурга, - в серпні магазин Uniqlo (1,6 тис. Кв. М) відкрився в Нижньому Новгороді. Ця точка стала 20-м магазином роздрібної мережі в Росії та першим в регіонах.

У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс»

Uniqlo належить японському холдингу Fast Retailing Co. Перший магазин мережі був відкритий в Хіросімі в 1984 році. Зараз під цією вивіскою працює більше 1,8 тис. Точок в 18 країнах. У Росії компанія з'явилася 7 років тому і в перші роки розвивалася дуже обережно. У наприкінці 2015 року виконавчий директор «Uniqlo Росія» Таку Морікава розповідав про плани активно розвиватися в Росії, і з тих пір мережа японських магазинів одягу виросла вдвічі: з 8 магазинів на серпень 2015 го до 20 точок зараз. Модні експерти кажуть, що причина популярності марки в світі в тому, що вона не копіює дизайни дорогих брендів з метою повторити їх в більш дешевій сировині. Загалом, такий собі свіжий вітер Країни висхідного сонця в вашому гардеробі.

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes. Також в торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» (масштаби вражають уяву). Відкрилися магазини Sun Fashion, хутряної Elena Furs, а скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі. З закриттів можна відзначити відхід з торгового центру взуттєвого магазину Carnaby. Останній магазин мережі залишився лише в ТРК «Тандем».

Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі

Самі непомітні зміни складу орендарів - в торговому центрі «Південний». Тут в третьому кварталі відкрився анонсований взуттєвий магазин Mario Mikke. Закрилися в торговому центрі магазини «Московський ювелірний завод» і «КріКрі».

У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка» У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка»

Моллі МІНЯЮТЬСЯ орендаря

У молле «Парк Хаус» помітна зміна орендарів. На центральному вході в очі кидається велика розтяжка з інформацією про швидке відкриття кав'ярні Starbucks, другий в місті. Перша, нагадаємо, відкрилася влітку в ТРК «Тандем». За останні місяці в «Парк Хаус» закрилися магазини «Інші подарунки», Corso Como, «Адамас». Закрився також єдиний в Казані дитячий Play Today і єдиний магазин жіночого одягу Sultanna Frantsuzova - бренд тепер присутній оффлайн тільки в Москві, Єкатеринбурзі та Уфі. Магазин косметики Inglot переїхав з «Парк Хауса» в ТРК «Тандем», в оновленому форматі скоро відкриється «Еконіка».

Також скоро в «Парк Хаус» відкриється «Московський ювелірний завод», у якого сьогодні працює три точки в торгових центрах міста. Зате пішов інший продавець дорогого і блискучого - «Яшма Золото». Можливо, це пов'язано з банкрутством засновників мережі Ігоря Мавляновим і Роберта Мартиросяна. Нарешті, в «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver, і батутними комплекс «Політай-ка» (на місці покійного більярдного клубу на другому поверсі). Заплановано також відкриття магазину французької одягу Kiabi.

До речі, в кінці серпня з'явилося повідомлення, що Atrium European Real Estate (володіє ТЦ) виявила бажання реалізувати свій портфель російської нерухомості. Ринкова вартість російських активів Atrium (крім молла в Казані в них входить «Північний молл» в Пітері, два торгові центри в Москві і по одному в Єкатеринбурзі, Волгограді і Тольятті, а також близько 60 га в підмосковному Пушкіні) була оцінена в 289 млн євро . Через тиждень після оголошення стало відомо, що на торгові центри Atrium European Real Estate в Росії з'явився перший претендент - активами зацікавилася інвесткомпанія Raven Russia, раніше відома в основному на ринку складської нерухомості. Запит, надісланий «БІЗНЕС Online» в Raven Russia, залишився без відповіді.

Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці» Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці»

Є невеликі зміни в ТРК «Тандем». В першу чергу відбулося оновлення приміщень - в останні місяці в коридорах торгового центру міняли плитку. Що стосується орендарів, зміни практично непомітні. Так, закрилися магазин нижньої білизни «Бюстье» (тепер точка буде тільки в «меге»), магазин Adidas (на його площах на першому поверсі заявлено швидке відкриття «Рандеву») і Oggi. Останній закрився в кінці вересня, а більшого розміру магазин відкриється в листопаді в сусідній будівлі в «Тандем Галереї». Із заявлених раніше відкрилися магазин «Імперія» та Palmetta, а також переїхав з «Парк Хауса» магазин Inglot. Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі: замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці», а на місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut. Нарешті, в третьому кварталі в «Тандемі» відкрилася перша в місті кав'ярня «Старбакс».

На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut

UD GROUP ПРОВЕДЕ перезавантаження «Олімп»

На тлі недавньої операції з продажу ТЦ «Олімп» кореспондент «БІЗНЕС Online» заглянула і в молл на Ріхарда Зорге. Нагадаємо, що цей ТЦ його власник, колишній депутат Казгордуми Ильгиз Мінкін, який потрапив в «валютну пастку» на тлі девальвації рубля, намагався продати з 2015 року. ТК «Олімп», нагадаємо, відкрився в 2013 році. Згідно з інформацією в групі центру «ВКонтакте», він був сповнений різноманітних орендарів. Тут же зазначається, що «торгові ряди були перетворені в естетичного вигляду торговий центр в стилі high tech - місце, де навіть самий щепітільний покупець підбере собі обновку до смаку». Однак в останні роки репутація цього ТЦ неабияк зіпсувалася: орендарі, скаржачись на відсутність відвідувачів і високу вартість оренди, з'їжджали один за іншим. У лютому 2016 року ТК «Олімп» і ТД «Олімп» увійшли в початкову стадію банкрутства - власникам не вдалося розплатитися за валютними кредитами «Ощадбанку», взятим на зведення об'єкта, і арбітражний керуючий Олександр Волчков пустив об'єкт з молотка. За 387 млн ​​рублів його купила пов'язана з «Уністроем» компанія «АІ Менеджмент». Керувати ним буде UD Group.

ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях

Кореспондент «БІЗНЕС Online», яка відвідала комплекс на початку жовтня, застала запустіння. Щонайменше третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях. На першому поверсі розташувалися магазини і салони «Евросеть», «Ювелірцентр», «Білайн», «Сумочка», взуттєвої Marco Tucci, ювелірний Royal Stone, аптека. Перекусити на першому поверсі можна в «Татмаке», а купити продукти - в універсамі «Магніт» або «Ариш травні». На другому поверсі - роздолля ноунейм-магазинів. Є, звичайно, і з назвами - магазини Bliss, «Пеплос», «Текстильний будинок Іванівський», магазин чоловічих костюмів «Бостон», Zimaleto, Snowimage, магазин «Погода в домі», «Іванівський трикотаж». Але є і площі, де продається, наприклад, жіночий одяг або подушки та постільну білизну, але назв над ними немає. Нарешті, на третьому поверсі комплексу розмістився магазин техніки та електроніки DNS, салон кондитерського мистецтва «Марципан», «Улюблений Книжковий», а також Чайхона P.Love. Кафе «Капуста» на цьому ж поверсі не так давно закрилося. Є в комплексі і численні невеликі стійки, де продають квіти, роблять манікюр та інше. Але не схоже, щоб у цілому орендарі «Олімпу» генерували великі потоки покупців.

У самій UD Group «БІЗНЕС Online» визнають, що зараз ТЦ знаходиться не в кращому вигляді. І повідомляють, що в перспективі - реновація торгового комплексу з залученням нових федеральних і регіональних операторів.

Бренд з Хіросіми штурмує Казань, прощання з Sultanna Frantsuzova і «Яшма Золото»

17.10.2017

Що нового в торгових центрах: догляд «Сбарро», «зміна караулу» в роздробі коштовностей і сумний «Олімп» з орбіти «Уністроя»

У черговому «Путівнику шопоголіка» - новини з новим гравцям, які виходять в торгові центри Казані. З січня по серпень казанці витратили на непродовольчі товари 285,2 мільярда рублів, що на символічні 2,2% більше, ніж роком раніше. Які гравці переїжджають з одного молла в інший, хто серйозно посилив позиції і збільшив площі присутності, де відкриється другий Starbucks в Казані - в огляді «БІЗНЕС Online».

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах

КАЗАНЬ ПОЗАДИ Самарі, Єкатеринбурзі І НИЖНЬОГО НОВГОРОДА ПО ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИМИ ЦЕНТРАМИ

До кінця третього кварталу в торгових центрах столиці РТ - штиль. Орендарі змінюють один одного, але в штучних масштабах. Бризок шампанського від грандіозних реконцепцію і поновлення на кшталт тих, що були заявлені торговельними центрами XL , « Мега »І« Кільце », поки не спостерігається. «Кільце» ще не змінило зовнішній вигляд, а «Мега» продовжує масштабні роботи як по оновленню фуд-корти (в рамках концепції Ice Crystal), так і будівництва майданчика для розваг перед комплексом. Перша частина фуд-корти повинна відкритися восени, проте офіційних анонсів поки немає.

Але спочатку подивимося на стан ринку і гаманці споживачів. Згідно з останніми опублікованими даними Татарстанстата, оборот роздрібної торгівлі в січні - серпні цього року в республіці склав 538 мільярдів рублів. З цієї суми оборот по непродовольчих товарах склав 285,2 млрд руб. В цілому оборот додав у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року символічні 2,2%, а непродовольчий сектор - 3,3%. Оборот роздрібної торгівлі на душу населення в січні - серпні 2017 року склав 138,7 тис. Рублів.

За даними компанії Cushman & Wakefield, в Казані сьогодні відкрито 11 форматних торгових об'єктів загальною орендованою площею 383,3 тис. Кв. метрів. «На даний момент можна сказати, що ринок торговельної нерухомості Казані збалансований. Забезпеченість якісними торговими площами на 1 тисячу жителів в Казані становить 315 квадратних метрів, що близько до середнього рівня по містах-мільйонниках - 345 квадратних метрів », - каже аналітик відділу досліджень Cushman & Wakefield Євгена Сафонова. Казань взагалі на 8-му місці по забезпеченості крупноформатними торговими центрами серед російських мільйонників. «Лідером по забезпеченості торговими площі на тисячу жителів з великим відривом є Самара - 664 квадратних метра, слідом йде Єкатеринбург - 496 квадратних метрів, і замикає трійку Нижній Новгород - 478 квадратних метрів», - додає вона. В общем-то, є куди рости. Експерт нагадує, що пік будівельної активності в місті припав на період святкування 1000-річчя Казані. Потім в 2012 році настало затишшя (в період з 2012 по 2015 рік не введено жодного форматного торгового об'єкта), а пожвавлення почалося в 2016-м, коли був введений ТЦ «Горки Парк» (GLA 27 тис. Кв. М), а в першому кварталі 2017 року відбулося відкриття малоформатного торгового центру «Райдужний» (GLA 12 000 кв. М). «Райдужний» в Осиново, швидше за все, стане єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році.

«Райдужний» в Осиново, швидше за все,  стане  єдиним торговим об'єктом, відкритим в Казані в поточному році

За даними Сафоновой, в 2018 році запуск нових торговельних центрів малоймовірний. При цьому Казань ще «прийме» великі торгові об'єкти. Так, єдиним торговим об'єктом, який зараз будується, є ТЦ «Авіатик» (GLA 115 тис. Кв. М), який після відкриття стане найбільшим торговим центром в місті. Його відкриття очікується в кінці 2018 - початку 2019 року. «Ще кілька торгових об'єктів знаходяться на стадії проектування, наприклад два проекти UD Group (ТЦ на вулиці Павлюхіна і в ЖК" Арт Сіті ") і проект ТЦ в" Екопарк Діброва ". Їх відкриття планується не раніше 2019-2020 року », - повідомила експерт.

На думку іншого експерта, керівника напряму аналітики торговельної та складської нерухомості компанії JLL Оксани Копилової, за рівнем забезпеченості торговими центрами на 1 тис. Жителів Казань знаходиться в ряду «середнячків». «Ринок досить насичений, але при цьому має потенціал до розвитку», - пояснює фахівець.

Обсяг пропозиції якісних торгових центрів в містах-мільйонниках, кв. м GLA (дані JLL) Місто Обсяг пропозиції 2017 Єкатеринбург 795835 Самара сімсот шістьдесят одна тисяча дев'ятсот п'ятьдесят чотири Нижній Новгород 592775 Ростов-на-Дону 467998 Новосибірськ 443385 Воронеж 441782 Уфа 406385 Казань 400462

Натисніть на таблицю, щоб завантажити повністю


ЗАКРИТТЯ І ВІДКРИТТЯ для шопоголіків

За традицією наша газета вивчила, які новини для споживачів є в Топ-5 найпопулярніших і великих об'єктів міста за версією експертів по комерційній нерухомості. Це торгові центри «Мега», «Південний», «Тандем», «Парк Хаус» і «Кільце». Динаміка за складом орендарів відстежується нами щоквартально.

З цікавих подій, що відбулися можна згадати довгоочікуване відкриття першої мережі кав'ярень «Старбакс» в ТРК «Тандем», відкриття четвертої кав'ярні мережі «Бінхартс» з Набережних Човнів в ГУМі (втім, про кав'ярні варто почитати детальний огляд «БІЗНЕС Online» ). Сталося оновлення дизайну в оптиках мережі «Корд Оптика», розширення і оновлення магазинів одягу «Глорія Джинс», закриття єдиного магазину Sultanna Frantsuzova в Казані, розширення одного з магазинів мережі «Рів Гош» і відхід з Казані останнього ювелірного магазину «Яшма Золото». Крім цього, в столиці РТ залишився останній магазин інший ювелірної мережі - «Адамас», закрився останній магазин дитячого одягу Play Today, і відкрився перший магазин холдингу VIP Group в рамках торгового центру. Мабуть, найбільш очікуваною подією для шопоголіків стане відкриття в листопаді магазину японського бренду Uniqlo - він вперше виходить в Казань.

Тепер про ці та інші новини докладніше.

У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли про новини по орендарям в двох торгових центрах, що належать групі, - ГУМі і «Кільце». У третьому кварталі в ГУМі на першому поверсі крім «Бінхартс» відкрився ще продуктовий супермаркет «Едельвейс». Останній, до речі, вигідно відрізняється по дизайну від працюючих, скажімо, в Ново-Савиновский районі Казані понад п'ять років. Магазин - блискучий, грамотно зонований, в інтер'єрі багато дерева, і відчуття цікаві: щось схоже можна побачити за кордоном. Якщо таким шляхом мережу піде і в інших своїх магазинах, «Едельвейс» явно заграє новими фарбами. У ГУМі з недавніх нових орендарів можна відзначити магазин настільних ігор Gaga.ru, Bag & You (рюкзаки та аксесуари), кафе-піцерію Combinat, магазин брендового жіночого одягу Parvini One. У жовтні в ГУМі планується відкриття магазину жіночого одягу Bell Casa.

У «Кільце» расшірілcя і відкрився в новому форматі магазин взуття та сумок Kari. Крім цього, тут з'явилися магазин дизайнерського одягу «МарЕль», магазин Bella Collection (жіночий одяг) і взуттєвої Bravelli. Скоро відкриються магазин O'Hara і новий салон Askona. З втрат можна відзначити закриття кав'ярні «Шіколат» і ювелірного магазину «Ювеленд» (в місті залишилося два магазини мережі). У «Едельвейс Груп» нашій газеті розповіли, що «Кільце» щороку оновлює близько 5% площ (в рамках ротації орендарів). «За фактом в" Кільці "зайнято більше, ніж комерційна площа за планом БТІ, за рахунок острівців. У центру дуже довгий лист очікування », - йдеться у відповіді компанії.

Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року Японська мережа повідомила про вихід в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів

ЯПОНСЬКИЙ ВИХІД: «МЕГА» ПОПОВНИЛА ЛАВИ МАГАЗИНОМ з Хіросіми

Тепер - в «МЕГУ». Найцікавіший і очікуваний орендар - це, мабуть, бренд Uniqlo. Японська мережа повідомила про виході в Казань в серпні цього року. Торгова площа магазину в «меге», який відкриється 3 листопада, складе близько 1,1 тис. Кв. метрів. Столиця РТ не стала, як бувало, піонером для виходу марки за межі Москви і Санкт-Петербурга, - в серпні магазин Uniqlo (1,6 тис. Кв. М) відкрився в Нижньому Новгороді. Ця точка стала 20-м магазином роздрібної мережі в Росії та першим в регіонах.

У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» У торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс»

Uniqlo належить японському холдингу Fast Retailing Co. Перший магазин мережі був відкритий в Хіросімі в 1984 році. Зараз під цією вивіскою працює більше 1,8 тис. Точок в 18 країнах. У Росії компанія з'явилася 7 років тому і в перші роки розвивалася дуже обережно. У наприкінці 2015 року виконавчий директор «Uniqlo Росія» Таку Морікава розповідав про плани активно розвиватися в Росії, і з тих пір мережа японських магазинів одягу виросла вдвічі: з 8 магазинів на серпень 2015 го до 20 точок зараз. Модні експерти кажуть, що причина популярності марки в світі в тому, що вона не копіює дизайни дорогих брендів з метою повторити їх в більш дешевій сировині. Загалом, такий собі свіжий вітер Країни висхідного сонця в вашому гардеробі.

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes

У «меге» відкрився перший бутік холдингу VIP Group не в форматі стріт-ритейлу - взуттєвої Rich Shoes. Також в торговому центрі на іншому місці і більшої площі відкрився магазин місцевої марки «Свята», магазин «Глорія Джинс» (масштаби вражають уяву). Відкрилися магазини Sun Fashion, хутряної Elena Furs, а скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі. З закриттів можна відзначити відхід з торгового центру взуттєвого магазину Carnaby. Останній магазин мережі залишився лише в ТРК «Тандем».

Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі Скоро обіцяні відкриття оновлених магазинів Calzedonia і The Windsor Knot в новому форматі

Самі непомітні зміни складу орендарів - в торговому центрі «Південний». Тут в третьому кварталі відкрився анонсований взуттєвий магазин Mario Mikke. Закрилися в торговому центрі магазини «Московський ювелірний завод» і «КріКрі».

У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка» У «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver і батутними комплекс «Політай-ка»

Моллі МІНЯЮТЬСЯ орендаря

У молле «Парк Хаус» помітна зміна орендарів. На центральному вході в очі кидається велика розтяжка з інформацією про швидке відкриття кав'ярні Starbucks, другий в місті. Перша, нагадаємо, відкрилася влітку в ТРК «Тандем». За останні місяці в «Парк Хаус» закрилися магазини «Інші подарунки», Corso Como, «Адамас». Закрився також єдиний в Казані дитячий Play Today і єдиний магазин жіночого одягу Sultanna Frantsuzova - бренд тепер присутній оффлайн тільки в Москві, Єкатеринбурзі та Уфі. Магазин косметики Inglot переїхав з «Парк Хауса» в ТРК «Тандем», в оновленому форматі скоро відкриється «Еконіка».

Також скоро в «Парк Хаус» відкриється «Московський ювелірний завод», у якого сьогодні працює три точки в торгових центрах міста. Зате пішов інший продавець дорогого і блискучого - «Яшма Золото». Можливо, це пов'язано з банкрутством засновників мережі Ігоря Мавляновим і Роберта Мартиросяна. Нарешті, в «Парк Хаус» нещодавно відкрився Tom Klaim, а також дитячі магазини Happy Step і Gulliver, і батутними комплекс «Політай-ка» (на місці покійного більярдного клубу на другому поверсі). Заплановано також відкриття магазину французької одягу Kiabi.

До речі, в кінці серпня з'явилося повідомлення, що Atrium European Real Estate (володіє ТЦ) виявила бажання реалізувати свій портфель російської нерухомості. Ринкова вартість російських активів Atrium (крім молла в Казані в них входить «Північний молл» в Пітері, два торгові центри в Москві і по одному в Єкатеринбурзі, Волгограді і Тольятті, а також близько 60 га в підмосковному Пушкіні) була оцінена в 289 млн євро . Через тиждень після оголошення стало відомо, що на торгові центри Atrium European Real Estate в Росії з'явився перший претендент - активами зацікавилася інвесткомпанія Raven Russia, раніше відома в основному на ринку складської нерухомості. Запит, надісланий «БІЗНЕС Online» в Raven Russia, залишився без відповіді.

Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці» Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі - замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці»

Є невеликі зміни в ТРК «Тандем». В першу чергу відбулося оновлення приміщень - в останні місяці в коридорах торгового центру міняли плитку. Що стосується орендарів, зміни практично непомітні. Так, закрилися магазин нижньої білизни «Бюстье» (тепер точка буде тільки в «меге»), магазин Adidas (на його площах на першому поверсі заявлено швидке відкриття «Рандеву») і Oggi. Останній закрився в кінці вересня, а більшого розміру магазин відкриється в листопаді в сусідній будівлі в «Тандем Галереї». Із заявлених раніше відкрилися магазин «Імперія» та Palmetta, а також переїхав з «Парк Хауса» магазин Inglot. Відбулися зміни і на фуд-корті «Тандему» на третьому поверсі: замість Yokoso ресторатор Айдар Булатов «поселив» тут інший свій проект - «The Телиці», а на місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut. Нарешті, в третьому кварталі в «Тандемі» відкрилася перша в місті кав'ярня «Старбакс».

На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut На місці останньої в Казані точки мережі піцерій «Сбарро» тепер влаштувалася Pizza Hut

UD GROUP ПРОВЕДЕ перезавантаження «Олімп»

На тлі недавньої операції з продажу ТЦ «Олімп» кореспондент «БІЗНЕС Online» заглянула і в молл на Ріхарда Зорге. Нагадаємо, що цей ТЦ його власник, колишній депутат Казгордуми Ильгиз Мінкін, який потрапив в «валютну пастку» на тлі девальвації рубля, намагався продати з 2015 року. ТК «Олімп», нагадаємо, відкрився в 2013 році. Згідно з інформацією в групі центру «ВКонтакте», він був сповнений різноманітних орендарів. Тут же зазначається, що «торгові ряди були перетворені в естетичного вигляду торговий центр в стилі high tech - місце, де навіть самий щепітільний покупець підбере собі обновку до смаку». Однак в останні роки репутація цього ТЦ неабияк зіпсувалася: орендарі, скаржачись на відсутність відвідувачів і високу вартість оренди, з'їжджали один за іншим. У лютому 2016 року ТК «Олімп» і ТД «Олімп» увійшли в початкову стадію банкрутства - власникам не вдалося розплатитися за валютними кредитами «Ощадбанку», взятим на зведення об'єкта, і арбітражний керуючий Олександр Волчков пустив об'єкт з молотка. За 387 млн ​​рублів його купила пов'язана з «Уністроем» компанія «АІ Менеджмент». Керувати ним буде UD Group.

ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях ТЦ «Олімп»: третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях

Кореспондент «БІЗНЕС Online», яка відвідала комплекс на початку жовтня, застала запустіння. Щонайменше третина площ порожні, а орендарів можна перерахувати по пальцях. На першому поверсі розташувалися магазини і салони «Евросеть», «Ювелірцентр», «Білайн», «Сумочка», взуттєвої Marco Tucci, ювелірний Royal Stone, аптека. Перекусити на першому поверсі можна в «Татмаке», а купити продукти - в універсамі «Магніт» або «Ариш травні». На другому поверсі - роздолля ноунейм-магазинів. Є, звичайно, і з назвами - магазини Bliss, «Пеплос», «Текстильний будинок Іванівський», магазин чоловічих костюмів «Бостон», Zimaleto, Snowimage, магазин «Погода в домі», «Іванівський трикотаж». Але є і площі, де продається, наприклад, жіночий одяг або подушки та постільну білизну, але назв над ними немає. Нарешті, на третьому поверсі комплексу розмістився магазин техніки та електроніки DNS, салон кондитерського мистецтва «Марципан», «Улюблений Книжковий», а також Чайхона P.Love. Кафе «Капуста» на цьому ж поверсі не так давно закрилося. Є в комплексі і численні невеликі стійки, де продають квіти, роблять манікюр та інше. Але не схоже, щоб у цілому орендарі «Олімпу» генерували великі потоки покупців.

У самій UD Group «БІЗНЕС Online» визнають, що зараз ТЦ знаходиться не в кращому вигляді. І повідомляють, що в перспективі - реновація торгового комплексу з залученням нових федеральних і регіональних операторів.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей