* Политика новости » Банки »

* *

Як відкрити свій бізнес з виробництва пелет

 1. Як відкрити свій бізнес з виробництва пелет Короткий огляд ринку технологій переробки відходів
 2. Опис і характеристика продукції
 3. Технологія виробництва пелет
 4. Розрахунок витрат на обладнання для виробництва пелет
 5. Розрахунок собівартості одиниці продукції і рентабельності виробництва пелет
 6. Як відкрити свій бізнес з виробництва пелет
 7. Опис і характеристика продукції
 8. Технологія виробництва пелет
 9. Розрахунок витрат на обладнання для виробництва пелет
 10. Розрахунок собівартості одиниці продукції і рентабельності виробництва пелет
 11. Як відкрити свій бізнес з виробництва пелет
 12. Опис і характеристика продукції
 13. Технологія виробництва пелет
 14. Розрахунок витрат на обладнання для виробництва пелет
 15. Розрахунок собівартості одиниці продукції і рентабельності виробництва пелет

Як відкрити свій бізнес з виробництва пелет

Короткий огляд ринку технологій переробки відходів

В даний час спостерігається тенденція до організації безвідходних виробництв і різних підприємств по переробці промислових та побутових відходів і вторинного їх використання. Це відноситься до таких категорій, як макулатура, скло, гума, пластик, брухт і багатьом іншим матеріалам, придатним як вторинної сировини.

Чи не була обійдена стороною і лісопромисловість. Як відомо, лісопилки, підприємства з виробництва та переробки деревини, меблеві і багато інших фірм є джерелом такого цінного вторинної сировини, як стружка, тирса, деревна кора і т.п. Найбільше, звичайно, виробляється тирси.

Існує кілька напрямків їх переробки: наприклад, пресування і виготовлення з них плит ДВП і МДФ, широко використовуваних в будівництві і меблевому виробництві. Але переробка тирси в ДВП і МДФ досить трудомісткий і дорогий в ставленні до обладнання процес.

Найбільш же економічно вигідним є виробництво пелет - тирсових гранул, що використовуються в якості палива, а також як змінний наповнювач для котячих туалетів. На сьогоднішній день багато власників приватних будинків використовують спеціальні котли, що працюють на пелетах, або комбіновані газово-пелетні котли для економії на комунальних платежах за природний газ. Крім того, не варто забувати і власників домашніх кішок, яких за різними даними в Росії налічується 25-30 млн і які можуть скласти чималий відсоток споживачів пеллет.

Опис і характеристика продукції

Виробляти пелети можна як з чистої деревини, так і з деревини в суміші з корою. Крім того, при виробництві в пелети часто додаються зернові відходи, солома, лушпиння соняшника і т.д. Ступінь змісту побічних продуктів називають відсотком зольності. Чим цей відсоток вище, тим більше низькоякісні пелети виходять, і навпаки.

Однак, і ті, і інші мають свою вартість і затребувані на ринку. Пелети з низьким вмістом кори, мають найнижчий відсоток зольності, вважаються продуктом високої якості ( «гранули першого класу»), придатним для використання в домашніх котельних і в якості наповнювача для котячих туалетів. Відсоток зольності таких пелет на перевищує 1,5%.

Пелети ж з вмістом кори та інших субпродуктів понад 1,5% вважаються «промисловими» гранулами і можуть використовуватися як в якості наповнювача для котячого туалету, так і для опалення, але вже в спеціальному - промисловому - обладнанні. Як би там не було, відсоток використання кори (і інших відходів) в загальному обсязі сировини, що переробляється не повинен перевищувати 5%.

У таблиці нижче наведені основні характеристики двох основних сортів пелет.

У таблиці нижче наведені основні характеристики двох основних сортів пелет

Технологія виробництва пелет

Процес виробництва деревних гранул - пелет будується за наступною схемою.

На першому етапі проводиться велике дроблення сировини. Спеціальні дробарки подрібнюють підготовлене і зважене відповідно до рецептури (тобто відповідно до бажаного сорту пелет - промислового або першокласному) для подальшої просушки.

Подрібнення повинно дійти до розмірів частинок не більше 1,25 куб. см в об'ємі. Велике дроблення дозволяє швидко і якісно висушувати сировину і готує його до подальшого дроблення в дрібній дробарці.

На другому етапі виробництва пелет відбувається сушка пеллетного напівфабрикату. Згідно з технологічним регламентом, сировину перед пресуванням повинна мати вологість 8-12%. Сушарки бувають барабанного і стрічкового типу. Вибір типу сушарки визначається видом сировини (тріска, тирса), вимогами до якості продукції і джерелом одержуваної теплової енергії.

Потім відбувається дрібне дроблення отриманого продукту, тобто подрібнених і висушених вихідних компонентів пелет. У прес сировина повинна заходити з розмірами частинок не більше 4 мм для виробництва промислових пеллет і не більше 1,5 мм - для виробництва пелет першого класу. Зазвичай для дрібного дроблення використовуються молоткові млини.

Наступний етап - водопідготовка. Він призначений для доведення пересушеного сировини до належної кондиції. Справа в тому, що сировина з вологістю менше 8% погано піддається склеюванню під час пресування. Тому дуже суха сировина непридатне. Для встановлення належної вологості сировини використовується установка дозування води в змішувальної ємності, зазвичай це шнекові змішувачі, в яких вбудовані входи для подачі води (для м'яких сортів деревини хвойних порід) або пара (в разі, якщо пресуються тверді сорти деревини, такі як дуб або бук , а також неякісне або залежане сировину).

Пресування є головним етапом виробництва пелет. Воно проводиться на пресах різних конструкцій, з плоскою або циліндричної матрицею. Після пресування готові пелети піддаються охолодженню. Воно забезпечує отримання якісного кінцевого продукту. Охолодження потрібно для осушення гранул, нагрітих після пресування до 70 ° -90 ° С.

На останньому етапі виробництва пелети просіваються і упаковуються. Просіювання потрібно для відділення не спресовані, або розсипалися на тирсу пелет. Зрозуміло, виробництво безвідходне і некондиционная продукція просто піддається вторинній обробці.

Розрахунок витрат на обладнання для виробництва пелет

Устаткування для виробництва пелет ділиться на два класи - міні-гранулятори і лінії промислового типу. У свою чергу перший клас - міні-гранулятори - підрозділяється на прес-гранулятори з електродвигуном, прес-гранулятори з дизельним двигуном і прес-гранулятори з приводом від вала відбору потужності трактора. Переваги кожного класу очевидні і визначаються умовами експлуатації обладнання.

Наприклад, установка з електродвигуном передбачає більшу чи меншу стационарность, установка з дизельним двигуном мобільна - вона може перевозитися, наприклад, на 3-тонній вантажівці і функціонувати безпосередньо в місцях збору відходів (лісопилки, меблеві і т.п. підприємства). Третій же варіант призначений для власників власного трактора і являє собою якусь комбінацію другого варіанту без наявності вантажного автомобіля. Нижче наведено порівняльну таблицю цін і продуктивності обладнання різної потужності (ціни і характеристики).

Нижче наведено порівняльну таблицю цін і продуктивності обладнання різної потужності (ціни і характеристики)

Як видно, вибір варіантів компактних міні-грануляторів досить широкий і зводиться лише до розрахунків забезпеченості сировиною. Якщо ж обчислювати по середній позиції - продуктивності 200-250 кг / год, то безумовним лідером в даному випадку є, звичайно, прес-гранулятори з приводом від вала відбору потужності трактора.

Це що стосується саме міні-фабрик. Якщо ж брати більш серйозні лінії - з повним набором апаратури, тобто що складаються з ділянок дроблення, сушіння, гранулювання, охолодження і фасування, то тут можна назвати цифри в $ 132000 за лінію виробничою потужністю 700-1000 кг / год і $ 196000 за лінію продуктивністю 2000 кг / год. Лінія з виробництва пелет продуктивністю 4500 кг / год обійдеться в $ 408000.

Розрахунок прибутковості міні-фабрик і повних виробничих ліній при виробництві пелет

Для приблизного розрахунку прибутковості кожного з варіантів по позиціях слід визначитися з постійними (статичними) показниками. Робочий день буде вважатися рівним 8 години (при цьому розрахунковий час роботи обладнання дорівнює кількості робочих годин), робочий місяць - 24 дням, за вирахуванням вихідних і святкових днів і з урахуванням 1-2 днів простою при форс-мажорних обставинах (відключення електроенергії, ремонтні роботи і т.п.).

Продуктивність береться як мінімальна, так і максимальна. Витрати на електроенергію, воду, оплату праці працівників та інші загальновиробничі і загальногосподарські витрати приймаються рівними 30% валової виручки.

Ціна сировини - 100 руб. за 1 куб.м. Для отримання тонни паливних гранул потрібно 7,5 кубометра тирси. Вартість готових пелет - від 3800 до 4200 руб. за тонну (перший сорт) або від 3000 до 3500 руб. за тонну (промислові).

Таблиця, наведена нижче, ілюструє витрати на матеріали і виручку від продажу готової продукції в залежності від типу міні-фабрики або виробничої лінії. Як ціни готової продукції взяті середні арифметичні від наведених вище цін, тобто 4000 руб. за 1 т пелет першого сорту; 3250 руб. за 1 т пелет промислових. Витрати розраховуються з норми в 7,5 куб. м вихідного матеріалу на 1 тонну готової продукції. Всі фінансові показники дані в рублях.

(картинка клікабельні)
(картинка клікабельні)

Наступна таблиця показує залежність валового прибутку, чистого прибутку і термін окупності обладнання. При обчисленнях використовувалися наступні величини: валовий прибуток = денний виручці, помноженої на кількість робочих днів у місяці (24 дні). У статистичних цілях враховується усереднена між мінімальною і максимальною прибуток, тобто як було б, якби міні-завод або виробнича лінія виробляв 50% пелет 1 сорту і 50% - промислових. Аналогічно розраховані витрати на матеріал.

Чистий прибуток дорівнює різниці між валовим прибутком і сумою витрат на матеріали та оплату електроенергії, води, праці працівників та інші загальновиробничі і загальногосподарські витрати, прийняті за 30% від валового прибутку. Окупність розрахована як частка від рублевої ціни міні-фабрики або виробничої лінії і чистого прибутку.

(картинка клікабельні)
(картинка клікабельні)

Згідно з усіма вищенаведеними таблицями можна побачити, що найбільш вигідними в плані окупності є електричні міні-фабрики і міні-фабрики з приводом від вала відбору потужності трактора.

Найменш же вигідною є виробнича лінія з виробленням від 700 до 1000 кг пеллет на годину - вона буде окупатися більш, ніж рік. Дизельні міні-фабрики можливо використовувати хіба що при необхідності мобільного виробництва і в умовах відсутності трактора.

Хоча тривала окупність "великих" виробничих ліній пояснюється більшою грунтовністю і міцністю. Вона розраховані на тривалий (до 10 років) користування і великі обсяги виробництва. Крім того, слід враховувати і той факт, що окупиться за 8-13 місяців, фабрика буде приносити дохід, явно не можна порівняти з доходом від міні-гранулятора будь-якого типу.

Розрахунок собівартості одиниці продукції і рентабельності виробництва пелет

Собівартість виробництва тонни пелет розрахувати неважко. Для початку необхідно взяти вартість 1 кубометра вихідної сировини - тирси, рівну 100 руб. і помножити її на кількість, потрібну для виробництва 1 тонни готової продукції (7,5 кубічних метрів). Загальну суму - 750 руб. слід вважати матеріальною собівартістю 1 тонни пеллет. Повна ж вартість не враховується приблизно розрахована наступним статистичним способом.

Для початку визначимося з відпускною ціною. Вище наводилися ціна за тонну пелет, величина яких залежала від кількості продукції, що відпускається - як відомо, чим більше партія закупівлі, тим нижче ціна на неї. Мінімальна ціна 1 т промислових пеллет - 3000 руб., Максимальна - 3500 руб. Їх цієї суми слід відняти 30%, що символізують витрати на матеріали і оплату електроенергії, води, праці працівників та інші загальновиробничі і загальногосподарські витрати, включаючи упаковку, фасовку, вагу, доставку, завантаження-вивантаження і т.п.

У першому випадку виходить сума 900 руб., Більш-менш близька до суми додаткових витрат. У другому випадку - 1050 руб. Підсумовуємо отримані цифри з матеріальними витратами, визначеними нами незмінно - 750 руб. і отримуємо відповідно цифри, відповідні повної собівартості - 1650 і 1800 руб.

Звичайно, більш реальною буде саме друга цифра - відомо, що оптові ціни ближче до собівартості, ніж роздрібні. Хоча якщо врахувати статистику торгівлі - на роздрібні і оптові закупівлі припадають приблизно рівні обсяги, доцільніше взяти середню цифру. Проте, з огляду на, що частка собівартості у відпускній ціні становить від 55 до 51,43%, можна вказати рентабельність дорівнює 105,88-122,22%. Для першосортних пелет вона буде трохи нижче - 98,95% при оптовій торгівлі і 91,78% - при роздрібній.

В середньому ж рентабельність виробництва промислових пеллет складає 114,05%, а першосортних - 95,37%. Загалом, за всіма типами пелетів рентабельність дорівнює 104,71%, що за мірками бізнесу, заснованого на переробці відходів - досить високий результат.

Павло Бірюков
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

Відеосюжет про виробництво пелет

Як відкрити свій бізнес з виробництва пелет

Короткий огляд ринку технологій переробки відходів

В даний час спостерігається тенденція до організації безвідходних виробництв і різних підприємств по переробці промислових та побутових відходів і вторинного їх використання. Це відноситься до таких категорій, як макулатура, скло, гума, пластик, брухт і багатьом іншим матеріалам, придатним як вторинної сировини.

Чи не була обійдена стороною і лісопромисловість. Як відомо, лісопилки, підприємства з виробництва та переробки деревини, меблеві і багато інших фірм є джерелом такого цінного вторинної сировини, як стружка, тирса, деревна кора і т.п. Найбільше, звичайно, виробляється тирси.

Існує кілька напрямків їх переробки: наприклад, пресування і виготовлення з них плит ДВП і МДФ, широко використовуваних в будівництві і меблевому виробництві. Але переробка тирси в ДВП і МДФ досить трудомісткий і дорогий в ставленні до обладнання процес.

Найбільш же економічно вигідним є виробництво пелет - тирсових гранул, що використовуються в якості палива, а також як змінний наповнювач для котячих туалетів. На сьогоднішній день багато власників приватних будинків використовують спеціальні котли, що працюють на пелетах, або комбіновані газово-пелетні котли для економії на комунальних платежах за природний газ. Крім того, не варто забувати і власників домашніх кішок, яких за різними даними в Росії налічується 25-30 млн і які можуть скласти чималий відсоток споживачів пеллет.

Опис і характеристика продукції

Виробляти пелети можна як з чистої деревини, так і з деревини в суміші з корою. Крім того, при виробництві в пелети часто додаються зернові відходи, солома, лушпиння соняшника і т.д. Ступінь змісту побічних продуктів називають відсотком зольності. Чим цей відсоток вище, тим більше низькоякісні пелети виходять, і навпаки.

Однак, і ті, і інші мають свою вартість і затребувані на ринку. Пелети з низьким вмістом кори, мають найнижчий відсоток зольності, вважаються продуктом високої якості ( «гранули першого класу»), придатним для використання в домашніх котельних і в якості наповнювача для котячих туалетів. Відсоток зольності таких пелет на перевищує 1,5%.

Пелети ж з вмістом кори та інших субпродуктів понад 1,5% вважаються «промисловими» гранулами і можуть використовуватися як в якості наповнювача для котячого туалету, так і для опалення, але вже в спеціальному - промисловому - обладнанні. Як би там не було, відсоток використання кори (і інших відходів) в загальному обсязі сировини, що переробляється не повинен перевищувати 5%.

У таблиці нижче наведені основні характеристики двох основних сортів пелет.

У таблиці нижче наведені основні характеристики двох основних сортів пелет

Технологія виробництва пелет

Процес виробництва деревних гранул - пелет будується за наступною схемою.

На першому етапі проводиться велике дроблення сировини. Спеціальні дробарки подрібнюють підготовлене і зважене відповідно до рецептури (тобто відповідно до бажаного сорту пелет - промислового або першокласному) для подальшої просушки.

Подрібнення повинно дійти до розмірів частинок не більше 1,25 куб. см в об'ємі. Велике дроблення дозволяє швидко і якісно висушувати сировину і готує його до подальшого дроблення в дрібній дробарці.

На другому етапі виробництва пелет відбувається сушка пеллетного напівфабрикату. Згідно з технологічним регламентом, сировину перед пресуванням повинна мати вологість 8-12%. Сушарки бувають барабанного і стрічкового типу. Вибір типу сушарки визначається видом сировини (тріска, тирса), вимогами до якості продукції і джерелом одержуваної теплової енергії.

Потім відбувається дрібне дроблення отриманого продукту, тобто подрібнених і висушених вихідних компонентів пелет. У прес сировина повинна заходити з розмірами частинок не більше 4 мм для виробництва промислових пеллет і не більше 1,5 мм - для виробництва пелет першого класу. Зазвичай для дрібного дроблення використовуються молоткові млини.

Наступний етап - водопідготовка. Він призначений для доведення пересушеного сировини до належної кондиції. Справа в тому, що сировина з вологістю менше 8% погано піддається склеюванню під час пресування. Тому дуже суха сировина непридатне. Для встановлення належної вологості сировини використовується установка дозування води в змішувальної ємності, зазвичай це шнекові змішувачі, в яких вбудовані входи для подачі води (для м'яких сортів деревини хвойних порід) або пара (в разі, якщо пресуються тверді сорти деревини, такі як дуб або бук , а також неякісне або залежане сировину).

Пресування є головним етапом виробництва пелет. Воно проводиться на пресах різних конструкцій, з плоскою або циліндричної матрицею. Після пресування готові пелети піддаються охолодженню. Воно забезпечує отримання якісного кінцевого продукту. Охолодження потрібно для осушення гранул, нагрітих після пресування до 70 ° -90 ° С.

На останньому етапі виробництва пелети просіваються і упаковуються. Просіювання потрібно для відділення не спресовані, або розсипалися на тирсу пелет. Зрозуміло, виробництво безвідходне і некондиционная продукція просто піддається вторинній обробці.

Розрахунок витрат на обладнання для виробництва пелет

Устаткування для виробництва пелет ділиться на два класи - міні-гранулятори і лінії промислового типу. У свою чергу перший клас - міні-гранулятори - підрозділяється на прес-гранулятори з електродвигуном, прес-гранулятори з дизельним двигуном і прес-гранулятори з приводом від вала відбору потужності трактора. Переваги кожного класу очевидні і визначаються умовами експлуатації обладнання.

Наприклад, установка з електродвигуном передбачає більшу чи меншу стационарность, установка з дизельним двигуном мобільна - вона може перевозитися, наприклад, на 3-тонній вантажівці і функціонувати безпосередньо в місцях збору відходів (лісопилки, меблеві і т.п. підприємства). Третій же варіант призначений для власників власного трактора і являє собою якусь комбінацію другого варіанту без наявності вантажного автомобіля. Нижче наведено порівняльну таблицю цін і продуктивності обладнання різної потужності (ціни і характеристики).

Нижче наведено порівняльну таблицю цін і продуктивності обладнання різної потужності (ціни і характеристики)

Як видно, вибір варіантів компактних міні-грануляторів досить широкий і зводиться лише до розрахунків забезпеченості сировиною. Якщо ж обчислювати по середній позиції - продуктивності 200-250 кг / год, то безумовним лідером в даному випадку є, звичайно, прес-гранулятори з приводом від вала відбору потужності трактора.

Це що стосується саме міні-фабрик. Якщо ж брати більш серйозні лінії - з повним набором апаратури, тобто що складаються з ділянок дроблення, сушіння, гранулювання, охолодження і фасування, то тут можна назвати цифри в $ 132000 за лінію виробничою потужністю 700-1000 кг / год і $ 196000 за лінію продуктивністю 2000 кг / год. Лінія з виробництва пелет продуктивністю 4500 кг / год обійдеться в $ 408000.

Розрахунок прибутковості міні-фабрик і повних виробничих ліній при виробництві пелет

Для приблизного розрахунку прибутковості кожного з варіантів по позиціях слід визначитися з постійними (статичними) показниками. Робочий день буде вважатися рівним 8 години (при цьому розрахунковий час роботи обладнання дорівнює кількості робочих годин), робочий місяць - 24 дням, за вирахуванням вихідних і святкових днів і з урахуванням 1-2 днів простою при форс-мажорних обставинах (відключення електроенергії, ремонтні роботи і т.п.).

Продуктивність береться як мінімальна, так і максимальна. Витрати на електроенергію, воду, оплату праці працівників та інші загальновиробничі і загальногосподарські витрати приймаються рівними 30% валової виручки.

Ціна сировини - 100 руб. за 1 куб.м. Для отримання тонни паливних гранул потрібно 7,5 кубометра тирси. Вартість готових пелет - від 3800 до 4200 руб. за тонну (перший сорт) або від 3000 до 3500 руб. за тонну (промислові).

Таблиця, наведена нижче, ілюструє витрати на матеріали і виручку від продажу готової продукції в залежності від типу міні-фабрики або виробничої лінії. Як ціни готової продукції взяті середні арифметичні від наведених вище цін, тобто 4000 руб. за 1 т пелет першого сорту; 3250 руб. за 1 т пелет промислових. Витрати розраховуються з норми в 7,5 куб. м вихідного матеріалу на 1 тонну готової продукції. Всі фінансові показники дані в рублях.

(картинка клікабельні)
(картинка клікабельні)

Наступна таблиця показує залежність валового прибутку, чистого прибутку і термін окупності обладнання. При обчисленнях використовувалися наступні величини: валовий прибуток = денний виручці, помноженої на кількість робочих днів у місяці (24 дні). У статистичних цілях враховується усереднена між мінімальною і максимальною прибуток, тобто як було б, якби міні-завод або виробнича лінія виробляв 50% пелет 1 сорту і 50% - промислових. Аналогічно розраховані витрати на матеріал.

Чистий прибуток дорівнює різниці між валовим прибутком і сумою витрат на матеріали та оплату електроенергії, води, праці працівників та інші загальновиробничі і загальногосподарські витрати, прийняті за 30% від валового прибутку. Окупність розрахована як частка від рублевої ціни міні-фабрики або виробничої лінії і чистого прибутку.

(картинка клікабельні)
(картинка клікабельні)

Згідно з усіма вищенаведеними таблицями можна побачити, що найбільш вигідними в плані окупності є електричні міні-фабрики і міні-фабрики з приводом від вала відбору потужності трактора.

Найменш же вигідною є виробнича лінія з виробленням від 700 до 1000 кг пеллет на годину - вона буде окупатися більш, ніж рік. Дизельні міні-фабрики можливо використовувати хіба що при необхідності мобільного виробництва і в умовах відсутності трактора.

Хоча тривала окупність "великих" виробничих ліній пояснюється більшою грунтовністю і міцністю. Вона розраховані на тривалий (до 10 років) користування і великі обсяги виробництва. Крім того, слід враховувати і той факт, що окупиться за 8-13 місяців, фабрика буде приносити дохід, явно не можна порівняти з доходом від міні-гранулятора будь-якого типу.

Розрахунок собівартості одиниці продукції і рентабельності виробництва пелет

Собівартість виробництва тонни пелет розрахувати неважко. Для початку необхідно взяти вартість 1 кубометра вихідної сировини - тирси, рівну 100 руб. і помножити її на кількість, потрібну для виробництва 1 тонни готової продукції (7,5 кубічних метрів). Загальну суму - 750 руб. слід вважати матеріальною собівартістю 1 тонни пеллет. Повна ж вартість не враховується приблизно розрахована наступним статистичним способом.

Для початку визначимося з відпускною ціною. Вище наводилися ціна за тонну пелет, величина яких залежала від кількості продукції, що відпускається - як відомо, чим більше партія закупівлі, тим нижче ціна на неї. Мінімальна ціна 1 т промислових пеллет - 3000 руб., Максимальна - 3500 руб. Їх цієї суми слід відняти 30%, що символізують витрати на матеріали і оплату електроенергії, води, праці працівників та інші загальновиробничі і загальногосподарські витрати, включаючи упаковку, фасовку, вагу, доставку, завантаження-вивантаження і т.п.

У першому випадку виходить сума 900 руб., Більш-менш близька до суми додаткових витрат. У другому випадку - 1050 руб. Підсумовуємо отримані цифри з матеріальними витратами, визначеними нами незмінно - 750 руб. і отримуємо відповідно цифри, відповідні повної собівартості - 1650 і 1800 руб.

Звичайно, більш реальною буде саме друга цифра - відомо, що оптові ціни ближче до собівартості, ніж роздрібні. Хоча якщо врахувати статистику торгівлі - на роздрібні і оптові закупівлі припадають приблизно рівні обсяги, доцільніше взяти середню цифру. Проте, з огляду на, що частка собівартості у відпускній ціні становить від 55 до 51,43%, можна вказати рентабельність дорівнює 105,88-122,22%. Для першосортних пелет вона буде трохи нижче - 98,95% при оптовій торгівлі і 91,78% - при роздрібній.

В середньому ж рентабельність виробництва промислових пеллет складає 114,05%, а першосортних - 95,37%. Загалом, за всіма типами пелетів рентабельність дорівнює 104,71%, що за мірками бізнесу, заснованого на переробці відходів - досить високий результат.

Павло Бірюков
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

Відеосюжет про виробництво пелет

Як відкрити свій бізнес з виробництва пелет

Короткий огляд ринку технологій переробки відходів

В даний час спостерігається тенденція до організації безвідходних виробництв і різних підприємств по переробці промислових та побутових відходів і вторинного їх використання. Це відноситься до таких категорій, як макулатура, скло, гума, пластик, брухт і багатьом іншим матеріалам, придатним як вторинної сировини.

Чи не була обійдена стороною і лісопромисловість. Як відомо, лісопилки, підприємства з виробництва та переробки деревини, меблеві і багато інших фірм є джерелом такого цінного вторинної сировини, як стружка, тирса, деревна кора і т.п. Найбільше, звичайно, виробляється тирси.

Існує кілька напрямків їх переробки: наприклад, пресування і виготовлення з них плит ДВП і МДФ, широко використовуваних в будівництві і меблевому виробництві. Але переробка тирси в ДВП і МДФ досить трудомісткий і дорогий в ставленні до обладнання процес.

Найбільш же економічно вигідним є виробництво пелет - тирсових гранул, що використовуються в якості палива, а також як змінний наповнювач для котячих туалетів. На сьогоднішній день багато власників приватних будинків використовують спеціальні котли, що працюють на пелетах, або комбіновані газово-пелетні котли для економії на комунальних платежах за природний газ. Крім того, не варто забувати і власників домашніх кішок, яких за різними даними в Росії налічується 25-30 млн і які можуть скласти чималий відсоток споживачів пеллет.

Опис і характеристика продукції

Виробляти пелети можна як з чистої деревини, так і з деревини в суміші з корою. Крім того, при виробництві в пелети часто додаються зернові відходи, солома, лушпиння соняшника і т.д. Ступінь змісту побічних продуктів називають відсотком зольності. Чим цей відсоток вище, тим більше низькоякісні пелети виходять, і навпаки.

Однак, і ті, і інші мають свою вартість і затребувані на ринку. Пелети з низьким вмістом кори, мають найнижчий відсоток зольності, вважаються продуктом високої якості ( «гранули першого класу»), придатним для використання в домашніх котельних і в якості наповнювача для котячих туалетів. Відсоток зольності таких пелет на перевищує 1,5%.

Пелети ж з вмістом кори та інших субпродуктів понад 1,5% вважаються «промисловими» гранулами і можуть використовуватися як в якості наповнювача для котячого туалету, так і для опалення, але вже в спеціальному - промисловому - обладнанні. Як би там не було, відсоток використання кори (і інших відходів) в загальному обсязі сировини, що переробляється не повинен перевищувати 5%.

У таблиці нижче наведені основні характеристики двох основних сортів пелет.

У таблиці нижче наведені основні характеристики двох основних сортів пелет

Технологія виробництва пелет

Процес виробництва деревних гранул - пелет будується за наступною схемою.

На першому етапі проводиться велике дроблення сировини. Спеціальні дробарки подрібнюють підготовлене і зважене відповідно до рецептури (тобто відповідно до бажаного сорту пелет - промислового або першокласному) для подальшої просушки.

Подрібнення повинно дійти до розмірів частинок не більше 1,25 куб. см в об'ємі. Велике дроблення дозволяє швидко і якісно висушувати сировину і готує його до подальшого дроблення в дрібній дробарці.

На другому етапі виробництва пелет відбувається сушка пеллетного напівфабрикату. Згідно з технологічним регламентом, сировину перед пресуванням повинна мати вологість 8-12%. Сушарки бувають барабанного і стрічкового типу. Вибір типу сушарки визначається видом сировини (тріска, тирса), вимогами до якості продукції і джерелом одержуваної теплової енергії.

Потім відбувається дрібне дроблення отриманого продукту, тобто подрібнених і висушених вихідних компонентів пелет. У прес сировина повинна заходити з розмірами частинок не більше 4 мм для виробництва промислових пеллет і не більше 1,5 мм - для виробництва пелет першого класу. Зазвичай для дрібного дроблення використовуються молоткові млини.

Наступний етап - водопідготовка. Він призначений для доведення пересушеного сировини до належної кондиції. Справа в тому, що сировина з вологістю менше 8% погано піддається склеюванню під час пресування. Тому дуже суха сировина непридатне. Для встановлення належної вологості сировини використовується установка дозування води в змішувальної ємності, зазвичай це шнекові змішувачі, в яких вбудовані входи для подачі води (для м'яких сортів деревини хвойних порід) або пара (в разі, якщо пресуються тверді сорти деревини, такі як дуб або бук , а також неякісне або залежане сировину).

Пресування є головним етапом виробництва пелет. Воно проводиться на пресах різних конструкцій, з плоскою або циліндричної матрицею. Після пресування готові пелети піддаються охолодженню. Воно забезпечує отримання якісного кінцевого продукту. Охолодження потрібно для осушення гранул, нагрітих після пресування до 70 ° -90 ° С.

На останньому етапі виробництва пелети просіваються і упаковуються. Просіювання потрібно для відділення не спресовані, або розсипалися на тирсу пелет. Зрозуміло, виробництво безвідходне і некондиционная продукція просто піддається вторинній обробці.

Розрахунок витрат на обладнання для виробництва пелет

Устаткування для виробництва пелет ділиться на два класи - міні-гранулятори і лінії промислового типу. У свою чергу перший клас - міні-гранулятори - підрозділяється на прес-гранулятори з електродвигуном, прес-гранулятори з дизельним двигуном і прес-гранулятори з приводом від вала відбору потужності трактора. Переваги кожного класу очевидні і визначаються умовами експлуатації обладнання.

Наприклад, установка з електродвигуном передбачає більшу чи меншу стационарность, установка з дизельним двигуном мобільна - вона може перевозитися, наприклад, на 3-тонній вантажівці і функціонувати безпосередньо в місцях збору відходів (лісопилки, меблеві і т.п. підприємства). Третій же варіант призначений для власників власного трактора і являє собою якусь комбінацію другого варіанту без наявності вантажного автомобіля. Нижче наведено порівняльну таблицю цін і продуктивності обладнання різної потужності (ціни і характеристики).

Нижче наведено порівняльну таблицю цін і продуктивності обладнання різної потужності (ціни і характеристики)

Як видно, вибір варіантів компактних міні-грануляторів досить широкий і зводиться лише до розрахунків забезпеченості сировиною. Якщо ж обчислювати по середній позиції - продуктивності 200-250 кг / год, то безумовним лідером в даному випадку є, звичайно, прес-гранулятори з приводом від вала відбору потужності трактора.

Це що стосується саме міні-фабрик. Якщо ж брати більш серйозні лінії - з повним набором апаратури, тобто що складаються з ділянок дроблення, сушіння, гранулювання, охолодження і фасування, то тут можна назвати цифри в $ 132000 за лінію виробничою потужністю 700-1000 кг / год і $ 196000 за лінію продуктивністю 2000 кг / год. Лінія з виробництва пелет продуктивністю 4500 кг / год обійдеться в $ 408000.

Розрахунок прибутковості міні-фабрик і повних виробничих ліній при виробництві пелет

Для приблизного розрахунку прибутковості кожного з варіантів по позиціях слід визначитися з постійними (статичними) показниками. Робочий день буде вважатися рівним 8 години (при цьому розрахунковий час роботи обладнання дорівнює кількості робочих годин), робочий місяць - 24 дням, за вирахуванням вихідних і святкових днів і з урахуванням 1-2 днів простою при форс-мажорних обставинах (відключення електроенергії, ремонтні роботи і т.п.).

Продуктивність береться як мінімальна, так і максимальна. Витрати на електроенергію, воду, оплату праці працівників та інші загальновиробничі і загальногосподарські витрати приймаються рівними 30% валової виручки.

Ціна сировини - 100 руб. за 1 куб.м. Для отримання тонни паливних гранул потрібно 7,5 кубометра тирси. Вартість готових пелет - від 3800 до 4200 руб. за тонну (перший сорт) або від 3000 до 3500 руб. за тонну (промислові).

Таблиця, наведена нижче, ілюструє витрати на матеріали і виручку від продажу готової продукції в залежності від типу міні-фабрики або виробничої лінії. Як ціни готової продукції взяті середні арифметичні від наведених вище цін, тобто 4000 руб. за 1 т пелет першого сорту; 3250 руб. за 1 т пелет промислових. Витрати розраховуються з норми в 7,5 куб. м вихідного матеріалу на 1 тонну готової продукції. Всі фінансові показники дані в рублях.

(картинка клікабельні)
(картинка клікабельні)

Наступна таблиця показує залежність валового прибутку, чистого прибутку і термін окупності обладнання. При обчисленнях використовувалися наступні величини: валовий прибуток = денний виручці, помноженої на кількість робочих днів у місяці (24 дні). У статистичних цілях враховується усереднена між мінімальною і максимальною прибуток, тобто як було б, якби міні-завод або виробнича лінія виробляв 50% пелет 1 сорту і 50% - промислових. Аналогічно розраховані витрати на матеріал.

Чистий прибуток дорівнює різниці між валовим прибутком і сумою витрат на матеріали та оплату електроенергії, води, праці працівників та інші загальновиробничі і загальногосподарські витрати, прийняті за 30% від валового прибутку. Окупність розрахована як частка від рублевої ціни міні-фабрики або виробничої лінії і чистого прибутку.

(картинка клікабельні)
(картинка клікабельні)

Згідно з усіма вищенаведеними таблицями можна побачити, що найбільш вигідними в плані окупності є електричні міні-фабрики і міні-фабрики з приводом від вала відбору потужності трактора.

Найменш же вигідною є виробнича лінія з виробленням від 700 до 1000 кг пеллет на годину - вона буде окупатися більш, ніж рік. Дизельні міні-фабрики можливо використовувати хіба що при необхідності мобільного виробництва і в умовах відсутності трактора.

Хоча тривала окупність "великих" виробничих ліній пояснюється більшою грунтовністю і міцністю. Вона розраховані на тривалий (до 10 років) користування і великі обсяги виробництва. Крім того, слід враховувати і той факт, що окупиться за 8-13 місяців, фабрика буде приносити дохід, явно не можна порівняти з доходом від міні-гранулятора будь-якого типу.

Розрахунок собівартості одиниці продукції і рентабельності виробництва пелет

Собівартість виробництва тонни пелет розрахувати неважко. Для початку необхідно взяти вартість 1 кубометра вихідної сировини - тирси, рівну 100 руб. і помножити її на кількість, потрібну для виробництва 1 тонни готової продукції (7,5 кубічних метрів). Загальну суму - 750 руб. слід вважати матеріальною собівартістю 1 тонни пеллет. Повна ж вартість не враховується приблизно розрахована наступним статистичним способом.

Для початку визначимося з відпускною ціною. Вище наводилися ціна за тонну пелет, величина яких залежала від кількості продукції, що відпускається - як відомо, чим більше партія закупівлі, тим нижче ціна на неї. Мінімальна ціна 1 т промислових пеллет - 3000 руб., Максимальна - 3500 руб. Їх цієї суми слід відняти 30%, що символізують витрати на матеріали і оплату електроенергії, води, праці працівників та інші загальновиробничі і загальногосподарські витрати, включаючи упаковку, фасовку, вагу, доставку, завантаження-вивантаження і т.п.

У першому випадку виходить сума 900 руб., Більш-менш близька до суми додаткових витрат. У другому випадку - 1050 руб. Підсумовуємо отримані цифри з матеріальними витратами, визначеними нами незмінно - 750 руб. і отримуємо відповідно цифри, відповідні повної собівартості - 1650 і 1800 руб.

Звичайно, більш реальною буде саме друга цифра - відомо, що оптові ціни ближче до собівартості, ніж роздрібні. Хоча якщо врахувати статистику торгівлі - на роздрібні і оптові закупівлі припадають приблизно рівні обсяги, доцільніше взяти середню цифру. Проте, з огляду на, що частка собівартості у відпускній ціні становить від 55 до 51,43%, можна вказати рентабельність дорівнює 105,88-122,22%. Для першосортних пелет вона буде трохи нижче - 98,95% при оптовій торгівлі і 91,78% - при роздрібній.

В середньому ж рентабельність виробництва промислових пеллет складає 114,05%, а першосортних - 95,37%. Загалом, за всіма типами пелетів рентабельність дорівнює 104,71%, що за мірками бізнесу, заснованого на переробці відходів - досить високий результат.

Павло Бірюков
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

Відеосюжет про виробництво пелет

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей