* Политика новости » Банки »

* *

Тестування планшетів Wacom

  1. Bamboo
  2. Intuos4
  3. Що ж все-таки вибрати?

Автор: Дмитро Нікіфоров

Рано чи пізно при редагуванні фотографій у багатьох фотографів виникає питання: як прискорити цей процес, і зробити його найбільш комфортним. В результаті роздуми на цю тему наводять на думку про придбання графічного планшета.

У сучасному світі графічний планшет - це не тільки незамінний інструмент для художника, але і відмінний помічник фотографу і ретушерові. Наскільки б ви вміло ні зверталися з комп'ютерною мишею, все одно людині анатомічно звичніше і природніше тримати в руках звичайну ручку або олівець. Робота на планшеті можна порівняти з малюванням ручкою на папері, що дозволяє досить швидко адаптуватися до нового пристрою.

У порівнянні з планшетом комп'ютерна миша ніколи не дасть повного контролю над рухом кисті в графічному редакторі. На відміну від пера, миша не чутлива до кута нахилу і силу натиснення. Планшет економить колосальну кількість часу при опрацюванні дрібних деталей, а в роботі з хутром, домальовування волосся і вій - просто незамінний.

Приклади виконані за допомогою планшета. Виділення дрібних об'єктів, усунення недоліків шкіри за допомогою техніки Doge & Burn і отрисовка вій. До і після

Який планшет вибрати, щоб він повною мірою задовольняв запитам людини що працює з фотографією?

Щоб розібратися в цьому питанні, ми вирішили протестувати кілька планшетів, наданих компанією Wacom:

Bamboo Fun Pen & Touch S (А6)

Bamboo Special Edition M (А5)

Intuos4 L (A4)

Так як при виборі планшета чималу роль відіграє його вартість, ми спеціально зупинилися на серіях в різних цінових категоріях: планшет професійної серії Intuos4 і більш бюджетна лінійка Bamboo. Планшети різного розміру для нашого тесту вибрані не випадково, ми постараємося зрозуміти, який формат планшета варто купувати, виходячи з поставленого завдання.

Bamboo

Вибрані планшети серії Bamboo не сильно відрізняються один від одного, не рахуючи деяких нюансів. Обидві моделі ми будемо розглядати разом, так як характеристики роботи з пером і ергономіка у обох планшетів однакові, а для нас це найважливіші показники.

У продажу моделі представлені в двох розмірах S (A6) і М (A5). Прив'язка розміру планшета до стандартних форматів паперу умовна, так як співвідношення сторін у планшетів 16:10.

Планшети оснащені двома сенсорами для пір'яного і multi-touch введення - управління планшетами за допомогою дотику пальців. Збоку від сенсорної поверхні розташовані чотири програмованих клавіші Express Keys. З протилежного краю на планшеті знаходиться тримач для пера. Досить зручне пристосування, особливо для тих, у кого вічно панує творчий безлад на робочому місці. У центрі області з кнопками знаходиться індикатор, що реагує на дотик пера або пальців до планшету. У комплект входить диск з драйверами і набір програм, трохи відрізняються в залежності від моделі та розміру планшета.

Bamboo Fun Pen & Touch S

Bamboo Fun Pen & Touch S

Bamboo Special Edition M

Bamboo Special Edition M

До Bamboo Special Edition як приємне доповнення додається чохол для планшета, який може стати в нагоді при необхідності частої транспортування.

До Bamboo Special Edition як приємне доповнення додається чохол для планшета, який може стати в нагоді при необхідності частої транспортування

Пір'я виконані повністю з сріблястого пластика і зовні нагадують звичайні ручки. В області захоплення пальцями розташовані дві кнопки. Нагорі, як і у звичайного олівця, знаходиться ластик. Вага пера невеликий за рахунок відсутності в ньому батарейок.

До комплекту додається кілька запасних наконечників і пінцет для їх заміни.

До комплекту додається кілька запасних наконечників і пінцет для їх заміни

Пір'я даних моделей мають 1024-ма рівнями тиску, що дозволяє створювати лінії різної товщини і насиченості в залежності від того, як і з якою силою ви давите наконечником пера на поверхню планшета.

Програмне забезпечення до планшетів дозволяє налаштувати параметри тиску наконечника пера і ластику на свій розсуд:

Чим м'якше чутливість пера, тим сильніше планшет реагує на легкі дотики, при цьому зміни товщини лінії і насиченості кольору стають все більш непомітні. Налаштування чутливості пера в положення «жорстко» дозволяє робити максимально тонкі лінії, але щоб провести товсту лінію, доводиться сильно натискати на планшет, що з часом призведе до утворення подряпин на сенсорної поверхні. Надалі наконечник пера починає «чіплятися» за борозенки подряпин, що сильно заважає в роботі. До того ж, при сильному тиску на планшет швидко стираються наконечники, які треба своєчасно міняти, щоб вони не пошкоджували робочу поверхню.

Для щоденного використання, ми радимо чутливість пера ставити в середнє положення або трохи жорсткіше - це оптимальний варіант для зручної роботи, який дозволить зберегти планшета цілим і неушкодженим.

Мазки зроблені при різному ступені настройки чутливості пера і ластику (м'який, середній, жорсткий). У кожному з режимів ми спочатку намагалися домогтися плавного переходу товщини штриха, потім плавного переходу насиченості кольору. Для наочності була використана кисть діаметром 40 пікселів c жорсткістю 100%.

На кнопки пера можна призначити різні функції, такі як запуск програми, комбінації клавіш, різні варіанти клацань і інші команди.

Перо може працювати в режимі миші з можливістю настройки її швидкості. Щоб було зручно перемикатися між режимом пера і режимом миші, на верхню кнопку пера має сенс призначити виклик Pop-up-меню. При натисканні кнопки, на екрані буде з'являтися віконце з вибором режиму роботи пера. Таким чином, в більшості випадків при роботі в будь-якому додатку необхідність в комп'ютерній мишці повністю відпадає.

В Pop-up-меню також можна додати список додатків для швидкого запуску і різні клавіатурні комбінації.

Панель настройки Pop-up-меню:

Співвідношення сторін робочої області планшета 16:10, що дає більш чітке позиціонування пера при роботі з ширококутними моніторами. Якщо у вас монітор з іншим співвідношенням сторін, область планшета адаптується автоматично. В налаштуваннях планшета можна поставити галочку напроти пункту «пропорційне», тоді робоча область планшета стане пропорційною співвідношенням сторін вашого монітора, але частина робочої області планшета буде неактивна. Якщо у вас кілька моніторів, є можливість вибрати для роботи з планшетом певний монітор або все відразу.

Можна задати розмір активної області планшета і на свій розсуд.

Панель настройки робочої області екрану і планшета:

Панель настройки робочої області екрану і планшета:

Дизайн планшета розрахований на зручну роботу як правою рукою, так і лівою, потрібно всього лише повернути планшет кнопками під допоміжну руку.

Клавіші Express Keys програмуються під ряд функцій. Наприклад, під часто використовувані команди в Photoshop. Але за великим рахунком з чотирьох залишається тільки три вільні кнопки, так як на одну в будь-якому випадку доведеться «повісити» включення / вимикання сенсорних функцій. На жаль, кількості кнопок при роботі в Photoshop катастрофічно не вистачає. Теоретично можна на час відсунути клавіатуру подалі, наприклад, при роботі з HealingBrush або Stamp (на одну кнопку призначаємо Alt для копіювання фактури, на другу кнопку «пробіл» для переміщення зображення). Але все одно рука тягнеться до звичної клавіатури, так як на ній намацати потрібну кнопку не дивлячись, значно зручніше. Клавіші натискаються легким дотиком, це призводить до випадкових натиснень, що порядком дратує під час роботи. Крім того, можна переплутати клавіші з призначеними командами.

p>

Панель налаштування орієнтації планшета і клавіш ExpressKeys:

Панель налаштування орієнтації планшета і клавіш ExpressKeys:

Основна відмінність розглянутих нами планшетів Bamboo полягає в тому, що у Bamboo Special Edition є можливість управління планшетом відразу від одного, до чотирьох пальців. У Bamboo Fun Pen & Touch управління здійснюється максимум двома пальцями, що скорочує варіанти команд за допомогою жестів.

Жести, які використовуються при управлінні планшетом, можна порівняти з жестами, використовуваними в управлінні деяких відомих портативних пристроїв, так що запам'ятати їх не складе ніяких труднощів.

Панель настройки сенсорних функцій Bamboo Special Edition:

Панель настройки сенсорних функцій Bamboo Special Edition:

Панель настройки сенсорних функцій Bamboo Fun Pen & Touch:

Панель настройки сенсорних функцій Bamboo Fun Pen & Touch:

Панель настройки сенсорних опцій:

Панель настройки сенсорних опцій:

При роботі в інтернет-браузері і перегляді фотографій в деяких програмах сенсорні функції досить зручні, правда, вимагають певної вправності і часу на звикання, але на наш скромний погляд, в роботі над фотографіями - річ абсолютно марна. Сенсорний і пір'яний введення одночасно не працюють. Щоб зробити масштабування зображення або поворот полотна в Photoshop, потрібно подалі віднести перо від робочої області і торкнутися пальцем робочої поверхні, сенсор на управління пальцями перебудовується не відразу, з помітною затримкою. Часом при незручному торканні ребра долоні робочої поверхні сенсор перемикається на управління пальцями, коли це зовсім не потрібно. З цієї причини при редагуванні зображення краще відключати сенсорні функції, щоб вони не заважали в роботі.

Незважаючи на деяку критику, B amboo Fun Pen & Touch і Bamboo Special Edition в цілому залишили хороше враження - якісна збірка і матеріали, з яких зроблений корпус і перо, стабільна робота пір'яного введення. Планшети дозволяють впоратися з більшістю завдань, що виникають при стандартній ретуші фотографії. А приємний дизайн планшетів прикрасить робочий стіл.

Intuos4

У професійній серії планшетів Intuos4 існує більше варіантів розмірів, ніж у Bamboo. Точніше, їх чотири: S (A6), M (A5), L (A4) і XL (A3).

Планшет виконаний в строгому дизайні, нічого зайвого. Матова поверхня з глянсовою вставкою, на якій розташовуються вісім кнопок Express Keys і сенсорне кільце Touch Ring. Естетам доведеться запастися ганчірочкою, щоб стирати відбитки пальців з блискучою поверхні. Матова робоча область приємна на дотик. Планшет можна повертати під праву або ліву руку. На бічній стороні зверху і знизу розташовані два роз'єми для USBкабеля, таким чином провід не буде заважати при будь-якому варіанті повороту планшета. Стійкість планшету надають гумові накладки, розташовані на нижній стороні корпусу, що не дозволяє ковзати планшету по столу під час роботи.

Стійкість планшету надають гумові накладки, розташовані на нижній стороні корпусу, що не дозволяє ковзати планшету по столу під час роботи

До планшету додається перо Grip Pen, яке працює без батарейок. За рахунок своєї форми перо значно краще лежить в руці, ніж пір'я Bamboo. На корпусі розташовані дві кнопки, зверху - ластик. Верхня частина пера виконана з твердого пластика, на другий знаходиться дуже приємна на дотик гумова накладка, яка не ковзати пальцях. Гумову накладку можна поміняти на потовщену, що додається в комплекті - річ зручна, з точки зору положення в руці, але у неї немає прорізи для кнопок, що в деяких випадках ускладнює роботу.

Хочемо звернути увагу на підставку для пера, всередині неї знаходяться набір наконечників і пінцет для їх заміни. Актуальне рішення, враховуючи, що наконечники в комплекті мають різні властивості, таким чином, вони завжди під рукою і їх можна швидко міняти. Стійкість підставці для пера надають важка нижня частина і гумова накладка знизу.

Наконечники в комплекті:

5 стандартних наконечників, які, на жаль, досить швидко стираються, а як ми вже говорили, це загрожує для поверхні планшета. Хоча нам здалося, що у Intuos4 покриття робочої поверхні більш стійке до пошкоджень, ніж у Bamboo.

3 наконечника-фломастера (Felt);

1 наконечник-кисть (Stroke);

1 гнучкий наконечник.

Додаткові наконечники створені для відчуття роботи реальними інструментами. Найбільше сподобався «гнучкий наконечник», на відміну від інших він не «шкрябати» по планшету, а плавно і м'яко ковзає. Немає страху подряпати поверхню при сильному натисканні пера.

При бажанні можна докупити додаткові пір'я, а щоб їх не переплутати, в комплекті до планшету додаються ідентифікаційні кільця різного кольору, які надягають на пір'я.

Наконечник пера має 2048 рівнів чутливості до натискання, що в два рази більше, ніж у планшетів Bamboo. Різниця в роботі дійсно відчутна, перо чітко відгукується на будь-яке незначне зміна тиску, що дає повне відчуття роботи справжньої пензлем. Правда, треба врахувати, що не всі програми підтримують 2048 рівнів чутливості, але з більшістю професійних графічних редакторів проблем не буде, в тому числі і з Photoshop.

Важливою відмінною рисою серії Intuos4 є наявність чутливості пера до нахилу.

В останній версії Photoshop СS5, нарешті, з'явилися кисті, повністю імітують роботу справжніми художніми пензлями. Без планшета з чутливістю до нахилу від них мало толку, але при його наявності ці кисті стають вельми цікавим інструментом для додавання художніх ефектів фотографії та її стилізації під живопис.

У Photoshop можна включити підказку положення нахилу пера (View- Show- Brush Preview).

З'явиться віконце з відображенням положення нахилу пера у вигляді реальної кисті. Таким чином, простіше зрозуміти, як потрібно нахилити перо для отримання мазка певної форми.

Вікно в Photoshop з демонстрації нахилу кисті, в різних режимах перегляду. І приклад мазків:

Великим плюсом в програмному забезпеченні для Intuos4 є те, що окремо для кожної програми можна створити свій профіль з настройками пера, кнопок, сенсорного кільця і ​​кругового меню. Перемикання між встановленими профілями для програм відбувається автоматично при запуску програми.

Панель настройки пера:

Панель настройки пера:

Кнопки на корпусі пера, так само як і у Bamboo, програмовані на різні команди. Крім того, у пера Intuos4 навіть для гумки можна призначити комбінації клавіш і інші команди.

Панель настройки гумки:

Можливості налаштування розміру робочої області планшета і екрану такі ж, як ми описували у Bamboo.

Панель настройки відображення:

Панель настройки відображення:

На панелі, біля кожної клавіші Express Keys, розташований OLED-дисплей, на якому відображаються призначені їм функції у вигляді піктограми або тексту, їх яскравість можна налаштувати на свій смак. Текст може відображатися в два рядки, що дозволяє вмістити довгу назву функції на маленькому дисплеї. Якщо до планшета не звертатися деякий час, спочатку значки стають менш яскравими, а потім зовсім відключаться до першого дотику пера до робочої поверхні або натискання на клавішу.

Якщо до планшета не звертатися деякий час, спочатку значки стають менш яскравими, а потім зовсім відключаться до першого дотику пера до робочої поверхні або натискання на клавішу

На клавіші Express Keys є можливість призначити комбінації клавіш, різні команди, запуск додатків, виклик кругового меню. Наприклад, для Photoshop - самі часто використовувані команди, такі як скасування останньої дії, дублювання всіх верств, інвертування.

Для однієї з кнопок Express Key можна призначити «Режим точності».

У режимі точності при інтенсивному русі руки, курсор пера пересувається на незначну відстань на полотні, що, за словами розробників, дає можливість вибирати окремі пікселі і точно встановлювати мітки. Поки зручного застосування цієї функції в нашій роботі ми не знайшли. Можливо, пізніше зможемо оцінити її гідності.

Панель настройки ExpressKey:

Як ми вже говорили, функції кнопок можна налаштувати для будь-якої програми окремо, при цьому значки на дисплеї змінюються негайно при перемиканні програм.

Express Key розташовані майже впритул один до одного, але мають невеликий нахил, що теоретично дає можливість наосліп намацати потрібну клавішу, але все одно тягне звірити відчуття пальців з дисплеєм. Натискаються клавіші з деяким зусиллям, що, з одного боку, виключає випадкові натискання, з іншого, не завжди виходить з першого разу домогтися активації клавіші.

Сенсорне кільце Touch Ring дійсно зручне пристосування. Легким рухом пальця можна здійснити масштабування зображення, прокрутку по верствам, зміни розміру кисті або поворот полотна.

У кільця чотири режими роботи, кожен з яких можна не тільки запрограмувати на певну дію, але і налаштувати швидкість його прокрутки.

Панель настройки Touch Ring:

Панель настройки Touch Ring:

Перемикання режимів роботи кільця здійснюється за допомогою натискання на кнопку в центрі, при цьому на панелі поруч з кільцем спалахує один з чотирьох маленьких індикаторів, а на екрані з'являється підказка з відображенням обраного режиму.

Перемикання режимів роботи кільця здійснюється за допомогою натискання на кнопку в центрі, при цьому на панелі поруч з кільцем спалахує один з чотирьох маленьких індикаторів, а на екрані з'являється підказка з відображенням обраного режиму

При використання Touch Ring не сподобався єдиний момент: щоб переключитися, наприклад, з другого режиму на перший, треба на кнопку натиснути три рази. На наш погляд, було б зручніше, щоб виклик вибору функцій здійснювався натисненням на центральну кнопку, а прокрутка за варіантами проводилася за допомогою сенсорного кільця.

Якщо використовуєте не всі команди сенсорного кільця, можна відключити непотрібні режими, то ж саме можна для клавіш Express Keys.

Зверніть увагу! Щоб працювали деякі команди в Photoshop (наприклад, поворот полотна), ваша відеокарта повинна підтримувати OpenGL, а в налаштуваннях Photoshop повинна стояти галочка в пункті Enable OpenGL Drawing (Edit - Preferences - Performance).

На одну з клавіш панелі або на кнопку пера можна призначити функцію «Показати параметри», при виклику цієї команди на екрані з'явиться картинка-підказка з функціями, які ви присвоїли кожній клавіші і сенсорному кільцю.

З додаткових можливостей можна обійти увагою «Круговий меню».

Для виклику меню необхідно призначити одну з кнопок на планшеті або кнопку на корпусі пера.

Меню являє собою коло, поділений на вісім секторів, кожному сектору можна привласнити свою функцію. Щоб вибрати сектор потрібно просто навести на нього покажчик пера. Будь-сектор може бути підміню з ще вісьмома секторами, у яких в свою чергу теж можуть бути підміню.

Панель настройки кругового меню:

Панель настройки кругового меню:

Теоретично в це меню можна перенести майже всі команди Photoshop. Як мінімум, кругове меню - дуже зручно для виклику часто використовуваних фільтрів, налаштувань інструментів, команд і вибору режиму роботи пера.

Як мінімум, кругове меню - дуже зручно для виклику часто використовуваних фільтрів, налаштувань інструментів, команд і вибору режиму роботи пера

Що й казати, серія Intuos4 - це король планшетів Wacom. Потужний і надійний інструмент для професійної роботи. Незважаючи на деякі нюанси, планшет залишає виключно позитивні враження. Крім технічних характеристик самого планшета, великою перевагою є продумане програмне забезпечення з гнучкими настройками. Можна налаштувати планшет один раз відразу під всі необхідні додатки і більше до налаштувань ніколи не повертатися.

Що ж все-таки вибрати?

На перший погляд, складається враження, що всі наші міркування приводять до вибору однозначного лідера в особі Intuos4. Безумовно, це чудовий планшет, але, на наш погляд, він потрібен далеко не всім. Його змоги не будуть розкриті в повній мірі, якщо ви займаєтеся стандартної ретушшю без внесення в неї складних мальованих елементів.

За час тестування на кожному з планшетів було оброблено кілька фотографій, різниця, звичайно, відчутна, але не критична.

Основний сенс покупки планшета - повністю контрольоване управління курсором і його чутливість до тиску пера. Bamboo відповідає всім цим параметрам, на додачу ви ще отримуєте можливість сенсорного управління пальцями, яке може бути цілком зручно при роботі в деяких додатках.

Якщо в обробці ваших зображень важливу частину займає стилізація під живопис, ви домальовує багато складних елементів, то Intuos4 допоможе вам впоратися з будь-якою поставленою задачею, так як за рахунок високої чутливості до тиску і нахилу пера можна з легкістю імітувати мазки цієї кисті. Intuos4 допоможе вам повністю відчути всі можливості Photoshop CS5.

Розмір планшета грає не останню роль в зручності роботи. Наступні міркування про розмір будуть абстрактні, без прив'язки до певної моделі.

При роботі на маленькому планшеті формату S (A6) з невеликими деталями виникає необхідність сильно збільшувати зображення на моніторі, щоб можна було провести чіткішу лінію, так як при невеликих штрихи по поверхні планшета складно контролювати напрям і товщину лінії. Але цей розмір найбільш зручний для навігації, так як доводиться робити зовсім невеликі руху рукою, щоб дістатися до будь-якої точки на екрані.

Планшет c форматом L зручний тим, що він найбільш наближений до звичного формату аркуша паперу A4. Можливість робити розмашисті жести за рахунок вільної амплітуди кисті руки, безумовно, припаде до душі художникам. Але при постійній роботі рука швидко втомлюється, тому що доводиться робити не тільки кистьові руху, а й рухати рукою від плеча. В даному випадку рятує можливість зменшення робочої області планшета за рахунок налаштувань. Але тоді виникає питання, навіщо переплачувати за розмір планшета, коли частиною його все одно не користуєшся? Ми вважаємо, цей розмір все-таки зручніше для художників, які звикли до певної техніці малювання, відточеною на цій папері. У багатьох випадках для ретуші розмір надлишковий, але ми не будемо щось категорично стверджувати - тут справа смаку і звички.

На наш погляд, золотою серединою є формат М (A5). Цього розміру цілком достатньо для чіткої та вільної роботи пензля руки без швидкого почуття втоми. У 99% випадків при ретуші фотографій такий розмір повністю влаштовує. Планшет цього формату легко «оселиться» на вашому робочому столі без кардинальної перепланування робочого простору.

Найчастіше, той хто говорить, що планшет незручне пристосування - просто на ньому мало працював або не працював взагалі. Не забувайте, будь-який пристрій треба вибирати і налаштовувати під свої переваги.

Буде приємно, якщо стаття виявиться корисною, і нагадуємо, вона висловлює наше чисто суб'єктивна думка.

Автори статті: Аліса Еронтьева и Дмитро Нікіфоров

Оригінал статті: www.photoindustria.ru

Що ж все-таки вибрати?
Але тоді виникає питання, навіщо переплачувати за розмір планшета, коли частиною його все одно не користуєшся?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей