* Политика новости » Банки »

* *

ГО і НС на підприємстві

 1. ГО і НС в організації: з чого почати роботу
 2. Завантажити документи зі статті:
 3. Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:
 4. Стенди з ГО і НС (стенди з цивільної оборони)
 5. Куточок по ГО і НС в організації
 6. Схема оповіщення співробітників в разі надзвичайної ситуації
 7. Які документи по ГО і НС повинні бути в організації

Останнім часом було прийнято низку нормативних актів, що посилили вимоги по ГО і НС на підприємстві. З чого почати цю роботу і як підготувати необхідні документи - розповімо в статті. Скачайте зразок схеми оповіщення персоналу.

Читайте в статті:

ГО і НС в організації: з чого почати роботу

Перш ніж приступати до організації системи цивільної оборони, потрібно визначитися зі статусом підприємства. Так, якщо є мобілізаційне завдання, яке призначають регіональні влади і МНС, або є високий ризик виникнення позаштатних ситуацій, або унікальний культурний статус, такий організації привласнюють категорію з цивільної оборони. Це може бути категорія особливої ​​важливості, 1-я або 2-я категорія. Кожна з них висуває підвищені вимоги до режиму роботи підприємства.

Завантажити документи зі статті:

Якщо перерахованих вище ознак немає, то підприємство відносять до некатегорованих , Що, втім, не набагато полегшує завдання його керівництва. У будь-якому випадку доведеться підготувати документи по ГО і НС, розробити схему оповіщення при НС в організації, проводити інструктажі співробітників і встановити стенди. Але про все по порядку.

Закон говорить, що всі питання, які стосуються цієї сфери, входять в зону відповідальності головного керівника і його заступника. При надзвичайної ситуації одне з цих осіб стає начальником штабу цивільної оборони, приймає рішення, видає накази, організовує всі необхідні заходи.

Хто повинен займатися цивільною обороною в організації, якій присвоєно категорію? Зрозуміло, також її керівник, але крім основних обов'язків (про них - нижче) йому треба буде подбати про створення рятувальної служби швидкого реагування. Слід зазначити, що ці обов'язки в великих компаніях керівник може делегувати відповідального співробітника, призначеного наказом.

З чого почати роботу по ГО і НС в організації? З цим питанням слід звернутися в письмовому вигляді до органу, який відповідає за цивільну оборону в вашому муніципальному освіті. У відповідь на запит ці органи пред'являють вимоги по ГО і НС до організаціям.

Також необхідно підготувати список групи з навчання. У неї обов'язково повинні входити: директор, фахівець з ГО і НС в організації, члени штабу і члени евакуаційної комісії.

Коли прийде відповідь на запит, можна приступати до створення плану з цивільної оборони, плану виконання дій і плану проведення майбутніх заходів. Такий, коротенько, відповідь на питання - з чого почати.

Такий, коротенько, відповідь на питання - з чого почати

Тетяна Чиркина - Головний редактор сайту Trudohrana.ru

Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:

Вимоги по ГО і НС до організаціям

Федеральний закон від 21.12.1994 № 68-ФЗ «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру», який зараз діє в редакції від 23.06.2016, зобов'язує організації до наступного:

 • планувати і вживати заходів щодо захисту працівників від надзвичайних ситуацій;
 • планувати і влаштовувати заходи для підвищення стійкості роботи в разі НС;
 • забезпечувати створення і підтримання в повній готовності сил і засобів попередження та ліквідації надзвичайної ситуації, а також теоретичну і практичну підготовку співробітників (інструктажі, спеціальні курси, навчання та тренувальні заходи);
 • створювати і підтримувати в постійній готовності системи оповіщення про НС;
 • керуючись планами дій щодо попередження та ліквідації наслідків, забезпечувати проведення аварійно-рятувальних та інших робіт на підприємстві;
 • фінансувати заходи щодо захисту працівників від надзвичайних ситуаціях;
 • забезпечити створення фінансових і матеріальних резервів для ліквідації наслідків ;
 • забезпечувати працівників інформацією про захист населення і територій від НС, а також сповіщати про загрозу їх виникнення або про виникнення;
 • сприяти федеральним органам, що здійснюють захист населення і територій від НС, в справі встановлення засобів оповіщення, поширення інформації і так далі.

При загрозі виникнення або виникненні надзвичайної ситуації на території організації її керівнику ставиться в обов'язок:

 • ввести режим підвищеної готовності;
 • проінформувати про ситуацію органи управління і сили єдиної державної системи попередження і ліквідації наслідків;
 • прийняти рішення про встановлення рівня реагування та інших заходів з метою захисту від надзвичайної ситуації своїх співробітників та інших осіб на території організації.

Керівник підприємства та призначений ним керівник по ГО і НС несуть відповідальність за проведення всіх заходів щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

У вимоги по ГО і НС для підприємств чисельністю до 50 осіб не входить створення матеріальних резервів, системи оповіщення про надзвичайну ситуацію, також не потрібно розробляти план ліквідації аварій.

Стенди з ГО і НС (стенди з цивільної оборони)

Для забезпечення ефективної роботи з цивільної оборони важливу роль відіграють навчально-тематичні стенди. Їх завдання - наочно продемонструвати співробітникам, як вести себе в надзвичайних умовах, а як - в повсякденному житті, щоб не допустити виникнення такої ситуації.

Куточок по ГО і НС в організації

Місце розміщення стендів прийнято називати куточком з цивільної оборони в організації. Строгих вимог до його оформлення немає. Проте, самі стенди повинні бути зрозумілими, містити актуальну інформацію, а куточок в цілому рекомендується складати з 8 основних розділів:

 • оповіщення;
 • стихійні лиха;
 • аварія;
 • пожежа;
 • тероризм;
 • захист;
 • перша допомога ;
 • цивільна оборона.
 • Готові рішення згідно з чинним законодавством
 • Більше 3 000 заповнених шаблонів
 • Можливість задати питання в експертну підтримку

Схема оповіщення співробітників в разі надзвичайної ситуації

Так як заставу успішного результату при НС - це швидкість реакції та координація дій, то життєво необхідною стає розробка схеми оповіщення. Якогось єдиного зразка такого документа не існує, оскільки у кожного підприємства своя структура і особливості режиму роботи. Нижче ми привели приблизну схему оповіщення співробітників в разі надзвичайної ситуації для підприємства.

Які документи по ГО і НС повинні бути в організації

Отже, які документи по ГО і НС повинні бути на підприємстві, щоб при перевірці МНС інспектору було ні до чого причепитися? Їх перелік може сильно відрізнятися в залежності від роду діяльності підприємства.

Наведемо приблизний і найбільш поширений список:

 • План дій щодо попередження та ліквідації різних НС .
 • План цивільної оборони, доповнений докладними додатками .
 • План запланованих заходів для забезпечення протипожежної безпеки на поточний рік.
 • Наказ про створення ГО на підприємстві та призначення відповідальних з цього питання.
 • Розробка переліку посадових обов'язків особи, відповідальної за ГО на комерційному підприємстві.
 • Схема системи оповіщення цивільного населення про надзвичайну ситуацію.
 • Точний розрахунок наявного забезпечення та документи по видачі засобів захисту для ГО в організації зі штатом до 50 осіб.
 • Документи по створенню позаштатних спеціальних аварійно-рятувальних формувань.
 • Документи з питань забезпечення безперебійного функціонування підприємства.
 • Документи, що стосуються проведення необхідних евакуаційних заходів.
 • Документи по навчанню співробітників дій у разі НС.
 • Вся необхідна документація по протипожежним заходам .
 • Документи по формуванню чергової диспетчерської служби в організації.

Дізнайтеся, як організувати навчання ГО і НС працівників >>>

Хто повинен займатися цивільною обороною в організації, якій присвоєно категорію?
З чого почати роботу по ГО і НС в організації?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей