* Политика новости » Банки »

* *

Портрет Кобургська принцес. частина I

1) ПОРТРЕТ Кобургська принцеси.
На груповому портреті художника Каульбаха зображені чотири сестри, чотири принцеси.
Фрідріх Август фон Каульбах (також підписувався як Фріц серпня Каульбах) - німецький художник. Син майстра історичного живопису Фрідріха Каульбаха, знаменитий своїми пишними мрійливими портретами, переважно жіночими, написаними у французькому стилі XIX в.
І цей красивий портрет сестер він виконав у властивій йому манере.Его називали "Майстром прекрасних жінок", тому принцеси зображені в романтичній обстановці, в оточенні цветов.Еті зовсім юні дівчата-дочки російської Великої княгині Марії Олександрівни, якщо судити за фотографіями, дійсно були дуже хороші собой.І з портретом Каульбаха мають добре виражене портретна схожість, наскільки ми можемо судити.
У центрі сидить старша з сестер, одягнена в біле плаття, Марія або "Міссі", як її називали в родині. Майбутня королева Румунії, вона, мабуть, найкрасивіша з них. Про незвичайну долю цієї прекрасної жінки я написала в мініатюрі "Королева і її дочки".
За нею сидить середня сестра Олександра -самая скромна з сестер, "Сандра". Її дуже любили в родині за хороший характер.
Праворуч від сидячих сестер варто в червоній сукні Вікторія-Меліта, або, по-сімейному, "Дакки" .Вона, мабуть, сама струнка і висока з них.І Вікторії-Меліть я теж написала в мініатюрі "меандрового тіара Олени".
І, нарешті, зліва стоїть молодша з сестер, Беатриса або "Бебі-ПЕА", як звали її в сім'ї.
Всі сестри, як і їх мати, дуже любили квіти і навіть займалися розведенням їх, як, наприклад, королева Марія.
Портрет дуже тонко передає красу і аристократизм юних дівчат.
Де зараз він знаходиться, на жаль, я можу тільки предполагать.Но відомо, що герцогиня-вдова Марія Олександрівна, мати принцес, після смерті чоловіка продовжувала жити в Кобурзі і лише через кілька років переїхала до Швейцарії. При Кобургська дворі продовжували дотримуватися суворий етикет, як і при цьому дворі. Слуги Марії Олександрівни були підтягнуті, одягнені в придворні лівреї і точно дотримувалися встановлених раніше розпорядки і традиції.
Марія Олександрівна більшу частину часу проводила на віллі «Единбург». Триповерхова будівля, в якому знаходилася і домашня церква з іконами і оздобленням похідної церкви Олександра II, стало її будинком. Пізніше велика княгиня подарувала цю віллу дочки Вікторії Меліть, якій вдалося бежеть разом з сім'єю з революційної России.В вітальні висіла велика картина, яка зображує всіх дочок великої княгині ще юними принцесами, а також портрет самої Марії Олександрівни, написаний незабаром після її замужества.Я можу тільки припускати, що груповий портрет із зображенням принцес і був портретом сестер кисті Каульбаха.
Судячи з усього, він написав його в 1893 році, коли найстаршій з сестер, Марії, було всього вісімнадцять років.
Останні роки життя герцогиня Саксен-Кобург-Готська Марія Олександрівна прожила в Цюріху. До Швейцарії перебралася з Фінляндії і її дочка Вікторія Меліта з сім'єю. Але знову бути разом їм довелося зовсім недовго. 24 жовтня 1920 року російська велика княгиня Марія Олександрівна, дочка імператора Олександра II, померла. Її поховали в Кобурзі, в родинному склепі герцогів Кобургська.
Про двох інших сестер, Олександрі і Беатрисе, відомо набагато менше, ніж про Марію і Вікторії Меліте.Но це й не дивно, Марія стала відомою на всю Європу королевою Румунії, а Вікторія Меліта міцно поріднилася з російським імператорським двором.Поначалу вона вийшла заміж за Ернста Людвіга Гессенського, улюбленого брата Олександри Федорівни, останньої російської імператріци.Но сімейне життя не склалося, і другий раз вона вийшла заміж за великого князя Кирила Володимировича Романова вже по любові.

2) ТАКІ РІЗНІ РІДНІ СЕСТРИ.
Сестер можна було б по праву назвати Единбурзький принцесами, так як
народилися вони в Едінбурге.Но згодом сестри переїхали в Кобург, тому і
назва "Кобургська принцеси" цілком оправдано.Здесь я хочу розповісти про двох сестер, про яких ще не писала, Олександрі і Беатрисе.
Олександра (повне ім'я Олександра Луїза Ольга Вікторія) Единбурзька народилася 1 вересня 1878 року в родині Марії Олександрівни і Альфреда Единбурзького. Вона була третьою дочкою і четвертою дитиною в сім'ї.
Молода принцеса була хрещена 2 жовтня 1878 року в Единбурзькому палаці. Одним з її хрещених став її дядько по матері великий князь Олексій Олександрович. У 1889 році сім'я переїхала в Кобург в Німеччині, оскільки Альфред, чоловік Марії Олександрівни і батько сімейства, був спадкоємцем герцогства Саксен-Кобург-Готського.
У 1893 році двоюрідний дід сестер, Ернст II, герцог Саксен-Кобург-Гота, помер, не залишивши потомства. Дядько, Едуард VII, принц Уельський, відмовився від своїх претензій на трон герцогства Саксен-Кобург-Гота. Таким чином, герцогство зайняв батько Олександри і її сестер Альфред, і принцеса Олександра стала титулуватися як принцеса Великобританії і Ірландії, принцеса Саксен-Кобург-Гота. Олександра була менш красива, ніж її сестри, але мали гарний стриманим і спокійним характером.
В кінці 1895 року мати познайомила Олександру з наслідним принцом (пізніше - сьомим князем) Ернстом Гогенлое-Лангенбургскім. Їй було всього сімнадцять років і бабуся Олександри, королева Вікторія, вважала, що вона була ще занадто молода для заміжжя. Батько Олександри був проти шлюбу. Будинок Гогенлое-Лангенбург був медіатізірованной династією - раніше правляча сім'я поступилася свої суверенні права, в той час як інші зберігали їх рівними з народження.
Це не був блискучий династичний шлюб, але вони любили один одного. Ернст був онуком принцеси Феодори Лейнінгенской, єдиноутробною сестри королеви Вікторії. Весілля відбулася 20 квітня 1896 року в Кобурзі. У них було п'ятеро дітей.
Олександра провела все життя в Німеччині. Після смерті батька в 1900 році чоловік Олександри був призначений регентом князівства Саксен-Кобург-Гота в період неповноліття нового герцога, Карла Едуарда. Єдиний брат Олександри помер в 1899 році за трагічних обставин.
У лютому 1916 року старша дочка Олександри вийшла заміж в Кобурзі за принца Фрідріха Глюксбургского. Олександра стала бабусею в травні 1917 року, коли у пари з'явився перший ребёнок- принц Ханс.В квітня 1931 її син Готфрід одружився на принцесі Маргариті Грецької і Датської. У роки перед Другою світовою війною Олександра була однією з перших, хто став підтримувати нацистську партію. Вона приєдналася до ній 1 травня 1937 року разом зі декількома зі своїх детей.Арістократка до мозку кісток, що виросла і прожила своє життя в Німеччині, ймовірно, вона вважала Гітлера її рятівником.
Вона померла в Штутгарт, Баден-Вюртемберг, Німеччина, в 1942 році, так і не дочекавшись закінчення війни і не дізнавшись про крах фашизму ...
Принцеса підтримувала стосунки з сестрами, особливо часто зустрічалася з Вікторією Мелітою. Збереглися спогади про Олександра її племінника великого князя Володимира Кириловича, сина Вікторії Меліта. Він говорив, що вона була не найкрасивішою з усіх сестер Единбурзький, але його улюбленою тіткою. Ймовірно тому, що вони часто віделісь.Інтересно, що і Вікторія Меліта лояльно ставилася до нацистів і навіть продавала свої коштовності в цілях підтримки їх режиму ...

Наймолодша з сестер Беатриса Единбурзька і Саксен-Кобург-Готська народилася 20 квітня 1884 року в палаці Іствелл Парк, в графстві Кент. Близько звали її Беа або Baby Bee (маленька бджілка).
Беатриса отримала прекрасну англійську освіту, була талановита і, як і всі сестри, дуже красива, що виділяло Единбурзький принцес серед всіх онучок Королеви Вікторії.
У 1902 році, у віці 18 років вона познайомилася з Великим Князем Михайлом Олександровичем, в той час ще Спадкоємцем престолу Російської Імперії. Молоді люди дуже сподобалися один одному, але були змушені розлучитися з тих же причин, за якими спочатку розлучилися Вікторія Меліта і Кирило Володимирович, тобто, через близьке споріднення.
Беатриса, як і Михайло, дуже важко переживала розлучення. Вони вели переписку, в якій Михайло називав її "милою Симой". Одного разу він написав їй останній лист, в якому просив не сумувати і не плакати через те, що вони розлучаються.
Юна принцеса стала на очах танути і рідні відвезли її до Єгипту, щоб вона забула все і підлікувалася. Але знайти в собі сили вийти заміж Беатриса змогла тільки в 1909 році, у віці 25 років.
Її чоловіком став іспанський інфант Альфонсо, майбутній герцог Галліерійскій. Однак, Мадрид дивився негативно на їх відносини і спочатку пара жила в Кобурзі.
У них було троє дітей, і всі синовья.Все три сина були дуже красіви.Но доля їх склалася непросто.
Громадянська війна, що спалахнула в Іспанії в 30-і роки, спонукала родину виїхати до Англії. На війні загинув син Альфонсо.
Після закінчення війни Беатриса повернулася до Іспанії і померла 13 липня 1966 року народження, в Санкуллар-де-Баррамеда.
Чоловік пережив її на дев'ять років.
На відміну від своїх сестер Беатриса нацистський режим не підтримувала, а використовувала гроші, виручені за свої коштовності на пристрій госпіталю для ранених.А коштовностей у сестер було чимало, адже їхня мати була великой русской княжною і улюбленою дочкою Олександра II.
3) парюри Кобургська герцогині.
Батько Марії Олександрівни, імператор Олександр II, наказав виготовити чудову діамантову діадему в формі російського кокошника, щоб подарувати їй її як придане дочері.Діадема була прикрашена 150 великими брілліантамі.Она виблискувала яскравим світлом, особливо при свічках.
Ось ця чудова тіара перейшла у спадок до Беатрисе, іспанської інфанті і дочки Марії Александровни.Беатріса продала її своєю улюбленою племінницею, Марії-королеві Югославії для того, щоб купити в Іспанії будинок і відкрити там госпіталь для ранених.Марія або Мігнон-дочка королеви Румунії Марії, сестри Беатріс, вийшла заміж за принца Олександра і стала королевою Югославіі.Она по праву володіла скарбом своєї бабусі, Марії Олександрівни, але потім тіара була продана на аукціоні в Лондоні через скрутних матеріальних обставин.
Беатрисе належала ще й чудова смарагдова парюра, що дісталася у спадок від матері. Олександр II наказав виготовити до весілля своєї улюбленої дочки Марії п'ять парюри: з діамантами, перлами, рубінами, сапфірами і ізумрудамі.Поістіне казкове багатство!
Смарагдову діадему Беатриса отримала від матері незадовго до весілля.
Цікаво, що діамантова, перлова, сапфірове і рубінова парюри добре відомі, в той час, як про смарагдовою відомо немного.Возможно, Марія Олександрівна не любила носити смарагди ...
Діадема, подарована Беатрисе, була частиною смарагдовою парюри.Прінцесса носила її в комплекті з незвичайно великими смарагдами у вигляді намиста.
Парюри Марії Олександрівни були розділені між дочками по виду камней.Ми знаємо про сапфірах Дакки, рубінах Сандри, перлах Міссі, і смарагдах Беатріс.
Казково красиві принцеси отримали розкішне придане, як подарунок від Феї ...
Але і Марія Олександрівна вміла гідно носити чудові украшенія.На своє срібне весілля Марія Олександрівна одягала воістину царські подарунки свого батька.
Знамениту Рубін-діамантову діадему в формі квіток лотоса виготовив ювелір Болін в Москве.Она прикрашена надзвичайно красивими яскраво-червоними рубінами з Бірми і усипана діамантами.
Але ювілей був затьмарений раптовою смертю єдиного сина і спадкоємця Альфреда, брата принцес, який наклав на себе руки в 1899 году. було всього двадцять три года.Годом пізніше помер чоловік Марії Александровни.Для неї все ізменілось.Она померла після серцевого нападу в цюрихському готелі і останній лист було адресовано їй як до "Фрау Кобург" ...
Художник Каульбах.Портрет сестер, зліва направо:
Беатріс, МАРІЯ, ОЛЕКСАНДРА, ВІКТОРІЯ-Меліта.


рецензії

Шановна Ніно! Ви володієте унікальною інформацією і викликаєте величезну повагу своїми статтями. Колосальний і благородну працю!
Чи не підкажете Ви, чи існує портрет Кароліни Собаньской, крім як в замальовках Пушкіна? Все, що пропонувала Вікіпедія, виявлялося помилкою.
З повагою до Вас!
Валентина Марцафей 01.10.2016 18:40 Заявити про порушення Дякую за таку оцінку моїх скромних праць!
На жаль, теж поки не можу знайти портрет Кароліни Собаньской, вже намагалася найті.Мне теж цікава ця яскрава лічность.Есть одне її зображення, як мені здається, цілком відображає її особистість, але не пам'ятаю, хто художнік.Попитаюсь знайти.
А ось що мені зовсім несподівано вдалося відкрити для себе, так це автора останнього прижиттєвого портрета Пушкіна Івана Лонгіновіча Ліньова.
Про це я написала в новій роботі "Портрети Кобургська прінцесс.Часть II".
Мені здається, це цікавий матеріал.
З вдячністю за добрі слова,
Ніна Єршова 02.10.2016 12:54 Заявити про порушення Чи не підкажете Ви, чи існує портрет Кароліни Собаньской, крім як в замальовках Пушкіна?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей