* Политика новости » Банки »

* *

Поліс ОМС отримати новий чи треба міняти

 1. Що треба знати про полісі ОМС нового зразка
 2. Порядок отримання поліса
 3. Документи, необхідні для отримання поліса обов'язкового медичного страхування
 4. Чи треба міняти поліс ОМС до 28 травня 2019 року
 5. Як отримати поліс на дитину
 6. Де отримати поліс:
 7. Яку медичну допомогу можна отримати безкоштовно
 8. Автор: юрист і податковий консультант Олександр Шмельов © 2001 - 2019
 9. Корисні посилання по темі "Поліс ОМС"

 1. Що треба знати про полісі ОМС нового зразка

 2. Порядок отримання (видачі) поліса ОМС нового зразка

 3. Документи, необхідні для отримання поліса обов'язкового медичного страхування

 4. Чи треба міняти поліс ОМС з 28 травня 2019 року

 5. Як отримати поліс на дитину

 6. Де отримати поліс

 7. Яку медичну допомогу можна отримати безкоштовно

 8. Корисні посилання

Що треба знати про полісі ОМС нового зразка

З 1 січня 2011 року відповідно до Закону Про обов'язкове медичне страхування в Російській Федерації від 29 З 1 січня 2011 року відповідно до Закону "Про обов'язкове медичне страхування в Російській Федерації" від 29.11.2010 № 326-ФЗ (далі - Закон № 326-ФЗ) кожен громадянин може самостійно вибрати страхову компанію і отримати поліс ОМС.

Поліси обов'язкового медичного страхування, видані особам, застрахованим по обов'язковому медичному страхуванню до дня набрання чинності Законом № 326-ФЗ про обов'язкове медичне страхування, є чинними до заміни їх на поліси обов'язкового медичного страхування єдиного зразка.

Важливо (!)

Всі поліси ОМС, видані громадянам до 28 травня 2019 року продовжують залишатися чинними до їх заміни на поліси нового зразка (громадяни можуть отримати поліс нового зразка за власним бажанням, звернувшись в свою страхову організацію. При цьому в разі незадоволення роботою обраної організації громадянин може подати заяву в будь-яку іншу обрану ним страхову організацію. Причому це можна зробити до 1 листопада).

За цим "старим" полісами Вам зобов'язані надавати необхідну медичну допомогу за програмами ОМС.

Ніяких обмежувальних термінів для заміни старих полісів на нові поліси законодавством не встановлені. Коли цю заміну зробити - Ви вирішуєте самостійно, і ніяких хвилювань в цьому питанні (встигнемо, не встигнемо) бути не повинно. Тому поспішати з отриманням поліса ОМС єдиного зразка не треба.

Видача полісів єдиного зразка почалася з 1 травня 2011 року.

Поліси ОМС єдиного зразка виготовляються Федеральним фондом обов'язкового медичного страхування централізовано, вони є іменними, з високими параметрами захисту від підробок і внесення в них змін або спотворень тих даних, які на ньому розміщені. Для громадян РФ і постійно проживають в Росії іноземних громадян , а також осіб без громадянства , Поліси єдиного зразка видавются з безстроковим терміном дії.

Страхові компанії почали видавати нові електронні поліси обов'язкового медичного страхування (ОМС).

Електронний поліс ОМС нагадує звичайну банківську карту, забезпечений аналогічним чипом, містить персональні дані застрахованого ( П.І.Б. , Дату народження, місце проживання , Страхову компанію та інше). На зворотному боці - фото і особистий підпис власника.

Для отримання електронного поліса ОМС, потрібно звернутися із заявою в свою страхову компанію. Його виготовлять через 30 робочих днів. Звернення електронних полісів не скасовує дію полісів старого зразка, які дійсні до тих пір, поки власник їх не замінить, наприклад, у зв'язку зі зміною прізвища, місця проживання або зміною страхової компанії.

Порядок отримання поліса

Для отримання поліса ОМС єдиного зразка необхідно звернутися в страхову компанію. При цьому спочатку Ви повинні вирішити питання про те, в яку страхову медичну організацію (СМО) звернутися, адже Законом № 326-ФЗ Вам надано право вибору СМО. Таким чином, перше юридичне дію, яке Ви повинні зробити - це вибрати страхову медичну організацію.

Вибір страхової компанії підтверджується оформленням заяви, форму якого Вам нададуть в страховій компанії. При зверненні в страхову медичну організацію Ви зобов'язані пред'явити документ, що засвідчує вашу особу (Паспорт), а також страховий номер індивідуального особового рахунку (при його наявності), присвоєний Вам в Пенсійному фонді РФ ( СНІЛС ).

При необхідності спеціаліст страховика допоможе Вам оформити заяву, а після його оформлення він зобов'язаний перевірити достовірність внесених до нього даних на підставі поданих Вами документів. Оформляти заяву необхідно дуже акуратно, виправлення в ньому не допускаються. Достовірність ваших персональних даних , Зазначених в заяві, підтверджується вашим підписом на заяві, а також підписом фахівця страхової компанії.

Вибір страхової компанії за дітей, поки вони не досягли повноліття, роблять їх законні представники : батьки і опікуни, які зобов'язані подати до СМО свій паспорт, свідоцтво про народження дитини і його СНІЛС (при наявності).

Необхідно також знати, що здійснити вибір або заміну страхової компанії громадянин може не частіше 1 разу протягом календарного року . Винятком з цього правила є ситуації, пов'язані зі зміною Вашого місця проживання або припиненням діяльності тієї страхової компанії, в якій Ви були застраховані раніше.

На підставі вашої заяви про вибір страхової компанії в день вашого звернення Вам видадуть тимчасове свідоцтво, яке підтверджує оформлення поліса єдиного зразка. Тимчасове свідоцтво має обмежений термін дії - 30 робочих днів з моменту його оформлення. Навіщо ж його видають? Чому відразу не можна отримати поліс ОМС нового єдиного зразка? Для цього є дві основні причини.

 1. Кожен громадянин може мати тільки один поліс ОМС єдиного зразка. Тому перш ніж замовляти на Вас такий іменний поліс страхова компанія зобов'язана перевірити: чи не встигли Ви вже отримати цей поліс, звернувшись до цього часу іншу страхову компанію. На таку перевірку відводиться 5-10 днів з моменту оформлення тимчасової посвідки. Якщо виявиться, що поліс ОМС єдиного зразка Ви вже отримали в якійсь іншій страховій компанії, Вам в повторній видачі поліса відмовлять. Про це страхова компанія, яка видала Вам тимчасове свідоцтво, зобов'язана Вас проінформувати.

 2. Якщо поліс єдиного зразка Ви жодного разу не отримували, і це підтверджено проведеною перевіркою, то такий поліс буде на Вас заборонений. Територіальний фонд включить відомості про Вас в заявку на виготовлення полісів, і відправить заявку в Федеральний фонд ОМС. Однак, на виготовлення і оформлення іменних полісів єдиного зразка та подальшої доставки їх в регіони з Федерального фонду ОМС потрібен якийсь час.

За розрахунками експертів 30 робочих днів це як раз той термін, який необхідний для всіх вищеописаних процедур. Протягом усього цього терміну Ви зможете отримувати медичну допомогу за територіальної програмі ОМС по місцем проживання або базовою програмою ОМС в будь-якому іншому регіоні Російської Федерації, пред'являючи видане Вам тимчасове свідоцтво. Ну а після того, як поліс єдиного зразка, виготовлений для Вас, надійде в обрану Вами страхову компанію, СМО зобов'язане проінформувати Вас про його доставку та можливості його отримання.

Тимчасове свідоцтво і сам поліс ОМС єдиного зразка є бланками суворої звітності, тому при їх отриманні в страховій компанії Ви зобов'язані розписатися в спеціальному журналі, підтверджуючи своїм розписом, що Ви їх дійсно отримали.

Документи, необхідні для отримання поліса обов'язкового медичного страхування

До заяви про вибір (заміні) страхової медичної організації додаються такі документи або їх завірені копії, необхідні для реєстрації як застрахованої особи:

1) для дітей після державної реєстрації народження і до 14 років, які є громадянами Російської Федерації:

2) для громадян РФ у віці чотирнадцяти років і старше:

3) для осіб, які мають право на медичну допомогу відповідно до Федерального закону "Про біженців": посвідчення біженця або свідоцтво про розгляд клопотання про визнання біженцем по суті, або копія скарги на рішення про позбавлення статусу біженця в Федеральну міграційну службу з відміткою про її прийомі до розгляду.

4) для іноземних громадян, постійно проживають в РФ :

 • паспорт іноземного громадянина або інший документ, встановлений федеральним законом або визнаний відповідно до міжнародного договору Російської Федерації в якості документа, що засвідчує особу іноземного громадянина;

 • вид на проживання ;

 • СНІЛС (при наявності).

5) для осіб без громадянства, які постійно проживають в РФ:

 • документ, що визнається відповідно до міжнародного договору РФ в якості документа, що посвідчує особу особи без громадянства ;

 • вид на проживання;

 • СНІЛС (при наявності).

6) для іноземних громадян, які тимчасово проживають в РФ:

 • паспорт іноземного громадянина або інший документ, встановлений федеральним законом або визнаний відповідно до міжнародного договору Російської Федерації в якості документа, що засвідчує особу іноземного громадянина, з відміткою про дозвіл на тимчасове мешкання в Російській Федерації;

 • СНІЛС (при наявності).

7) для осіб без громадянства, які тимчасово проживають в РФ:

 • документ, що визнається відповідно до міжнародного договору Російської Федерації в якості документа, що посвідчує особу особи без громадянства, з відміткою про наявність дозволу на тимчасове мешкання в Російській Федерації;

 • або документ встановленої форми, що видається в Російській Федерації особі без громадянства, який не має документа, що засвідчує його особу;

 • СНІЛС (при наявності);

8) для представника застрахованої особи:

9) для законного представника застрахованої особи:

10) для осіб без певного місця проживання і занять (в тому числі дітей) при відсутності документів, що засвідчують особу, установами соціальної допомоги видається клопотання про реєстрацію в якості застрахованої особи, що містить:

 • відомості про застраховану особу ( прізвище ім'я по батькові (При наявності), стать, дата народження, місце народження, громадянство, місце перебування);

 • відомості про клопоче організації (найменування, контактна інформація, прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) представника, печатка);

 • найменування територіального фонду;

11) для осіб, які не ідентифікованих в період лікування, медичної організацією видається клопотання про ідентифікацію застрахованої особи, що містить:

 • передбачувані відомості про застраховану особу (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), стать, дата народження, місце народження, громадянство, місце перебування);

 • Відомості про клопоче організації (найменування, контактна інформація, прізвище ім'я по батькові (При наявності) представника, печатка);

 • найменування територіального фонду.

Чи треба міняти поліс ОМС до 28 травня 2019 року

28 травня 2019 року набувають чинності нові правила ОМС, якими передбачено введення на території РФ полісів єдиного зразка (паперових або електронних). Необхідності в заміні виданого раніше поліса ОМС Правила не встановлюють. Більш того - якщо технічно можливо однозначно ідентифікувати застрахована особа в єдиному реєстрі застрахованих осіб - то замість поліса ОМС можна пред'являти паспорт (наказ МОЗ Росії від 28 лютого 2019 р № 108н "Про затвердження Правил обов'язкового медичного страхування").

Нові Правила передбачають, в цілому, більш ретельний контроль за дотриманням прав застрахованих, а також щільне електронну взаємодію територіального фонду ОМС, страхових організацій і лікувальних установ, а також можливість пацієнтів подивитися, коли і які медпослуги їм були надані, і скільки це коштувало: в особистому кабінеті на порталі держпослуг або на сайті ТФОМС, але все одно після авторизації в ЕСІА .

Відзначимо, що тепер Правила ОМС прямо покладають на СМО обов'язок здійснювати досудову захист прав застрахованої особи. При його зверненні зі скаргою на неякісне медичну допомогу або стягування плати за послуги в рамках програми ОМС, СМО реєструє письмове звернення, проводить медико-економічну експертизу та експертизу якості медичної допомоги.

Всі поліси ОМС, видані до 1 листопада 2018 року, також продовжують залишатися чинними до їх заміни, тому що законом визначено лише такі обставини, при наявності яких необхідно замінити поліс:

 • зміна прізвища (наприклад, якщо Ви вийшли заміж і поміняли прізвище)

 • зміна імені, по батькові,

 • зміна місця проживання .

В останньому випадку мова йде про переїзд на постійне або тимчасове місце проживання (за умови наявності тимчасової реєстрації) в інший суб'єкт РФ (область, республіка, край).

Також необхідно переоформити поліс при:

 • зміну дати народження, місця народження

 • встановлення неточності або помилкових відомостей, що містяться у Вашому полісі ОМС.

При наявності зазначених обставин громадянину необхідно протягом 30 днів повідомити свою страхову компанію про зміну.

Як отримати поліс на дитину

Введення обов'язкового медичного страхування дітей від дня народження до дня державної реєстрації народження здійснюється страховою компанією, в якій застраховані їх матері або інші законні представники .

Після дня державної реєстрації народження дитини (після отримання свідоцтва про народження) і до досягнення нею повноліття обов'язкове медичне страхування здійснюється страховою компанією, обраної одним з його батьків або іншим законним представником.

Страховою компанією дитини може бути будь-яка страхова компанія, що працює на території регіону.

Для отримання поліса ОМС на дитину необхідно:

 • заповнити в страховій компанії заяву;

 • пред'явити свідоцтво про народження дитини, його СНІЛС (при наявності);

 • пред'явити Ваш паспорт.

Де отримати поліс:

Яку медичну допомогу можна отримати безкоштовно

Яку медичну допомогу можна отримати безкоштовно

Стаття написана і розміщена 18 жовтня 2012 року. Доповнена - 13.08.2014, 06.08.2015, 26.10.2018, 24.05.2019

УВАГА!

Копіювання статті без вказівки прямого посилання заборонено. Внесення змін до статті можливе тільки з дозволу автора.

Автор: юрист і податковий консультант Олександр Шмельов © 2001 - 2019

Корисні посилання по темі "Поліс ОМС"

 1. Аналоги і замінники дорогих ліків (дженерики) Аналоги і замінники дорогих ліків (дженерики)

 2. Щеплення дітям - все, що треба знати Щеплення дітям - все, що треба знати

 3. Загальна інформація про всі дитячих посібниках (види, розміри)

 4. Одноразова допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

 5. Одноразова допомога жінкам, які стали на облік в медичних установах у ранній термін вагітності

 6. Одноразова допомога при народженні дитини

 7. Щомісячна допомога по догляду за дитиною від народження до 1,5 років

 8. Компенсація за дитячий садок Компенсація за дитячий садок

 9. Щомісячна допомога по догляду за дитиною з народження і до 1,5 (півтора) років в Санкт-Петербурзі (додаткове)

 10. Щомісячна допомога (компенсаційна виплата) на дитину до 3 років

 11. Материнський капітал

 12. Соціальне забезпечення - все, що треба знати кожному

 13. Що таке СНІЛС

Навіщо ж його видають?
Чому відразу не можна отримати поліс ОМС нового єдиного зразка?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей