* Политика новости » Банки »

* *

Як дізнатися свою кредитну історію: 6 варіантів

 1. Що необхідно знати, щоб отримати свій кредитний звіт
 2. 6 основних способи отримання даних по своїй кредитній історії
 3. Кредитна історія, основні поняття
 4. Порядок формування, зберігання і обробка

Існує кілька способів отримання своєї кредитної історії: шляхом особистого відвідування офісу БКІ, банків-партнерів або салону «Евросети»; за допомогою поштового зв'язку; за допомогою спеціалізованих інтернет-сервісів в режимі «онлайн».

Дізнатися свою кредитну історію можна декількома способами. Необхідно пам'ятати, що кредитна історія одного позичальника може зберігатися в декількох бюро кредитних історій (БКІ).

Щоб з'ясувати, в якому або будь бюро знаходиться ваша історія, слід звернутися в Центральний каталог кредитних історій (ЦККІ). Якщо позичальникові відомий його код суб'єкта , Зробити це можна на офіційному сайті ЦККІ.

У разі, якщо код невідомий, можна згенерувати новий, звернувшись із заявою в будь-який банк.

Що необхідно знати, щоб отримати свій кредитний звіт

Кредитна історія - це конфіденційна інформація, яка доступна тільки її власнику або уповноваженому представнику кредитної організації.

Для її отримання:

 • завжди необхідно пред'являти паспорт, якщо заява подається за особистої присутності заявника;
 • потрібне знання коду суб'єкта кредитної історії при виконанні запиту на сайтах офіційних представників;
 • необхідна реєстрація на спеціалізованих сервісах, на яких здійснюється авторизований вхід в особистий кабінет.

6 основних способи отримання даних по своїй кредитній історії

У таблиці наведено можливі способи отримання кредитного звіту:

Таблиця 1. Способи отримання кредитного звіту

Куди звернутисяЩо Їх дії

1. У БКІ, якщо позичальникові відомо, в якому БКІ знаходиться його історія. Доступний будь-який з 3-х варіантів:

 • особисто з'явившись в офіс БКІ, пред'явити документи, що засвідчують особу і заповнити заяву;
 • відправити запит поштовим зв'язком;
 • якщо БКІ має інтернет-сервіс, зробити запит в режимі «онлайн».

Послуга надається безкоштовно.

2. В офісах банків-агентів БКІ, таких як «Бінбанк», «Пошта Банк», «Ренесанс Кредит», банк «ВТБ», «Банк Москви», деякі регіональні банки.

Дізнатися точний перелік банків-агентів можна на сайтах БКІ.

 1. Заповнити заяву.
 2. Пред'явити паспорт.
 3. Оплатити послугу.

3. В інтернет-банк.

Багато великих банків надають клієнтський сервіс онлайн.

 1. Зареєструватися в особистому кабінеті.
 2. Замовити кредитний звіт.
 3. Оплата за послугу буде списана з карткового рахунку.

4. У салонах мережі «Евросеть».

 1. Пред'явити паспорт.
 2. Оплатити послугу.
 3. Співробітник салону зробить запит в НБКИ і через кілька хвилин роздрукує звіт.

5. До спеціалізованому сервісу АКРІН (Агентство кредитної інформації - офіційний партнер і агент НБКИ)

 1. Зареєструватися в системі.
 2. В особистому кабінеті роздрукувати кредитний звіт.

Консультацію щодо використання сервісу можна отримати у служби підтримки.

6. До сервісів оцінки кредитних історій, таким як MoneyMan, MyCreditStatus, MyCreditInfo.

 1. Зареєструватися.
 2. Подати заявку.
 3. Кредитний звіт буде представлений через кілька хвилин.

Звіт неповний: вказуються рейтинг позичальника і відомості про простроченнях, але дані про кредитну організації відсутні.

Вартість послуги в 2-3 рази нижче вартості повноцінного звіту.

З історії. Послуги кредитування почали надаватися банками з 90-х років минулого століття. Кредити видавалися практично всім бажаючим після проведення мінімальної перевірки. Неповернені позики, порушення графіків погашення заборгованості, фінансова неспроможність позичальників стали передумовою для запровадження систематизованого обліку даних про позичальників. На основі цих даних з'явилася можливість скласти «портрет» позичальника - його благонадійність, акуратність і відповідальність.

Кредитна історія, основні поняття

Кредитна історія складається з 3-х розділів.

 1. Т ітульная частина містить дані про позичальника:
 • П.І.Б., адреса, дані паспорта - для фізичної особи;
 • ЕГРН, найменування, ІПН і т.д. - для юридичної особи.
 1. Основна частина включає в себе відомості про зобов'язання позичальника: графік погашення, сума боргу, термін виплати, наявність прострочення і т.д.
 2. Додаткова частина містить дані про користувачів КІ і про кредиторі.

Примітка. «Закон про кредитні історії» ФЗ-218 визначає порядок формування, зберігання і використання кредитних історій, регулює і систематизує діяльність організацій, що виконують ці функції.

Порядок формування, зберігання і обробка

Кредитні історії відправляються фінансово-кредитними установами в Бюро кредитних історій (БКІ) в 10-денний термін, там вони зберігаються і обробляються. Інформація може подаватися тільки при наявності документально зафіксованого згоди позичальника.

Довідка. БКІ - комерційні організації, які отримали дозвіл на роботу з кредитними історіями громадян. Число кредитних бюро постійно змінюється. Всього зареєстровано в Росії на 19.05.2017 р більше 30 бюро, але діючих з них - 16. Актуальний реєстр БКІ розміщений на сайті Центрального банку Росії. Право зберігати і обробляти кредитні історії громадян мають тільки ті бюро, які включені до цього реєстру.

Все БКІ відправляють інформацію про зберігаються у них кредитні історії в Центральний каталог кредитних історій.

На малюнку 1 представлена ​​схема збору та зберігання інформації.

Існує кілька способів отримання своєї кредитної історії: шляхом особистого відвідування офісу БКІ, банків-партнерів або салону «Евросети»; за допомогою поштового зв'язку; за допомогою спеціалізованих інтернет-сервісів в режимі «онлайн»

Малюнок 1. Схема формування і зберігання кредитних історій

Примітка. ЦККІ - підрозділ Центрального банку Росії. Призначення каталогу - довідкове, що дозволяє дізнатися, в якому саме БКІ зберігається історія конкретного позичальника. Слід пам'ятати, що одна КІ може зберігатися в декількох бюро.

Централізованої бази даних кредитних історій немає, вони зберігаються в базах даних окремих Бюро кредитних історій. Якщо історія позичальника знаходиться в декількох бюро, то для формування повноцінного кредитного звіту необхідно робити вибірку по всіх базах даних.

Важливо! Кредитна історія зберігається в БКІ протягом 15 років з дня останньої зміни інформації, що міститься в ній. Після закінчення зазначеного терміну історія анулюється. Згідно із законодавством, один раз на рік можна безкоштовно отримати свою історію позик в кожному бюро, де вона зберігається. Якщо запит виробляється більше одного разу на рік, то на платній основі.

Цикл телепередач «Занімаем.ТВ» цікавий своєю актуальною тематикою. Пропоноване відео по темі «Кредитні історії» змістовно, корисно. Ведучий розповідає, як дізнатися кредитну історію позичальника, про способи її отримання.

Рекомендація.

Перш ніж звертатися в банк за повторним кредитом, дізнайтеся свою кредитну історію. Це захистить від неприємних сюрпризів: якщо у вашому досьє будуть міститися помилкові дані про прострочені заборгованості, то, швидше за все, в кредиті вам буде відмовлено.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей