* Политика новости » Банки »

* *

Розведення раків у домашніх умовах на продаж: яке купити обладнання, як відкрити ферму, бізнес план

 1. Напрямки бізнесу по розведенню раків
 2. Відкриття великомасштабного підприємства
 3. Створення штучних водойм
 4. етапи відкриття
 5. Придбання раків для вирощування
 6. Вибір раків для домашньої ферми
 7. створення водойми
 8. харчування раків
 9. Фінансовий план

Розглядаючи ідеї для створення власного бізнесу, варто приділити увагу такій діяльності, як вирощування раків в домашніх умовах. Розводити раків вигідно, тому що попит на продукцію стабільно високий. Важливо знайти постійні канали збуту і скласти грамотний бізнес план, приклад якого наведено в цій статті.

Напрямки бізнесу по розведенню раків

Наша оцінка бізнесу:

Стартові інвестиції - від 450000 руб.

Насиченість ринку - середня.

Складність відкриття бізнесу - 6/10.

Розведення раків у домашніх умовах на продаж може здійснюватися в декількох напрямках:

 1. Оренда водойми або басейну для вирощування членистоногих для подальшої реалізації (великомасштабне підприємство).
 2. Створення штучного водоймища для раків (власне підприємство).
 3. Розведення і вирощування раків в домашньому акваріумі.

Розведення і вирощування раків в домашньому акваріумі

Вирощування раків в домашніх умовах має масу позитивних сторін:

 • витрати тільки на старті: облаштування місця, придбання обладнання і раків;
 • можливість розширення;
 • легкість в догляді;
 • відсутність конкурентів;
 • стабільний попит на продукцію.

Поряд з перевагами подібний вид діяльності має ряд недоліків:

 • сезонність;
 • період від початку підприємницької діяльності до отримання максимального прибутку становить 3-4 роки;
 • витрати на старті.

Але при грамотному підході до організації бізнес з продажу раків є прибутковим і перспективним підприємством.

Відкриття великомасштабного підприємства

Промислове розведення раків як бізнес передбачає використання інтенсивного методу вирощування членистоногих. Фахівці спеціально розробляють програми харчування для кожного окремого виду, контролюють температуру води, умови навколишнього середовища і якість обслуговування ферми.

Мінусом подібної діяльності є великі фінансові витрати на вході, велика кількість дозвільних документів, наявність великих земельних ділянок (20 соток під створення ставка) і суворі вимоги з боку різних служб.

Переваги великої ферми, яка застосовує інтенсивний метод вирощування раків, полягає в наступному:

 • підприємство починає приносити дохід вже через 1,5 року;
 • вага окремої особини досягає 0,35 кг;
 • налагоджений ринок збуту;
 • масштабних підприємств, які вирощують раків, дуже мало в усьому світі, а невеликі ферми не можуть з ними конкурувати.

Якщо врахувати, що оптова ціна раків варіюється від 500 руб. за 1 кг, то висока прибутковість подібного підприємства стає очевидною.

Організовуючи велике виробництво можна орендувати ділянку з природним водоймищем, і почати розведення раків у ставку. Але одного ставка мало. Інтенсивний метод передбачає наявність відкритих і закритих водойм. Тому найчастіше створюються штучні водойми в природних умовах.

Ціна обладнання для вирощування раків в цьому випадку буде дуже високою. Необхідно придбати матеріали для покриття ставка і його каркаса. Створити ідеальні умови для членистоногих можна за допомогою аератора, оксідатора, проточного фільтра. Знадобляться спеціальні вимірювальні пристрої. Загальна вартість обладнання залежить від кількості ставків. Мінімальний показник 1 800 000 руб. (Забезпечення 2-3 ставків).

Це цікаво:

установка для виробництва гранульованого комбікорму дозволить почати свою справу.

Як відкрити бізнес в сільській місцевості з нуля в Росії?

Розведення і вирощування осетрів в домашніх умовах як бізнес.

Створення штучних водойм

Відкрити ферму з розведення та вирощування раків з власним штучною водоймою, можуть дозволити собі лише заможні люди, готові вкласти пристойну суму грошей в організацію підприємства. Розведення раків у басейні, що функціонує на вулиці, влетить підприємцю в копієчку, так воду в каналізацію доведеться зливати самопливом. Та й нагріти таку кількість вода, а тим більше утримати температуру на певній позначці, досить складно і витратно.

Виходом можна вважати, розведення раків в УЗВ - установці замкнутого водопостачання. Це своєрідний басейн, розташований в закритому приміщенні. Переваги подібного способу:

 • води потрібно в тисячу разів менше, ніж при використанні проточної системи водопостачання;
 • відсутність впливу несприятливих природних явищ;
 • постійний контроль умов утримання членистоногих.

Краще купити УЗВ для раків від австралійських розробників. Подібне обладнання можна встановити в будь-якому приміщенні, навіть у підвалі. Ціна УЗВ для раків залежить від складності схеми і виробника. Міні установка коштує близько 450 000 руб.

Міні установка коштує близько 450 000 руб

Міні УЗВ - установка замкнутого водозабезпечення

Але якщо людина не має початкового капіталу, то йому слід розглянути більш доступні варіанти ведення бізнесу, наприклад, встановити акваріум вдома.

етапи відкриття

Приступаючи до організації підприємства перше, що потрібно зробити: зареєструвати ІП або ТОВ, вибравши код КВЕД 01.21, що передбачає вирощування домашніх вихованців. Роздрібна торгівля, збут оптовикам вимагає вибору коду КВЕД 52.23.

Після цього необхідно скласти чіткий бізнес план з розрахунками. Він повинен враховувати всі нюанси виробництва, витрати і передбачувані доходи.

Вибрати і купити обладнання для розведення раків не складно. Підприємцю потрібні спеціальні ємності для розведення раків. Для очищення води використовуються компресор і помпа. Щоб членистоногі могли робити норки, на дно ємності потрібно насипати пісок і покласти камені. Приміщення з акваріумом має добре опалюватися.

Далі слід вирішити питання, чим годувати раків. Вони харчуються рибою, хробаками, кашею. Всю інформацію, що стосується розведення раків можна знайти в спеціальній літературі.

Визначити потенційних клієнтів найкраще на першому етапі організації. Згодом з ними потрібно укласти договори про постачання.

Придбання раків для вирощування

Новачки зазвичай не знають, де купити раків для розведення. Закуповують їх або в промислових компаніях, або на ракових фермах. Досвідчені фермери продають сформовані маткові гнізда.

Купувати потрібно запліднених самок, які продаються поштучно або на вагу. Ціна раків для розведення формується в залежності від породи і може досягати 720 руб. за 1 самку. Звичайна особина буде коштувати близько 50 руб. Тонну членистоногих можна виростити з 500 самок, загальна вага яких дорівнює приблизно 100 кг.

Якщо шкода витрачати гроші на покупку молодняка, то раків можна наловити в природному водоймищі. Приклавши достатньо зусиль, підприємець заощадить гроші.

Вибір раків для домашньої ферми

Існує безліч порід раків:

Але, незважаючи на велику кількість видів, вирощувати в домашніх умовах краще річкових або озерних раків. Розведення річкових раків має один нюанс - ці членистоногі розмножуються тільки в теплому кліматі. У холодних регіонах перевагу краще віддати озерним членистоногих, перевагою яких є невибагливість, швидке зростання і відмінний смак.

Технологія розведення та вирощування раків передбачає придбання ікряних самок на ніжках. Як правило, їх виловлюють в природних водоймах і відкидають самців від самок до осені. Восени до 1 самця підсаджують 2 самок і отримують до 150 личинок з однієї особини.

створення водойми

Бізнес план ракової ферми передбачає створення водойми, де максимально точно будуть повторені природні умови. Але у багатьох підприємців немає можливості вирити великий котлован, щоб заповнити його водою і запустити раків. Тим більше що воду потрібно буде підігрівати в холодну пору року, щоб раки не загинули, а це дуже дорого.

Штучне розведення раків можна організувати, купивши великі акваріуми. Оптимальна кількість ємностей - 3 штуки. Важливо враховувати, що в ємність 250 літрів висаджується не більше 50 раків. Акваріуми зазвичай робляться з пластика або оргскла. Щоб ємності прослужили довше, їх краще зайвий раз не рухати з місця. Встановити їх можна в підвалі, так як членистоногі не потребують великої кількості світла.

Три ємності необхідні для того щоб створити максимально комфортні умови розведення раків. Адаптація новонароджених раків проходить набагато довше і складніше, ніж у дорослих особин. Тому відразу після появи малюків, дорослі раки відкидають в обов'язковому порядку. Воду міняти не рекомендується протягом 2 діб, зберігаючи малюкам звичні умови.

харчування раків

Вирощування раків в підвалі в ємностях не зажадає великих фінансових вкладень і трудовитрат. Але щоб отримати очікуваний прибуток доведеться запастися терпінням. Не важко періодично чистити ємності, годувати вихованців, стежити за температурою, але робити це потрібно постійно. Корм для раків не коштуватиме дорого, тому що раки їдять все підряд. Годувати їх можна мотилями, дощовими черв'яками, креветками, гребінцями, хлібом, водоростями. Але все ж за їх харчуванням потрібно стежити дуже ретельно. Членистоногі швидко розмножуються і ростуть, тому завжди повинні бути ситими.

Популярні публікації:

Технологія розведення коропа.

Як почати бізнес на розведенні і вирощуванні форелі ?

вирощування індоуток на м'ясо в домашніх умовах.

Фінансовий план

Ціна раків озерних коливається від 50 руб. за штуку. У кожен з трьох акваріумів запускається по 100 особин. Вартість 300 членистоногих складе 15 000 руб. Близько 20 000 руб. доведеться викласти за благоустрій акваріумів, і стільки ж на додаткові витрати.

Продаж раків оптом передбачає для підприємця отримання мінімального доходу. Тому що вартість продукції в цьому випадку не перевищить 300 руб. за 1 кг. Вага одного раку - 0,3 кг. З 90 кг куплених особин можна отримати до 600 кг раків. Повна реалізація товару принесе підприємцю понад 130 000 руб.

Продаж живих раків в роздріб принесе підприємцю більше прибутку, ніж оптовий збут. Для невеликої домашньої ферми це може стати найкращим варіантом, тому що ціна живих раків становить 540 - 2000 руб. за 1 кг. Невеликі обсяги виробництва і правильне регулювання цін, дозволять реалізувати всю продукцію. І тоді дохід за один період складе від 260 000 руб.

Розведення раків у підвалі приносить непоганий прибуток. При бажанні можна дуже швидко розширитися, взяти в оренду землі, зробити ставки, встановити УЗВ і отримувати більший прибуток.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей