* Политика новости » Банки »

* *

Кури бройлери: породи, годівля, утримання, розведення

 1. Породи і їх характеристика
 2. Підбір і зміст батьківського стада
 3. Особливості вирощування курчат-бройлерів
 4. Вирощування бройлерів на глибокій підстилці
 5. клітинне зміст

Сучасні технології розведення курей постійно розвиваються. Вони покликані наситити світовий ринок якісною, відносно дешевою і корисною продукцією. Селекціонери постійно отримують нові кроси і гібриди, які мають найкращі характеристики в порівнянні з представниками чистопородних курей. При цьому продуктивність птиці визначається як співвідношення витрачених кормів на вирощування кілограма м'яса. У цьому плані перше місце в м'ясному напрямку міцно утримують кури бройлери.

Породи і їх характеристика

Слово "бройлер" походить від англійського "broil" - смажити на вогні. Ця назва застосовують до молодняку ​​птиці, який спеціально вирощений на м'ясо. За стандартом курчата-бройлери за 7 тижнів повинні вирости до 2,5 кг, потім вони підлягають забою, найчастіше в цій ролі виступає молодняк курей м'ясного напряму.

Розведення курей бройлерів включає в себе 2 принципово важливі складові - це м'ясна скоростиглість і несучість. М'ясо курки отримують в основному з молодняка птиці, а ось курей бройлерів до дорослого стану вирощують тільки з метою відтворення, т. Е. Головним показником для утримання птиці стає її несучість.

Сучасні технології розведення курей постійно розвиваються

До того моменту, коли за роботу взялися фахівці-селекціонери, ніхто не говорив про спеціальному відборі курей з високою продуктивністю по якомусь з ознак. Містили і розводили чисті породи, що не ділилися на три сучасних основних напрямки. Багато представників цих порід показували високий рівень несучості, швидко виростали до статевої зрілості, активно нарощували м'язову масу. Саме вони дали генетичну основу для створення продуктивних сучасних кросів.

На сучасному етапі чистопородних бройлерних курей містять тільки в невеликих господарствах і на домашніх подвір'ях. На великих птахофабриках розводять гібридні кроси, які володіють більш високою продуктивністю.

Ці кроси багатопорідних, багатолінійні, спеціально виведені для утримання в штучно створених умовах на великих фермах, де можна регулювати середу (спеціальні пташники, певні світлові, теплові і кормові режими). Для отримання в домашніх умовах продукції курей бройлерів можна знайти лише дуже малу частину інкубаторних курчат-гібридів. Саме тому птахівниками любителями на особистих подвір'ях для отримання м'яса використовуються кури бройлери породи кохинхин , брама , Корниш, фавероль , Лангшан, доркінг і інші.

Загальна характеристика курей бройлерів така:

 • великі розміри тіла;
 • 4,5 кг - стільки може важити доросла курка, 5,5 кг - вага, якого досягає півень бройлер;
 • тулуб компактне поставлено горизонтально;
 • невисока несучість;
 • флегматичний темперамент;
 • ноги і крила короткі;
 • добре розвинений інстинкт насиджування;
 • швидке нарощування м'язової маси.

Підбір і зміст батьківського стада

Головна мета птахівника, що займається розведенням м'ясних курей - отримання м'яса. Саме це лежить в основі при відборі інкубаційних яєць, курчат, дорослих курей. Цією кінцевої задачі підкоряються графік і раціон годування, умови утримання, наявність необхідного обладнання та інвентарю в курнику.

Батьківське стадо - це необхідна кількість племінних курей і півнів, які утримуються з метою отримання курчат. В першу чергу постає питання: як виростити і утримувати в домашніх умовах курей і молодняк бройлерів? В літературі все виглядає досить простим і зрозумілим. Але тільки спробувавши зайнятися цією справою, птахівник зрозуміє, що це трудомісткий і досить складний процес. На кожному етапі можуть виникнути свої характерні проблеми, кожна з яких призведе до загибелі молодняка, т. Е. Прямих збитків.

Дуже важливо відповідально підійти до підбору батьківських особин:

 1. Звичайно ж, хороших сильних і життєздатних курчат неможливо отримати від хворих, слабких або старих курей.
 2. Оптимальне співвідношення курей і півнів при утриманні племінної птиці становить 11: 1. Перевищувати або занижувати кількість півників не варто, т. К. Це негативно позначається на заплідненні яєць.
 3. Не можна брати для інкубації яйця від бройлерної кури, коли вона тільки почала нестися. Оптимальний вік курочки для отримання потомства - 8-13 місяців.
 4. Особи, залишені в господарстві з племінною метою, вимагають гідних умов утримання і необхідних кормів. Здорове потомство можна отримати тільки від здорової птиці.

Зміст і догляд за батьківським стадом курей бройлерів також має ряд особливостей:

 1. Приміщення курятника має бути обладнано хорошою вентиляцією. Приплив свіжого повітря, а також можливість регулювання надходять повітряних мас вбереже ваших вихованців від більшості проблем зі здоров'ям.
 2. Не можна встановлювати поїлки на підстилку, т. К. Виникає ймовірність проливання води. У сирої підстилці добре розмножуються бактерії, грибки і цвіль, що не додасть здоров'я вашим курочкам.
 3. Забруднену підстилку на підлозі і в гніздах необхідно своєчасно замінювати свіжою.
 4. Контролюйте, щоб кури бройлери несли яйця тільки в гніздах, а не на підлозі.
 5. Раціон харчування повинен бути різноманітним, максимально якісним і збалансованим. Корм в домашніх умовах для курей бройлерів завжди слід давати в один час.
 6. Дотримання санітарних правил, регулярне прибирання та дезінфекція приміщення курника та інвентарю є обов'язковою умовою для збереження здорового поголів'я.
 7. До початку яйцекладки подбайте про вакцинацію стада від важких інфекційних захворювань. Якщо цього не зробити, то можна одномоментно втратити і доросле поголів'я, і ​​молодняк.

Особливості вирощування курчат-бройлерів

У курчат бройлерних порід генетично закладений інтенсивне зростання. У 8-ми тижневому віці вони повинні набрати не менше 1,5 кг живої ваги. Тому вони завжди повинні отримувати достатню кількість повноцінного і якісного корму. Чим раніше ви почнете годувати маленького пташеняти, тим швидше з нього виросте повноцінна курка бройлер.

Давайте розберемося, як і чим нагодувати курчат курей бройлерів. Всі пташенята повинні отримати достатньо їжі. Якщо хтось із них не вміє або не може клювати, то слід нагодувати таких курчат з піпетки сумішшю жовтка і вершків. Добовому курчаті необхідно з'їсти 3-4 повні піпетки корми. Після цього з профілактичною метою кожному пташеняті в дзьоб закапують по одній краплі Тривіта. Через 2 дні цю процедуру необхідно повторити.

Перші 10 днів курчат годують через дві години, що становить 7-8 раз в день. Перерва без харчування у молодняка курей бройлерів не повинен бути довшим 6-ти годин. Для гарного росту курчатам необхідний легкозасвоюваний білок - сир, молоко, відварені яйця. Яйце, починаючи з п'ятого дня, можна давати разом з подрібненою шкаралупою. Далі раціон поступово розширюють: додають кукурудзяну крупу, роздроблену пшеницю.

З 10-го дня курчат переводять на вітамінно-зернову суміш:

 • кукурудзяна крупа - 50%;
 • дробленая пшениця - 25%;
 • ячмінна мука - 10%;
 • вівсяні пластівці - 5%;
 • подрібнена і ошпарена кропива - 10%.

З 15-го дня курчатам можна давати протерту моркву, добре проварене м'ясо, подрібнену зелень. Тоді ж необхідно встановити додаткову годівницю з мінеральними кормами: крейдою, гравієм, меленої черепашкою, кістковим борошном і т. П.

До цього часу особливу увагу слід приділити питва курчат. Не можна давати їм сиру воду. Краще замінити її відваром шипшини або ромашки, які нададуть легке вплив на травний тракт маленької птиці. Курчата в цей період дуже багато п'ють. Кожному необхідно не менше 40 г рідини в день. При недостатньому споживанні вологи у маленьких курей бройлерів дуже швидко розвивається така хвороба як зневоднення, яка вимагає негайного лікування.

З 20-го дня життя курчати можна годувати майже так само, як і дорослого птаха. Для його інтенсивного росту необхідно стежити за постійним наповненням годівниць зерном або сухими кормами. У належний час курчата повинні отримувати вологі мішанки. Для їх приготування використовують багато зелені.

Вирощування бройлерів на глибокій підстилці

Вирощування курей бройлерів в домашніх умовах можна здійснювати на глибокій підстилці.

Сама назва говорить про те, що зміст молодняку ​​курей бройлерів буде відбуватися на підлозі приміщення пташника. Для цього способу підійдуть курники з водонепроникними і малотеплопроводнимі статями.

Підготовка до заселення нової партії:

 • Приміщення чистять, миють, дезінфікують, сушать.
 • На підлогу висипають вапно до 1 кг на квадратний метр.
 • Зверху шарами укладають підстилку з деревних стружок або тирси, волокнистого торфу або іншого відповідного матеріалу.
 • Підстилка повинна бути чистою, сухою і пухкої.
 • Вологість повітря слід встановити - 60-65%. Тільки після декількох днів проживання курчат її піднімають до 70%.
 • За дві доби до заселення приміщення слід прогріти до 26 ° С, а під час проживання потрібно підтримувати на рівні 28-35 ° С.

У підготовлене приміщення заселяють добових курчат з розрахунку не більше 12 особин на 1 м² площі. З такою щільністю вони будуть проживати стільки, скільки зростає курча до забою курки бройлера (близько 7 тижнів). З чотиритижневого віку температуру в курнику поступово знижують до 18 ° С. Подальше зниження температури повітря недоцільно, т. К. Це зробить негативний вплив на здоров'я птиці.

клітинне зміст

Таке вирощування курей бройлерів відбувається в спеціально обладнаних для цієї мети клітинах. В цьому випадку відбувається економія місця і матеріалу для підстилки. Клітини можна розташувати в кілька ярусів. У цьому випадку на птахівника лягає обов'язок підтримувати рівномірну температуру у всіх ярусах.

У цьому випадку на птахівника лягає обов'язок підтримувати рівномірну температуру у всіх ярусах

Клітинне зміст більш безпечно з позиції вимог санітарії і гігієни, що позитивно позначається на здоров'я молодняка.

Щільність посадки при такому вирощуванні птиці становить 10 курчат в 1 клітку з площею підлоги 0,5 м². До внутрішнього клімату пташника (температурному режиму і вологості повітря) пред'являються такі ж вимоги, як і при підлоговому утриманні.

Жоден фахівець не зможе однозначно відповісти на питання: як же правильно і без зайвих втрат вирощувати курей бройлерів. Однак вирішивши зайнятися цим нелегким, але таким захоплюючим справою, жоден птахівник не залишиться байдужим. Курчата і дорослі птахи здатні доставити своєму господареві, як багато клопоту, так і ні з чим незрівнянну радість від результатів власної праці.

В першу чергу постає питання: як виростити і утримувати в домашніх умовах курей і молодняк бройлерів?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей