* Политика новости » Банки »

* *

Як відкрити бізнес з розведення бройлерів + план з розрахунками

 1. Розведення бройлерів як бізнес-ідея
 2. Яку модель вибрати: аналіз вигод і ризиків
 3. Придбання одноденних курчат (таблиця)
 4. Птахоферма крок за кроком
 5. Яким повинен бути курник
 6. Персонал і обладнання
 7. Таблиця: набори обладнання для підлогового вирощування бройлерів і розведення в клітинах
 8. Догляд та годування
 9. Забій і підготовка до продажу
 10. Збут визначає прибуток
 11. Реклама не буває зайвою
 12. Фінансова складова справи
 13. Таблиця: початкові вкладення
 14. Таблиця: щомісячні витрати
 15. Таблиця: розрахунок рентабельності 1 тис. Бройлерів при середній вазі птиці 1,8 кг
 16. Відео: вирощування бройлерів в домашніх умовах

Серед підприємств сільського господарства птахоферми виділяються швидким оборотом і окупністю початкових вкладень. Штучно виведені бройлери стрімко набирають вагу і готові до забою на м'ясо у віці півтора місяців. Хороший дохід приносить продаж одноденних курчат, де витрати тільки на закупівлю яєць і обслуговування інкубатора. Як в будь-якому бізнесі, у вирощуванні бройлерів існують ризики і підводні камені, які можуть привести підприємство до розорення. Головне - збереження здорового поголів'я. Хвороби і мор зведуть нанівець зусилля птахівника і завдадуть збитків, які неможливо відразу компенсувати.

Розведення бройлерів як бізнес-ідея

Затратити кошти, вкласти працю і отримати прибуток - це ідеальна модель бізнес-підприємства. Розведення бройлерів точно вписується в неї, адже починаючого підприємця чекає ряд переваг:

 • Методика розведення бройлерів розроблена в деталях.
 • Догляд за птицею не вимагає ні значних трудовитрат, ні високооплачуваного персоналу.
 • Великі птахоферми постачають яйця і курчат за оптовими цінами.
 • Готові корми широко представлені у вільному продажі. Виробництво власних кормів нескладно організувати на власному підприємстві.
 • Витрати на облаштування курника мінімальні.
 • Практично гарантований 100% збут готової продукції.
Серед підприємств сільського господарства птахоферми виділяються швидким оборотом і окупністю початкових вкладень

Одноденні бройлери: через півтора місяці кожен буде до 2 кг живої ваги

Важко знайти інший бізнес, що пропонує менш щадний режим на старті. Підприємцю, якщо він не жив на селі і не володіє навичками догляду за птицею, слід вивчити особливості розведення і врахувати ризики, які неминучі від моменту, коли курчата вилупляться з яйця, до продажу готових тушок.

 • Бройлери - це штучно виведені м'ясні гібриди. Вони швидко набирає вагу, але не відрізняються міцним здоров'ям. Не варто чекати від них несучості або цінного потомства.
 • Бройлер старше 2 місяців втрачає свою рентабельність. Витрати на корм і зміст таких птахів не виправдані. Їх м'ясо втрачає смак і ніжність півторамісячних курчат.
 • Щоб до забою птах досягла максимального ваги, її корм повинен бути збалансований в точній відповідності з рекомендаціями.
 • Курник створює відносну тісноту, в якій легко передається інфекція від однієї хворої особини до іншої. Птахівників слід контролювати здоров'я поголів'я і негайно вибраковувати птахів з ознаками захворювань.
 • Потрібно організувати збут до моменту забою, інакше з'являться додаткові витрати на зберігання і заморожування.
 • Інкубатор і виведення на продаж одноденних курчат може бути доповненням до курника або окремим бізнесом. Тут важливий першочерговість контроль за станом яєць перед закладкою і підтриманням в інкубаторі мікроклімату, необхідного для розвитку зародка в здорового курчати.

Коли ризики передбачені і запобігти, птахівник вправі розраховувати на повернення коштів з прибутком, що дозволяє компенсувати стартові вкладення протягом півроку.

Бройлери - це загальна назва для м'ясних курчат самих різних видів. У Росії популярні і доступні гібриди, які отримують від схрещування півнів Корніш з курками Білий Плімутрок. Досить двох півнів і двох курок, щоб відкрити господарство з розведення. Але такий спосіб вимагає знань, досвіду, кваліфікації і вміння контролювати черговість спарювання птахів і курей. Справа спочатку складне для починаючого підприємця. Але у нього є кілька варіантів розвитку птахівництва.

Яку модель вибрати: аналіз вигод і ризиків

Купівля яєць і вирощування курчат в інкубаторі (таблиця)

Разом з клімат-контролем такий механізм дозволяє повністю автоматизувати інкубацію

Придбання одноденних курчат (таблиця)

Закупівля підрощених бройлерів (таблиця)

Підрощених вважаються курчата до 1 міс.

Кожен з трьох варіантів по-своєму привабливий. Якщо розміри господарства та трудові ресурси дозволяють, то зайнятися відразу всіма трьома. В цьому випадку гідності одних принизити недоліки інших. Від гармонії і збалансованості виграє все підприємство.

Птахоферма крок за кроком

Підготовчий етап

Якщо птах вирощується не тільки для особистого споживання, але для продажу і отримання прибутку, то ще до відкриття справи необхідно зареєструвати ІП і вибрати систему оподаткування.

 • Спрощену, 6% від доходу.
 • Поставлений, 15% від прибутку.
 • Патентну, з щорічною покупкою патенту.

Яка краще підійде, вирішувати самому підприємцю після консультацій з податковим фахівцем. Після закінчення фінансового року можна перейти з однієї на іншу.

Крім ІП, можливі інші форми організації бізнесу. Юридичній особі достатньо внести зміни в установчі документи і повідомити податкову інспекцію. Ще простіше зареєстрованому селянсько-фермерському господарству (СФГ): його статус дозволяє розведення птиці і одомашнених тварин. Реєстрація СФГ аналогічна реєстрації ІП: заяву + мито + вибір податків + угоду учасників КФГ (для одноосібника не потрібно).

Облаштування інкубатора і курника (птахоферми) має відповідати вимогам Росспоживнагляду в частині дотримання санітарних норм і Ростехнагляду в тому, що стосується правил протипожежної безпеки та охорони праці.

Для реалізації курчат і яєць будуть потрібні ветеринарні свідоцтва і сертифікати відповідності, за ними звертаються в місцеві відділення Державного ветеринарного контролю. Залежно від типу вантажу, що перевозиться оформляються 3 види довідок:

 • Форма 1 - при перевезенні живих тварин, а також біологічних об'єктів, що використовуються для їх розмноження.
 • Форма 2 - на харчові продукти і сировину тваринного походження.
 • Форма 3 - нехарчові продукти, технічна сировина і корми тваринного походження.

При поставках за межі Російської Федерації (крім країн Митного союзу) на погранветпунктах отримують експортні ветеринарні сертифікати.

Слід врахувати, що в регіонах Росії можуть бути місцеві правила для поставок птиці м'ясокомбінатам, громадським харчуванням, ринків і торговельних організацій. Інформацію про дозвільні документи потрібно отримати до початку відкриття бізнесу в органах виконавчої влади.

Яким повинен бути курник

03.06.2006 Міністерство сільського господарства видало наказ, в якому докладно викладені правила утримання птиці.

Основні вимоги наступні:

 • зведення огорожі та обов'язкові стоки для води;
 • ізольовані вигули;
 • приміщення з легко очищаються матеріалів;
 • підстилка із соломи, тирси, стружки;
 • природна і примусова вентиляція (без неї кури хворіють);
 • довжина годівниць в доступі птиці - 4-5 см для молодняку, 6-8 см для великих птахів;
 • довжина поїлок - 1-3 см на птицю.

Курник - це виробниче приміщення, для відкриття будуть потрібні дозволи місцевих органів. Його місце розташування не повинно конфліктувати з житловим сектором і блізрасположенних підприємствами. Розроблені типові проекти, можна замовити готовий курник під ключ. При самостійної споруді або при переобладнанні відповідного приміщення, необхідно передбачити наступне:

 1. На чотири птиці потрібно по 1 м2, тобто для 100 бройлерів - 25 м2.
 2. Припустимо будувати з дощок, в цьому випадку обов'язково утеплити стіни. В середньому споруда і обладнання курника площею 25 м2 обходиться в 80 000-90 000 руб.
 3. Усередині курника необхідні: сідала на кожну курку по 30 см в ширину, похилий підлогу для стоку бруду, вапно на стінах (вона перешкоджає розмноженню хвороботворних мікробів і бактерій), природне освітлення через вікна і електричне при короткому світлом дні і похмурій погоді (птахам потрібно багато світла), обгороджений сіткою вольєр для вигулу.

При великій кількості поголів'я краще відмовитися від сідало на користь клітин.

При великій кількості поголів'я краще відмовитися від сідало на користь клітин

Багатоярусні клітки як альтернатива сідало

Промисловість пропонує стандартні клітини на 10, 20 і 30 голів, всі вони обладнані системами автоматичної подачі корму і води. Конструкція клітини проста: закупивши профільні куточки, металеву сітку і листи жерсті, можна зробити клітини самому. Розмір на 10 голів: 75 см х 75 см х 40 см. Необхідний висувний піддон для збору посліду. Його розташовують під сітчастою підлогою. Клітини кріплять в 3 яруси. На площі 0,75х0,75 м розмістяться 30 бройлерів.

Підвищена тіснота вимагає постійного контролю атмосфери. Концентрації не повинні перевищувати:

 • аміак - до 15 мг / м³;
 • сірководень - до 5 мг / м³;
 • вуглекислий газ - 0,35% від обсягу.

Це забезпечується вентиляцією з оптимальною швидкістю 0,2-0,4 м / с.

Це забезпечується вентиляцією з оптимальною швидкістю 0,2-0,4 м / с

Потрібні великі площі, зате курчатам привільно, як на вільному вигулі

Персонал і обладнання

Працювати в пташнику складно, необхідний доброзичливо налаштований до птаха персонал. Для поголів'я 500-1000 бройлерів наймають 1 електрика-слюсаря, 2 пташниць, 1 сторожа-різноробочого.

Набір обладнання стандартний, комплект замовляють одразу при підготовці курника.

Таблиця: набори обладнання для підлогового вирощування бройлерів і розведення в клітинах

Курчат і яйця закуповують на птахофермах і в спеціалізованих фермерських господарствах. При виборі інкубатора важливі не тільки ціна і кількість закладаються яєць. Промисловість пропонує багато моделей близьких за своїми параметрами. Слід звертати увагу на відгуки покупців, особливо в частині надійності клімат-контролю, механізму перевертання яєць і наявності аварійної акумуляторної батареї. Для перевірки якості яєць і стану зародків набувають прилад овоскоп.

Для перевірки якості яєць і стану зародків набувають прилад овоскоп

Прилад овоскоп підсвічує яйця і дозволяє побачити весь вміст

Догляд та годування

Корми набувають у оптових постачальників з прямою доставкою або самовивозом. Укладаючи довгостроковий договір, можна домогтися відстрочки і розстрочки платежу, а також покупки в кредит через банк. Комбікорми випускаються у вигляді преміксів для різних вікових груп птахів. Століття бройлерів недовгий, тому їм зазвичай замовляють:

 • ПК-5-1 - від народження до 10 днів;
 • ПК-5-2 - від 11 до 24 днів;
 • ПК-6 - від 25 днів до забою.

Склад комбікорму вказано на тарі і в супровідних документах. У різних пропорціях буде кукурудза, зернові шроти, пшениці, ячмінь, кісткове борошно, рибне борошно, кормові дріжджі, зелені корми і трав'яна січка, мелений крейда і жири. Знаючи інгредієнти, можна виготовляти корми самому для економії витрат. При цьому треба відстежувати, наскільки добре бройлери поїдають саморобний корм і додають у вазі, щоб економія не обернулася збитками від затримки розвитку.

Доведено, на преміксах бройлери швидше набирають вагу, але це збільшує собівартість м'яса. Крім того, курчатам в перші 2 тижні обов'язково дають вітаміни або в сумішах, або готують самостійний прикорм з кисломолочних продуктів, рубаних яєць, тертої моркви, кришеного кульбаби, листя кропиви.

Курчата до 5 днів з'їдають 5-6 грам кормів, потім йде наростання до 20 г до 10 дня. 11-денних годують 6 разів, після 20 діб переходять на 4-разове харчування зі збільшенням обсягу кормів. Місячних переводять на відгодівельний режим і готують до забою.

Забій і підготовка до продажу

Для забою потрібен фахівець. Або постійний працівник, який поєднує забій з іншими обов'язками, або тимчасовий, якого наймають на кілька днів кожні півтора місяця. За 8-12 годин до забою припиняють годування. Птах вже не додасть у вазі. Крім того, спорожнену шлунок і кишечник полегшують оброблення тушки.

Існують технологічні лінії, на яких велика частина робіт автоматизована, і весь процес займає кілька хвилин. Спочатку птицю відловлюють, намагаючись не травмувати, і підвішують за ноги на обробному конвеєрі.

Бройлери готові до забою

На конвеєрі відбувається:

 • оглушення, забій і знекровлення;
 • шпарення, ощип і обпалення;
 • патрання і промивка;
 • розфасовка і маркування;
 • охолодження і заморожування.

Останній елемент може змінюватися під запити споживача. Реалізація свіжого забою без охолодження або заморожування знижує поточні витрати і собівартість, скорочує виробниче час.

Збут визначає прибуток

Поки продукція не продана, неможливо передбачити фінансові результати підприємства. Ідеальний варіант, коли закупівельні організації набувають бройлерів безпосередньо у птахівника. В іншому випадку потрібно організувати зберігання, транспортування і передачу торговельним мережам або громадському харчуванню. Варіанти збуту повинні бути опрацьовані до забою.

У підприємця є кілька каналів реалізації:

 • орендоване місце на ринку;
 • власна торгова точка;
 • інтернет магазин;
 • поставки торговельним мережам або закупівельними організації;
 • участь в ярмарках і в регіональних програмах підтримки птахівництва;
 • поставки на підприємства громадського харчування;
 • продажу безпосередньо зі своєї птахоферми.

У міру розвитку виробництва з'явиться супутня продукція, реалізація якої принесе додатковий дохід.

 • добові і підрощених курчата;
 • органічні добрива - пташиний послід і перепрілий підстилковий матеріал;
 • сировина для виробництва кормів - яєчна шкаралупа, відходи при обробленні тушок;
 • перо і пух.

Якщо виробничі приміщення і потужності дозволяють, заводять курей-несучок і півнів-виробників, щоб поставляти яйця на інкубацію і в звичайний продаж. При закупівлі комбікормів за оптовими цінами частина згодовують на своїй птахофермі, решта продають в роздріб дрібними партіями в особисті господарства. Попит на корми є завжди.

Реклама не буває зайвою

Успіх збуту багато в чому залежить від того, наскільки потенційні покупці інформовані про продукцію птахоферми. У бізнес-плані, а потім в бюджеті підприємства витрати на рекламу повинні йти окремим рядком. Послуги рекламних агентств не дешеві, але вони часто проводять свої промоакції по залученню рекламодавців. Існують і інші способи просування товару споживачам без руйнівних витрат в агентствах. Птахівників належить освоїти ази рекламного бізнесу, щоб споживач дізнався про чудовому якості продукції птахоферми. Можливе використання всіх відповідних каналів поширення інформації:

 • газети і сайти безкоштовних оголошень;
 • платна рекламна друк;
 • установка банерів і поширення листівок;
 • сайт в інтернеті і реєстрація в соцмережах;
 • клуби і форуми птахівників, громадські бізнес-заходу;
 • допомога родичів, друзів і знайомих (сарафанне радіо).

Треба відстежувати дії і рекламні кампанії конкурентів і вчасно реагувати на негативні відгуки і антирекламу.

Фінансова складова справи

Не можна починати справу без розрахунку майбутніх витрат. Потрібно визначити хоча б у першому наближенні, на що підуть інвестиції. Розрахунок для пташника з 1 000 бройлерів представлений в таблиці нижче.

Таблиця: початкові вкладення

Якщо немає свого приміщення, то треба додати витрати на оренду або купівлю. Ціни на готові пташники (повністю обладнані за типовим проектом під ключ) варіюється від 9 000 до 11 000 рублів за 1 м2. Приміщення на 1 000 голів обійдеться в 2 млн руб.

Як варіант можна замовити бистровозводімий ангар за ціною 600 р. / М2. Ціна порожнього ангара вийде 150 000-200 000 р. На переобладнання в птахоферму приблизно такі ж суми. Загальні витрати: 350 000 р.

Таблиця: щомісячні витрати

За результатами першого місяця підприємець витратить 600 000-700 000 р. Але вже в другому почнеться забій і з'явиться перший дохід.

Таблиця: розрахунок рентабельності 1 тис. Бройлерів при середній вазі птиці 1,8 кг

Фактично фінансові показники будуть краще, адже через півроку почнеться стійкий збут супутньої продукції - органічних добрив, сировини для кормів, яєць, пера і так далі.

Відео: вирощування бройлерів в домашніх умовах

Відгуки підприємців про бізнес

Вигідність розведення бройлерів підтверджується як розрахунками прибутковості і рентабельності, так і відгуками підприємців, які вирощують птицю не один рік. Російський ринок далекий від насичення і в ньому чимало вільних ніш, де початківець птахівник може знайти своє місце.

Розведення бройлерів - прибутковий бізнес, в якому продукція отримує гарантований збут, а початкові витрати окупаються за перший рік роботи підприємства. М'яса птиці віддає перевагу масовий споживач. Воно є дієтичним і в той же час вважається делікатесом. Великі мережі ресторанів швидкого харчування укладають довгострокові договори на оптові поставки свіжого і охолодженого забою. Інвестування вільних або позикових коштів в бройлерні виробництво - вигідне вкладення капіталу.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей