* Политика новости » Банки »

* *

Декретна відпустка: залагоджуємо формальності

  1. Оформлення декретної відпустки: отримуємо "Лікарняний лист"
  2. родовий сертифікат
  3. Черговий відпустку плюс декретну?
  4. інші документи

зміст:

Під час вагітності і після народження малюка у майбутньої мами з'являється безліч нових турбот. Щоб заощадити час і сили, багато "заходи" необхідно продумати заздалегідь.

Відпустка - це завжди довгоочікуване і радісна подія, тим більше, якщо відпустка - декретну. Він надається жінці для того, щоб майбутня мама могла зробити перерву в роботі, відпочила, набралася сил і підготувалася до народження малюка. Що потрібно дізнатися і зробити жінці до виходу в таку відпустку?

До змісту

Оформлення декретної відпустки: отримуємо "Лікарняний лист"

Кожна майбутня мама до моменту виходу в декрет повинна обов'язково знати наступне: в даний час декретну відпустку оформляється в 30 тижнів вагітності, якщо жінка чекає одну дитину, і в 28 тижнів, якщо буде двоє і більше малюків.

Для того щоб отримати відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, потрібно надати листок тимчасової непрацездатності (так званий "лікарняний") за місцем роботи або навчання. Листок непрацездатності вагітна отримує там, де перебуває на обліку, - в жіночій консультації за місцем реєстрації (прописки) або в приватному медичному центрі (при цьому медцентр повинен мати ліцензію на надання послуг вагітним і видачу листків непрацездатності).

Згідно з Трудовим кодексом РФ, тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами зараз при одноплодной вагітності і пологах без ускладнень становить 140 календарних днів (70 днів до пологів і 70 днів після пологів ), В разі виникнення ускладнень під час пологів - 156 днів (70 днів до пологів і 86 днів після пологів - додатковий "лікарняний" на 16 днів видається в пологовому будинку при виписці), при багатоплідній вагітності і народженні двох і більше дітей - 194 дня (84 дні до пологів і 110 днів після пологів), Декретна відпустка вважається сумарно, включає в себе дородовий і післяродовий періоди та надається жінці повністю, незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів. Тобто відпустка надається відразу на період - 140 календарних днів (або більше) і неважливо, скільки днів ви використовували до пологів. Наприклад, якщо пологи наступили на 10 днів раніше передбачуваного лікарем терміну і допологової відпустку склав 60 днів, післяпологовий автоматично збільшується на 10 днів, тобто буде вже не 70 днів, а 80.

Якщо пологи передчасні і настали до 30 тижнів вагітності , Тобто до оформлення листка непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами, і народилася жива дитина, то листок непрацездатності видається лікувально-профілактичним закладом (зазвичай це пологовий будинок), де відбулися пологи, на 156 календарних днів.

Необхідно заздалегідь уточнити у свого лікаря дату відходу в декретну відпустку, щоб не поспішаючи завершити всі поточні справи на роботі, завчасно здати всі справи і ввести в курс справи співробітників, які будуть виконувати ваші обов'язки під час вашої відпустки.

Отримавши листок непрацездатності, необхідно уважно перевірити всі дані, правильність написання прізвища, імені, по батькові, адреси і місця роботи. В даному документі допустимо не більше двох виправлень. Кожне виправлення має бути завірене фразою "виправленому вірити", підписом лікаря і печаткою лікувального закладу. Далі листок непрацездатності подається до бухгалтерії за місцем роботи.

До змісту

родовий сертифікат

З січня 2006 р при виході в декрет вагітні жінки стали отримувати особливий документ - родовий сертифікат. Він призначений для підвищення якості надання медичної допомоги вагітним та породіллям.

Майбутня мама отримує родової сертифікат в жіночій консультації (державному або муніципальному закладі охорони здоров'я, яке справляє безкоштовну медичну допомогу жінкам в період вагітності і має ліцензію на медичну діяльність за фахом "Акушерство і гінекологія") при пред'явленні паспорта або іншого документа, що посвідчує особу (наприклад, для військовослужбовців це посвідчення особи офіцера або військовий квиток, для майбутніх мам, які не досягли 14-річного віку, - свідоцтво про народження), страхового поліса обов'язкового медичного страхування і страхового свідоцтва обов'язкового пенсійного страхування. При відсутності у жінки страхового поліса обов'язкового медичного страхування, страхового свідоцтва обов'язкового пенсійного страхування або документа, що підтверджує реєстрацію за місцем проживання (перебування), у відповідних графах родового сертифікату робляться відмітки про причини відсутності документів. Час видачі сертифіката збігається з оформленням декретної відпустки і здійснюється в 30 тижнів вагітності (В разі багатоплідної вагітності - в 28 тижнів ) Муніципальними установами охорони здоров'я, що здійснюють спостереження жінки в період вагітності і мають договір з ФСС (Фондом соціального страхування РФ).

Родовий сертифікат заповнюється лікарем. Слід пам'ятати, що родовий сертифікат отримують не майбутні діти, а жінка. Тому при будь-якій кількості дітей сертифікат буде всього один. Родовий сертифікат - це документ суворої звітності, що дає право лікувальним установам на отримання грошової виплати за ведення вагітності або пологів. Родовий сертифікат складається з декількох частин: корінця, чотирьох талонів і власне родового сертифікату. Корінець необхідний для підтвердження факту видачі документа. Він залишається в жіночій консультації або тому лікувальному закладі, в якому видано сертифікат, При видачі сертифіката жіноча консультація залишає у себе талон № 1, При цьому вагітна не має права не віддати талон № 1, навіть якщо вона незадоволена роботою лікаря. Оплата по талону № 1 не проводиться тільки в тому випадку, якщо жінка отримувала медичну допомогу на платній основі. При відсутності документів, що засвідчують особу, родової сертифікат не видається.

Талон № 1 родового сертифікату призначений для оплати послуг, наданих майбутній мамі амбулаторно. Талон № 2 родового сертифікату призначений для оплати послуг, наданих пологовим будинком. Талон не оплачується, тільки якщо трапляється трагедія (гине мама або малюк) або якщо пологи проводилися на комерційній основі. Талони № З-1 і 3-2 призначені для оплати диспансерного спостереження дитини протягом першого року життя.

Черговий відпустку плюс декретну?

При бажанні можна оформити на роботі покладається вам черговий щорічний оплачувану відпустку і використовувати його безпосередньо перед декретною відпусткою або відразу після нього, незалежно від стажу роботи в даній організації (тобто навіть якщо жінка пропрацювала в даній організації менше 6 місяців, у неї є таке право). Це право гарантоване статтею 260 Трудового кодексу РФ.

Родовий сертифікат з талонами № 2 і № 3-1 і 3-2 видається жіночою консультацією на руки вагітної разом з обмінної картою для подання в пологовий будинок і знаходиться у неї до пологів. Факт видачі родового сертифікату підтверджують записом в обмінній і амбулаторної картки.

Якщо жінка з якихось причин не отримала родової сертифікат, то ні в одному пологовому будинку їй не мають права відмовити на підставі відсутності цього документа.

До змісту

інші документи

Щоб не поспішаючи завершити всі поточні справи, необхідно заздалегідь уточнити у свого лікаря дату відходу в декретну відпустку.

Ще одним документом, який можна отримати, виходячи в декрет, є довідка про постановку на облік в ранні терміни вагітності (до 12 тижнів ). Дану довідку жінка може отримати в установі, де спостерігалася під час вагітності, якщо вона встала на облік до 12 тижнів вагітності. Довідка разом з листком непрацездатності надається в бухгалтерію. На підставі цієї довідки виплачується одноразова допомога. Метою виплати даної допомоги є стимулювання вагітних жінок якомога раніше звертатися до спеціалізованих медичних установ, що має зменшити ризик, пов'язаний з вагітністю та, адже рання діагностика і попередження захворювань - одна з основних складових народження здорової дитини. На жаль, в даний час розмір цієї допомоги невеликий - всього 300 рублів.

обмінна карта пологового будинку, пологового відділення лікарні, відомості жіночої консультації про вагітну - це документ, який видається в 22-23 тижні вагітності і містить відомості про попередні вагітності, пологах і особливості перебігу даної вагітності. Обмінну карту необхідно завжди носити з собою. Після виходу в декрет при кожному відвідуванні лікаря в неї записуються артеріальний тиск, вагу, результати аналізів.

Отримуючи будь-який з перерахованих документів, потрібно дуже ретельно перевірити всі дані, вписані в документи. Будь-які виправлення повинні бути завірені підписом лікаря і печаткою лікувального закладу.

Марина Єршова
Лікар акушер-гінеколог, м Москва

Обговорення

як шкода, що я не прочитала цю статтю раніше, дуже корисна, багато нового дізналася, спасибі!

Катерина, а хіба у студентів є декретну? Я ходила на заняття і отримувала щомісяця стипендію до 8 місяців, а потім принесла довідку від лікаря і мені дозволили здати достроково сесію. Здала, літо минуло й знову вчитися! Або ви говорите про відпустку по догляду за дитиною?

25.11.2008 17:31:21, Євгенія

я студентка, після настання 30 тижнів продовжила відвідувати заняття. на цій підставі мені відмовили у виплаті декретної. правомірно це?

11.11.2008 11:49:59, віра

що робити якщо работадателей відмовляється оплачувати відпустку по вагітності та пологах? якомога цього ізбежать7

26.10.2008 1:14:59, катерина

З весни цього року допомога за постановку на облік в малі терміни збільшили до 325,50 руб. Я спочатку отримали 300 руб, а потім довелося прийти ще раз за цією Огроменное сумою 25,50 р.

.

Коментувати можут "Декретна відпустка: залагоджуємо формальності"

Що потрібно дізнатися і зробити жінці до виходу в таку відпустку?
Черговий відпустку плюс декретну?
Катерина, а хіба у студентів є декретну?
Або ви говорите про відпустку по догляду за дитиною?
Правомірно це?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей