* Политика новости » Банки »

* *

Як вибрати медичну страховку для подорожі

 1. Як влаштована туристична страховка
 2. Що означають терміни
 3. Як платять по страховці
 4. Що покриває страховка для туристів
 5. В яких випадках спрацює медична страховка мандрівника
 6. Як прокачати базову страховку
 7. Де і як купити страховку для подорожей
 8. Як себе вести, щоб страхова все оплатила
 9. Що зробити заздалегідь:
 10. Що робити, якщо вам потрібна допомога:
 11. Що робити, якщо все пішло не так:
 12. Страховка для подорожей: коротко про головне
 13. Читайте також:

Перед відпусткою мрієш лише про те, щоб погрітися на сонечку, накупатися в морі і наїстися фруктів на життя вперед. Для всього цього страховка може і не знадобитися. Але якщо звикли все тримати під контролем, вона допоможе не переживати через дрібниці і виручить, якщо трапиться біда.

Розповідаємо, як уникнути підводних каменів і оформити відповідну страховку. Дізнайтеся, чим погана франшиза, навіщо потрібен асистанс і що включити в правильний поліс мандрівника.

Дізнайтеся, чим погана франшиза, навіщо потрібен асистанс і що включити в правильний поліс мандрівника

Для поїздок за кордон потрібна страховка ВЗР (для виїжджаючих за кордон). Вона гарантує вам екстрену медичну допомогу, якщо, припустимо, ви отруїлися несвіжим кокосом або впали зі сходів.

Базовий поліс ВЗР включає тільки лікування і медичне транспортування в певному обсязі. Але його можна доповнити медичною допомогою в особливих випадках (наприклад, при вагітності), страхуванням багажу, документів і громадянської відповідальності, а ще страхуванням від нещасного випадку, невиїзду і затримки рейсу. При цьому папірців більше не стане. Всі опції можна додати до полісу ВЗР - вийде один договір, який покриває всі можливі ризики.

Для подорожей по Росії теоретично вам вистачить звичайного поліса обов'язкового медичного страхування (ОМС). Але з ним не розгуляєшся: до полісу ОМС додаються тільки черги довжиною з Волгу. Якщо хочете, щоб страховка покривала додаткові ризики: наприклад, евакуацію вертольотом з гірського курорту або затримку рейсу, має сенс оформити поліс мандрівника по Росії і розширити його так само, як поліс ВЗР.

Як влаштована туристична страховка

Страхова відшкодовує витрати. Асистанс допомагає вирішувати питання.

У схемі роботи медичної страховки мало учасників, але розібратися з ходу буває непросто. Пояснюємо терміни і принцип роботи на пальцях. Ви платите гроші страхової компанії, натомість отримуєте туристичний поліс. Якщо за кордоном щось трапиться - телефонуйте в сервісну компанію (асистанс), там скажуть, куди бігти. У лікарні вас вилікують, а рахунок виставлять страхової. У рідкісних випадках вам доведеться заплатити на місці самому, а вдома страхова відшкодує, але цього краще уникати.

Що означають терміни

Страхувальник (вигодонабувач, застрахований) - це все ви, а не три різні людини: так вас можуть називати в договорі страхування.

Страховик (страхова компанія) - організація, з якою ви укладаєте договір, вона оплачує лікування та інші витрати за страховим випадком.

Страховий випадок - подія, яка передбачена договором і за яким страховик виплатить відшкодування. Все, що не входить в вашу страховку, вважається нестрахових випадком і не буде відшкодовано.

Страхова сума (сума покриття, ліміт відповідальності) - максимум, який страхова за вас заплатить. Ця сума включає витрати на лікарню, медичний транспорт і все інше. Якщо вибрали покриття 30 000 $, а вертоліт з камчатського вулкана обійшовся в 10 тисяч, на лікування залишиться 20 тисяч.

Асистанс (сервісна компанія) - ваш помічник у поїздці. Захворіли - телефонуйте в асистанс, а вони обдзвонили інших. Їх робота - викликати вам швидку, знайти лікарню, організувати транспорт і вирішити виниклі по ходу справи проблеми.

Франшиза - це сума, яку страховик може не платити згідно з договором страхування. Найчастіше франшиза безумовна, тобто оплачується в будь-якому випадку. Наприклад, ви знайшли страховку із франшизою в 30 $. У відпустці захворіло горло, і ви звернулися до лікаря, який виставив рахунок на 45 $. З них 30 $ ви викладете самі, а 15 $ - страхова. Поліси з франшизою коштують дешевше, але якщо настане страховий випадок, швидше за все, економія не виправдається. Тому досвідчені мандрівники воліють страховку без франшизи.

Як платять по страховці

Варіантів виплати по страховці два: або страхова платить госпіталю безпосередньо, або на місці платите ви, а потім страхова вам компенсує.

Сервісна страховка - найпоширеніша. Це коли страхова відправляє гроші за лікування безпосередньо госпіталю. Ви самі рахунки не сплачуєте, крім дуже рідкісних випадків: наприклад, лікарня в джунглях Борнео бере тільки готівку. У такій ситуації асистанс попросить заплатити на місці, а коли ви повернетеся додому, то страхова все відшкодує.

Компенсаційна страховка - це коли ви платите за лікування самі, потім збираєте документи, принесіть її страхової і отримуєте свої гроші назад. Така страховка зараз майже не зустрічається.

Що покриває страховка для туристів

Купити першу-ліпшу медичну страховку - це не вихід. Дешева страховка годиться тільки для галочки. Вона включає мінімальні ризики, у неї маленька сума покриття і напевно є франшиза. Взяти, наприклад, страховки, які продаються в «Газелях» перед візовими центрами: шенгенську візу ви отримаєте, але спробуйте відпочинку сходити до лікаря - швидше за все, доведеться платити зі свого гаманця. Те ж зі страховкою, яка входить в пакетний тур.

Туристична страховка - це конструктор. Можна заощадити і купити одного лего-чоловічка. Його ви поставите поруч із комп'ютером або причепіть на брелок, більше толку не буде. А ось якщо замовити набори з різних фігурок, цеглинок і деталей, зможете побудувати хоч замок для принцеси, хоч ракету. Так і зі страховим полісом. Включіть в нього все, що стане в нагоді в поїздці, - і отримаєте не просто папірець для візи, а корисний інструмент.

В яких випадках спрацює медична страховка мандрівника

вжалила медуза

Вжалила медуза, коли навчався серфінгу

Страховка для спорту і активного відпочинку

Упав, знепритомнів, отямився - гіпс

Йшов п'яний, упав, знепритомнів, отямився - гіпс

Допомога при наявності алкогольного сп'яніння

Повечеряв місцевої їжею і отруївся

Повечеряв місцевої їжею, і загострився гастрит

Допомога при загостренні хронічних захворювань

Як прокачати базову страховку

Щоб страховка по-справжньому захищала, додайте до базового полісу додаткові опції. Ось кілька ідей:

• якщо їдете на море - додайте допомогу при сонячних опіках;

• якщо збираєтеся в трекінг, кататися на гірських лижах або на серфі - додайте страховку для активного відпочинку і спорту. Відзначте всі види активності, якими збираєтеся займатися. Важливо: катання на банані, гідроциклах і конях - це теж активний відпочинок;

• якщо хочете підкорити вершину-семитисячник - додайте не тільки спортивну страховку, але і пошуково-рятувальні роботи та евакуацію вертольотом;

• якщо страждаєте виразкою шлунка або інший «хронікою» - додайте допомогу при загостренні хронічних захворювань;

• якщо будете їздити на мопеді або мотоциклі - додайте цю опцію, вона так і називається. Щоб страхова все відшкодувала без питань, катайтеся в шоломі і з міжнародними правами категорії А;

• якщо чекаєте малюка - додайте допомогу при ускладненні вагітності. Тільки врахуйте: мало хто страхує вагітність до 31 тижня, частіше - до 24 або навіть 12 тижнів;

• якщо любите посидіти з келихом вина - додайте допомогу при наявності алкогольного сп'яніння. Правда, така опція є тільки у однієї страхової - ERV , Програма називається Optima. Решта страховики не відшкодують витрати, якщо ви були напідпитку. Причому деякі відмовлять у виплаті, тільки якщо сп'яніння стало причиною події, а інші не оплатять в будь-якому випадку. Підказка: аналіз на вміст алкоголю проводять рідко, тому важливо, наскільки адекватні ви будете на погляд лікарів;

• якщо хочете убезпечити свої речі - додайте страхування багажу. Якщо ваш чемодан загубився, ви отримаєте за нього 500-2000 доларів (суму ви вибираєте самі, оформляючи поліс). Без цієї страховки платити буде авіакомпанія - часто це 20 $ за кілограм;

• якщо турбуєтеся за паспорт - додайте страхування документів. У разі чого вам відшкодують витрати на відновлення;

• якщо боїтеся застрягти в аеропорту - додайте страховку від затримки рейсу. Літак скоріше не вилетить, зате вам заплатять за кожну годину очікування (крім перших 4);

• якщо не хочете виплачувати збиток, випадково заподіяну іншій людині, - додайте страхування цивільної відповідальності. Якщо ви тверезим ненавмисно врізалися в іншого гірськолижника, страхова оплатить йому лікування забитих місць і купить нові лижі замість зламаних;

• якщо заздалегідь плануєте відпустку - додайте страхування від невиїзду. В цьому випадку, якщо вам відмовлять у візі або ви захворієте за два дні до вильоту, страховик поверне гроші за квитки, готелі та інші сплачені послуги;

• якщо хочете заначку на відновлення здоров'я - додайте страховку від нещасного випадку. Припустимо, у відпустці ви зламали ногу. Лікувати на місці вас будуть по звичайній туристичній страховці. А якщо у вас розширений поліс, то вдома ще виплатять компенсацію, яку можна витратити хоч на реабілітацію, хоч на новий смартфон.

Де і як купити страховку для подорожей

Раз ви читаєте цю статтю, то знаєте, що авіаквитки простіше шукати не на розрізнених сайтах авіакомпаній, а в одному місці - на Скайсканере. Ось і страховку зручніше вибирати онлайн з готового списку. Деякі агрегатори страховок вже перевірені тисячами туристів - наприклад, Порівняй. Розповідаємо, як ним користуватися.

1) Виберіть країну, дати поїздки, кількість мандрівників і їх вік.

2) Додайте опції з попереднього пункту і визначитеся з сумою покриття.

2) Додайте опції з попереднього пункту і визначитеся з сумою покриття

3) Подивіться список полісів. Поставте галки поруч з ще не зазначеними опціями і порівняйте умови різних страхових.

Поставте галки поруч з ще не зазначеними опціями і порівняйте умови різних страхових

4) Оцініть рейтинг страхової за двома параметрами: рейтинг надійності від агентства «Експерт РА» і рейтинг серед клієнтів .

4) Оцініть рейтинг страхової за двома параметрами: рейтинг надійності від агентства  «Експерт РА»  і рейтинг  серед клієнтів

5) Дізнайтеся, з яким ассистансом працює страхова. Від асистансу залежить, чи добре буде організована допомога вам під час поїздки. Якщо не лінь, витратьте 15 хвилин, щоб пошукати відгуки на форумах.

Якщо не лінь, витратьте 15 хвилин, щоб пошукати відгуки на форумах

6) Прочитайте договір страхування, щоб точно знати, що включено в страховку, а що ні.

6) Прочитайте договір страхування, щоб точно знати, що включено в страховку, а що ні

7) Натисніть «Оформити», введіть дані про себе і оплатіть страховку. Поліс мандрівника прийде вам по електронній пошті: роздрукуйте його і збережіть на смартфоні.

Поліс мандрівника прийде вам по електронній пошті: роздрукуйте його і збережіть на смартфоні

Як себе вести, щоб страхова все оплатила

В інтернеті чимало історій, що хтось не отримав відшкодування від страхової. Таке трапляється, коли люди: а) не читали договір і були не в курсі, що вважається страховим випадком, б) неправильно повелися, коли щось трапилося. А вам хвилюватися нема чого: 5 хвилин - і ви будете знати, як грамотно скористатися страховкою в поїздці.

Що зробити заздалегідь:

• Щоб створити страховий поліс в телефоні, щоб не носити його постійно з собою.

• Купіть місцеву сімку або заздалегідь перевірте, чи працює ваша сімка в роумінгу і є чи на ній гроші. З готелю можна зателефонувати з ресепшена або по скайпу.

• Прочитайте договір страхування, щоб знати, які випадки страховик оплатить, а по яким краще відразу діяти самостійно.

Що робити, якщо вам потрібна допомога:

• Відразу зателефонуйте в компанію-асистанс, її телефон написаний на полісі. Скажіть оператору номер поліса, контактний телефон і де перебуваєте, опишіть суть проблеми. Якщо вам потрібна медична допомога, то вам дадуть адресу госпіталю і вишлють туди гарантійний лист, що лікування буде оплачено. У критичних ситуаціях викличуть швидку допомогу, або лікаря додому. Трапляється, що оператор не відразу приймає рішення - тоді вам зателефонують через годину-другу. Головне - не мчимо до лікарні самостійно, а відразу зв'язуйтеся з ассистансом!

• У госпіталі переконайтеся, що адміністратор отримав гарантійний лист і ви не платите за лікування самі. Якщо гарантійкі ще немає, а вас просять заплатити готівкою або залишити в заставу паспорт - не робіть цього, телефонуйте в асистанс і з'ясовуйте, в чому справа.

• Узгоджуйте з ассистансом всі свої дії. Якщо після основного лікування вам призначили додаткове, зателефонуйте в асистанс і уточніть, чи буде воно оплачено.

Що робити, якщо все пішло не так:

• Якщо не вийшло зателефонувати в асистанс відразу, зробіть це при першій нагоді. Будьте готові, що вас попросять оплатити рахунок самостійно, а після повернення повернуть гроші повністю або частково. У гіршому випадку страхова може відмовитися компенсувати неузгоджені витрати.

• Якщо на місці ви за погодженням з ассистансом заплатили за лікування самі, вдома звертайтеся за відшкодуванням. Зробити це потрібно протягом терміну, прописаного в договорі, - зазвичай 30 днів після повернення. З собою візьміть: 1) страховий поліс, 2) офіційні медичні документи, з вашими ПІБ, діагнозом, датами лікування і звернення по медичну допомогу, 3) направлення на лабораторні дослідження, 4) рахунки на фірмових бланках зі списком наданих послуг і документи, що підтверджують оплату , 5) рецепти від лікаря і рахунки з аптеки. На всіх документах повинні бути друку. Ще прикладіть рахунки за таксі і телефонні переговори з ассистансом - їх теж компенсують.

Страховка для подорожей: коротко про головне

Страховка мандрівника схожа на конструктор «Лего». Базовий поліс з маленьким набором ризиків коштує дешево, але годиться, тільки щоб зробити візу. Якщо щось трапиться, він навряд чи спрацює. Щоб убезпечити себе, складіть страховку з потрібних «цеглинок»: збільште суму покриття, включите активний відпочинок та інші опції, перевірте, чи є франшиза. А вибирати найзручніше на сайті-зібранні: там страховки зібрані в одному місці, і на все про все у вас піде не більше 15 хвилин.

Читайте також:

Простий гід для тих, хто хоче подорожувати без турагентств

Які щеплення зробити перед відпусткою

Аптечка туриста: які ліки взяти в поїздку

Як отримати закордонний паспорт без нервування

15 корисних мобільних додатків для мандрівників

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей