* Политика новости » Банки »

* *

Продаж основних засобів в 2019 році при ССО

 1. Продаж основного засобу
 2. Як перерахувати податкову базу при продажу основного засобу
 3. Таблиця 1 Випадки, коли при продажу основних засобів «спрощенцям» доводиться перераховувати податкову...
 4. Як оформити перерахунок податкової бази при продажу основного засобу
 5. Як відобразити в Книзі обліку перерахунок податкової бази
 6. Приклад. Перерахунок податкової бази при продажу «спрощенцем» основного засобу, придбаного при ССО
 7. Таблиця 2 Фрагмент заповнення Книги обліку доходів і витрат ТОВ «Люкс» за III квартал 2019 року

З нарахуванням доходу при продажу основного засобу складнощів у вас виникнути не повинно

З нарахуванням доходу при продажу основного засобу складнощів у вас виникнути не повинно. Коли надійдуть гроші за проданий об'єкт, тоді вам потрібно відобразити суму в графі 3 Книги обліку. А ось з податковим обліком витрат справа йде складніше.

Якщо на момент продажу основного засобу воно ще не повністю списано на витрати (а це можливо, коли купівля і продаж об'єкта сталися в одному календарному році), врахувати несписані вартість у витратах при ССО вже не вийде. Тому що подібний вид витрат не передбачений переліком витрат при УСН (п. 1 ст. 346.16 НК РФ).

Більш того, якщо покупка і продаж основного засобу відбулися в одному податковому періоді, у вас з'явиться обов'язок відновити ту вартість об'єкта, яку ви встигли списати на витрати. Після чого треба віднести на витрати частину вартості об'єкта за менш вигідними нормам (абз. 11 подп. 3 п. 3 ст. 346.16 НК РФ). Тобто фактично податкову базу по УСН вам доведеться перерахувати. У яких ще випадках потрібно дана процедура, ми вказали в табл. 1. Далі детально поговоримо про те, за якими правилами робити перерахунок і як його оформити.

Продаж основного засобу

Порядок перерахунку податкової бази при продажу основного засобу

Крок 1. Виключіть зі складу витрат, врахованих при розрахунку єдиного податку, раніше списану вартість об'єкта.

Крок 2. Визначте суму амортизації, яку можна списати на витрати за правилами глави 25 НК РФ, але перш виберіть спосіб податкової амортизації.

Крок 3. Відобразіть коригування в Книзі обліку доходів і витрат за поточний рік.

Крок 4. Розрахуйте податок, який потрібно доплатити за підсумками кожного податкового (звітного) періоду.

Крок 5. Перерахуйте в бюджет суму недоїмки і пені.

Крок 6. Коригування, зроблені за рік, за яким ви ще не встигли відзвітувати, врахуйте відразу при складанні податкової декларації. В інших випадках уявіть уточнені розрахунки

Як перерахувати податкову базу при продажу основного засобу

Для перерахунку податкової бази вам, продавцеві основного засобу, недостатньо буде положень глави 26.2 НК РФ. Доведеться звернутися і до голови 25 НК РФ. Справа в тому, що перерахунок потрібно робити, керуючись правилами, встановленими для платників податку на прибуток організацій. Тобто вам потрібно визначити суму, яку в якості амортизації ви щомісяця могли б відносити на витрати, якби платили податок на прибуток. Саме ця амортизація і буде вашим витратою при спрощеній системі. Але перш ніж робити розрахунок, виберіть спосіб амортизації: лінійний або нелінійний. І пропишіть його в податковій облікову політику.

Перший спосіб аналогічний однойменному способу в бухобліку. Так, щоб визначити суму щомісячної амортизації лінійним методом, первісну вартість об'єкта розділіть на кількість місяців його служби (ст. 259.1 НК РФ).

Нелінійний спосіб розписаний в статті 259.2 НК РФ, і він набагато складніше першого методу. Щомісячна сума амортизації розраховується тут не окремо по кожному об'єкту майна (як при лінійному методі), а по групі об'єктів. І виходить, що його застосувати проблемно, тільки якщо ви не продали відразу кілька однорідних основних засобів.

Таблиця 1 Випадки, коли при продажу основних засобів «спрощенцям» доводиться перераховувати податкову базу

Термін служби основного засобу

Ситуації, при яких необхідно перераховувати податкову базу по УСН

До 15 років включно

Основний засіб продано раніше, ніж минуло три роки після того, як вартість цього об'єкта була списана на витрати по ССО

Понад 15 років

Основний засіб продано до того, як закінчилося 10 років з моменту, коли об'єкт був придбаний

Крім того, до будівель, споруд, передавальним пристроям, які входять у восьму - десяту амортизаційні групи, можна застосовувати тільки лінійний метод (п. 3 ст. 259 НК РФ). Виходить, шанси, що ви будете робити перерахунок нелінійним методом нарахування амортизації, близькі до нуля.

Отже, з методом визначилися. Тепер вам потрібно нарахувати амортизацію з наступного місяця після того, як об'єкт був оплачений продавцеві і введений в експлуатацію. Амортизаційні відрахування відбивайте щомісяця. Останню суму амортизації нарахуєте за місяць, в якому основний засіб продано. Таким чином, податкову базу ви перераховуєте за весь період користування об'єктом аж до його вибуття.

Як оформити перерахунок податкової бази при продажу основного засобу

Перерахунок податкової бази ви робите на дату продажу основного засобу в окремій довідці-розрахунку. У той же день відобразіть необхідні корективи в Книзі обліку доходів і витрат. А саме в розділі I покажіть зі знаком «мінус» витрати, які ви повинні виключити з податкової бази. А суму амортизації, яку потрібно додати, запишіть як звичайний витрата. Не забудьте також про розділ II Книги обліку. Туди теж внесіть відповідні зміни. При цьому в будь-якому випадку беріть вказаний документ за поточний рік. Тобто навіть якщо коригуєте податкову базу минулих років. Так рекомендувало надходити податкове відомство в листі ФНС Росії від 14.12.2006 № 02-6-10 / 233 @. І інших роз'яснень з тих пір не з'являлося.

Звичайно, це не зовсім зручно - мати в Книзі обліку за поточний період зайві суми, які не потрібно буде враховувати при розрахунку податкової бази за підсумками року. Адже саме на підставі її даних ви заповнюєте податкову декларацію. А при такому способі коригування витрат вийде, що в поточній Книзі обліку ви відбили операції, пов'язані з минулих періодів і впливають на розрахунок «спрощеного» податку за минулі роки. А не тільки за поточний.

Однак іншого способу обліку витрат на пальне немає. Тому, розраховуючи податок, який сплачується при УСН, дивіться не тільки підсумкові значення доходів і витрат, зазначені в Книзі обліку, а пробіжіться по всьому регістру. Якщо записів багато, то підніміть бухгалтерські довідки, в яких ви робили перерахунок податкової бази. Вони повинні допомогти вам розібратися, на які суми треба скоригувати підсумкові показники Книги обліку за звітний рік, щоб заповнити декларацію за поточний період правильно.

Зверніть увагу: якщо ви коригуєте рік, за яким ще не відзвітували, то, складаючи податкову декларацію, відразу візьміть вірні дані. При цьому доплатите авансові платежі та пені (абз. 2 п. 3 ст. 58 НК РФ). А якщо декларація за рік вже здана, то знадобиться «уточненка». І в разі, якщо податок був занижений, перш ніж її здавати, також доплатите податок і пені на суму недоїмки (п. 4 ст. 81 НК РФ).

Зауважте, до 2009 року декларацію з «спрощеним» податку потрібно було представляти також за підсумками звітних періодів (абз. 3 п. 1 ст. 346.23 НК РФ). Тому, якщо ви коригуєте 2008 рік або більш ранні роки, не забувайте уточнювати не тільки річну, а й проміжні декларації. «Уточненку» в інспекцію подавайте за формами, які діяли в той період, за який податкова база коректувалася (абз. 2 п. 5 ст. 81 НК РФ). До кожного уточненого звіту рекомендуємо долучити бухгалтерську довідку-розрахунок.

Як відобразити в Книзі обліку перерахунок податкової бази

Якщо ви керуєте показники поточного року, не поспішайте записувати в Книзі обліку всю суму коригування одним рядком. Адже потрібно не просто перерахувати податок за рік, а й авансові платежі за звітні періоди (I квартал, 1-е півріччя або 9 місяців). А для цього необхідно знати поквартальні зміни, оскільки податкова база вважається наростаючим підсумком. Тому записи в Книзі обліку робіть з розбивкою на квартали.

При цьому не обов'язково складати окрему бухгалтерську довідку на кожну запис, можна оформити один документ на всі коригування поточного року.

Якщо ж ви перераховуєте податкову базу за кілька років, доцільно скласти окремий документ на кожен рік. Тоді, вносячи коригування на підставі цих довідок в Книгу обліку за поточний рік, вам буде простіше побачити, які суми не потрібно відображати в податковій базі поточного року.

Приклад. Перерахунок податкової бази при продажу «спрощенцем» основного засобу, придбаного при ССО

ТОВ «Люкс» застосовує ССО з об'єктом оподаткування доходи мінус витрати. У жовтні 2018 року товариство придбало, оплатило і ввело в експлуатацію основний засіб вартістю 450 000 руб. Строк корисного використання об'єкта встановлений в п'ять років. Вартість об'єкта була списана в установленому порядку, тобто віднесена на витрати в повному обсязі в IV кварталі 2018 роки (абз. 3 подп. 3 п. 3 ст. 346.16 НК РФ).

30 вересня 2019 року компанія продала основний засіб. Оскільки з моменту його списання ще не пройшло три роки (термін вважаємо з 31 грудня 2018 року), необхідний перерахунок податкової бази. Для цього потрібно зробити наступне.

Спочатку з витрат за 2018 рік потрібно прибрати суму в розмірі 450 000 руб. ТОВ «Люкс» вирішило нараховувати амортизацію лінійним методом. Тоді щомісячна сума амортизації, виходячи з п'ятирічного строку корисного використання, складе 7500 руб. (450 000 руб.: 60 міс.).

Об'єкт був введений в експлуатацію в жовтні, тому амортизація може бути нарахована лише з листопада. Разом на витрати за 2018 рік замість виключених 450 000 руб. потрібно віднести 15 000 руб. (7500 руб. × 2 міс.).

Об'єкт проданий 30 вересня 2019 року, значить, в 2019 році в витрати можна включити амортизаційні відрахування за 9 місяців в сумі 67 500 руб. (7500 руб. × × 9 міс.). При цьому в кожному кварталі потрібно списувати по 22 500 руб. (7500 руб. × 3 міс.).

До моменту продажу об'єкта його вартість на витрати при «спрощенці» повністю не списана. Залишкову вартість основного засобу в розмірі 367 500 руб. (450 000 руб. - 15 000 руб. - 67 500 руб.) На витрати віднести немає підстав.

Тепер визначимо результат коригування, вважаючи, що ТОВ «Люкс» застосовує податкову ставку в розмірі 15%. Разом за 2018 рік потрібно доплатити податок в сумі 65 250 руб. [(450 000 руб. - 15 000 руб.) × 15%]. Перш ніж подавати уточнену декларацію за 2018 рік, потрібно внести зазначену суму в бюджет, а також сплатити пені, нараховані за період з 3 квітня 2019 року по день сплати недоїмки (включно). Зауважимо, що відлік йде з 3 квітня, оскільки встановлений день сплати податку - 31 березня - збігається з вихідним днем ​​і тому переноситься на найближчий робочий день.

Коли суспільство буде готувати податкову декларацію за ССО за 2019 рік, воно врахує у витратах 67 500 руб. Цю ж суму потрібно врахувати при розрахунку авансових платежів по «спрощеним» податку за 9 місяців 2019 року.

Перерахунок податкової бази бухгалтер ТОВ «Люкс» зробив в Книзі обліку доходів і витрат за 2019 рік. Фрагмент розділу I Книги обліку представлений в табл. 2.

У Книгу обліку доходів і витрат за 2018 рік зміни не вносяться.

Таблиця 2 Фрагмент заповнення Книги обліку доходів і витрат ТОВ «Люкс» за III квартал 2019 року

№ п / п

Дата і номер первинного документа

зміст операції

Доходи, що враховуються при обчисленні податкової бази

Витрати, що враховуються при обчисленні податкової бази

1

2

3

4

5

...

...

...

...

...

101

Бухгалтерська довідка від 30.09.2019 № 1

Виключена з витрат за IV квартал 2018 року сума витрат на придбання основного засобу, який реалізовано до закінчення трьох років з моменту його обліку

-

-450 000

102

Бухгалтерська довідка від 30.09.2019 № 1

Відображено у витратах за IV квартал 2018 року сума амортизації основного засобу, який реалізовано до закінчення трьох років з моменту його обліку

-

15 000

103

Бухгалтерська довідка від 30.09.2019 № 1

Відображено у витратах за I квартал 2019 року сума амортизації основного засобу, який реалізовано до закінчення трьох років з моменту його обліку

-

22 500

104

Бухгалтерська довідка від 30.09.2019 № 1

Відображено у витратах за II квартал 2019 року сума амортизації основного засобу, який реалізовано до закінчення трьох років з моменту його обліку

-

22 500

105

Бухгалтерська довідка від 30.09.2019 № 1

Відображено у витратах за III квартал 2019 року сума амортизації основного засобу, який реалізовано до закінчення трьох років з моменту його обліку

-

22 500

...

...

...

...

...


Статті по темі:

 1. Купили старе основний засіб
 2. Як відрізнити модернізацію основних засобів від ремонту
 3. Як вчинити з основними засобами, якщо ви змінили об'єкт оподаткування і стали вважати витрати
 4. «Спрощенець» купив основний засіб, а потім досить швидко його продав
 5. Як при зміні об'єкта на ССО врахувати витрати на основний засіб, куплене в розстрочку
 6. Основний засіб власними силами

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей