* Политика новости » Банки »

* *

Економія простору: вибір, установка і самостійне виготовлення дверей-гармошок

 1. Складна двері - завжди вільний коридор
 2. Плюси і мінуси складних дверей-гармошок
 3. Як вибрати двері-гармошку
 4. Установка зсувних дверей-гармошки
 5. Зсувні двері-гармошка своїми руками

У цій статті: зсувні двері і їх різновиди; плюси і мінуси дверей-гармошок; як вибрати двері зрушення; вартість складних дверей; двері-гармошка - комплектація; самостійна установка зсувних дверей; як зробити двері-книжку своїми руками.

У цій статті: зсувні двері і їх різновиди; плюси і мінуси дверей-гармошок; як вибрати двері зрушення; вартість складних дверей; двері-гармошка - комплектація; самостійна установка зсувних дверей; як зробити двері-книжку своїми руками

Традиційно в наших будинках приміщення розділені між собою стінами і дверима, інакше їх мешканцям ніколи не вдавалося б залишитися наодинці. При всьому своєму розмаїтті двері володіють одним загальним недоліком - для їх відкриття потрібно вільний простір, необхідне навіть для розсувних дверей. А оскільки двері є не тільки між кімнатами, а й у різного роду шаф, то в сумі квадратних метрів для їх відкриття потрібно досить багато, але ж ці метри можна було б використати з більшою користю. Можливо, рішенням проблеми стануть двері-гармошки - пильно вивчимо це питання.

Складна двері - завжди вільний коридор

Незалежно від кількості кімнат і загального метражу квартири в наших будинках є вельми вузькі коридори, як правило, ведуть до санвузол, ванну і кухню - повністю розкрита двері в будь-який з цих приміщень перекриває коридор на 2/3, створюючи перешкоди мешканцям. Радіус руху дверних стулок змушує домочадців рахуватися з ними і планувати розстановку меблів не так, як хотілося б насправді. А як бути з улюбленим предметом меблів, довжина якого не дозволяє його встановити, адже він заважає ходу дверної стулки? Звичайно, можна зняти дверну стулку взагалі, декорувавши вхід в кімнату будь-якою тканиною або фіранкою з намистин, можна замінити орні на розсувні двері , Правда, її установка теж потребують місця під хід стулки і доведеться переносити вимикачі з розетками. Є інше рішення проблеми - складані двері, стулку якої не потрібно ні розорювати, ні ховати в стіну або пускати уздовж неї.

Складні двері складаються з двох і більше панелей, що пересуваються по направляючої, закріпленої нагорі дверного отвору - двері такої конструкції використовуються на вхідних майданчиках автобусів, трамваїв і тролейбусів. Двостулкові двері, характерні для громадського транспорту, називаються двері-книжки - їх конструкція проста і надійна, проте кожна з двох стулок досить важкий.

Двостулкові двері, характерні для громадського транспорту, називаються двері-книжки - їх конструкція проста і надійна, проте кожна з двох стулок досить важкий

Полотна таких дверей в складеному стані в два рази більше вузькі, ніж у класичних орних дверей, складові їх стулки секції можуть бути як симетричними так і асиметричними по відношенню один до одного - другий варіант виглядає особливо оригінально. Стулки дверей-книжок, в залежності від конструкції, можуть зрушуватися як в одну сторону дверного отвору, так і по обидві його сторони. У складеному положенні стулки таких дверей або збираються у країв дверного отвору, ховаються в касету всередині стіни, або розташовуються уздовж неї.

У складеному положенні стулки таких дверей або збираються у країв дверного отвору, ховаються в касету всередині стіни, або розташовуються уздовж неї

Двері-гармошки за своєю конструкцією нагадують музичний духовий інструмент, яким і зобов'язані своєю назвою (в ЄС такі двері називаються двері-акордеони, європейцям ця назва ближче). Секцій в стулках дверей-гармошок більше двох, найчастіше їх ширина дорівнює 100-120 мм. Їх стулки частково схожі зі стулками жалюзі, тільки що утворюють «гармошку» панелі жорстко з'єднані між собою петлями, зверху і, в деяких конструкціях, знизу заведені в рейкові напрямні. За рух по напрямних відповідає торцева панель, в той час як найближча до одвірка панель закріплена біля нього металевими осями.

Плюси і мінуси складних дверей-гармошок

Почну, як завжди, з позитивних характеристик складних дверей:

 • економія простору в квартирі (будинку). У порівнянні з більшістю інших дверних конструкцій, такі двері в положенні «відкрито» найменше перекривають проходи;
 • розміри полотна ідентичні стандартним стулок орних дверей;
 • будь-який комплект зсувних дверей універсальний за напрямком відчинення, вибір якого здійснюється власником квартири;
 • для блокування переведення стулки в положення «відкрито» не потрібно додатково врізати блокіратор - напрямна рейки оснащена особливою засувкою, яка виконує цю функцію;
 • при необхідності, їх стулку завжди можна розширити або скоротити, додаючи або видаляючи панелі;
 • під час закриття або відкриття стулки повністю отсутствую будь-які шуми;
 • можливість автоматизувати закриття і відкриття стулки;
 • зсувні двері ніколи не зачинитися під впливом протягу.

Крім перекриття дверного отвору, двері-гармошки з пластиковими ламелями можуть використовуватися у ванних і душових кабінах, виступаючи в ролі водонепроникного бар'єра. Крім того, зсувні двері можна використовувати для періодичного поділу кімнат на функціональні зони.

Негативні характеристики:

 • відносно недовгий термін служби - близько 5 років;
 • чим більше кількість панелей в стулці зсувних дверей, тим нижче її тепло- і звукоізоляційні властивості. У порівнянні з орними і розсувними дверима, зсувні двері гірше блокують звукові хвилі і утримують тепло, через більшої кількості щілин між, над і під панелями;
 • від числа панелей залежить загальна міцність стулки - чим їх менше, тим вона вище;
 • висока залежність від того, наскільки рівна поверхня підлоги, від якості монтажу і характеристик фурнітури;
 • відкриття і закриття стулки зсувних дверей необхідно виконувати дбайливо, з мінімальним додатком сили, інакше вона швидко вийде з ладу;
 • їх не слід встановлювати в якості вхідних дверей;
 • установка допускається тільки в стандартні дверні прорізи, що мають прямокутну форму;
 • в положенні «відкрито» складені з одного боку косяка панелі гармошки дещо зменшують ширину дверного отвору, ускладнюючи переміщення через нього меблів великих габаритів.

Як вибрати двері-гармошку

Найчастіше двері такої конструкції встановлюються в дверних отворах ванної кімнати, туалету, кухні або гардероба. Стандартні двері-книжки і двері-гармошки випускаються висотою 2,03 м, 2,50 м і 3 м, ширина перекривається ними отвору від 0,6 м і більше. Панелі, що утворюють стулки зсувних дверей, виробляються з МДФ або пластика, масив дерева використовується рідко, тому що більш важкий. Для підвищення жорсткості кожна пластикова панель зазвичай містить металеву профільовану раму зі сталі або алюмінію. Стулка двері-гармошки може бути глухий або мати вставки-вітражі.

Зсувні міжкімнатні двері нижнього цінового діапазону - близько 3000 руб. з доставкою та установкою - прослужать своїм господарям не більше одного-двох років. Панелі в стулках таких дверей виконуються тільки з пластика, металева рама в їх конструкції не використовується, що замикає панелі замок магнітний. Кріплення, що з'єднують панелі між собою і використовуються для навішування стулки на напрямна рейка, втім, як і сам рейок, виконані тільки з пластика. Купувати такі двері-книжки, незалежно від виробника, не слід.

Купувати такі двері-книжки, незалежно від виробника, не слід

Ціна якісних зсувних дверей починається від 3000 руб. і доходить до 30000-35000 руб. - дешевші конструкції мають білі пластикові стулки, значна частина фурнітури також із пластику, вітражі відсутні. У міру збільшення вартості якісні характеристики зсувних дверей зростають - в їх конструкції використовується дорога і надійна фурнітура європейських виробників, встановлені якісні замки, що замикаються ключем, панелі виконані з шпонированного МДФ, містять вітражні вставки, торці можуть оснащуватися поглинає шуми пазовим ущільнювачем.

У міру збільшення вартості якісні характеристики зсувних дверей зростають - в їх конструкції використовується дорога і надійна фурнітура європейських виробників, встановлені якісні замки, що замикаються ключем, панелі виконані з шпонированного МДФ, містять вітражні вставки, торці можуть оснащуватися поглинає шуми пазовим ущільнювачем

Вибираючи двері зрушення з відповідного цінового сегмента, обов'язково переконайтеся в плавності і легкості руху стулки при її відкритті-закритті, відсутності видимих ​​щілин між панелями стулки в положенні «закрито», полотно дверей не повинно гойдатися. Оскільки оцінити дані характеристики можливо тільки у зібраної двері на стенді - такий стенд з саме такою моделлю двері-книжки повинен бути в залі торгової точки.

Установка зсувних дверей-гармошки

У комплектацію зсувних дверей входять: панелі стулки; верхня направляюча (рейок) з алюмінію; один або кілька роликових бігунків каретки; петлі для з'єднання панелей між собою; установчі елементи; регулювальний ключ; інші аксесуари. Для перекриття дверних прорізів стандартної ширини (до 1 метра) нижня напрямна не потрібна, добори і лиштви, як правило, в комплект не входять і їх необхідно придбати окремо.

Заміри ширини і висоти дверного отвору потрібно зробити до придбання зсувних дверей, тому що інакше випередити точну кількість панелей в її стулці не вдасться.

Приступаємо до монтажу направляючої. Ширина направляючої рейки для стандартного дверного отвору дорівнює 33-35 мм, її висота 33-39 мм - якщо довжина направляючої більше ширини дверного отвору, то необхідно обрізати її пилою по металу. Дистанція між отворами в направляючої, через які вона буде закріплена до верхньої частини дверного отвору - 250-300 мм. Якщо, відрізавши частину рейки, ви зменшили число отворів під кріплення, то просвердлите нові.

Встановіть на сторону рейки, протилежну напрямку відкриття стулки, засувку (якщо хід стулки буде зліва-направо, то на ліву сторону, якщо справа-наліво - на праву), в яку буде заведена вісь торцевої панелі і помістивши в рельсу бігунок каретки, закріпіть направляючу у верхній частині дверного отвору на саморізи 20-30 мм довжини.

На торцеву панель стулки необхідно встановити дві металеві осі - одну у верхній її частині, іншу в нижній. Для цього розмічаємо положення осей і висвердлюємо отвори під них (якщо отвори відсутні), їх глибина повинна бути менше довжини кожної осі - після установки їх кінці будуть виступати з панелі (розміри виступів повинні бути в інструкції по установці дверей). Закріплюємо осі на панелі - положення верхньої і нижньої осі повинні бути строго ідентичні по вертикалі і горизонталі! Встановлюємо приймальню пластину під нижню вісь в нижній кут дверного отвору, ретельно разметив її положення по відношенню до клямки, раніше встановленої на направляючої.

У верхньому торці панелі, яка буде встановлена ​​останньої по відношенню до панелі з металевими осями, висвердлюємо отвір під кріплення для роликового бігунка, висвердливши отвір для занурення його стійки - воно знадобиться при точній настройці двері після навішування.

У верхньому торці панелі, яка буде встановлена ​​останньої по відношенню до панелі з металевими осями, висвердлюємо отвір під кріплення для роликового бігунка, висвердливши отвір для занурення його стійки - воно знадобиться при точній настройці двері після навішування

Покладіть утворюють дверну стулку панелі поруч один з одним в тому положенні, в якому вони будуть з'єднані петлями, які не переплутавши при цьому положення крайній правій і крайній лівій панелей. Приступаємо до установки петель - найретельнішим чином розмічаємо їх положення на стулках, отмеряя необхідні дистанції і роблячи позначки олівцем. Між будь-якими сусідніми стулками, крім двох крайніх, потрібно розташувати три петлі - місце розташування петель одного рівня по горизонталі (найвищого, середнього або нижнього) на всіх стулках має бути однаковим, ніякого, навіть найменшого зміщення не допускається, інакше виникнуть перекоси і на панелях з'являться тріщини ! Точно разметив позиції петель (вертикальна відстань між кожними трьома повинно бути однаковим), закріплюємо три з них на одній стулці. Можна виставити їх на зворотному боці майбутньої дверної стулки, що простіше, або ж між стулками, однак для цього доведеться вирізати посадочні гнізда, а зробити це за відсутності заводської підготовки панелей під установку фурнітури буде непросто. З'єднувати сусідні панелі петлями потрібно таким чином, щоб при повністю відкритому положенні стулки відстань між ними склало 3 мм.

З'єднувати сусідні панелі петлями потрібно таким чином, щоб при повністю відкритому положенні стулки відстань між ними склало 3 мм

Висвердлюємо на крайній панелі паз для дверної ручки - її положення відрізняється від класичного, встановлювати її слід на крайню панель, поблизу петлевого сполуки з сусідньої, а не на торці стулки. Між двома проміжними панелями пази для установки замикається замком і приступаємо до навішування зібраної стулки на раніше встановлені кріплення.

Між двома проміжними панелями пази для установки замикається замком і приступаємо до навішування зібраної стулки на раніше встановлені кріплення

Склавши стулку, піднімаємо і заводимо закріплені на ній металево осі в посадочні пластини, закріплюємо на них. Потім з'єднуємо вісь каретки-бігунка з відповідною пластиною на крайній панелі стулки. Для точного регулювання положення і ходу стулки двері-гармошки знадобиться регулювальний ключ - озброюємось їм і, послаблюючи або затягуючи гайки на осях торців і каретки, налаштовуємо стулку.

Для точного регулювання положення і ходу стулки двері-гармошки знадобиться регулювальний ключ - озброюємось їм і, послаблюючи або затягуючи гайки на осях торців і каретки, налаштовуємо стулку

Для перекриття дверного отвору шириною більше метра або при побудові стулки з широких і важких панелей знадобиться більше число верхніх бігунків і додаткова опора, яка регулює хід стулки в нижній частині прорізу. Необхідна нижня напрямна рейки, в яку заводиться колеса каретки з закріпленням на одній або декількох панелях стулки. Однак таку напрямну доведеться приховувати порогом або утапливать в підлогу, до того ж, її канал буде постійно накопичувати бруд, повністю вичистити яку непросто.

Зсувні двері-гармошка своїми руками

Основна проблема, що виникає при спробах самостійного виготовлення зсувних дверей - неможливість чимось замінити спеціалізовану фурнітуру. Простіше буде придбати готовий комплект фурнітури і оснастити нею самостійно виготовлені панелі.

Для виготовлення зсувних дверей-книжки знадобиться: комплект фурнітури, в складі якого каретка з бегунками, осі і стопори; алюмінієва напрямна рейки; лист 16 мм ламінованого МДФ, площа якого дорівнює площі дверного отвору; пвх-кромка під колір ЛМДФ; три петлі; саморізи по дереву і, можливо, по бетону.

Фурнітура для зсувних дверей обійдеться приблизно в 2500 руб. (Напрямна в комплекті), на російському ринку представлена ​​якісна фурнітура вітчизняної компанії ТОВ «Альф» і західних «Helaform» (Фінляндія), «Sisco sistem» (Італія), «Hettich» (Німеччина).

Вартість одного листа ламінованого МДФ, товщиною 16 мм, складе близько 2400 руб. (В залежності від кольору ламінату). Квадратура одного листа ЛМДФ з розмірами 2,07х2,8 м - 5,8 м2. На стулку дверей зрушення-книжки знадобиться фрагмент листа МДФ, шириною 0,8 м і довжиною 1,93 м, при ширині дверного отвору 0,8 м і його висоті 2 м. Використовувати для створення стулки двері-книжки ламінованого ДСП не рекомендується, оскільки ці плити погано утримують у своїй структурі саморізи, а також мають більший, в порівнянні з МФД, вага - м2 ламінованого ДСП важить близько 15 кг, в той час як м2 ЛМДФ важить близько 13 кг, тобто менше. Відповідно вага необхідних розмірів стулки для дверей-книжки, при загальній її площі в 1,544 м2, з ЛДСП становив би понад 23 кг, а з ЛМДФ - 20 кг.

Вартість ПВХ-крайки - близько 15 руб. за погонний метр. Для її приклеювання до крайок панелей ЛМДФ можна скористатися будь-яким контактним клеєм, наприклад, марки «Titan» або «Момент». Дверні петлі обійдуться в середньому по 100 руб. за одну. Дверна ручка-замок, призначена тільки для дверей-книжок, коштує близько 650 руб. - механізм такого замку врізається в торець другий, якщо рахувати від точки осьових з'єднань стулки, панелі, між двома сусідніми панелями.

Монтаж фурнітури виконується так само, як описано вище, в «установці зсувних дверей-гармошки». Єдина відмінність у відсутності готових панелей для стулки - їх доведеться виготовити самостійно.

Єдина відмінність у відсутності готових панелей для стулки - їх доведеться виготовити самостійно

Розмічаємо вирізаний з листа ЛМДФ прямокутник, щоб вирізати з нього дві панелі під стулку дверей зрушення. Панелі можуть бути однакової ширини, а можна зробити одну з них ширше іншого - це вже на ваш розсуд. Вирізавши панелі, акуратно обробляємо наждачним папером №0 їх торцеві кромки, потім протираємо ганчіркою і усуваємо пил - можна наклеювати пластикову крайку, притискаючи її до промазати клеєм торця за допомогою валика (можна скористатися неграненой скляною пляшкою). Краї просохнуть і приклеїться через 12 годин - вождів цей термін, беремося за розмітку місць установки петель, фурнітури під осі і каретку, замка з ручкою, готуємо установчі пази і монтуємо їх. Потім зрушує панелі стулки разом і навішуємо її на осі, закріплюємо каретку і регулюємо плавність ходу дверної стулки. Двері-книжка готова і в підсумку вона обійшлася дешевше, ніж куплена в магазині - за суму, витрачену на комплектуючі до наших дверей-книжці, можна придбати лише готову двері з пластиковими панелями, міцність яких вельми невелика.

Абдюжанов Рустам, рмнт.ру

14.08.12

А як бути з улюбленим предметом меблів, довжина якого не дозволяє його встановити, адже він заважає ходу дверної стулки?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей