* Политика новости » Банки »

* *

шкідлива посуд

  1. 100% шкідлива меламиновая посуд
  2. Шкідлива металевий посуд
  3. Шкідлива посуд з алюмінію
  4. Шкідлива посуд з нержавіючої сталі
  5. Емальований посуд теж іноді буває небезпечною
  6. Посуд з антипригарним покриттям
  7. Коли порцеляновий, скляний і керамічний посуд шкідливі?
  8. Шкідлива пластиковий посуд

Все про посуд Шкідлива посуд
Все про посуд   → Шкідлива посуд   Шкідлива посуд - це предмет громадського неспокою останніх десятиліть

Шкідлива посуд - це предмет громадського неспокою останніх десятиліть. У теле- і радіопередачах нерідко обговорюється негативний вплив різних матеріалів на організм людини, особливо тих, що ми користуємося на кухні. У радянські часи питанням безпеки посуду не задавалися: чи то вся продукція була якісною і нешкідливою, то чи не проводилося відповідних санітарно-гігієнічних експертиз. Можливо, і перше і друге, адже переважна більшість радянських громадян користувалося дешевої алюмінієвим посудом. У нашій країні в сьогоднішнє час вибір посуду просто величезний: на будь-який колір, смак і гаманець. Але так як розмір гаманця не всім дозволяє купувати дорогу, але це не означає завжди якісний посуд, багато зупиняються на варіантах простіше. Про них і піде мова. В даний час в Росії широко поширена посуд низької якості, виготовлена ​​в азіатських країнах. Саме цей посуд найчастіше потрапляє в категорію шкідливої ​​і небезпечної для здоров'я людини.

100% шкідлива меламиновая посуд

Меламіну посуд давно визнана небезпечною для здоров'я людини. Але вона до сих пір поставляється в Росію з Туреччини, Йорданії, Китаю. Причому в цих самих країнах вона не продається (напевно, спеціально виробляють, щоб використовувати як отруйна зброя проти росіян). У країнах Євросоюзу та інших поважаючих себе державах продаж меламінового посуду також під забороною. Те ж саме стосується таких популярних зараз меламінових губок: не користуйтеся ними, їх частинки абсолютно не змиваються з посуду.

На перший погляд небезпечна меламиновая посуд здається схожою на порцелянову. Але її легко розпізнати по «невагомості»: це дуже легка посуд. (Детальніше про посуд з меламіну читайте в окремій статті на нашому сайті «Меламінова посуд» ).

Шкідлива металевий посуд

При приготуванні гарячих напоїв в посуді з луджених міді в рідину виділяються металеві іони. Те ж саме відбувається і при приготуванні гарячих страв.

Не рекомендується зберігати в металевому посуді приготовлену їжу, дряпати внутрішню поверхню каструль. Так як в іншому випадку метали можуть проникнути в продукти харчування і, відповідно, потім в Ваш організм.

Вищенаведені рекомендації поширюються навіть на елітну посуд всесвітньо відомих марок. Будь-які металеві каструлі та сковорідки в більшій чи меншій мірі виділяють небезпечні іони нікелю і хрому. Особливо небезпечно залишати кислу і солону їжу в металевому посуді: вона обов'язково вбере в себе величезну кількість виділених іонів.

Шкідлива посуд з алюмінію

В даний час алюмінієвий посуд негласно визнана найбільш шкідливою для здоров'я людини металевим посудом. Згідно з результатами порівняльних випробувань, алюмінієвий посуд знаходиться в самому кінці рейтингу за показниками безпеки впливу на організм людини.

Встановлено, що алюмінієвий посуд змінює свої хімічні властивості при взаємодії з сіллю, содою і різними кислотами. У зв'язку з цим заборонено готувати в алюмінієвому посуді кислу їжу, таку як щі, квашена капуста, щавель, різні киселі, компоти, тушковані і смажені овочі, а також запікати в ній продукти у фользі. Крім того, існує гіпотеза, що алюмінієвий посуд при підвищенні температури виділяє в їжу шкідливі іони металу. Тому не рекомендується кип'ятити молоко в каструлях з алюмінію.

Зареєстровані факти харчового отруєння людей, які щодня вживали їжу, приготовану в алюмінієвому посуді. Тому утримайтеся від частого використання виробів з алюмінію на своїй кухні. Не зберігайте довго в алюмінієвому посуді навіть воду: помічено, що при тривалому утриманні води в алюмінієвій пляшці на її внутрішній поверхні утворюється своєрідний осад оксиду металу.

Не зберігайте довго в алюмінієвому посуді навіть воду: помічено, що при тривалому утриманні води в алюмінієвій пляшці на її внутрішній поверхні утворюється своєрідний осад оксиду металу

Твердження виробників посуду з алюмінію про те, що покриття з оксидної плівки запобігає потраплянню в їжу шкідливих виділень іонів металу, необачні. Алюміній, незалежно від наявності або відсутності шару оксидної плівки, постійно проникає в їжу під час готування.

Алюміній має нехорошу властивість накопичуватися в організмі людини, що може з часом привести до розвитку важкого захворювання. По можливості краще відмовтеся від застосування алюмінієвого посуду. В цілому ряді європейських країн алюмінієвий посуд без антипригарного покриття давно вже знаходиться під забороною.

Шкідлива посуд з нержавіючої сталі

Шкідлива посуд з нержавіючої сталі - це серйозна проблема, з якою зіткнулися країни СНД в кінці першого десятиліття XXI століття. Відомо безліч випадків придбання шкідливої ​​посуду з нержавіючої сталі з рук або через інтернет-магазини. Російські, українські та білоруські інтернет-магазини переповнені низькоякісним посудом азіатського походження, яка, до речі, нерідко видається за всесвітньо відомі бренди.

Взагалі, будь-який посуд з нержавіючої сталі не абсолютно нешкідлива. Щоб уникнути реакції металів з продуктами в таких каструлях і сковорідках не рекомендується зберігати приготовлену їжу. Існує також теорія, що при тривалому зберіганні страв в посуді з нержавіючої сталі в їжу проникає нікель, що володіє алергенними і канцерогенні властивості. Однак експерт в області посуду з нержавіючої сталі - директор "Белпромсервіс-Плюс" І. Н. петунії - спростовує це твердження. За його словами, легенду про токсичність никелеутримуючого посуду придумали Імпортери китайської продукції, для того щоб успішно реалізовувати на ринках країн СНД посуд з безнікелевих сталей. І. Н. петунії пояснює, що нікель в посуді знаходиться в твердому розчині стали, і, згідно з результатами досліджень, ні за яких умов не мігрує в модельний розчин. Так що хромонікелева нержавіюча сталь 304 більше підходить для виготовлення каструль, ніж 202 і 201 марки, в яких нібито "шкідливий" нікель частково заміщений марганцем. Детальніше читайте в статті "Посуд з нержавіючої сталі" .

Гарна посуд з нержавіючої сталі далеко не кожному по кишені. Саме на відносну дешевизну продукції роблять ставки азіатські виробники. Але використання недорогий посуду може бути небезпечним для Вашого здоров'я. Вся справа в тому, що в низькоякісну посуд з нержавіючої сталі часто додають більш дешеву в порівнянні з іншими компонентами сплаву мідь. Їжа, приготована в посуді з нержавіючої сталі низької якості, збагачується шкідливими іонами кольорових металів і стає небезпечною для здоров'я людини. Розпізнати шкідливу посуд з нержавіючої сталі можна по характерному металевому присмаку приготовленої в ній їжі.

Достовірно відомо, що виробниками небезпечної посуду з нержавіючої сталі є такі азіатські фірми, як "Happy Lady", "Happy King". Також російським Росспоживнаглядом встановлено, що посуд "Haus Muller Zepter", яка не має ніякого відношення до справжньої посуді Zepter, є небезпечною для здоров'я людини. Зараз продаж Haus Muller Zepter офіційно заборонена на території РФ.

Емальований посуд теж іноді буває небезпечною

Безпечна емальований посуд може мати внутрішнє покриття чорного, білого, синього, сірувато-блакитного або кремового кольорів. Якщо Ваша посуд зсередини покрита емаллю іншого кольору, знайте, що в цьому покритті величезна кількість хімічних сполук марганцю, кадмію та інших шкідливих для здоров'я металів. Особливо небезпечна емальований посуд з коричневим, червоним і жовтим внутрішнім покриттям.

Якщо Ви знайшли посуд з правильним кольором внутрішнього емалевого шару, все одно не втрачайте пильність. По-перше, перевірте, чи варто ГОСТ на етикетці. По-друге, оціните якість самого емалевого покриття: на ньому не повинно бути ніяких плям (вони завжди свідчать про неправильне випалюванні і, відповідно, про неякісне покриття); товщина емалевого покриття повинна бути достатньою (якщо каструлі покриті двома шарами емалі, шанси уникнути контакту їжі з металом в два рази вище). При наявності товстого емалевого шару небезпечні іони Ніяк не проб'ються з металевої основи каструлі в їжу.

Далі, зверніть увагу на те, щоб емалева поверхня була ідеально гладкою. Відсутність западин і пупиришків дозволить уникнути скупчення шкідливих бактерій на посуді. Крім того, не повинно бути ніяких тріщин і відколів на внутрішній поверхні емальованого посуду. В іншому випадку, вона стає небезпечною для здоров'я.

Згідно з результатами порівняльного аналізу, емальований посуд була визнана найбільш оптимальним варіантом для приготування і зберігання їжі. Детальніше про такому посуді читайте тут .

Посуд з антипригарним покриттям

Посуд з антипригарним покриттям отримала визнання мільйонів кухарів завдяки тому, що в ній можна готувати їжу без додаткових жирів, а отже, без додаткових калорій і канцерогенів. Але, на думку дослідників, такий посуд не завжди безпечна.

У тефлоновому антипригарним покриттям, наприклад, присутній шкідлива перфтороктановой кислота, яка, випаровуючись при сильному нагріванні сковороди, вбиває домашніх папужок. (Детальніше читайте в статті на нашому сайті «Антипригарне покриття» ). До летального результату в більшості випадків приходять і щури, в їжу яких потрапляють частинки антипригарного покриття. Ті ж гризуни, яким вдається вижити, стають байдужими до особин протилежної статі і взагалі починають відставати в статевому розвитку.

Відомо, що тефлон спочатку застосовувався у військовій промисловості для виготовлення радарів. На сьогоднішній день компанія "DuPont" не приховує того, що запатентований нею тефлон при сильному нагріванні може заподіяти шкоду домашнім птахам і що при температурі понад 350 градусів він починає руйнуватися. Однак, як заявляє "DuPont", така температура - нонсенс при приготуванні їжі в домашніх умовах.

Однак, як заявляє DuPont, така температура - нонсенс при приготуванні їжі в домашніх умовах

Але, на жаль, перфтороктановой кислота не єдиний привід для занепокоєння у випадку з антипригарним покриттям. Вчені з'ясували, що при нагріванні до 220 градусів тефлонове покриття виділяє бензол та інші шкідливі речовини.

Особливу небезпеку становить зношене антипригарне покриття. Не можна використовувати посуд з антипригарним покриттям, якщо вона має пошкодження на внутрішній поверхні.

Не рекомендується купувати посуд з антипригарним покриттям невідомих марок. Купуйте посуд знайомих фірм і бажано з товстим дном.

Якщо не можете собі дозволити дорогу сковороду з тефлоновим покриттям, не купуйте дешеву, краще зупиніть свій вибір на сковороді з титановим покриттям.

Коли порцеляновий, скляний і керамічний посуд шкідливі?

Самі по собі фарфор, скло і кераміка нешкідливі. Ну, хіба що при серйозному пошкодженні поверхні з товщі спеченого глини керамічного посуду в їжу почнуть проникати солі важких металів.

Небезпека може представляти декоративний розпис на посуді з порцеляни, скла та кераміки. Розпис обов'язково повинна бути подглазурной, щоб наявні в фарбах метали: кадмій і свинець - не були в їжу. Посуд з подглазурной (безпечної) розписом відрізняється приглушеним фарб малюнка. Отруйну надглазурная розпис легко розпізнати по буяння і яскравості фарб.

На жаль, небезпечна кришталевий посуд, так як в її складі присутній свинець. Пити з неї, звичайно, можна, але ось зберігати напої не варто.

Шкідлива пластиковий посуд

Пластиковий посуд може бути шкідлива в тому випадку, якщо використовується не за призначенням. Є спеціальна пластмасовий посуд для холодних продуктів, є - для гарячих страв. І не можна використовувати ту, що призначена для холодних продуктів, під гарячі страви. Інакше їжа збагатиться шкідливими органічними сполуками, здатними негативно вплинути на стан здоров'я людини.

Крім того, не можна занадто довго використовувати пластикові контейнери для зберігання продуктів. На них обов'язково повинен бути вказаний термін придатності. Коли він закінчується, пластик стає небезпечним - його необхідно викинути.

Для того щоб уникнути харчового отруєння, чи не наливайте алкоголь в пляшку з-під газованої чи мінеральної води. При взаємодії зі спиртом пластик почне виділяти отруйні речовини. Та й просту воду в таких пляшках краще не зберігати, для цих цілей є спеціальні багаторазові пластикові пляшки. Будьте здорові і підходите до вибору посуду з розумом!

Матеріали в тему:


Автор: Анастасія, Тетяна Сидорова
Дата публікації - 04.05.2011, дата поновлення: 12.10.2017
Передрук матеріалів статті без посилання на сайт заборонена!

Коли порцеляновий, скляний і керамічний посуд шкідливі?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей