* Политика новости » Банки »

* *

Чи будуть платити репатріантам з України "українську пенсію"

На питання, які хвилюють багатьох літніх репатріантів з України, відповідає юрист, безпосередньо пов'язаний з пенсійно-української темою   Російськомовні політики дуже люблять обіцяти уродженцям України: Ще трохи, ще трохи - і потечуть до вас в кишені заслужені пенсії з Києва

На питання, які хвилюють багатьох літніх репатріантів з України, відповідає юрист, безпосередньо пов'язаний з пенсійно-української темою

Російськомовні політики дуже люблять обіцяти уродженцям України: "Ще трохи, ще трохи - і потечуть до вас в кишені заслужені пенсії з Києва". Два десятиліття минуло, укладені договори, а пенсій все немає і немає. Або у когось вони все-таки є? Познайомимося з відповідями адвоката Вадима Меламеда на листи читачів газети "Новини тижня".

"Я народилася в 1932 році. Працювала з 1957 року до досягнення пенсійного віку. Пенсію отримувала в Сімферополі до самої репатріації в Ізраїль в 1994 році у віці 62 років. Чи можу я якимось чином отримувати цю пенсію, проживаючи в Ізраїлі? Якщо так , то з якого періоду, в якому розмірі, чи встановлена якась мінімальна сума і куди звертатися, з урахуванням того що територія Криму належала тоді Україна, а тепер - Росії? Фаня "

- У 2009 році в Україні були визнані неконституційними деякі статті Закону про пенсії, що забороняли виплату пенсії які виїхали на постійне місце проживання за кордон. Цим фактично було усунуто єдина причина для відмови у виплаті пенсії. Тому однозначно можу сказати колишнім громадянам України, які проживають нині в нашій країні: ви маєте право на відновлення виплат, якщо отримували пенсію до репатріації, а також на призначення пенсії, якщо досягли пенсійного віку вже в Ізраїлі, але до виїзду встигли відпрацювати в Україні не менше 15 років!

- Тобто наша читачка Фаня, отримувала до репатріації пенсію, має право на відновлення виплат? Чи можна отримати їх ретроактивно? Якщо так, то з якого моменту?

- Оскільки Фаня отримувала пенсію до репатріації, вона має право на відновлення виплат. На сьогоднішній день нам вдається відновлювати їх ретроактивно за період з 7 жовтня 2009 року.

- Чому саме з цієї дати?

- Приблизно рік тому Верховний суд України, рішення якого є прецедентними, прийняв постанову, в якій вказав, що з дня набрання чинності вердикту Конституційного суду України про відновлення конституційного права на пенсійне забезпечення громадян України, які виїхали на постійне місце проживання за кордон і припинили у зв'язку з цим отримувати українську пенсію, виникли підстави для виплати їм пенсійних грошей. А вердикт цей набрав чинності 7 жовтня 2009 року.

- Скажіть, будь ласка, колишні громадяни України, пенсійний вік яких настав у Ізраїлі, теж можуть отримати українську пенсію ретроактивно, з моменту досягнення ними пенсійного віку?

-На жаль немає. Людям, які досягли пенсійного віку після репатріації, українська пенсія може бути призначена тільки з моменту звернення до Пенсійного фонду України. Іншими словами, затягуючи звернення до пенсійного фонду, людина втрачає гроші.

- У листі нашої читачки був ще питання про те, чи може вона як колишня мешканка Сімферополя претендувати на отримання російської пенсії в зв'язку з тим, що Крим нині належить Росії.

- Не вдаючись у політичні аспекти цього питання, скажу, що не може, тому що не проживала в Криму на момент анексії - 16.03.14 року - і тому не є громадянкою Росії.

- Багато колишніх кримчани запитують, хто повинен здійснювати виплату їм пенсії з урахуванням сьогоднішньої політичної ситуації. Звертаються і недавні жителі Донецького і Луганського регіонів ...

-У зв'язку з окупацією півострова діяльність територіальних управлінь Пенсійного фонду України в населених пунктах на території АР Крим є об'єктивно неможливою. Тому для здійснення державної політики з приводу виплати пенсій України призначила Управління Пенсійного фонду в Генічеському, Каланчацькому, Новотроїцькому та Чаплинському районах Херсонської області (далі для зручності - УПФУ в Херсонській області), які і займаються тепер виплатою пенсії всім, хто повинен був отримувати її в одному з Кримських УПФУ.

Що стосується Донецька і Луганська, то там управління пенсійних фондів були евакуйовані на підконтрольну Україні територію прилеглих населених пунктів, список яких (з адресами і телефонами) вказано на сайті Пенсійного фонду України. Це ускладнює, але не скасовує право ізраїльтян, які проживали в цих регіонах, отримувати належну їм пенсію з України.

- Давайте поговоримо про розмір українських пенсій. Встановлено якась мінімальна сума?

- Розрахунок пенсії неможливий без даних про стаж та заробітну плату, тому ми можемо говорити тільки про мінімальних значеннях пенсії. Незважаючи на те, що українські пенсії ще не досягли своїх докризових значень, думаю, читачам буде цікаво дізнатися, що з 31 травня 2016 року підвищено мінімальні пенсії для різних категорій одержувачів. Мінімальна пенсія людей, які досягли пенсійного віку, - 1130 гривень. Мінімальна пенсія для інвалідів війни та учасників бойових дій - від 3220 до 2542 гривень в залежності від ступеня інвалідності. Мінімальна пенсія ліквідаторам ЧАЕС від 3230 до 2542 гривень в залежності від категорії. Мінімальна пенсія шахтарів - 3390 гривень.

- Куди звертатися за отриманням української пенсії?

- Не дивлячись на те, що право на пенсію - це конституційне право, і не дивлячись на десятки судових рішень, що зобов'язують відновлювати і надавати допомогу закордонним пенсіонерам, управління Пенсійного фонду України придумують все нові і нові підстави для відмов. Домогтися позитивних результатів вдається, як правило, через ведення судових процесів. Думаю, нашим пенсіонерам не слід переоцінювати свої можливості і намагатися самостійно судитися по листуванню, краще довірити таку складну роботу за кордоном адвокатам, які спеціалізується в цих питаннях.

- І все ж куди звертатися з проханнями щодо налагодження українських пенсій?

- Якщо ми говоримо про конкретну ситуацію, описану в листі Фані, то, з огляду на, що мова йде про пенсіонерці з Криму, їй слід звернутися (особисто або за допомогою представника її інтересів) в управління Пенсійного фонду в Геніченський. Ну а в разі відмови - з позовною заявою до суду. Дуже важливо, підкреслю, не допустити помилок вже на етапі звернення до Пенсійного фонду - це заощадить час і нерви.

- А є статистика судових справ, пов'язаних з виплатою Україною пенсій?

- На сьогоднішній день існує чимала позитивна практика в даному питанні. Суди приймають рішення на користь пенсіонерів, УПФУ успішно виконують ці рішення, пенсії поновлюються і виплачуються, а значить, механізм працює! Тільки за 2015 рік судами першої інстанції було розглянуто 124 справи з питань відновлення / призначення пенсій закордонним пенсіонерам! 70% цих справ закінчилися на користь позивачів! У другій інстанції в тому ж році було переглянуто 87 таких справ. Більше 85% з них - на користь пенсіонерів! У третій касаційної інстанції було переглянуто 16 справ - у 50% випадків позитивні рішення для пенсіонерів! Таким чином, можна з упевненістю сказати, що близько 98% справ закінчуються для наших пенсіонерів позитивними рішеннями.

"З інтересом прочитав про можливість отримання української пенсії, тому що емігрував до Ізраїлю з України. Там я встиг відпрацювати більше 20 років, поїхав порівняно молодою людиною: мені було всього 46 років. Чи не могли б ви більш детально пояснити, чи мають право на пенсію з України репатріанти, які виїхали з цієї республіки і досягли пенсійного віку вже тут, в Ізраїлі? Якщо мають, то з якого моменту? Зараз мені під 70. Отримую допомогу по старості ... Яків "

- На сьогоднішній день єдиним законом, який регулює питання, пов'язані з державним пенсійним страхуванням України, є Закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон про пенсії).

Відповідно до цього закону, право на призначення пенсії за віком настає за досягнення 60 років при наявності трудового стажу не менше 15 років (абз.1 ч.1 ст.26 Закону про пенсії).

- У 60 років у колишньому СРСР виходили на пенсію чоловіки. Жінки - на п'ять років раніше ...

Посилання - 1 жовтня 2011 року в Україні були змінені умови призначення пенсії за віком жінкам. Зокрема, встановлено єдиний для чоловіків і жінок вік виходу на пенсію - 60 років. Але підвищення пенсійного віку для жінок здійснюється поступово.

У 56 років можуть претендувати на пенсію жінки, які народилися в період з 01.04.1957 по 30.09.1957;

У 56 років і 6 місяців - жінки, які народилися в період з 01.10.1957 по 31.03.1958;

У 57 років - жінки, які народилися в період з 01.04.1958 по 30.09.1958;

У 57 років 6 місяців - жінки, які народилися в період з 01.10.1958 по 31.03.1959;

У 58 років - жінки, які народилися в період з 01.04.1959 по 30.09.1959;

У 58 років 6 місяців - жінки, які народилися в період з 01.10.1959 по 31.03.1960;

У 59 років - жінки, які народилися в період з 01.04.1960 по 30.09.1960;

У 59 років 6 місяців - жінки, які народилися в період з 01.10.1960 по 31.03.1961;

У 60 років - жінки, які народилися в період з 01.04.1961 по 31.12.1961.

За чинним законодавством особам, які мають право на отримання пенсії, вона призначається з моменту звернення в установленому порядку до відповідного Управління пенсійного фонду з усіма необхідними документами.

- Якими?

- Перш за все, ця заява певної форми; документ, що підтверджує особу, вік і місце проживання; ідентифікаційний код; документи, що доводять стаж роботи, а також довідки про заробітну плату. Не варто відкладати початок процесу оформлення української пенсії в разі нестачі якогось документа: якщо додаткові папери будуть подані протягом наступних трьох місяців, то пенсія все одно буде нарахована з моменту звернення до Пенсійного фонду.

- А якщо людина звернулася за пенсією не відразу після досягнення пенсійного віку, а пізніше? Автору листа до редакції, як він пише, під 70. Грошики практично за 10 років зникли?

- На жаль, у колишніх українських громадян, які досягли пенсійного віку вже в Ізраїлі, немає ніякої можливості отримати пенсію ретроактивно за період до звернення до Пенсійного фонду України. А втрачати зароблені і встановлені згідно з законом суми пенсійних виплат немає сенсу. Тому рекомендую невідкладно займатися цим питанням.

- Як розраховується пенсія?

- Розрахунок і перерахунок пенсій здійснюється відповідно до положень закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у відсотках від середньомісячного заробітку за будь-які 60 місяців поспіль в період до 1 липня 2000 року і за весь період роботи після 1 липня 2000 року. Зрозуміло, з урахуванням трудового стажу кожного пенсіонера. Але в будь-якому випадку пенсія не може бути менше мінімуму, про який ми говорили вище.

джерело: Ісрагео

New Authentic Campus Shoes Blue site KGP2995

Або у когось вони все-таки є?
Чи можу я якимось чином отримувати цю пенсію, проживаючи в Ізраїлі?
Якщо так , то з якого періоду, в якому розмірі, чи встановлена якась мінімальна сума і куди звертатися, з урахуванням того що територія Криму належала тоді Україна, а тепер - Росії?
Тобто наша читачка Фаня, отримувала до репатріації пенсію, має право на відновлення виплат?
Чи можна отримати їх ретроактивно?
Якщо так, то з якого моменту?
Чому саме з цієї дати?
Скажіть, будь ласка, колишні громадяни України, пенсійний вік яких настав у Ізраїлі, теж можуть отримати українську пенсію ретроактивно, з моменту досягнення ними пенсійного віку?
Встановлено якась мінімальна сума?
Куди звертатися за отриманням української пенсії?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей