* Политика новости » Банки »

* *

Крадіжка вантажу, користуючись фірмою з гарною репутацією

  1. У Паневезького районі затримана дуже велика партія контрабандних сигарет
  2. На кордоні з Польщею затримано партію контрабандних сигарет вартістю майже в 2 млн євро
  3. На кордоні з Польщею митники затримали майже 22 тонни контрабандного палива
  4. У порожніх дошках митники виявили величезну партію контрабандних сигарет
  5. Чи не лосось, а контрабанда: в Кріжкальнісе митники затримали велику партію контрабандних сигарет

Щороку, починаючи з другої половини жовтня, традиційно активізуються аферисти, які спеціалізуються на крадіжках вантажів. Мабуть, популярність цього сезону серед злочинців обумовлюється зростаючим обсягом перевезень. В цей час збільшуються продажі, відповідно, вантажів багато, і транспорту не вистачає. У гонитві за вигідною операцією іноді немає часу для ретельної перевірки перевізника. Ціна такого поспіху - вкрадений вантаж. Редакція CargoNews.lt пропонує звернути увагу читачів на одну зі схем, популярних серед злочинців в цьому році.

13 грудня 2016 року адміністратору біржі вантажів і транспорту www.cargo.lt надійшло повідомлення від литовського експедитора «Logidėja» про зникнення вантажу. Компанії потрібно було перевезти побутову техніку з Німеччини в Росію. Свої послуги запропонував польський перевізник - компанія «Bukо-finance». Компанія виглядала досить надійно - в польському реєстрі юридичних осіб цей перевізник зареєструвався в 2013 році, протягом декількох років він успішно виконував перевезення в Польщі та інших європейських країнах. Крім іншого, увагу литовського експедитора привернула приваблива вартість перевезення - вона була на 400 євро менше ринкової. Експедитор зробив замовлення.

У п'ятницю, 9 грудня, запізнившись на добу, машина приїхала до Німеччини на навантаження. Оскільки в цей напружений сезон транспорту не вистачає, вантажовідправник її дочекався. З метою безпеки на території складу ведеться відеозйомка, а перед тим, як відвантажити товар, експедитор отримав всі необхідні документи перевізника, в тому числі копію паспорта водія. Як з'ясувалося пізніше, ці запобіжні заходи не допомогли. В'їхавши на територію складу, машина нібито зламалася. Водій сам заліз під кабіну, весь час, поки виконувалася навантаження, вдавав, що щось лагодить, вимазав собі обличчя і закінчив маніпуляції тільки перед закінченням вантаження. Ймовірно, так він ховався від камер і намагався, щоб його було складно дізнатися на записи. Машина зі складу в Німеччині поїхала, але в певний момент в Польщі у митного брокера не з'явилася.

Після повідомлення про ненадійність перевізника «Bukо-finance», з адміністратором www.cargo.lt зв'язалася латиська компанія і повідомила про схожу крадіжці. Ця компанія везла алкогольні напої з Італії в Естонію, і її вантаж теж пропав. Протягом декількох днів з потерпілими литовським і латвійським експедиторами зв'язалися ще 6 компаній, також постраждалих від «Bukо-finance».

При аналізі даної злочинної схеми з'ясувалося, що на біржі www.cargo.lt компанія «Buko-finance» зареєстровано 26 жовтня 2016 року, а вже через тиждень, 3 листопада, в реєстрі юридичних осіб була зареєстрований факт продажу компанії новим акціонерам. Судячи з усього, злочинці діяли блискавично - вони купили компанію з гарною репутацією і постаралися прийняти якомога більше замовлень. Після прийняття замовлення вони перевіряли рівень охорони складських територій вантажовідправників (тому часто спізнювалися на навантаження, так як для перевірки їм було необхідно час), і якщо система охорони не уявляла проблем, приїжджали за вантажем.

Як убезпечити себе від таких шахраїв?

На жаль, панацеї немає. При такій схемі поради перевіряти репутацію і історію компанії навряд чи допоможуть. У гарячу пору замовлень, коли вся увага експедиторів зосереджено на угодах, часу на перевірку змін у складі акціонерів тієї чи іншої компанії немає.

Що робити? Деякі компанії просто відходять від справ на даний період. Звичайно, не всі можуть собі дозволити відпочивати так довго. Тоді, можливо, варто обмежитися перевіреними перевізниками, з якими пов'язують давні партнерські відносини і з якими ймовірність неприємних сюрпризів менше.

Корисно звернути увагу на зміну менеджерів компанії. Якщо компанія змінює весь персонал, це виглядає дуже підозріло. З іншого боку, самі учасники транспортних бірж повинні не забувати, змінюючи місце роботи, блокувати свій профіль в старій компанії, щоб їх ім'ям і репутацією не користувалися самозванці в злочинних цілях.

Ще один «дзвіночок», на який, на жаль, у випадку з «Buko-finance» експедитори не звернули уваги - аферист запропонував значно нижчу, ніж ринкова, ціну. Ні для кого не секрет, що в транспортному світі боротьба йде за кожен євро, тому занадто згідливі партнери повинні були викликати підозру.

Отримавши звістку про зникнення вантажу, адміністратор www.cargo.lt відразу блокує профіль підозрілої компанії і з'ясовує, чи обґрунтовані звинувачення. Але компанія залишається видна для інших користувачів, щоб експедитори і вантажовласники бачили її негативну історію. Однак, інші транспортні біржі, наприклад, trans.eu, просто видаляють користувача. Таким чином він може почати свою злочинну діяльність «з чистого аркуша».

Страхування

Схоже, єдиний універсальний рада в даній ситуації - страхування. Поки правоохоронні органи і транспортний співтовариство не придумало ефективних засобів для боротьби з такими шахраями, залишається самим вживати заходів для зменшення можливих збитків.

Гедімінас Даукша, начальник відділу вантажних перевезень страхового брокера «MAI CEE», говорить, що останнім часом злочинці, які крадуть вантажі, стали більш витонченими. За словами пана Гедімінаса, з розширенням діяльності експедитора ймовірність, що один з безлічі його вантажів буде вкрадений, зростає. Тому у експедиторів, чий оборот становить 1000000-1500000 євро, не виникає сумнівів, чи потрібно страхувати свою відповідальність. Ціна річного полісу страхування цивільної відповідальності експедитора в страховій компанії, що діє в Литві - від 1500-2000 євро. У зарубіжній страховій компанії, наприклад, «ТТ club» або «Lloyd's» - від 4000 євро. За словами співрозмовника, невеликим експедиторських компаній було б доцільніше скористатися страхуванням вантажу (бенефіціантом, тобто одержувачем страхової виплати вказуючи вантажовласника). У цьому випадку ціна складе близько 0,1 проц. від вартості вантажу. Іншими словами, страховка вантажу вартістю в 100000 євро обійдеться в 100 євро.

Адвокат Реда Алексінайте уточнює: в разі страхування вантажу, як і будь-якого іншого майна, його може страхувати тільки власник або хтось, хто має доручення власника вантажу на таку дію. Якщо у експедитора немає прав на вантаж або доручення власника вантажу, йому не слід укладати договір про страхування вантажу. В такому випадку правильніше скористатися страхуванням своєї відповідальності. Важливо, щоб страхування повністю покривало, крім іншого, відповідальність за залучених до перевезення осіб, їх навмисні дії і велику необережність (29 ст. Конвенції CMR).

Звичайно, страхування - це додаткові витрати. Але вони набагато менше, ніж збитки, які доведеться понести, повертаючи вартість вкраденого вантажу його власнику.

У Паневезького районі затримана дуже велика партія контрабандних сигарет

В останні дні минулого року у поліцейських і митників Паневезького району було багато роботи - з 17-го до 21-го грудня вони проводили підрахунок найбільшої партії контрабандних сигарет. Виявилося, що цілих 1 329 коробок (664 тис. Пачок) контрабандних сигарет до Литви намагався провезти громадянин Білорусі, причому досить зухвалим чином - коробки з цигарками були замасковані всього лише кількома дерев'яними дошками.

2019-01-02 1 187

На кордоні з Польщею затримано партію контрабандних сигарет вартістю майже в 2 млн євро

19-го листопада литовські митники закінчили підрахунок вмісту великої партії контрабандних сигарет, затриманої на минулого тижня на ППК в Кальварії. 641 тис. Пачок білоруських цигарок вартістю майже в 2 млн євро призначалися для «експорту» в Західну Європу. Контрабандний вантаж був прихований за полістирольними мішками.

2018-11-21 1 212

На кордоні з Польщею митники затримали майже 22 тонни контрабандного палива

Співробітники Кримінальної служби митниці, за підтримки колег з Служби охорони державного кордону, на польсько-литовському кордоні затримали вантажний автомобіль з 26 пластиковими ємностями, в якому знаходилося контрабандне паливо. Майже 22 тонни дизельного палива повинні були потрапити в Литву під виглядом мастила.

2018-07-27 646

У порожніх дошках митники виявили величезну партію контрабандних сигарет

В понеділок увечері співробітники ППК в Шальчининкай затримали вантажний автомобіль, в якому знаходилася велика партія контрабандних сигарет. Тисячі пачок з цигарками були виявлені за допомогою мобільної системи рентгенівського контролю. Нелегальні тютюнові вироби були заховані у вантажі порожніх дощок. Точна кількість контрабандного товару поки невідомо, так як все ще проводяться складні демонтажні роботи.

2018-05-09 1 315

Чи не лосось, а контрабанда: в Кріжкальнісе митники затримали велику партію контрабандних сигарет

Минулого тижня, на АЗС поруч з Кріжкальнісом, митники затримали вантажний автомобіль, в якому знаходилася партія контрабандних сигарет (вартістю майже в 1,5 млн євро). Досвідчені митники контрабанду - в прямому сенсі слова - виявили ... по запаху. Коли вони відкрили двері напівпричепа-рефрижератора, то замість запаху задекларованого вантажу риби вони відчули гострий запах тютюну. Рентгенівська перевірка розвіяла всі сумніви: у вантажному автомобілі знаходилося 480 тис. Пачок сигарет. Передбачається, що сигарети прибутку в Литву з нелегальною фабрики в Латвії.

2018-03-20 677

Як убезпечити себе від таких шахраїв?
Що робити?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей