* Политика новости » Банки »

* *

Як боротися з крадіжками співробітників в магазині

  1. Як співробітники магазинів зазвичай крадуть
  2. Способи боротьби з крадіжками співробітниками магазину

Серед безлічі проблем, з якими щодня доводиться стикатися і боротися підприємцям, які працюють в ритейлі, є злодійство. Крадуть як покупці продуктів і товарів, так і самі співробітники магазину. Існують різні способи боротися з крадіжками співробітників і мінімізувати втрати для бізнесу.

зміст:

1. Як співробітники магазинів зазвичай крадуть
2. Способи боротьби з крадіжками співробітниками магазину

Як співробітники магазинів зазвичай крадуть

Як співробітники магазинів зазвичай крадуть

Коли мова заходить про крадіжки в магазині, в першу чергу зі зрозумілих причин мається на увазі крадіжки - великі і дрібні (частіше), які здійснюють покупці. Однак крадіжкою в магазині можуть займатися і самі співробітники торгового підприємства. Для бізнесу підприємця злодійство співробітниками може привести до більш плачевних результатів, ніж дрібні крадіжки з боку покупців, які можуть привести до значних фінансових втрат. Для цього є 2 головні причини:

1. У співробітників магазина більше можливостей для крадіжок. Насправді, цих можливостей незрівнянно більше.

2. Працівники магазину знають слабкі місця в забезпеченні збереження продуктів в даному конкретному магазині. Якими б не були сучасними, дорогими, складними системи охорони та припинення крадіжок, в кожній з них є свої слабкі сторони. І саме співробітники магазинів обізнані про них краще за всіх і, відповідно, можуть їх використовувати в своїх корисливих інтересах.

Читайте також: Переміщення товару на складі: приймання та відвантаження

Способів вкрасти зі свого ж магазину, в якому вони працюють, у персоналу досить багато. Серед них найбільш популярні наступні.

1.Прямие розкрадання. Найпростіший і найпоширеніший спосіб. Зазвичай це відбувається після робочого дня або після робочої зміни. Крадіжка проводиться шляхом винесення товару (продуктів, виробів) з собою: в кишенях, в сумках, крадене часто ховають під одягом.

2. Вживання в їжу. Це кілька комічний, можливо, спосіб поцупити, але він дуже популярний. У магазині продовольчих товарів працівники можуть вживати в їжу - під час обідньої перерви або протягом дня - продукти харчування, а потім «забути» за них заплатити. Найчастіше, звичайно, подібна забудькуватість не випадкова, а цілком усвідомлена.

3. Великі можливості у товарознавців. Точніше, у них можливостей поцупити значно більше, ніж у інших працівників магазину. Красти вони можуть при прийманні товарів, наприклад, виносячи поцупити через інший вихід. Крім того, товарознавці або ті, хто займається замовленням, закупівлею і прийманням товарів, можуть елементарно домовитися з постачальниками про крадіжку.

4. Списання товарів як зіпсованих. Нормальний якісний товар списується, як ніби викидається, але насправді викрадається. Це теж до можливостей тих, хто займається закупівлею і прийманням. Звичайно, товарознавцям в даному випадку доведеться з кимось із інших працівників співпрацювати, тому що факт псування і необхідності списання зазвичай повинен актувати: комісія, акт і т. П.

5. Розкрадання за допомогою сторонніх осіб. В даному випадку фактично крадіжка здійснює стороння людина, що не працівник. Але в дійсності все це відбувається за сприяння, а точніше, в змові з працівником магазину.

Одним з таких способів є пронос (крадіжка) товарів і продуктів через касу під час роботи «свого» касира, з яким злодюжка діє в змові. Дуже простий спосіб: покупець набиває повний кошик продуктів в супермаркеті, а касир пробиває лише частина.

Читайте також: Правила повернення товару постачальнику: коментарі експертів

Звичайно, робота касира також знаходиться під наглядом - у великих магазинах, супермаркетах робота касира, в тому числі, процес пробиття чеків і прийняття грошей фіксується відеокамерою. Щоб обдурити системи стеження злодійкуваті касири можуть здійснювати так зване уявне пробиття поцупленого товару через касу. Тобто, вони імітують пробиття чека. На відеозаписі ж видно, що касир начебто чек пробив.

Читайте також: Ефективне ведення складського документообігу

Способи боротьби з крадіжками співробітниками магазину

Існують різні способи, використовуючи які можна не допустити або, принаймні, мінімізувати втрати від крадіжок, які скоюють співробітники магазина. Серед цих способів такі:

1. Охорона. Це найпростіший і в певних випадках найефективніший спосіб боротьби з крадіжками. За допомогою охорони борються з прямим розкраданням товарів і продуктів.

Ефективність цього способу залежить від двох ключових чинників. По-перше, це сама ефективність і сумлінність роботи охоронців, які повинні уважно стежити за працівниками магазину, які залишають робоче місце і сам магазин. По-друге, це недопущення (обмежений допуск) працівників, а тим більше, сторонніх осіб в місця, де здійснюється приймання товарів та їх зберігання.

2. Встановлення відеокамер. Установка не тільки в торговому залі, а й в складських, підсобних приміщеннях. По-перше, відеозапис в разі крадіжки допоможе розкрити крадіжку, якщо вона сталася. По-друге, наявність відеокамер може не допустити крадіжки: знаючи, що ведеться відеозапис, працівник магазину зайвий раз подумає, перш, ніж щось вкрасти. У зв'язку з цим немає необхідності влаштовувати приховані камери, по крайней мере, все з них: працівники саме повинні знати, що за процесом їх роботи спостерігають, це буде дисциплінувати їх відповідальність.

3. Відшкодування шкоди. Тут мається на увазі, перш за все, колективне відшкодування збитку. У зв'язку з цим необхідно для початку усвідомити один момент: за твердженням експертів, ні рівень зарплати, ні ймовірність того, що доведеться відшкодувати збиток, людини, який вирішив вкрасти, від цього рішення його не зупинять. Іншими словами, якщо у працівника магазину є можливість вкрасти, він це зробить.

У великих магазинах, супермаркетах немає можливості проводити інвентаризацію товарів і продуктів кожен день або після кожної зміни. Тому зазвичай в таких випадках, якщо виявлено факт крадіжки і підрахований збиток, він ділиться на всіх, хто може бути причетний до цього. Тобто, збитки відшкодовує не той, хто вкрав конкретно, а всі працівники відділу, наприклад, або все працівник і даної зміни в даній секції товарів.

Тому якщо в магазині хтось часто по дрібниці краде (або не по дрібниці, а крупніше), а збиток потім відшкодовують колективно, чесних працівників така картина не влаштовує, вони звільняються. А злодійкуваті співробітники, відповідно, залишаються і продовжують свої протиправні дії. Тому застосовувати цей спосіб - колективне відшкодування збитку - підприємцю необхідно з обережністю, щоб це не призвело, по-перше, до необґрунтованої плинності кадрів, а по-друге, до ще більших фінансових втрат.

4. З імітацією пробиття чеків можна боротися так само ефективно: існують спеціальні програмні рішення, які аналізують різні параметри роботи касира: середній час пробиття чека, руху під час роботи касира, паузи між пробитими товарів в чек та інші.

Звичайно, підприємцю доведеться таке рішення купити, витратити гроші. Однак це може привести до зниження збитків від крадіжок і, відповідно, інвестиції в придбання такого обладнання та програмного продукту виявляться вигідними. Тому підприємець повинен зіставити витрати на придбання такого рішення з середніми збитками від злодійства.

Читайте також: Контроль залишків товарів на складі

Взагалі за оцінками експертів, найнебезпечніші ділянки, точніше, вразливі, з точки зору можливостей для крадіжок - це склади і ділянки приймання товарів, а також прикасові зони. Тому підприємцю, який працює в ритейлі, необхідно на них звернути особливу увагу.

Читайте також: Правила роздрібної торгівлі в 2016 році

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей