* Политика новости » Банки »

* *

Вітражі: різноманітність видів, вітражних технік і область їх застосування

 1. зміст: Що являє собою вітраж? Це поняття включає в себе досить широкий спектр різноманітних способів...
 2. класичний вітраж
 3. Тіффані
 4. фьюзинг
 5. піскоструй
 6. розписні вітражі
 7. плівкові вітражі
 8. заливні вітражі
 9. фотодрук
 10. Фацетні вітражі
 11. матування скла
 12. 3D-вітражі
 13. комбіновані
 14. колажі
 15. литі
 16. Область застосування кожної вітражної техніки окремо
 17. Роль вітражів в інтер'єрі
зміст:

Що являє собою вітраж? Це поняття включає в себе досить широкий спектр різноманітних способів декоративного оздоблення таких поверхонь, як Скло або дзеркало. Унікальні властивості цих матеріалів мають на увазі різні прийоми їх обробки, які використовуються, як в окремо, так і шляхом змішування або комбінування різних технік.

Види вітражних технологій

 • заливні вітражі

 • розписні вітражі

 • плівкові вітражі

 • Класичний (або складальний)

 • комбіновані вітражі

 • Фацетні вітражі

 • литі вітражі

Розглянемо детальніше кожний вид техніки окремо

класичний вітраж

Класичний (набірний) вітраж є одним з найдавніших способів декорування , Тому що зародився він ще в середньовіччі. Використовувалася дана техніка в основному в церковних приміщеннях, храмах і соборах. У наш час збереглися класичні вітражі на вікнах можна побачити, коли відвідати старовинні замки, храми, а також садиби Європи. На сьогоднішній день технологія залишилася колишньою, правда, в поєднанні з новими матеріалами і інструментами.

Процес виготовлення класичного вітража складається з декількох етапів:

 • виготовляється ескіз;
 • відповідно до ескізу викладається візерунок з металевого профілю;
 • вигляд збоку вставляються вирізані скляні деталі, при цьому місця їх стиків згуртовуються;
 • далі здійснюється процес художнього розпису вітража.

Для виготовлення металевого профілю застосовуються такі метали, як мідь, свинець і латунь. У поперечному перерізі профіль нагадує букву Н, в зв'язку з чим його називають Н-образним. Кольорові скляні елементи встановлюються в нижній і верхній пази цього профілю. У місцях стиках скляні деталі згуртовуються між собою, таким чином, надійно закріплюючи деталі щодо протягання. Дана технологія дозволяє втримувати скло, що має товщину до 4 мм, таким чином, будучи досить надійним. Але, разом з тим, технологія класичного вітража має свій мінус - жорсткий профіль не надає можливість створювати м'які вигнуті контури зображення. Середньовічними майстрами для виготовлення вітражів використовувався тільки свинцевий профіль, який також має ряд своїх недоліків, наприклад, він досить м'який і неміцний. Крім усього іншого, володіючи дуже великою шириною (4 - 6 мм), він не відповідає вимогам щодо витонченості швів. У зв'язку з цим, в сучасний час свинцевий профіль використовується в першу чергу для реставрації старовинних вітражів.

Різнобарвні скла являють собою основу класичного вітража, від якого залежить не тільки естетичний зовнішній вигляд, але і светопропускная здібність. У наш час є величезна різноманітність у виборі вітражних стекол. Але найбільш якісними вважаються скла таких марок, як Glashutte Lamberts, Spectrum, Wissmach ,, Armstrong, Uroboros, які не вицвітають, будучи скла, пофарбовані в масі, а не з використанням односторонньої забарвлення або плівковою аплікації.

Техніка класичного вітража оптимальна для великогабаритних вітражних конструкцій.

Тіффані

Техніка Тіффані названа в честь її творця і засновника Луїса Комфорту Тіффані, який вперше в кінці 19 століття створив опалове скло, що володіє незвичайними естетичними властивостями. Незвичайний внутрішній світ скла і багато різноманітних відтінків просто вражали уяву. В даний час дана техніка знайшла величезну популярність і затребуваність в силу високих естетично-художніх якостей. Вітражі Тіффані відрізняються надзвичайною реалістичністю зображень і «жвавістю» графіки створюваних образів, що досягається шляхом використання навіть найдрібніших стекол, а також опуклих і увігнутих. Взагалі вітражі Тіффані з художньої точки зору можна порівняти з картинами, виконаними на полотні, і являють собою справжні витвори мистецтва. Слід зауважити, що техніка майже повністю заснована на ручному методі складання, будучи справжнісінькою авторською роботою. Кожен вітраж воістину унікальний та індивідуальний, тому що другий раз повторити його в точності неможливо навіть самому досвідченому майстрові-професіоналу. Процес створення вітражів Тіффані складається з декількох етапів:

 • створюється ескіз;
 • ескіз розбивається на кілька фрагментів;
 • деталі вітражу вирізаються зі скла;
 • скляні фрагменти обтачиваются на спеціальному верстаті до надання потрібної форми і розміру;
 • кожен скляний елемент обертається мідною клейкою стрічкою;
 • деталі з'єднуються один з одним за допомогою свинцево-олов'яного припою.

На відміну від класичних вітражів, вітражі Тіффані не використовують напрямні профілі. Також технологія дозволяє використовувати навіть найдрібніші деталі, що надає вітражного скла неймовірну складність створюваної композиції. Шви мають різну товщину, що безсумнівно підкреслює той факт, що мозаїка виготовлена ​​вручну і є ексклюзивною і унікальною. Особливо тонкі шви досягаються шляхом застосування спеціальної фарби, яка наноситься в місцях стиків скляних елементів, Мідна основа на відміну від свинцевої дозволяє скріплювати деталі під різними кутами, створюючи ефект об'ємних і опуклих вітражних зображень. Крім усього іншого, вітражі в техніці Тіффані дуже стійкі до перепадів високих температур і зовнішніх впливів. Незважаючи на те, що вітражі складаються з окремих скляних фрагментів, вони не поступаються за міцністю виробам з цільного полотна.

фьюзинг

Техніка Ф'юзинг надає можливість створювати унікальні високохудожні композиції, які стануть гідною прикрасою інтер'єру. Контроль здійснюється шляхом спікання скляних деталей в спеціальній ф'юзингові печі. У сучасному світі техніка з'явилася порівняно недавно, проте, існувала вона ще з давніх часів, тому що археологами були виявлені залишки фьюзінгових виробів в гробницях фараонів. Технологія також містить в собі кілька етапів:

 • розробка ескізу;
 • нарізка скляних деталей згідно ескізу;
 • збір скляних заготівок;
 • процес спікання.

На рівну поверхню кладеться скло-основа, на яку викладається малюнок з вирізаних заздалегідь різноколірних скляних елементів відповідно до розробленого ескізом. Для того, щоб скляні фрагменти міцно трималися, використовується спеціальний клей, який закріплює їх на склі-основі. При створенні товстого ф'юзингові вироби, застосовується друге скло-основа, яким закривається зібраний малюнок, таким чином, утворюючи «сендвіч».

Процес спікання також можна поділити на кілька етапів:

 • повільне нагрівання, починаючи з кімнатної температури і доводячи до 650 - 900 градусів. Скло плавиться і стає червоно-жовтого кольору, при цьому, краю спікається один з одним і зі склом-основою, утворюючи єдине ціле. Процес злиття зазвичай здійснюється при температурі 800 градусів;
 • витримка - підтримування певної температури протягом деякого часу, як правило, максимальної;
 • охолодження - досить швидка стадія. Різко знижується температура до рівня трохи вище температури відпалу. Щоб домогтися сильного зниження температури, достатньо відкрити кришку печі;
 • отжиг - це охолодження скла до температури, що дорівнює 580 градусам. На даному етапі скло набуває свою первісну форму і колір;
 • повне охолодження - охолодження вироби природним шляхом до кімнатної температури.

Фьюзинг надає можливість створювати багатошарові і рельєфні вітражі, не застосовуючи металеві протягання. Вітражі, виконані в техніці фьюзинга, мають незвичайним ефектом застиглої в склі картини.

піскоструй

Піскоструй зародився ще в кінці 19 століття, і являє собою техніку видалення верхнього шару скляної поверхні за допомогою абразиву, що складається із потоку суміші стисненого повітря і чистого кварцового піску. Незважаючи на гадану на вигляд простоту, техніка вимагає певних навичок і досвіду поводження з обладнанням. Матування скла можна зробити як по всій поверхні, так і за допомогою шаблону, що дозволяє отримати гладкий малюнок на матованою поверхні і навпаки, матовий малюнок на гладкій поверхні. Піскоструминна обробка може проводитися з двох сторін: з фронтальним і з тильної. Крім цього, вона може бути поглибленої або поверхневої або навіть двосторонньої. Зернистість наноситься малюнка варіюється від дуже дрібної до грубої. Етапи техніки піскоструминної обробки скла:

 • вибір і обробка малюнка;
 • виготовлення трафарету;
 • приготування матеріалу-основи (скла, оргскла, дзеркала);
 • фіксація (закріплення) трафарету;
 • процес обробки поверхні за допомогою подачі суміші стисненого повітря з абразивом (кварцовим піском) під високим тиском;
 • нанесення захисного шару шляхом застосування гідрофобного лаку.

Існує кілька різновидів піскоструминної обробки:

 1. Плоский пескоструй (матування) представляє найпростіший метод обробки поверхні скла абразивом, тому що заснований на нанесенні малюнка суцільним методом, без використання шаблонів. Таким чином, матований буде вся поверхня.
 2. Поглиблений пескоструй є більш складною технікою, що дозволяє глибше обробляти окремі елементи малюнка. Техніка вимагає використання скла, товщиною не менше 5 мм
 3. Рельєфний пескоструй ідентичний поглибленого за технікою виконання. Правда, даний спосіб вимагає товщину скла не менше 6 мм. Найбільш ефектно виглядає з застосуванням торцевої підсвітки, що створює ілюзію тривимірного зображення. Як доповнення застосовується гравірування і акуратне нанесення рельєфу.
 4. Художній піскоструй відрізняється нанесенням малюнка не суцільним методом, а переривчастим матуванням. За рахунок цього утворюються тони і півтони, які надають зображенню реалістичність, створюючи витончені переходи. Скло підходить будь-якої товщини, проте, робота вимагає високої точності і майстерності виконання.
 5. Кольоровий пескоструй можна отримати, використовуючи плоский, поглиблений або рельєфний з подальшою розписом візерунка фарбами.
 6. Фото-пескоструй є абсолютно новою технологією із застосуванням цифрового фотодруку, при якій якість вихідного результату безпосередньо залежить від якості шаблону.
 1. Двосторонній пескоструй - це дуже складна технологія, при якій зображення накладається на ту і іншу сторони скла або дзеркала. Дуже важливо, щоб малюнки ідеально збігалися, а виріб мав акуратний зовнішній вигляд.

розписні вітражі

Розписні вітражі є найбільш популярними і поширеними видами псевдовітражів, представляючи собою скло, вручну розписане спеціальними фарбами. Процес складається із декількох етапів:

 • створення ескізу в натуральну величину з поділом його на колірні фрагменти;
 • перенесення малюнка на скло: відбувається це шляхом накладення скла на підготовлений ескіз;
 • промальовування контурів зображення спеціальними контурними фарбами;
 • після цілковитого висихання контурної фарби заповнення вітражними фарбами відповідних кольорів скляних фрагментів.

Для розписного вітража використовуються різні види фарб - вітражного і фарби під випалення, кожна з яких має свої відмінні властивості. Фарби під випал на увазі термічну обробку після нанесення на скло. Звичайні вітражні фарби в подальшому не обпікаються. Распіcние вітражі найбільш нагадують художні скляні картини. Крім усього іншого, техніка розпису дозволяє створювати готові композиції в найрізноманітніших стильових рішеннях. Головна особливість даної техніки - особлива виразність, оригінальність малюнка і естетика ручної праці.

плівкові вітражі

Плівкові вітражі - це, перш за все, бюджетна техніка, яка є однією з найсучасніших способів створення псевдовітражів, заснованих на тонуванні скла особливими спеціальними плівками з подальшим закріпленням їх по контуру оловянно або свинцевою каймою. Головною перевагою даної технології є використання листового скла. Крім того, що це зручно, ще й безпечно. Крім цього, такий вітраж має меншу вагу і є ідеально рівним. Плівковий вітраж можна порівняти з аплікацією, де замість традиційної кольорового паперу застосовується універсальна плівка. У зв'язку з цим віднести його до вітражів як таким не можна, тому що це швидше за все є якісною імітацією справжнього вітражу, що включає в себе кілька стадій:

 • створення ескізу;
 • нанесення візерунка на скло;
 • виділення контурів за допомогою спеціальної стрічки;
 • заповнення утворилися осередків спеціальною плівкою.


В силу того, що при створенні вітражів використовується незбиране скло, вироби виходять найбільш міцними, що в свою чергу дозволяє виготовляти вітражі великих розмірів.

заливні вітражі

Заливні вітражі являють собою дуже затребувану техніку, засновану на ручному способі. У зв'язку з цим від майстра-вітражиста потрібна наявність певного досвіду, а також таланту художника, що дозволить домогтися якісної імітації техніки Тіффані. Досить часто цю техніку плутають з розписом скла. Проте, головним її відмінністю є наявність полімерного рельєфного контуру, який імітує металеву протяжку. Процес створення також складається з декількох етапів:

 • створення ескізу, на якому підписуються всі кольори, в натуральну величину;
 • знежирення і знепилювання поверхні;
 • підкладка ескізу під скло і нанесення контуру малюнка за допомогою полімерної фарби;
 • після остаточного висихання заповнення елементів зображення фарбами або лаком, згідно ескізу;
 • процес висихання протягом 24 годин.

Дана технологія створення вітражів на увазі часткове автоматизація: малюнок майбутнього виробу розробляється на комп'ютері, після полімерний контур наноситься за допомогою спеціального програмно-керованого устаткування.

Заливні вітражі надають величезний вибір всіляких малюнків і візерунків, вони безпечні, екологічні і довговічні, а також стійкі до впливів навколишнього середовища.

фотодрук

Фотодрук на склі включає в себе загальну назву наявних кількох різних технік перенесення зображень на тверду поверхню. З появою цієї техніки значно розширилися можливості дизайнерів при оформленні інтер'єру. Малюнок можна друкувати як на спеціальній плівці, яка згодом клеїться на її поверхню, так і на твердій основі. Відповідно, перший варіант називається прямим друком, а другий - виготовленням фотодруку на склі. Кожен варіант має свої відмінні риси. Наприклад, іноді на поверхню наноситься лак або інша основа для прямого фотодруку, в той час як для друку на плівці можна застосовувати як матову, так і прозору плівку.

Особливості технологій фотодруку:

 1. Пряма фотодрук - зображення друкується на скляній поверхні будь-якої фактури і будь-якого розміру за допомогою спеціального принтера. Для створення подібного вітража застосовуються спеціальні фарби, здатні під впливом ультрафіолетових променів і високих температур глибоко проникати в товщину скла і досягти високої деталізації і яскравості малюнка з умовою максимально високого дозволу картинки.
 2. Плівкова - являє собою накладення повнокольорового поліграфічного зображення на плівку з подальшим її наклеюванням, використовуючи полімерний клей. Потім під впливом ультрафіолету клей твердне, що сприяє міцному з'єднанню плівкового зображення зі склом.
 3. Тріплексний - в основі даного виду друку покладено плівковий метод, де малюнок також наноситься на спеціальну плівку, потім готовий фоторісунок виявляється між двох листів скла. Являє собою найбільш надійний і міцний метод фотодруку, тому що зображення захищене з обох сторін склом.


Головними перевагами техніки фотодруку є швидкі терміни виготовлення, а також можливість імітації класичних вітражів, екологічність і порівняно низька вартість.

Фацетні вітражі

Фацетні вітражі є оптимальну техніку в разі, коли необхідно підкреслити особливість в архітектурі інтер'єру, а також певний рівень достатку і життя його господарів. Унікальна здатність подібного декору заломлювати особливим чином як природний, так і штучне світло, утворює ефектне сяйво, подібне коштовних каменів, таким, як діамант. Технологія створення фацетного вітража співвідносна з класичною. Відмінність полягає лише в тому, що всі або кілька елементів скляної картини опрацьовуються спеціальним чином в кілька етапів:

 • спочатку с помощью спеціального верстата під Певна кутом зі скляного поверхні зрізається кромка;
 • далі вона шліфується, в результате чего становится матовою и не пропускає світло;
 • заключний етап - полірування, за допомогою якої деталь робиться повністю прозорою.

Для створення вітражів з фацетом зазвичай застосовуються поліровані пластини скла, що має товщину від 5 до 25 мм різної форми, розміру і кута огранки. При виникла необхідність посилення ефекту заломлення променів знімається ширша фаска, для чого потрібно скло, що має велику товщину, що призводить до збільшення ваги вітража. Сумлінність обробки елементів і точність складання забезпечують тривалий термін служби виробу. Також фацетний вітраж може бути виконаний за допомогою страз - скляних об'ємних елементів, що мають огранювання. Подібний декор призначений для прикраси будь-якій поверхні зі скла. Закріплюються стрази за допомогою спеціального УФ-клею. В результаті цього виріб володіє найбільшою міцністю і невеликою вагою.

Головні переваги фацетних вітражів - міцність конструкції, незвичайні візуальні ефекти, а також довговічність.

матування скла

Матування скла - техніка обробки верхнього шару поверхні, в результаті чого виходить матовий малюнок. На сьогоднішній день виготовити матове скло можна шляхом механічної обробки, випалювальних технологій, хімічного травлення, лакових покриттів, художнього розпису, а також кольоровий заливки фарбами.

 • механічна обробка - матування здійснюється за допомогою піскоструминної обробки та гравіювання;
 • хімічне травлення - процес, який застосовує хімічні реагенти для матування скла Хімічний реагент, впливаючи на скло, руйнує його поверхневий шар. До реагує компонентів належать склади з плавиковою кислотою (гелі, пасти, водні розчини);
 • обпалювальні технології - технології матування з випалюванням в печі засновані на нанесенні на поверхню спеціального покриття (обпалювальні вітражні фарби) з подальшим їх запіканням в печі, в результаті чого скловиробів при певній температурі набуває шорстку поверхню, а зображення - матовий відтінок. Нанесення фарб проводиться вручну і передбачає суворе дотримання товщини фарбувального шару;
 • лакові та плівкові технології - використовується різнобарвна вітражна плівка, завдаючи на рівну або радіусу поверхню, а також застосовуються лакові покриття. У разі розбиття плівка не дає осколкам розлетітися;
 • розписного метод - матування скла здійснюється із застосуванням нетоксичних вітражних фарб двох типів: на водній і сольвентной засадах. Малюнок наноситься на скло вручну за допомогою кисті, трафарету і контурів;
 • кольорове матування - здійснюється з використанням кольорових полімерних фарб. Спочатку на скло накладається контур за ескізом малюнка. Потім внутріконтурного осередку заливаються кольоровими емалями. Сушка проводиться повітряним шляхом протягом декількох днів або ж протягом декількох годин в сушильній печі.

3D-вітражі

3D-вітражі - являють собою новітні технології, що створюють ілюзію об'ємного зображення, переглядати по обидва боки. У зв'язку з цим техніка найчастіше використовується для вітражних вікон і складається з декількох етапів:

 • створення ескізу з ретельним прорісовиваніе всіх деталей і добіркою відповідних кольорів;
 • вирізка кожного елемента скляній картини з урахуванням ескізу, а також спеціальна обробка: обтачка деталей, видалення сколів і нерівностей країв;
 • збірка вітража і з'єднання всіх елементів в єдине ціле за допомогою латунного припою;
 • вставляння готового вітража Тіффані між двох стекол склопакета;
 • високотемпературна обробка (850 градусів) вироби в спеціальній печі протягом 10 хвилин;
 • обгортання остиглого вироби по всьому периметру алюмінієвою стрічкою, а також заливка зверху рідким каучуком.

Перевагами даної техніки є шумоізоляція, теплоізоляція, ударостійкість, безпеку, екологічність, оригінальний зовнішній вигляд.

комбіновані

Комбіновані вітражі - представляють собою найвиразніші і високохудожні вироби, тому що включають в себе декілька технік, що дозволяє домогтися унікальних результатів, які не можна повторити в рамках застосування якого-небудь одного прийому декорування поверхні зі скла. Наприклад, техніка Тіффані чудово поєднується з Фацетні. Комбіновані вітражі виготовляються виключно за індивідуальним замовленням і мають ряд складнощів на увазі використання в декорі одного скляного виробу поєднання матеріалів, різних за своїми властивостями. Але разом з тим, даний вид вітража являє собою найцікавіший і своєрідний серед вітражних технік. Комбінованого вітражу вдається досягти надзвичайного по своїй реалістичності ефекту тривимірного (3D) зображення, особливого обсягу і глибини.

колажі

Вітражі-колажі - представляють сучасну інноваційну техніку, частково схожу на класичну і техніку Тіффані і також складається з кількох етапів:

 • розробка ескізу;
 • нарізка різнокольорових фрагментів скла;
 • складання деталей за допомогою спеціального полімерного розчину, в якості підстави якої (на якому проводиться складання) застосовується звичайне прозоре скло.


Головною особливістю вітража-колажу прийнято вважати відсутність чітких ліній візерунка, за рахунок чого композиція сприймається як дуже легка і прозора, де все переходи надзвичайно плавні. Тому конструкція вітражів-колажів виглядає досить невимушено і природно, незалежно від місця її розміщення. А особливість технології дозволяє відтворювати абсолютно будь-які зображення.

литі

Литі вітражі - техніка, при якій кожен модуль скла або видувається, або відливається вручну. Товщина скла, якому надається поверхнева фактура, яка посилює виразність і заломлююча світло, варіюється в межах від 5 до 30 мм. Для з'єднання стекол застосовується цементний розчин і металева арматура.

Область застосування кожної вітражної техніки окремо

Вітражна техніка Сфера застосування Класична вікна, стелі , Ніші, перегородки, картини (Панно) Тіффані вікна, дзеркала, ніші, картини (панно), світильники , Вироби Ф'юзинг стелі, ніші, на кухні , Вироби, дзеркала, світильники Писана двері, перегородки, ніші, шафи-купе, світильники, картини (панно), дзеркала, екрани для батарей Піскоструй вікна, двері, перегородки, шафи-купе, на кухні, меблі , Дзеркала, екрани для батарей Плівкова двері, перегородки, ніші, шафи-купе, картини (панно) Фотодрук вікна, стелі, двері, перегородки, ніші, шафи-купе, картини (панно), екрани для батарей Фацетні вікна, двері, перегородки , шафи-купе, дзеркала, на кухні, меблі Заливна перегородки, двері, дзеркала, картини (панно), стелі, ніші, меблі Травлення двері, перегородки, вікна, шафи-купе, дзеркала 3D-вітражі вікна, двері, перегородки

Роль вітражів в інтер'єрі

На закінчення можна зробити висновок, що сьогодні вітражі знову відроджуються і повертаються в наше життя, прикрашаючи інтер'єри офісів, будинків і квартир. Більш того, сучасний вітраж - це одне з найбільш виразних засобів в дизайні інтер'єру , Яке формує особливу і неповторну атмосферу в приміщенні. Якщо раніше розрахунок був виключно на природне сонячне світло, то на сьогоднішній день все частіше застосовується штучне освітлення і різного роду підсвічування, що створюють незвичайну і дивовижну атмосферу затишку і тепла в будинку, тому що скло прекрасно працює зі світлом, дозволяючи по-різному висвітлювати зони приміщення. А завдяки сучасним технологіям, а також постачання ряду видів вітражних технік на конвеєр, ціна на таке задоволення, яке вважалося раніше розкішшю, стала доступною для багатьох верств суспільства. Психологи радять хоча б раз на рік міняти обстановку в будинку, щоб уникнути стресів. Роль вітражів в даному випадку поза конкуренцією, адже змінивши освітлення, змінюється вигляд не тільки самого вітража, а й усього приміщення в цілому.

Зміст: Що являє собою вітраж?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей