* Политика новости » Банки »

* *

У Москві винесено вирок "решальщіку", який обдурив банкіра на 200 тисяч доларів

А «МК» вдалося з'ясувати невідомі деталі гучної справи

Другим, але більш м'яким, вироком завершилося справа про розкрадання великої суми грошей у відомого фінансиста Євгена Двоскіна , Який заплатив $ 200 000 так званого «решальщіку» Володимиру Барцакіну за те, щоб уникнути загрожувала йому кримінального покарання. Обидві справи розглядалися в особливому порядку, який виступав в ролі організатора колишній слідчий Олександр Бурчук раніше був засуджений до 2,5 років колонії, другий фігурант отримав не багатьом менше, а третій імовірно ховається в Німеччині.

Обидві справи розглядалися в особливому порядку, який виступав в ролі організатора колишній слідчий Олександр Бурчук раніше був засуджений до 2,5 років колонії, другий фігурант отримав не багатьом менше, а третій імовірно ховається в Німеччині

Володимир Барцакін.

Як уже писав «МК», вдень 19 серпня 2014 року в головний офіс КБ «Генбанка» з обшуком прийшли слідчий Головного слідчого управління МВС по Москві, озброєний автоматами феесбешний спецназ, а також співробітники 8-го відділу Управління «К» СЕБ ФСБ Росії (Контррозвідка в кредитно-фінансовій сфері) - всього близько 20 осіб. У одного з акціонерів банку Євгена Двоскіна вилучили мобільні телефони, а весь обшук, на його думку, «носив формальний характер, єдиною метою якого було надання [на нього] психологічного тиску». Ближче до вечора фінансиста доставили в будівлю ГСУ ГУ МВС по Москві для проведення слідчих дій, а через кілька годин після цього охоронцеві затриманого подзвонив якийсь Володимир Барцакін і, повідомивши, що йому відомо про виниклі у його боса труднощі, запросив до себе гості (тобто туди, де цей охоронець уже був кілька місяців тому, але про це пізніше). Приїхав гостю Барцакін повідомив, що Двоскін затриманий в рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання у якогось громадянина Іванько 2 млн доларів США і 1,5 млрд рублів, і що цей Іванько через адвоката Вадима Ляліна замовив справу проти фінансиста у 8-го Управління ФСБ, але «якщо треба» він (Барцакін) за допомогою своїх друзів - «замдиректора ФСБ» генерала Елана Антонова і «зампрокурора Москви» - може «нейтралізувати ситуацію». За вирішення питання по лінії ФСБ було запропоновано заплатити 500 тис. Доларів. На підтвердження своїх можливостей Барцакін послав до Двоскіну тільки став адвокатом Олександра Бурчука, раніше як раз працював в цьому самому ГСУ ГУ МВС Москви. Що приїхав Бурчук повідомив раднику голови правління «Генбанка», що в даний момент слідчий розглядає питання про його затримання, а також що йому в подальшому буде пред'явлено звинувачення в скоєнні трьох злочинів, в тому числі по ст. 210 КК РФ (організація злочинного співтовариства).

Як потім в ході допиту заявить збиралася в ту ніч допитати фінансиста слідчий - ця справа була порушена відносно невідомих осіб, які здійснюють на території Москви в складі організованої групи незаконну банківську діяльність з використанням підконтрольних фірм-одноденок (ч. 2 ст. 172 КК РФ) . В рамках цієї справи проводилися обшуки в різних кредитних організаціях, в тому числі і «Генбанка», а також в офісах і будинках - в заході взяло участь близько 250 співробітників різних силових відомств.

Пропозиція «решальщіка» Двоскіну передав його адвокат Олександр Вершинін, також приїхав в ГСУ. «Розуміючи безвихідність ситуації і щоб уникнути незаконного затримання», той погодився віддати 200 тисяч, а решта 300 після того, як його відпустять. Так і сталося, після передачі грошей Барцакіну, в ніч з 19 на 20 серпня, Двоскіна, не проводячи з ним жодних слідчих дій, відпустили.

В ту ніч, за словами того ж слідчого, допитувати його не стали, через стан здоров'я - фінансисту викликали швидку.

21 серпня Євген Двоскін був допитаний в якості свідка, а адвокат Бурчук виписав на цей захід свій перший ордер. В цей же день фінансист, «розуміючи, що стосовно нього Барцакіним в змові з адвокатами Бурчуком і Ляліна, а також співробітниками правоохоронних органів вчиняється злочин», написав на ім'я начальника 9-го Управління (УСБ) ФСБ заява про вимагання майже 1 млн доларів США.

Керівництво УСБ ФСБ на заяву відреагувало, поставивши на «прослушку» телефон заявника.

«МК» наводить витяги з розмов.

Барцакін: Слухай, я все зроблю позитивно, не переживай.

Двоскін: Все, моє життя в твоїх руках.

Б: Жень, я тобі кажу, все буде нормально. Я вже знаю більше, ніж можу сказати по телефону. Приїдемо, я тобі розкрию карти. Знаю, хто замовник і що, тобто повністю. І це питання через мого великого людини, друга, ми врегулюємо позитивно.

Д: Я отримаю якісь гарантії після того, як закрию всі питання?

Б: 100% -ві! Пам'ятаєш, я тебе попереджав? Ти мене тоді не послухав. Ось даремно, треба було це питання взагалі за зовсім небагато вирішити. Ти ж не послухав мене. Я ж тебе попереджав, пам'ятаєш, дзвонив, що тобою цікавляться, тебе замовили?

Д: Так, так.

Б: А ти мене не послухав. Ось можна було це тоді відразу, на корені, і не було б нічого. А зараз якісь 1,5 «ярда» там по банку нарили, знайшли цю операцію, хочуть далі копати. Але зараз все призупинили до мого повернення. Я повертаюся, з людиною зустрічаюся, і все там буде позитивно.

Після цього Двоскін побував в гостях у Барцакіна, кілька разів обговорив з ним нюанси вирішення свого питання, а потім запросив його до себе в офіс - туди, де не так давно був обшук.

Володимир Барцакін (по телефону): Ну, я їду на зустріч до цього товариша.

Олександр Бурчук: Ага.

СБ: Щось дасть. Якщо сьогодні дає, то ми з тобою зустрічаємося і працюємо, ні - ні.

АБ: Добре.

Барцакін приїхав в «Генбанка», де, під наглядом оперативників ФСБ, Двоскін передав йому інші 300 тисяч доларів (справжніми були тільки 100, інші 200 - «лялька»), які призначалися «генералу ФСБ», після чого візитер був затриманий. Він, звичайно, був в шоці, відразу погодився «співпрацювати» і брати участь в подальшому оперативному експерименті з Бурчуком і Антоновим, проте якимось чином встиг повідомити останньому, який в цей час перебував в Німеччині на лікуванні, що його взяла «Шістка».

Антонов: Що сталося?

Барцакін: Та нічого, нормально все. Живий здоровий. Все добре.

А: Так що добре !? Ти налякав, я всю ніч не спав, блін. Що там було щось? Розкажи мені, будь ласка, а то я переживаю. Я тут підняв уже купу народу. Що трапилося? Який банкір?

Б: Ну, цей, пам'ятаєш, коли до тебе приїжджали, коли людину звільняли і так далі? 200 коли я привіз до тебе, він приїхав і ще там приготував 300. Тобто я забрав, все у мене на руках - треба зустрітися, поговорити просто, обговорити з тобою все.

Елан Антонов так і не повернувся з Німеччини, мабуть, знав, що (або хто) його тут чекає. А Бурчук поки не знав і приїхав на запрошення Барцакіна в той самий офіс, де Євген Двоскін попросив у колишнього слідчого гарантій вирішення свого питання і того, щоб «то, що належить людям» до них доходило, «щоб не залишилося скривджених».

«Я зараз пишу скаргу, прокуратура запитує справа - ми все подивимося, звідки пішла« заява », об'єктивно просто, що є на папері. З приводу гарантій - ніяких гарантій. Гарантій адвокат ніяких дати не може. Усно це все ми обговорюємо », - зазначив Бурчук, але потім почав торгуватися за гонорар за угодою, попросивши 500 тисяч доларів, отримав пакет з майже 50 тисячами і був затриманий тими ж операми.

Спочатку оперативники мали намір провести операцію в три етапи. Перший - документування отримання Барцакіним необхідної суми; другий - документування (з добровільною участю останнього) отримання грошей «можливим організатором злочину»; і третій - все те ж саме, тільки стосовно невстановлених корумпованих правоохоронців. Але зупинилися на Бурчуке, який став для слідства організатором вимагання у Двоскіна 1 млн доларів за припинення стосовно нього кримінальної справи.

До речі, через півроку після того, як історія з вимаганням грошей у Двоскіна стала, звичайно, без подробиць, надбанням громадськості, згадуваний в справі прокурор був переведений зі столиці в Тулу, де став прокурором області. Ім'я цього прокурора також фігурувало в відомому скандалі про кришуванні підпільних казино - нібито він повідомляв про підготовку позапланові перевірки.

Антонов залишився в Німеччині, Барцакіна, який уклав угоду зі слідством, взяли під підписку, а Бурчука посадили в СІЗО. Останній заявив, що став жертвою провокації, а скандально відомий фінансист має до нього особисту неприязнь. Справа в тому, що, будучи слідчим, Бурчук займався справою про 15 млн доларів, які з представників чеської компанії PPFI Investments Ltd шахрайським шляхом викрала «подруга дружини» Двоскіна Катерина Алабужіна, яка згодом була засуджена судом до 4,5 років колонії. У квітні 2014 в Мосміськсуді слухалася апеляційна скарга на це рішення. Як вказав Двоскін в своїй заяві, йому зателефонувала пані Алабужіна і попросила передати 400 тисяч євро Марії Лободі (на той момент топ-менеджер МОСОБЛБАНК), яка «обіцяла їй вирішити питання щодо перегляду справи і призначення більш м'якого вироку».

З цього приводу адвокат Тетяна Акимцева, що представляє інтереси Бурчука, звернулася до голови Мосміськсуду з проханням «звернути увагу на дії Барцакіна, Двоскіна і Лободи, які своїми діями дискредитують судову систему міста Москви». Звернення було залишено без розгляду, а Тетяна Акимцева вбита, відповідно цей епізод залишився без уваги.

Так ось, Двоскін гроші передав, а через місяць йому знову зателефонувала Катерина і повідомила, що вирок не змінений і вступив в силу. Відповідно, фінансист почав дзвонити Лободі і вимагати повернути гроші, на що та відповіла, що гроші в повному обсязі передала Барцакіну. До речі, Лобода познайомилася з Двоскін, як «з новим господарем Генбанка».

«Коли приїхали охоронці Двоскіна, вона мені зателефонувала і попросила допомоги, сказала, що вони її зараз уб'ють», - розповів кореспонденту «МК» Барцакін, зазначивши, що він під'їхав, зідзвонився з Двоскін і якось за неї поручився.

Потім, через якийсь час, Барцакін, як він каже - від Бурчука, дізнався про обшук в «Генбанка» ... Приїхали охоронці фінансиста, Барцакін відправився до «генералу ФСБ» Антонову. Що було далі - відомо.

Олександр Бурчук перестав «будується» зі слідством і повністю визнав провину. Після цього його відпустили під домашній арешт.

При цьому з ПТП (прослуховування телефонних переговорів) фігурантів справи випливає, що обшуку в «Генбанка» були нібито через те, що Двоскіна замовили, і «на 50%» є впевненість, що одним із замовників є власник платіжної системи ТОВ «Дельта Кей »Андрій Новіков.

Двоскін: Скажи мені, зрозуміла ситуація, як з нею?

Барцакін: Ситуація-то зрозуміла. Там в чому звинувачують? В основному, ті ФСБ сказали люди, що нібито ти привів своїх трьох або чотирьох багатих вкладників.

Д: Угу.

Б: Попросили їх внести гроші в якісь банки, два або три банки, які були вже, так би мовити, під відкликання ліцензії. (Мова, як випливає з подальших діалогів, йде про банки «Природа» - в січня 2014 позбувся ліцензії - і «Асканія» - в Серпень 2014 позбувся ліцензії. Одним із засновників останнього є Костянтин Бєлобородов. - Д.Б.)

Д: Угу.

Б: Нібито таким чином ти підставив всіх людей, які тобі довіряли і які вклали під твої рекомендації гроші. Потім ті люди перевели в готівку гроші і втекли. Відповідно, у банку забрали ліцензію, і ті вкладники ображені на тебе, що ти їх порекомендував туди. Нібито ти в змові з тими людьми.

Д: Угу.

Б: Ось, так це приблизно.

Д: Так, але навіть це не так. Але навіть якщо це так - це ж не кримінальна справа.

Б: Чи не кримінальну, і взагалі до тебе жодного стосунку не має.

Д: Автоматично в банку, який обслуговує Пенсійний фонд, все чисто - немає ніяких претензій до цього банку. Виходить, що вся ця фігня замовна.

Б: Так, клієнти, яких образили в цих банках

Д: Але я нікого не ображаю і нічого не роблю.

Б: Вони думають, що ти спеціально їх туди привів і спеціально їх кинув. Ти ж їх не під пістолетом, не під дулом, ніхто їх не примушував. А вони кричать зовсім інше: «Ми не можемо з того банку отримати, а з Жені ми отримаємо і заберемо ці гроші, якщо він не захоче сидіти, то ми заберемо». Тобто вони ось так, замовили ФСБ.

Є такий Іванько, який ось ображений, каже, що його нібито кинули. Потім є Новіков, який кинув тих вкладників, які вклали гроші безпосередньо по твоїй вказівкою - нібито ти сказав, прогарантувала. «Дельта Кей» - це що за банк?

Д: Ніколи не чув жодної з цих прізвищ і ніколи не чув назву такого банку.

Фінансист Двоскін нібито Новикову був повинен значну суму, але не віддавав її, останній почав до когось і кудись звертатися, в тому числі і в Управління «К», але в підсумку в жовтні 2014 го сам опинився під слідством. За даними СКР, він організував викрадення якогось чеченського фінансиста і вимагав у нього 109 млн рублів. За іншою версією, проблеми у Новикова почалися після того, як він влітку минулого року придбав в Астрахані Фінансово-розрахунковий центр (ФРЦ), а через якийсь час кілька клієнтів «Дельта Кей» заявили, що перекладені ними гроші не дійшли до адресата.

Двоскін: Хто такий Новиков?

Бурчук: Новиков - «Дельта Кей». Новіков побіг до «К-шникам» побіг скаржитися з тієї папірцем, з якої до Вас приходили. Намальована була схема - і там він втратив 2 млн доларів.

Д: Я про це.

Б: Ви сказали, що до цього ніякого відношення не маєте. Відповідно, Андрій сказав, що проблеми можуть бути, тому що до «К-шникам» він пішов точно. Якби це було замовлення, то чому виходить, що справа проти Вас порушена відносно Новикова?

Д: Я молю Бога, щоб Бєлобородова затримали. Тому що він єдина людина, яка може дати осудні свідчення і сказати, що я до цього банку ніякого відношення не мав.

Загалом, через якийсь час Новиков за участю оперативників 6-й служби опинився під слідством і був поміщений під варту, а його дружина, так як проблема була пов'язана з чеченцями, через посередників, як повідомляла преса, звернулася за допомогою до повноважному представнику глави Чеченської республіки Рамзана Кадирова в Україні Рамзану Ціцулаеву, який привернув адвокатів. Але потім з якихось причин Новіков нібито погодився визнати провину у викраденні людини та здирництві, а його дружина в рамках оперексперімента попрямувала з грошима на зустріч з паном Ціцулаевим. В ході операції з передачі грошей чеченському чиновнику оперативники МУРу влаштували в ресторані «купу малу» з його охоронцями, тим самим повпред зміг сховатися.

У березні 2015 року ЦБ відібрав ліцензію у банку «Дельта Кей» за недотримання вимог законодавства в сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, а в серпні з тих же причин - у астраханського ФРЦ.

Олександр Бурчук, чекаючи в суді оголошення вироку, сказав мені, що опинився на лаві підсудних через «розмов» про якісь «трьох епізодах Євгена Двоскіна», які лежать в Слідчому департаменті МВС. Його справа, виділене в окреме провадження, Замоскворецький районний суд Москви в особливому порядку розглянув за три судових засідання, засудивши адвоката до 2 років колонії загального режиму (держобвинувач просив 2,5 року, а потерпілий, навпаки, вважав, що йому досить буде умовного покарання ).

Справа Барцакіна слухалася в тому ж суді, але трохи довше. За умовами досудового угоди, він, крім викриття інших учасників, зобов'язався відшкодувати завдані збитки. Коли почався процес, він вніс на депозит 2,4 млн рублів, тобто розділивши 200 тисяч доларів на трьох (за курсом ЦБ на серпень минулого року ця сума становила 7,2 млн руб.). Потерпілого це не влаштувало - він пред'явив Барцакіну цивільний позов, причому за курсом на день відшкодування (тобто майже в два рази більше) і запросив у суду для нього 3 роки колонії (держобвинувач просив той же термін, що і Бурчуку - 2,5 року колонії). Після цього підсудний вніс на депозит ще 5 млн і переписав однокімнатну квартиру, тим самим задовольнивши позов потерпілого повністю. У зв'язку з цим позиція останнього змінилася і він попросив суд про умовний термін. У понеділок, 17 серпня, суд, врахувавши всі пом'якшувальні обставини, призначив Володимира Барцакіну покарання у вигляді реального терміну - 1,5 роки колонії. Його взяли під варту в залі суду.

Д: Я отримаю якісь гарантії після того, як закрию всі питання?
Пам'ятаєш, я тебе попереджав?
Я ж тебе попереджав, пам'ятаєш, дзвонив, що тобою цікавляться, тебе замовили?
Антонов: Що сталося?
Що там було щось?
Що трапилося?
Який банкір?
Б: Ну, цей, пам'ятаєш, коли до тебе приїжджали, коли людину звільняли і так далі?
Двоскін: Скажи мені, зрозуміла ситуація, як з нею?
Там в чому звинувачують?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей