* Политика новости » Банки »

* *

Чи можна повернути гроші за страховку після дострокового погашення кредиту

 1. Страхування кредиту
 2. Особливості оформлення договору страхування
 3. Повернення страховки після виплати кредиту
 4. Суми, що підлягають поверненню
 5. Причини відмови у виплаті страховки
 6. Підведемо підсумки

Для отримання кредиту в банках позичальники змушені платити певні види комісій та укласти договір страхування кредиту.

При достроковому погашенні всієї суми боргу у позичальників є можливість повернути частину сплаченої суми страховки. Домогтися цього можна декількома способами.

Страхування кредиту

Страхування суми позики на період кредитування здійснюється банківськими установами з метою убезпечити себе і отримати видані клієнту грошові кошти за будь-яких обставин.

Відповідно до чинного закону страхування життя і здоров'я позичальника можливе лише за його бажанні, тоді як заставне забезпечення підлягає страхуванню в обов'язковому порядку.

Багато банків, по суті, нав'язують своїм клієнтам всі види страхування. Проте страхування нерухомості, що купується або транспортного засобу, що виступає заставним забезпеченням для банку, вигідно і самим позичальникам.

У разі виникнення непередбачених ситуацій, таких як часткове руйнування або повне знищення будинку, залишок боргу підлягає закриттю страховою компанією. Але в більшості випадків страховий внесок виступає зайвої і дорогий опцією.

Якщо у позичальника є впевненість у швидкому погашенні отриманого кредиту, послуга страхування тільки відніме додатково грошові кошти клієнта.

Погодитися на укладення договору зі страховою компанією стоїть в ситуації, коли позикові кошти беруться на тривалий термін і є загроза втрати платоспроможності в разі втрати здоров'я або втрати роботи при скороченні робочих місць.

Такі випадки визнаються страховими, і можна розраховувати на відшкодування страховою компанією коштів.

Хочете дізнатися про страхування життя позичальника іпотечного кредиту?

Або почитайте в ЦІЙ статті що робити, якщо нема чим платити кредит за автомобіль.

Особливості оформлення договору страхування

Нерідко позичальник при отриманні кредиту оплачує різні комісії, про які йому не розповіли співробітники організації, в тому числі і страхову суму.

Якщо не було відповідного договору, можна звернутися до банку з письмовою заявою про повернення грошей, витрачених на страховку. У разі відмови банківської установи подається позов до суду.

При вирішенні укласти договір про страхування кредиту необхідно ретельно вивчити його умови. У ньому повинна бути вказана сума страхового поліса, прописані пункти про можливість повернення страхової суми в різних ситуаціях і умови розірвання договору.

Позичальник має право висунути певні й істотні для нього умови договору, за якими бере зобов'язання їх виконання.

Предметом такого договору можуть бути:

 • життя і здоров'я людини, яка отримала позикові кошти в банку;
 • нерухомість, що купується по іпотечній програмі і виступає в якості заставного забезпечення;
 • транспортний засіб, куплене на гроші по автокредиту.

Всі ці види страхування дають можливість погасити заборгованість по кредиту при настанні страхового випадку.

Повернення страховки після виплати кредиту

Якщо відбулося дострокове погашення кредиту в повному обсязі, договір страхування все ще перебуває в силі.

Можна повернути гроші, сплачені страховій компанії за той період страхування, який ще не пройшов. Варто звернути на її адресу письмову заяву про повернення переплаченої суми.

У кращому випадку співробітники компанії проведуть розрахунок і видадуть залишок грошей. У гіршому - відмовляться від виплати, тоді потрібно подати позовну заяву до судових органів.

За рішенням суду вам відшкодують залишок сплаченої суми, при цьому витрати на судові витрати ляжуть тягарем на компанію-страховика.

Іноді умови договору передбачають щорічне внесення оплати страхового поліса. У такому випадку при повністю погашений кредит можна зупинити свої виплати за договором страхування, фактично відмовившись від подальших послуг компанії.

Якщо немає особливих умов у договорі, він автоматично припинить своє існування. У даній ситуації відбудеться не повернення грошей за страховку, а відмова від прийнятих раніше зобов'язань.

Хочете дізнатися про страхування кредиту від втрати роботи?

або почитайте ТУТ про укладення договору особистого страхування.

А тут ви дізнаєтеся про види договору майнового страхування:
//dom/estate/dogovor-imushhestvo.html

Суми, що підлягають поверненню

За згодою страхової компанії про розірвання договору та повернення грошей клієнту часто вона прагне виплатити менше необхідної суми, зменшуючи її шляхом включення в розрахунок своїх витрат.

Будь-які методики розрахунку суми, що підлягає поверненню, не розроблені та не затверджені відповідними держорганами.

При достроковому розірванні діє тільки положення, що допускає утримання коштів в рахунок понесених витрат компанії на обслуговування договору протягом його дії.

Клієнт має право вимагати надати розрахунок фактичних витрат за цей час, основу яких складає тільки комісійну винагороду агенту фірми за супровід конкретного договору.

Причини відмови у виплаті страховки

Відмовити у виплаті належної клієнтові суми страхова компанія може, посилаючись на наступні обставини:

 1. Пропущено строк подачі заяви. Він становить один місяць з моменту настання страхового випадку, якщо інше не обумовлено в договорі. Якщо з якихось причин немає можливості написати папір, слід оповістити співробітника компанії, записавши його дані;

 2. У заяві не зазначено необхідні дані: номер, дата договору, дані застрахованої особи, а також не прописані дата виникнення і обставини страхового випадку;

 3. Чи не додані необхідні документи про факт настання нещасного випадку. Пакет документів збирається в залежності від виду страхового випадку:

  • при настанні непрацездатності знадобиться медична довідка та виписка з картки пацієнта;
  • при настанні смерті застрахованої особи необхідно надання довідки про смерть з органів загсу. Тоді страховка видається зазначеному в договорі вигодонабувачу або спадкоємцю.

Підведемо підсумки

Перед підписанням договору страхування слід уважно вивчити його положення, включити в нього пункт про можливість розірвання і прописати умови повернення страхової суми.

Укладайте такий договір, якщо берете кредит на довгий період часу і вважаєте, що не зможете його погасити в найближчому майбутньому.

Якщо вдалося розрахуватися за боргами раніше відведеного терміну, напишіть заяву і вимагайте повернення залишку оплаченої страхової суми.

Якщо настав страховий випадок, підготуйте всі підтверджуючі документи і направте разом із заявою в компанію страховика.

Якщо страхова компанія повернула не всю належну до виплати суму, направте на її адресу претензію про свою незгоду. При відсутності позитивної відповіді подавайте або скаргу у Федеральну службу страхового нагляду, або позовну заяву в суд.

Відеосюжет про відмову від страховки при отриманні кредиту

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей