* Политика новости » Банки »

* *

Як повернути страховку по кредиту Ощадбанку в 2019 році: зразок заяви

 1. Чи можна повернути страховку?
 2. Яку суму повертають позичальникові?
 3. В якому випадку можна повернути страховку?
 4. Протягом перших 5 днів
 5. Протягом 14 днів
 6. Після 14 днів
 7. При достроковому погашенні
 8. Як подати заяву?
 9. Які документи потрібні?
 10. Які статті будуть на користь позичальника?
 11. Чи реально повернути страховку?

У цій статті буде описано, як повернути страховку по кредиту Ощадбанку, так як страхова сума часто вкрай велика, ще й комісію треба сплатити, а втрачати гроші без необхідності нікому не хочеться.

У цій статті буде описано, як повернути страховку по кредиту Ощадбанку, так як страхова сума часто вкрай велика, ще й комісію треба сплатити, а втрачати гроші без необхідності нікому не хочеться

Чи можна повернути страховку?

Чи повертають страховку і гроші за неї сплачені після оформлення кредиту - найпоширеніший питання. В Ощадбанку страхування часто нав'язують позичальникам під приводом того, що оформити кредит не вийде.

Коли постає така дилема, а потреба в споживчому кредиті у людини велика, то з оформленням страховки доводиться погоджуватися, але будь-якого хочеться повернути несправедливо витрачені гроші. І повернути страховку і певну частину грошей дійсно можна, але це стосується тільки споживчого кредиту.

Страхова компанія не повертає страховку, оформлену при взятті іпотеки в Ощадбанку. Страхування заставного майна дійсно є обов'язковим і в банку не дадуть іпотеку без нього.

На споживчий кредит страховка в обов'язковому порядку не поширюється, і якщо вам її нав'язали або тільки нав'язують, то слід сміливо відстоювати свої права.

Відсудити гроші можна у страхової компанії, Ощадбанк не є стороною страхового договору. Він може лише надати необхідні документи, з якими слід подавати заяву. І щоб страховик повернув сплачений внесок, необхідно буде постаратися, так як повернення страховки справа нелегка.

Яку суму повертають позичальникові?

Яку суму повертають позичальникові

Умови повернення страховки часто створені не на користь позичальника, і повернути назад свої гроші в повному обсязі буде не просто. Багато в чому все залежить від те, протягом якого часу позичальник подасть заяву на повернення страховки. Яка сума буде повернута позичальнику в залежності від термінів подачі заяви прописано в таблиці.

Термін подачі заяви з моменту оформлення страховки Сума для повернення До 5 днів 100% від вартості страховки за умови укладення договору індивідуального страхування. До 14 днів Вся вартість страховки. Після 14 днів 100% вертається в разі, якщо договір страхування не було укладено, інакше страхова компанія самостійно розрахує суму до повернення. Більше 1 року (при достроковому погашенні кредиту) Сума для повернення розраховується індивідуально для позичальника виходячи з терміну використання страховки.

Повернути назад страхову частину, сплачену за договір страхування, дозволено якщо договір оформлявся індивідуально. Якщо ж позичальник підписав договір на участь у програмі добровільного колективного страхування, то забрати гроші у банку і страхової компанії буде дуже складно.

В якому випадку можна повернути страховку?

Порядок і правила дій позичальника цілком базуватимуться на тому, коли він вирішив повернути кредитну страховку.

Так само потрібно знати, в яких випадках повертається поліс:

 • На самому початку використання страховки, як «що не підійшов товар».
 • У разі якщо договір страхування ще не укладено, а гроші вже сплачено.
 • При достроковому погашенні кредиту, коли потреба у страховці відпадає.

Розірвати договір важко, якщо він вже підписаний, але інше буває вкрай рідко. Розглянемо алгоритм дій і терміни подачі заяви.

Протягом перших 5 днів

При отриманні кредиту Сбербанк змушує страхувати життя всіх клієнтів. Якщо людина не застрахований, то банк може відмовити в кредиті. За споживчим кредитом страхування не є обов'язковим, але ж банк не вказує причину відмови, і зробити людина нічого не зможе.

Вихід є - застрахувати своє життя, а після видачі кредиту звернутися за поверненням страховки. Найкраще зробити це протягом п'яти днів. Але є важливий момент, страховка повинна бути оформлена індивідуально, на поліс колективного страхування ця умова не поширюється і страхова не поверне гроші позичальнику.

Плюс в оформленні поліса індивідуального страхування в тому, що позичальник не переплачує за послуги Ощадбанку в якості посередника у видачі страховки. За оформлення колективного страхування в Ощадбанку беруть додаткову плату і дуже велику, і цю премію банк покладе в кишеню, а за саму страховку позичальникові ще доведеться заплатити додатково.

Після подачі заяви протягом 10 днів позичальнику повинні повернути гроші.

Протягом 14 днів

У договорі по кредитах Ощадбанку в пункті 4.1 чітко прописано, що позичальник має право повернути страховку протягом 14 днів.

Раніше було зазначено, що буде вилучена компенсація в розмірі 13% від вартості страховки, а тепер начебто дозволено повернути повну вартість. Але дуже часто співробітники банку суперечать договору і намагаються ввести людину в оману, і кажуть, що вказується в договорі «плата за підключення», а не вартість страховки і тут трактую ці слова по-різному. Все ж необхідно постаратися відстояти свої права, нехай банк виплачує хоч цю суму.

Після 14 днів

Тут все дуже чітко прописано в договорі кредитування в пункті 4.1.2. і позичальник може повернути плату за підключення до послуги страхування, тільки якщо договір ще не був підписаний. Інакше на відшкодування коштів в повному обсязі можна не розраховувати.

При достроковому погашенні

Дострокове погашення кредиту робить послугу страхування марною. А кому захочеться платити за продукт, яким не користуються? Тому люди бажають відшкодувати свої збитки. Повернення виплати вартості договору страхування буде проводитися точно не в стовідсотковому обсязі. Про це говорить пункт 4.2 кредитного договору Ощадбанку.

При поверненні страховки через дострокове погашення кредиту отримання грошей буде встановлюватися для позичальника індивідуально, але банк явно утримає відсотки за оподаткування та інші комісії. Але розірвання договору вони зобов'язані провести і заплатити хоч мінімальну суму в залежності від того, як довго позичальник користувався страховкою, і скільки ще залишилося часу до закінчення її терміну дії.

зразок заяви

Як подати заяву?

Заява по виплаті вартості страховки при розірванні договору є важливою частиною. Обов'язково необхідно написати дві заяви і особисто віднести їх до відділення Ощадбанку, відправка поштою вважатися не буде. Одна заява повинен прийняти співробітник Ощадбанку, а на другому він повинен поставити відмітку про отримання і віддати клієнтові. Заява по виплаті вартості страховки при розірванні договору є важливою частиною

Зразок заяви можна попросити у співробітника Ощадбанку, або завантажити з цим посиланням .

Що вказується в заяві:

 1. У правому верхньому кутку в родовому відмінку пишеться найменування і всі реквізити страхової компанії і ПІБ позичальника.
 2. Вказується шапка по центру «Заява на повернення страховки по кредиту».
 3. Далі пишеться причина вимоги повернення і стаття, на яку посилається людина.
 4. Вказуються всі дані про взятий кредит (номер договору, сума, терміни і т.п.).
 5. Обов'язково пишуться всі дані про позичальника (серія і номер паспорта, номер рахунку для отримання коштів, контактні дані).

Заяву необхідно подати до Ощадбанку, якщо він нав'язав договір колективного страхування, а людина розібравшись, вирішив відмовитися. Тоді всі реквізити вказуються Ощадбанку і з заявою необхідно йти саме туди.

Які документи потрібні?

Які документи потрібні

До заяви обов'язково додається такий пакет документів:

 • паспорт;
 • договір кредитування (ксерокопія);
 • довідка з банку про дострокове погашення кредиту (якщо необхідно);
 • договір колективного страхування.

Ці документи в обов'язковому порядку повинні подаватися разом із заявою. Ощадбанк або страхова компанія повинні прийняти їх і розглянути. Якщо вони відмовляються це зробити, посилаючись на те, що повернути страховку не вийде, то слід негайно звертатися до глави організації і писати заяву особисто на його ім'я.

Які статті будуть на користь позичальника?

Які статті будуть на користь позичальника

Часто банківські службовці або страховики намагаються ввести в оману людини безліччю законів, пунктів, параграфів і так далі. Але позичальник, що бажає повернути страховку по кредиту Ощадбанку, повинен і сам добре розбиратися в законах.

Статті, що допомагають повернути гроші за страховкою:

 • Стаття 958 ЦК України - в ній йдеться про те, що якщо договором кредитування передбачено повернення страхової премії, то позичальник має повне право вимагати її назад при розірванні договору. У договорі кредитування Ощадбанку в пункті 4.0 саме це і прописано.
 • Стаття 10 закону РФ «Про захист прав споживачів" може допомогти повернути гроші, якщо Сбербанк обманом змусив людини оформити страховий поліс.
 • Стаття 29 того ж закону дозволяє відмовитися від страховки після підписання договору, якщо позичальником виявлені недоліки в наданій послузі.
 • Стаття 359 ЦК РФ говорить, що при відмові повертати належні гроші і незаконне утримання їх у себе, на цю суму нараховуються відсотки, і страхова компанія повинна буде відшкодувати клієнтові суму, крупніше спочатку сплаченої.
 • Стаття 1102 ДК РФ дозволяє повернути страхову премію, сплачену компанії, якщо Ощадбанк не передав її страховикам, а взяв собі в якості комісії за надання послуг. Такі дії є необгрунтованим збагаченням банку і через суд можна домогтися їх повернення.
 • Стаття 32 Закону РФ «Про права споживачів» говорить, що клієнт може повернути ту частину коштів, витрачену на послуги, які йому не надавалися і сплатити лише за час використання страховкою.

Чи реально повернути страховку?

Банківську систему побороти проблематично, так як у них завжди є безліч лазівок. Найкраще звернутися до фахівця в питаннях страхування і разом з ним вивчити договір. Навіть в самому документі може бути прописано відсутність повернення страховки при достроковому розірванні договору.

Якщо Ощадбанк і страхова компанія не йдуть на поступки, то потрібно сміливо писати заяву в Роспотребнадзор, прокуратуру і далі розбиратися в суді.

Повернути гроші, сплачені за страховку кредиту в Ощадбанку, можна через тривалий термін розглядів. Необхідно відповідально підійти до вирішення виниклої проблеми, щоб повернути страховку по кредиту і гроші за неї.

Відео

Чи можна повернути страховку?
Яку суму повертають позичальникові?
В якому випадку можна повернути страховку?
Які документи потрібні?
Які статті будуть на користь позичальника?
Чи реально повернути страховку?
Чи можна повернути страховку?
Яку суму повертають позичальникові?
В якому випадку можна повернути страховку?
А кому захочеться платити за продукт, яким не користуються?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей