* Политика новости » Банки »

* *

Як повернути гроші за лікування

  1. Матеріали по темі

АП з'ясовувала, за які платні медпослуги можна отримати податкове вирахування

АП з'ясовувала, за які платні медпослуги можна отримати податкове вирахування

Найголовніше - медичні послуги і медикаменти, витрати на оплату яких враховуються при наданні вирахування, повинні відповідати переліками, затвердженими постановою Уряду РФ від 19.03.01 № 201. Зокрема, до них відносяться послуги з діагностики, профілактики, лікування та медичної реабілітації при наданні амбулаторної або стаціонарної медичної допомоги. Повернути частину грошей можна і за процедури у лікарів, провідних приватну практику, але тільки якщо у них є ліцензія. Відрахування бувають двох видів: на звичайне і дороге лікування. У першому випадку максимальна сума витрат за рік становить 120 тисяч рублів, тобто отримати при цьому назад можна до 13% з вартості лікування - максимум 15 600. Але в межах утриманого податку на доходи фізосіб. У випадку з дорогим лікуванням, наприклад, операції, ЕКО, вам відшкодують 13% від розміру фактично зроблених витрат, однак теж не більше, ніж ви заплатили ПДФО. Компенсують і витрати на придбання дорогих витратних медичних матеріалів - серед них ендопротези, кришталики, штучні клапани.

15600

рублів - максимальна сума, яку готове відшкодувати держава пацієнтам за витрати на ескулапів

Податкові відрахування на лікування можна отримувати багаторазово - щорічно при наявності таких витрат. Заявляти його можна незалежно від вирахування за покупку квартири - обчислюється він окремо і не підсумовується. До речі, соціальні відрахування не можна заявити у роботодавця.

Детальніше розглянемо ситуації на прикладі питань, які надійшли від читачів в рамках спільної з УФНС по Амурській області прямої лінії «Дізнайся все про податкові відрахування!» На них відповідають головний Держмиткому інспектор відділу роботи з платниками податків Наталія Шабанова та начальник відділу оподаткування майна і доходу фізосіб Станіслав Радюк.

Ілона:

- оплачувати аналізи дитини в медцентрах, лікуюся там і сама, лечу і старшого сина. Як і скільки я зможу повернути грошей? на чиє ім'я має бути укладений договір, якщо це витрати за неповнолітню дитину? Просила в медцентрі «Абсолют» в договір вписати моє ім'я, а не дочки, отримала відмову.

- Дійсно, відрахування надається за видатками на лікування не тільки платника податків, а й близьких родичів - батьків, а також дітей у віці до 18 років, дружини або чоловіка. Вам можуть повернути гроші за лікування всіх дітей і свою власну, а також придбання медикаментів в сукупності не більше ніж 120 тисяч рублів на рік (відрахування обмежений цією сумою). Винятком є ​​тільки спеціальний список дорогих видів лікування, для яких немає ліміту за розміром податкового вирахування. Також варто відзначити, що ви не можете повернути більше, ніж заплатили ПДФО. І ще - до відрахування приймаються витрати, понесені вами за останні три роки.

Для отримання соціального відрахування на лікування до податкового органу за місцем проживання слід подати декларацію за формою 3-ПДФО. Вона заповнюється на підставі довідки 2-ПДФО про ваші доходи, її видасть роботодавець. Обов'язково потрібно надати документи, що підтверджують ваші витрати. На кого оформлений договір - на вас або дітей - значення не має. Спорідненість підтверджується копіями свідоцтва про народження і вашого паспорта. З неповнолітньою дитиною договір в медустанові полягати не повинен.

Ольга, м Благовєщенськ:

- Збираюся одержати відрахування за обстеження і лікування. Чи потрібні направлення лікарів про необхідність цих процедур? Накопичилася маса різноманітних чеків в різні установи. Конкретизуйте вимоги до них.

- Напрямки лікарів не потрібні. Одним з головних умов, що дають право громадянину одержати відрахування, є подача до податкової інспекції документів, що підтверджують фактичні витрати на лікування. В першу чергу до них відноситься оригінал довідки про оплату медичних послуг для подання в податкові органи. Її вам видасть на ваше прохання медустанову - негласно вона називається довідка для податкової. У ній вказуються всі ті послуги, за якими вам буде надано відрахування. Також в інспекції потрібно представити копії документів, що підтверджують оплату медпослуг (наприклад, касовий чек, квитанція до прибуткового касового ордеру і т. П.) На чеку про оплату через термінал банківською картою повинна бути розпис співробітника, який проводив операцію. Крім того, додайте копію договору на лікування з номером ліцензії. Якщо в ньому номер ліцензії не вказано, то необхідна її копія. Якщо лікування було в різних установах (або якщо всередині одного медцентру діяльність ведуть кілька юридичних осіб або ІП), відповідно, пакет документів повинен бути на кожне з них.

АП:

- Нам надійшло кілька питань, що стосуються того, що з медпослуг включається в відрахування. Читачі запитують, чи зарахують чеки за масаж, аналізи, витрати на контактні лінзи, лазерну корекцію зору?

- Податкові органи не мають права класифікувати, які конкретно послуги, надані медучреждением, враховуються при визначенні соціального податкового вирахування. Для того щоб одержати відрахування, ви запитуєте в медустанові довідку встановленого зразку для пред'явлення в податкові органи. Порядок її підготовки та видачі входить до компетенції медорганізаціі і регулюється Міністерством охорони здоров'я Росії. Видаючи довідку, працівники керуються Переліком медичних послуг (затверджений Постановою Уряду від 19 березня 2001 року). Вона є одним з основоположних документів, що дозволяють податковим органам прийняти рішення про правомірність повернення частини витрачених вами грошей. Якщо ту чи іншу послугу медцентр віднесе до вхідних до вищезазначеного переліку і видасть відповідну довідку, то тоді відрахування буде проведений. Претендувати на відрахування можна тільки, якщо виявлялися саме лікувальні послуги, а не косметичні процедури, наприклад, в салонах краси.

Олександр Миколайович, Свободненский район:

- Можна повернути частину грошей, якщо я платив за протезування зубів батька-пенсіонера, але платіжні документи оформлені на нього? На яку суму максимум я можу претендувати, якщо будуть і мої медвитрат, і за батька?

- Платник податків має право пред'явити до соціального відрахування суми, витрачені на своє лікування і батьків в медорганізаціі, у індивідуальних підприємців, які здійснюють медичну діяльність. Він надається в розмірі фактично зроблених витрат, але в сукупності не більше 120 000 рублів за один календарний рік. На кого оформлений договір не важливо - головне, щоб в платіжних документах були вказані ПІБ того, хто заявляє право на відрахування, тобто ваше ім'я. Також потрібно, щоб людина представив документ, що підтверджує спорідненість, - це або відмітка в паспорті, або свідоцтво про народження.

- За який час можна заявити вирахування?

- До відрахування приймаються витрати за останні три роки. Тобто в 2014 році можна заявити витрати на медпослуги 2013, 2012 і 2011 років. Термін подачі документів не обмежується 30 квітня. Оформити відрахування можна протягом всього року.

Анастасія Г., Благовіщенський район:

- Я вибрала платне ведення вагітності в медцентрі (прийоми перинатології платно, аналізи, УЗД і т. Д.), Чеки мені знайома порадила збирати - нібито потім можна буде повернути 13% від сплаченої суми. Підкажіть, це так? Чи може оформити відрахування чоловік - його дохід більше, а я піду в декретну відпустку.

- Так, чоловік може отримати соціальний відрахування за ваше лікування, незалежно від того, з ким уклало договір лікувальний заклад - з вами або чоловіком. А ось платіжні документи повинні бути оформлені на того, хто планує отримувати відрахування. Для підтвердження спорідненості потрібно буде надати копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу. Розмір відрахування визначається виходячи з фактично зроблених витрат, але в сукупності не більше 120 000 рублів (з урахуванням всіх видів соціальних відрахувань). У довідці про оплату медцентр вкаже тільки ті види послуг, на які поширюється податкове вирахування. Поряд з іншими документами чоловік повинен подати до інспекції за місцем проживання декларацію за формою 3-ПДФО за той рік, в якому було лікування. Якщо ви платно лікувалися в 2014 році, то заяву на відрахування повинні представити тільки в 2015-му.

Євген Миколайович:

- Лікувався в Китаї, чеки є. За операції за кордоном можна одержати відрахування?

- Ні, витрати на послуги з лікування можна врахувати тільки за умови, що медична організація зареєстрована в Російській Федерації.

Борисова Т. Н .:

- Чи можу я, будучи індивідуальним підприємцем, отримати податкове вирахування за вживлення імплантатів зубів?

- Якщо ви оплатили собі лікування, яке є у переліку дорогих, то можете. Але тільки якщо працюєте на загальній системі оподаткування і сплачуєте до бюджету ПДФО за ставкою 13% за себе. У разі використання спеціальних податкових режимів - наприклад, спрощеної системи або єдиного податку на поставлений дохід, патенту - претендувати на соціальні та майновий податкове вирахування можна, так як їх застосування передбачає, зокрема, звільнення від сплати податку на доходи фізосіб.

Ганна:

- Лікувала зуби дитині в стоматології, коли гостювали у батьків в іншому регіоні, сама прописана в Благовєщенську. Я можу подати документи на податкове вирахування в інспекцію за пропискою?

- Головне, щоб лікування проводилося в медорганізаціі і у індивідуальних підприємців, що мають ліцензії на здійснення медичної діяльності. Таким чином, неважливо, де на території РФ, ви лікувалися самі або лікували дитину. Якщо є договір з медучреждением з номером ліцензії, платіжні документи, а також оригінал довідки про надані послуги, ви можете звертатися до податкової інспекції за місцем проживання за «медичним» податковим вирахуванням. До перелічених документів вам слід додати заповнену декларацію за формою 3-ПДФО і копію свідоцтва про народження дитини.

АП:

- Їздила в санаторій в Шмаковка, путівка обійшлася в 42 тисячі рублів. На який розмір податкового вирахування можу розраховувати?

- Повернути частину витрачених грошей можна, але тільки за витрати на медичні послуги, так як в путівку включено ще й проживання, харчування і так далі. Тобто компенсація буде не з 42 тисяч, а з меншої суми. У питанні не уточнено, через кого була отримана путівка на курортне лікування. Якщо через туристичні фірми, довідка про оплату медпослуг все одно видається санаторно-курортним закладом. При цьому в довідці відображається вартість медичних послуг без урахування комісійної і агентського винагород, сплачених турагентством. Максимальна сума відрахування, на який платник може претендувати за своє лікування, становить 120 тисяч рублів (з урахуванням всіх видів соціальних відрахувань). Однак держава поверне тільки фактично утриманий з вас податок на доходи за той рік, в якому ви були на курорті.

ПЕРЕЛІК документів для оформлення вирахування на лікування та придбання медикаментів:

- податкова декларація за формою 3-ПДФО;

- копія договору на лікування з додатками та додатковими угодами до нього;

- довідка про оплату медичних послуг для надання в податкові органи РФ, оригінал (форма затверджена спільним наказом МОЗ і МНС Росії від 25.07.2001 № 289 / БГ-3-04 / 256).

- рецептурний бланк зі штампом «Для податкових органів РФ, ІПН платника податків», оригінал (видається лікуючим лікарем);

- копії документів, що підтверджують оплату лікування або / і медикаментів (наприклад, касовий чек, квитанція до прибуткового касового ордеру і т. П.)

- копія документа, що підтверджує ступінь споріднення (наприклад, свідоцтво про народження - у разі оплати лікування дітей, батьків) або укладення шлюбу (свідоцтво про шлюб - при поверненні ПДФО за лікування чоловіка);

- заяву на повернення ПДФО;

Кількість амурчан, які отримали податкові відрахування за лікування

2009 рік

1 152 людини повернули 5 мільйонів 110 тисяч карбованців

2010 рік

1 461 особа повернули 7 мільйонів 414 тисяч рублів

2011 рік

1 692 людини повернули 9 мільйонів 430 тисяч рублів

2012 рік

2 037 людей повернули 12 мільйонів 343 тисячі рублів

2 037 людей повернули 12 мільйонів 343 тисячі рублів

Матеріали по темі

Нюанси податкового вирахування і транспортного податку пояснили амурчанам в приймальні Медведєва 20.06.2019, 18:06 У Росії з'явиться податкове вирахування за заняття спортом 04.05.2019, 11:12 Для амурських ветеранів війни скасували транспортний податок 24.09.2018, 17:16 У МФЦ Благовещенська почали складати декларації для податкових вирахувань 07.02.2018, 11:11 Амурські пекарі і будівельники найактивніше йдуть на податкові канікули 18.10.2016, 7:44 Податок за продаж житла п'ять років чекають 29.02.2016, 7:44 Стандартний вирахування на дітей-інвалідів в Приамур'ї виріс в чотири рази 15.01.2016, 16:02 Питання відповідь. Чи можна отримати податкове вирахування за лікування доньки-студентки? 28.07.2015, 7:36 Пільги не віднімуть відрахування за квартиру 03.04.2014, 6:09 Коли гроші повертаються назад 27.03.2014, 11:13

показати ще

Як і скільки я зможу повернути грошей?
На чиє ім'я має бути укладений договір, якщо це витрати за неповнолітню дитину?
Чи потрібні направлення лікарів про необхідність цих процедур?
Читачі запитують, чи зарахують чеки за масаж, аналізи, витрати на контактні лінзи, лазерну корекцію зору?
На яку суму максимум я можу претендувати, якщо будуть і мої медвитрат, і за батька?
За який час можна заявити вирахування?
Підкажіть, це так?
За операції за кордоном можна одержати відрахування?
Чи можу я, будучи індивідуальним підприємцем, отримати податкове вирахування за вживлення імплантатів зубів?
Я можу подати документи на податкове вирахування в інспекцію за пропискою?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей