* Политика новости » Банки »

* *

Що таке сегрегованого рахунок

 1. Приклади сегрегованих рахунків
 2. Переваги та недоліки сегрегованих рахунків

Ви на все 100% довіряєте своєму брокеру? Або ж ні-ні, та й виникає думка про те, що в один прекрасний (для брокера, зрозуміло) день, він може зникнути в невідомому напрямку, прихопивши з собою всі депозити своїх клієнтів? Якщо так, то ця стаття написана спеціально для вас.

Якщо так, то ця стаття написана спеціально для вас

Сегрегованого рахунок трейдера на увазі зберігання всіх, або хоча б їх здебільшого, коштів клієнта (складових його торговий депозит) на незалежному від брокера окремому банківському рахунку. Такий поділ коштів дозволяє застрахувати клієнта від різних форс-мажорів пов'язаних, наприклад, з банкрутством брокера.

На заході, зокрема в США, всі рахунки клієнтів відкриті в брокерських компаніях страхуються державою. Природно, страхуються тільки неторгові ризики. Тобто, якщо наприклад, рядовий американський трейдер (або інвестор) укладе угоду на покупку акцій, яка в підсумку принесе йому збиток, то ніхто йому цей збиток, зрозуміло, повертати не буде. А ось якщо брокерська компанія цього самого рядового американця, зазнає краху (збанкрутує), то держава відшкодує йому ту суму, яку не зміг повернути брокер.

У Росії, обов'язковому страхуванню підлягають тільки банківські вклади фізичних осіб, причому в розмірі, що не перевищує 1400000 рублів. Це означає, що якщо на рахунку клієнта збанкрутілого банку лежало, наприклад, п'ять або десять мільйонів рублів, то держава поверне йому лише 1400000 з них.

Крім цього, у нас в країні, мало який брокер відкриє такий рахунок зі 100% коштів на незалежному банківському депозиті. Більшість наших брокерів пропонують відкривати сегреговані рахунки в пропорції 50 на 50, ну або 30 на 70 (30% на рахунку брокера, 70% на банківському депозиті). Винятком з цього правила є банки, що надають брокерські послуги, в цьому випадку всі 100% коштів клієнта будуть перебувати на банківський рахунок (правда в цьому випадку, такий рахунок не можна назвати незалежним від брокера).

Процедура відкриття сегрегованого рахунку в більшості випадків виглядає приблизно наступним чином:

 1. Клієнт пише на ім'я брокера заяву з проханням про відкриття такого рахунку;
 2. Після схвалення заяви клієнт вносить на рахунок брокера частина грошових коштів. Наприклад, в разі співвідношення 30 на 70, якщо клієнт відкриває торговий рахунок на 100000 доларів, то йому необхідно внести 30000 доларів;
 3. Далі необхідно взяти в банку виписку з рахунку, що підтверджує наявність на ньому ще 70000 доларів і надати її своєму брокеру
 4. Ну, ось і все, торговий рахунок на 100000 доларів буде відкритий і клієнт може торгувати на всю цю суму в межах маржинальних вимог брокера.

Ну і природно, в кінці кожного певного періоду часу брокер «підбиває бабки», і якщо клієнт наторгував собі в збиток, то він (брокер) просить перевести частину коштів з банківського рахунку на брокерський. Ну а в разі якщо клієнт вирішує закрити свій рахунок, то брокер, само собою, повертає йому лише ті кошти, які перебували на брокерське рахунку.

Приклади сегрегованих рахунків

Ви можете відкрити рахунок такого типу практично у кожного великого брокера. Наприклад, якщо ви торгуєте (або плануєте торгувати) на Московській біржі, то вона, спільно з національним кліринговим центром, надає такі послуги для торгівлі на:

 • Терміновому ринку;
 • Фондовому ринку;
 • Валютному ринку.

Правда, вартість надання таких послуг досить висока і не по кишені багатьом приватним трейдерам (так одна тільки щомісячна комісія за ведення обліку, становитиме 50000 рублів).

Відома в Росії брокерська компанія Інстафорекс також пропонує своїм клієнтам відкриття таких рахунків. У них при цьому дві основні вимоги:

 1. Співвідношення засобів клієнта у брокера і на банківському депозиті має становити 30 до 70. У брокера (компанії Інстафорекс) має перебувати 30% торгового рахунку, на банківському депозиті повинно знаходитися не менше 70%, що відкривається торгового рахунку;
 2. Мінімальна сума депозиту для такого рахунку становить 50000 доларів США. Тобто, мінімум на рахунку брокера повинна перебувати сума в 21500 доларів, а на банківському рахунку - 50000 $.

Як це працює на практиці. Для початку необхідно відкрити звичайний торговий рахунок в цій компанії. Після цього потрібно відправити їм заяву на відкриття сегрегованого рахунку формою S1. Ось як виглядає бланк цієї заяви (в електронному вигляді його можна завантажити у них на сайті):

Одночасно з вищенаведеної формою, вам необхідно відправити брокеру виписку зі свого банківського рахунку, що підтверджує факт наявності на ньому, як мінімум п'ятдесяти тисяч доларів (ну або еквівалента цієї суми в будь-який інший конвертованій валюті). І форма, і скан виписки відправляються за адресою: [email protected]

Далі клієнтський відділ компанії проводить розгляд заявки і в тому випадку, якщо по ній буде ухвалено попереднє позитивне рішення, то клієнт повідомляється про це і його просять надіслати вже оригінал банківського витягу. Це можна зробити, відправивши рекомендований лист за адресою: Росія, м.Москва, вул. Новий Арбат 21, офіси 1019-1022.

Після цього, протягом двох тижнів необхідно поповнити свій рахунок в компанії на необхідні 30%. І відразу після того, як ці кошти будуть отримані і зараховані на ваш торговий рахунок, вам відкриють кредит на решту 70% (на ту суму, яка депонована на вашому банківському рахунку). Таким чином, розмір капіталу доступного для торгівлі становитиме все 100%.

До речі, якщо протягом наступних 30 днів, клієнтський відділ компанії не отримає паперову виписку з вашого банківського рахунку (ви забудете відправити, або пошта Росії «постарається»), то ваша підписка на послугу «сегрегованого рахунок» може бути скасована. Тому постарайтеся поставитися до цього моменту максимально уважно.

Тепер, коли сегрегованого рахунок оформлений, і ви приступили до торгівлі, вся відповідальність за стан банківського рахунку лягає на вас. Тобто, ви зобов'язуєтеся підтримувати на ньому рівень коштів необхідний для підтримки відкритих позицій. Крім цього, вам необхідно буде своєчасно здійснювати перекази з банківського рахунку на свій торговий рахунок у брокера в тому випадку, якщо торгівля на ньому принесла збитки.

Брокер надаватиме вам послугу сегрегованого рахунку до тих пір, поки на торговому рахунку не виникне дефіцит коштів нижче 20% від реально депонованої суми. У разі припинення даної послуги, з вашого торгового рахунку просто спишеться та сума кредитних коштів, величиною в 70%, від початку що надаються за нею.

Крім усього іншого, компанія Інстафорекс, при відкритті сегрегованого рахунку, виставляє ряд наступних умов:

 1. Кредитне плече, що використовується при торгівлі з використанням рахунків такого типу не повинна перевищувати величини 1 до 200;
 2. Ті кошти в розмірі 70%, які компанія надає трейдеру як кредит, призначені виключно для проведення торгових операцій і не можуть бути зняті з торгового рахунку;
 3. На вільні кошти не проводиться нарахування ставки рефінансування;
 4. Гарантія, що надається компанією і поширювана на всі рахунки її клієнтів, відноситься тільки до тих 30% коштів, які будуть перераховані на торговий рахунок. Збереження інших 70% забезпечує той банк, на рахунку якого ви будете їх зберігати;
 5. Мінімальне значення розміру відкривається позиції становить один лот (що відповідає приблизно одному долару за кожен пункт руху ціни);
 6. На акаунти підключені до послуги «сегрегованого рахунок» не поширюються ті бонуси компанії, які доступні для власників звичайних торгових рахунків. Крім цього, їх не можна підключити до сервісів ПАММ-рахунків, ForexCopy, VPS і InstaWallet;
 7. Будь-яке зняття коштів з торгового рахунку компанії призведе до розірвання угоди. Тобто, навіть в тому випадку, якщо ви вирішите зняти зароблений прибуток, дія послуги буде призупинено. Зверніть на це увагу.

Переваги та недоліки сегрегованих рахунків

До незаперечних переваг такого роду рахунків можна віднести наступні моменти:

 1. Диверсифікація коштів клієнта. Всі гроші не зберігаються в одному місці, а розділені між брокером і банківським депозитом;
 2. Захист клієнта від шахрайських дій і від банкрутства з боку брокера;
 3. Підручні засоби на банківському рахунку завжди знаходяться в повному розпорядженні трейдера;
 4. Незаперечним плюсом сегрегованого рахунку є спрощення можливої ​​процедури чарджбек .

Недоліків у сегрегованих рахунків практично немає. Єдиний недолік, це, мабуть, досить високий поріг торгового депозиту необхідного для того, щоб відкрити такий рахунок. Більшість брокерів відкривають сегреговані рахунку, починаючи з суми від 50000 доларів і вище.

PS: Опис сегрегованих рахунків в компанії Інстафорекс наведено лише як приклад і ні в якому разі не є будь-якої рекомендацією до дії. Більш того, я завжди рекомендую з обережністю ставитися до різного роду ділінговим центрам (до нього відносяться всі Форекс-контори на території нашої країни, хоча вони самі і гордо іменують себе брокерами).

Або ж ні-ні, та й виникає думка про те, що в один прекрасний (для брокера, зрозуміло) день, він може зникнути в невідомому напрямку, прихопивши з собою всі депозити своїх клієнтів?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей