* Политика новости » Банки »

* *

Інвестиційний рахунок: що дає ІВС, як його відкрити і де це можна зробити?

  1. Активи індивідуального інвестиційного рахунку: що вибрати?
  2. типи рахунків
  3. Податкові відрахування при користуванні інвестиційними рахунками
  4. Як відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок?

Щоб вигідно інвестувати, необхідно володіти певними знаннями. Як навчитися грамотно інвестувати? Щоб вигідно інвестувати, необхідно володіти певними знаннями Бажаючим розібратися, як працюють світові фінансові ринки і чим це може бути корисно, пропонуються безкоштовні курси. Записатися на курси... На сьогоднішній день існують різноманітні способи інвестицій. Куди можна інвестувати гроші? Освітні курси для трейдерів дозволяють розширити кругозір і випробувати свої сили у біржовій торгівлі. Детальніше про курси ... Для початківців трейдерів деякі компанії пропонують кілька безкоштовних базових семінарів. Записатися на семінар ... Навчатися трейдингу можливо як очно, так і онлайн. Де можна навчатися?

У всі часи люди хочуть більшої стабільності і починають розглядати різноманітні способи надійних інвестицій - з низькими ризиками і високою прибутковістю. Не так давно з'явився новий інвестиційний продукт, який вже привернув увагу потенційних інвесторів.

Чи можна примножити капітал і одночасно отримати податкові пільги? Сьогодні в нашій країні така можливість існує. Індивідуальний інвестиційний рахунок (ІВС) - привабливий фінансовий інструмент для приватних інвесторів з будь-яким рівнем достатку, що дозволяє отримати дохід і заощадити на податкових виплатах.

Можливість відкриття індивідуального інвестиційного рахунку (ІВС) вперше з'явилася у російських громадян з 1 січня 2015 року. Діяльність в частині ІВС сьогодні регулюється пунктом 5 статті 10.2-1 Федерального закону від 22 квітня 1996 року № 39-ФЗ «Про ринок цінних паперів». Стаття 10.2-1 була введена в дію 4 липня 2016 року Федеральним законом від 29 червня 2015 року № 210-ФЗ натомість діяла статті 10.3.

Варто зауважити, що індивідуальні інвестиційні рахунки широко поширені в багатьох країнах світу, особливо в США, Японії, Австралії, Канаді та Великобританії. І хоча до Росії ця тенденція дійшла досить пізно, є всі підстави вважати, що даний інвестиційний інструмент з часом буде користуватися все більшою популярністю.

Відкриття індивідуального інвестиційного рахунку - відмінна можливість познайомитися з фондовим ринком. Цей продукт розрахований на звичайних громадян із середнім доходом, як резидентів, так і нерезидентів РФ. По суті, ІВС - це договір, який укладається з брокером або банком. Від інших інструментів інвестування ІВС відрізняється можливістю отримати податкові пільги. Так, ІВС надає два типи податкових відрахувань, про які ми розповімо докладніше нижче: відрахування на внески і відрахування на доходи. Прибутковість же інвестицій багато в чому залежить від обраної інвестиційної стратегії - в деяких випадках вона може доходити до 36% річних, а в середньому становить близько 13-16%, що помітно вигідніше більшості банківських вкладів.

Максимальний щорічний внесок становить 1 000 000 рублів, мінімального обмеження не існує. Але у кожного брокера або банку, що пропонує відкрити ІВС, існує так звана мінімальна рекомендована сума. Наприклад, у Ощадбанку вона становить 50 000 рублів, а в брокерської компанії «Церіх» - 500 000 рублів [1]. Щоб отримати податкові пільги, потрібно не виводити кошти з рахунку мінімум три роки з моменту його відкриття, хоча програма сама по собі є безстроковою.

Активи індивідуального інвестиційного рахунку: що вибрати?

Інвестиційні інструменти індивідуального інвестиційного рахунку позначаються в договорі з брокерською компанією. Інвестор може сам вибрати активи з різним рівнем ризику. Ось найпоширеніші інструменти:

Облігації - фінансовий інструмент з низькими ризиками та фіксованого, але не особливо високою прибутковістю. Це консервативний варіант для тих, хто не готовий ризикувати, і воліє отримувати гарантований прибуток, нехай і невелику.

Вітчизняні облігації бувають декількох видів [2]:

  • ОФЗ - облігації, що випускаються Міністерством фінансів РФ. Не варто плутати їх з КОБР, що випускаються ЦБ, - їх приватним інвесторам не продають;
  • муніципальні (субфедеральних) облігації - облігації, що випускаються урядом суб'єктів РФ і муніципальних утворень;
  • квазідержавні облігації (квазі) - облігації, що випускаються підприємствами і організаціями, контрольний пакет акцій яких належить державі;
  • корпоративні облігації - всі облігації, за винятком ОФЗ і муніципальних. Квазі також відносяться до корпоративних.

Акції дають можливість отримати дуже високий прибуток, але цей інструмент відрізняють і високі ризики. Для управління таким активом потрібно розбиратися в ситуації, це варіант для тих, хто вже добре знайомий з біржею.

Ф'ючерси і опціони, як і акції, вимагають спеціальних знань і досвіду.

ПІФ (пайовий інвестиційний фонд) - інструмент середньої прибутковості, хоча ризики тут трохи вище, ніж у облігацій, але нижче, ніж у інших інструментів. Слід врахувати і той момент, що при оформленні інвестиційного податкового вирахування на суму доходу, отриманого внаслідок операцій обміну інвестиційних паїв, існують деякі нюанси. Новачкам краще придивитися до відкритих індексним Піфам.

типи рахунків

Індивідуальні інвестиційні рахунки розрізняються за типом управління:

  • інвестиції за допомогою керуючих. Найнадійніший і зручний спосіб керувати рахунком - доручити цю справу керуючої компанії, фахівці якої самі підберуть найбільш вигідні активи. Це підходить тим, хто не розбирається в роботі ринку цінних паперів, але бажає, щоб гроші працювали;
  • інвестиції за рахунок копіювання угод. Існує чимало сервісів копіювання угод, які дозволяють вести рахунок навіть без особливих знань. Однак контроль здійснює сам інвестор, і йому в будь-якому випадку потрібно постійно відслідковувати ситуацію на ринку і стан свого рахунку.

Податкові відрахування при користуванні інвестиційними рахунками

Податкові пільги - головна перевага ІСС перед іншими інструментами інвестування. Вони надаються у вигляді інвестиційного податкового вирахування. При цьому обов'язково дотримання наступного умови: повинно пройти не менше трьох років з дати відкриття ІВС.

До речі Варто пам'ятати, що інвестор може бути володарем тільки одного ІВС. Якщо інвестор відкрив ІВС в іншій компанії, то він може перевести свої активи на новий ІВС зі старого, а його попередній ІВС стане звичайним брокерським рахунком. Наявність двох і більше ІВС призведе до того, що громадянин не зможе скористатися податковим вирахуванням за жодним з них [3].

Вкладники, які відкривають індивідуальний інвестиційний рахунок, можуть вибрати один з двох типів податкового вирахування:

Податкові відрахування на внески

Цей спосіб вирахування передбачає, що після закінчення податкового періоду власник рахунку отримає право на відрахування 13% від суми, яку він вніс за рік на індивідуальний інвестиційний рахунок, але не більше ніж від 400 000 рублів на рік. Такий тип вирахування підійде консервативним інвесторам, які не мають наміру самостійно управляти активами і відносяться до ІВС як до вигідного банківського депозиту. Прагнучи отримати максимум від своїх вкладень і не бажаючи ризикувати, можна купити на інвестовану суму, скажімо, ОФЗ і щорічно отримувати податкові відрахування. Купони і номінал (в разі погашення) продовжують залишатися на ІВС, будучи по суті надходженнями, що знаходяться в рамках щорічного ліміту в 1 000 000 рублів. Це варіант, орієнтований на максимальну надійність.

Для отримання даного типу вирахування необхідно мати заробітну плату. Щоб оформити відрахування, потрібно подати до податкової інспекції декларацію за формою 3-ПДФО до кінця податкового періоду, до неї додати документи про отримання зарплати. Також буде потрібно додати виписку про зарахування коштів на ІВС, заяву на повернення податку і свої банківські реквізити.

Дохід від інвестицій в цінні папери за цим рахунком оподатковується [4].

Податкові відрахування на доходи

У цьому випадку інвестор отримує звільнення від податкового зобов'язання на дохід. По закінченні трьох років всі доходи, які інвестор отримав від ІВС, будуть звільнені від сплати ПДФО. Даний тип вирахування дозволяє здійснювати біржову торгівлю і не платити з одержуваного прибутку податок протягом трьох років. Це варіант для активних інвесторів, які хочуть самостійно управляти інвестиціями і готові ризикнути заради можливості отримати високий дохід.

ІВС з вирахуванням на доходи можна рекомендувати і тим, хто не платить ПДФО, - пенсіонерам і непрацюючим. Для того щоб отримати подібний інвестиційний податковий відрахування, потрібно через три роки після відкриття ІВС надати брокеру довідку з податкової інспекції про те, що податкові відрахування по першому типу на внески на ІВС протягом терміну його існування не використовувалися. Тоді брокер при виплаті коштів не буде утримувати прибутковий податок.

Важливо! Будь-який тип ІВС дозволяє здійснювати біржові операції з цінними паперами, але протягом трьох років з ІВС не можна знімати гроші. Забравши гроші з рахунку або закривши його раніше, ніж через три роки, платник податків позбудеться податкових пільг (отриманий перш відрахування на внесок доведеться повернути). Також варто пам'ятати, що за операції з цінними паперами та ведення ІВС брокер або банк бере комісію.

Як відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок?

Щоб відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок, потрібно звернутися в компанію, яка надає таку послугу. До них відносяться брокерські компанії ( «Церіх», ITI Capital, «Відкриття Брокер», «Фінам» та інші) [5] і банки, що мають відповідні програми ( «Сбербанк», «Альфа-Банк», «ВТБ»). У звичайному банку, не спеціалізується на таких рахунках, відкрити ІВС неможливо.

Відкриття ІВС технічно походить на відкриття брокерського рахунку. Для оформлення потрібні паспорт, флеш-карта для цифрового підпису та 30 хвилин вільного часу, значна частина якого піде на отримання консультації.

Завдяки відкриттю ІВС інвестор отримує можливість вкладати гроші в такі види активів: облігації, індексні фонди, акції, ф'ючерси та опціони. Також можна купити іноземну валюту і паї зарубіжних інвестиційних фондів ETF, якими торгують на Московській біржі. А ось направляти кошти ІВС на ринок Forex і інвестувати їх через закордонні торговельні площадки обслуговування не дозволяється.

Попередження: пропоновані до висновку договори або фінансові інструменти є високоризикованими і можуть привести до втрати внесених грошових коштів в повному обсязі. До укладання угод слід ознайомитися з ризиками, з якими вони пов'язані.

Активи індивідуального інвестиційного рахунку: що вибрати?
Як навчитися грамотно інвестувати?
Куди можна інвестувати гроші?
Де можна навчатися?
Чи можна примножити капітал і одночасно отримати податкові пільги?
Активи індивідуального інвестиційного рахунку: що вибрати?
Як відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей