* Политика новости » Банки »

* *

Людина тижня: Андрій Бородін

Британська The Times з посиланням на заяву представника відділення Консервативної партії Джона Холсалла написала, що саме Андрій Бородін є власником маєтку Park Place з 300-річним особняком Британська The Times з посиланням на заяву представника відділення Консервативної партії Джона Холсалла написала, що саме Андрій Бородін є власником маєтку Park Place з 300-річним особняком. Інформація про продаж цієї нерухомості з'явилася ще минулого літа ( EUROMAG писав про це ), Але до цих пір не було відомо, хто конкретно її придбав за 140 млн фунтів (176 млн євро - рекорд на британському ринку).

Сам Бородін, до речі, коли інформація спливла назовні, не став спростовувати її. Але і не підтвердив. «У зв'язку з виходом статті в Sunday Times щодо власності Андрія Бородіна в Великобританії, пан Бородін підтверджує, що він не коментує деталі свого приватного життя», - йдеться в заяві на офіційному сайті фінансиста.

Приватне життя колишнього глави «Банку Москви» ніколи не була надбанням гласності. В основному це сухі факти біографії, поширювані прес-службою банку. Народився 24 травня 1967 року в Москві, закінчив Московський фінансовий інститут (зараз Московська фінансова академія при уряді РФ) за фахом «Міжнародна економіка та фінанси», в 94-му прийшов в московський уряд і вже через рік очолив щойно створений «Банк Москви» .

Дитинство майбутнього банкіра пройшло на сході Москви, де в той час жила сім'я. Дід Андрія служив торговельним представником СРСР в Китаї, батько - Фрідріх Федорович - був доктором технічних наук, професором, лауреатом Держпремії. Він працював начальником науково-дослідного відділення ЦКБ «Алмаз».

З матір'ю Андрія, Світланою Бородіної, Фрідріх Федорович розлучився, коли хлопчикові було всього сім років З матір'ю Андрія, Світланою Бородіної, Фрідріх Федорович розлучився, коли хлопчикові було всього сім років. Кажуть, що Світлана Миколаївна була дуже меркантильної і розпещеної жінкою. Її батько працював директором великого гастроному в Москві, а в повоєнні роки займався постачанням репатріації з Німеччини. За словами очевидців, в його квартирі знаходився спальний гарнітур, що належить міністру закордонних справ Третього Рейху Рібентропа.

Після смерті батька в 1992 році Андрій Бородін два роки судився з його другою дружиною через двокімнатної квартири. Нібито, Бородін хотів отримати у власність одну кімнату, але жінка зробила в квартирі перепланування, перетворивши ізольовану кімнату в суміжну. В результаті Бородін суд програв і з тих пір вважав за краще не спілкуватися з мачухою.

Втім, до того моменту Бородін вже займався в уряді Москви створенням нового банку: навряд чи його сильно хвилювали житлові проблеми.

Офіційна біографія Андрія Бородіна стверджує, що в уряд Москви 27-річний економіст потрапив виключно завдяки «власного досвіду міжнародної банківської діяльності, який в той час був відносною рідкістю в Росії і користувався високим попитом». Після закінчення інституту він проходив півторарічну стажування в Dresdner Bank в Дортмунді (Німеччина), а потім у Франкфурті, де працював в департаменті фінансових установ.

Але є й інша версія: нібито Юрію Лужкову «шепнули» за Бородіна, і той узяв молодого фінансиста на посаду радника з фінансових та економічних питань. Бородін швидко увійшов в довіру столичного градоначальника.

Бородін швидко увійшов в довіру столичного градоначальника

Так, наприклад, завдяки йому московський бюджет заощадив на покупці автобусів Mercedes-Benz: посередництво Бородіна призвело до зниження ціни машин вдвічі. А пакет акцій СП «Москва-McDonald's» місто продало в десять разів дорожче, ніж спочатку планувалося: $ 29 млн проти очікуваних трьох. Операцію по реалізації пакету організовував Андрій Бородін.

Довівши свій професіоналізм, Бородін в 1995 році отримує нове завдання - розробити стратегію створення нового банку, який згодом буде обслуговувати всі бюджетні та позабюджетні рахунки міста. Така фінансова установа було створено в тому ж році. 51% акцій в ньому належав мерії, а Бородін отримав посаду голови правління банку. Через рік він став його президентом і увійшов до ради директорів. Неофіційно «Банк Москви» називали «гаманцем» московської мерії.

За 15 років, що Бородін керував банком, установа увійшло в десятку найбільших банків Росії, а сам він - в список мільярдерів Forbes. У 2010 році американський журнал оцінював особистий статок Андрія Бородіна майже в $ 1 млрд (в 2008 році - $ 1,7 млрд).

У тому ж році Бородін судився з питань опіки та аліментів зі своєю дружиною Тетяною Репиной. У пари троє дітей: двоє синів і дочка. Незадовго до відставки Юрія Лужкова Рєпіна відсудила у Бородіна 95 млн рублів, які списали з його зарплатного рахунку в «Банку Москви».

Сам Бородін звинувачував колишню дружину в тому, що вона порушує умови його зустрічей з дітьми та, нібито, гроші, які він дав їй на ремонт квартири, вона витратила на себе. Але ні на одне із засідань суду Бородін не з'явився і нікого не прислав, а тому суд встав на сторону Тетяни.

До того моменту у Бородіна з'явилися нові проблеми. У грудні 2010 року по відношенню до неназваних працівників «Банку Москви» було порушено кримінальну справу за фактом розкрадання 12,76 мільярда рублів з міського бюджету. До речі, це приблизно половина тієї суми, за яку Бородін купив маєток у Великій Британії.

У квітні 2011 року Андрій Бородін покинув Росію, а вже в наступному місяці Тверський суд Москви оголосив його в міжнародний розшук У квітні 2011 року Андрій Бородін покинув Росію, а вже в наступному місяці Тверський суд Москви оголосив його в міжнародний розшук. 21 квітня Бородін був знятий з посади президента «Банку Москви».

Зараз Андрій Бородін проживає у Великобританії. «Поки займаюся пристроєм життя тут, сім'єю, маленькою донькою. Живеться тут спокійніше, але, як тільки буде можливість, я хотів би повернутися додому і зайнятися улюбленою справою », - сказав він в одному зі своїх нечисленних інтерв'ю.

«Я не хочу прощатися з Росією. Це моя Батьківщина, країна, де я народився, виріс, домігся результатів. Я православна людина і не мислю себе в довгостроковій перспективі поза Росією », - додав він.

Найцікавіше в тому, що деякі експерти запевняють, що свою нерухомість Бородін міг купити виключно на легальні доходи. Так, наприклад, експерт в області закордонної нерухомості Ігор Індріксонс, який довгий час працював в Лондоні, пояснив EUROMAG, що при купівлі нерухомості на території Великобританії, така угода обов'язково повинна реєструватися в кадастрі.

В Англії угоди з нерухомістю супроводжують два юриста - один з боку покупця, другий - з боку продавця. Перед тим як здійснити операцію, покупець зобов'язаний пройти процедуру перевірки, іменовану anti-money laundering (AML), тобто влада Великобританії перевіряють покупця на предмет легальності його коштів.

«Тільки після того як потенційний покупець проходить таку перевірку, влада Великобританії схвалюють угоду з купівлі нерухомості та реєстрацію права власності. У нашому випадку це означає, що держава визнала кошти, які витрачаються на покупку особняка, легальними і отриманими чесним шляхом », - пояснив експерт.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей