* Политика новости » Банки »

* *

Вчіться економити: отримуйте зарплатні картки і користуйтеся бонусами!

 1. Три рядки, яких чекали десять років
 2. Що змінилося
 3. Всі плюси скасування «зарплатного рабства». Для кого нововведення невигідне
 4. Поради від експертів: як вибрати «зарплатний» банк
 5. Як отримати зарплатну карту: два варіанти

то змінилося зі вступом в силу закону «Про скасування« зарплатного рабства ». Як вибрати зарплатну карту і отримувати пільги по кредитах і інші привілеї від банків.

Як вибрати зарплатну карту і отримувати пільги по кредитах і інші привілеї від банків

Практично щодня президент підписує закони щодо внесення змін до окремих законодавчих актів. Так було і 5 листопада 2014 року. У цей день глава держави розписався під чотирма статтями Федерального закону № 333-ФЗ . Пересічна подія, якби не третій розділ документа, який охрестили як закон «Про скасування« зарплатного рабства ».

Три рядки, яких чекали десять років

У березні «Національна рада фінансового ринку» звернувся в Центробанк з пропозицією про скасування «зарплатного рабства». Уже в жовтні проект підтримали Держдума і Рада федерації. Формулювання «скасування« зарплатного рабства », до речі, запропонував голова« Національної ради »Андрій Ємелін.

Формулювання «скасування« зарплатного рабства », до речі, запропонував голова« Національної ради »Андрій Ємелін

Малюнок 2. Голова НСФК Андрій Ємелін.

Закон №333-ФЗ вніс зміни в 136 статтю «Трудового кодексу РФ» Формулювання «Заробітна плата виплачується працівникові ... в місці виконання ним роботи або перераховується на вказаний працівником рахунок у банку на умовах, визначених колективним або трудовим договором» була доповнена наступним: «Працівник вправі замінити кредитну організацію, ..., повідомивши в письмовій формі роботодавцю про зміну реквізитів для перекладу заробленої плати ... ». Всього лише три рядки, голосно названі «Скасування« зарплатного рабства ».

Що змінилося

Закон №333-ФЗ зняв одноосібне право роботодавця вибирати банк для перерахування зарплати співробітникам. Більш докладно про зміни нижче.

Зароблені плати працівників завжди були прив'язані до розрахункового рахунку організації. Раніше бухгалтерія перераховувала загальну суму заробітку всіх співробітників на «зарплатний» банківський рахунок. Тобто гроші на картки перераховувати не організація, а банківська установа. Роботодавець вибирав банк за своїм бажанням, і співробітникам нічого не залишалося, як користуватися нав'язаної їм картою.

З 5 листопада 2014 кожен працівник будь-якої фірми, має право звернутися в бухгалтерію з реквізитами свого нового (або старого) розрахункового рахунку для перерахування зарплати на обрану ним карту. Тобто відтепер за бажанням працівника кошти будуть приходити не на «нав'язану», а на «бажану» карту.

Переклад нарахувань на карту іншого банку можна було зробити і раніше, тільки ось ця операція здійснювалася за рахунок коштів працівника. Після введення змін в «Трудовий кодекс» витрати, пов'язані з нарахуванням зарплати, повністю лягають на роботодавця в незалежності від кого виходила ініціатива перекладу.

Всі плюси скасування «зарплатного рабства». Для кого нововведення невигідне

Однозначно виграють ті, кого роботодавець «посадив» на непопулярний в народі банк. Поїздки у відрядження і у відпустку більше не будуть сполучатися з пошуком банкомату нікому не відомого в даному регіоні банку. Зручно це нововведення і при зміні роботи. Якщо зарплатна картка вже відкрита в одному банку, її не треба буде перевідкривати в іншому.

Тих, кого не лякають мита при знятті готівки в «чужих» банкоматах, порадують інші можливості. Відтепер громадяни РФ зможуть акумулювати всі свої кошти в одному місці, що дозволить їм отримувати бонуси, вигідні тарифи та інші привілеї.

Відтепер громадяни РФ зможуть акумулювати всі свої кошти в одному місці, що дозволить їм отримувати бонуси, вигідні тарифи та інші привілеї

Для роботодавця зміна в «Трудовому кодексі» не так райдужно. Зазвичай організація отримує бонуси від банку за залучення нових клієнтів - своїх співробітників. Багато фінансових установ мають свій власний «зарплатний проект», який точно вигідний для керівника і головбуха, але не обов'язково - для звичайного працівника.

Проблеми з'являться у бухгалтерів. Їх завантажать новою роботою: відкривати рахунки в нових банках, робити додаткові виписки платіжок і т.д.

Поради від експертів: як вибрати «зарплатний» банк

Відтепер клієнти можуть обслуговуватися в одній фінансовій організації: отримувати зарплату, брати кредити, збирати гроші на депозиті:

 • Банк отримує в свої руки всі фінансові потоки своїх клієнтів.
 • Клієнт же користуються всіма фінансовими пільгами свого «домашнього» банку.

В результаті - взаємовигідне партнерство і «фінансова ідилія». Такий підхід до банківської справи призведе до розвитку здорової конкуренції, завдяки якій слабкі і відстаючі кредитно-фінансові установи припинять існування.

Вибирайте «свій» банк за наступними критеріями:

 1. Широка чи лінійка «банківських» продуктів (автокредит, іпотека і т.д.).
 2. Скільки доступних банкоматів є у вашому і сусідніх регіонах.
 3. Рівень сервісу: як довго розглядаються заявки, якщо є можливість оформити кредит, не виходячи їх вдома і т.д. Наприклад, власники зарплатних карт Ощадбанку можуть подати заявку на кредит прямо в Інтернеті .
 4. Чи є бонуси для постійних партнерів.

До «бонусів» зараховуємо:

 1. Широка лінійка кредитних продуктів.
 2. Цікаві ставки за вкладами.
 3. Знижки на страхування: майна, від нещасних випадків, які виїжджають за кордон, «Автокаско».
 4. Наявність програм лояльності : Дисконтні програми в магазинах, екстрена заміна картки в разі її втрати, карта для покупок в Інтернеті, продовжена гарантія для товарів, які були оплачені зарплатною карткою.

  Як приклад: Ощадбанк пропонує всім своїм клієнтам скористатися бонусною програмою "Дякуємо" . Подібний бонус є і у ВТБ24., Називається він «Колекція» .

Як отримати зарплатну карту: два варіанти

 1. Якщо ваша організація обслуговується в обраному вами банку, зверніться в одне з відділень і заповніть анкету на отримання пластика. Максимум через 7 днів ваша карта буде готова.
 2. Якщо ви вибираєте фінансова установа, яка не обслуговує вашу організацію, - йдіть в офіс банку, надавайте паспорт, підписуйте документи і через кілька днів отримуйте на руки дебетову карту. Після цього вам потрібно звернутися в бухгалтерію із заявою та номером розрахункового рахунку для перерахування на нього зарплати. Термін виконання вашої заявки не повинен перевищувати 5 робочих днів. Плата за перехід покладається на роботодавця.

Більшість банків оформляють заявку на отримання карти через онлайн-сервіси. Вибираючи цей спосіб, вам все одно доведеться заглянути в банк для підписання потрібних документів.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей