* Политика новости » Банки »

* *

Найбільші страхові компанії світу. Рейтинг ТОП 10

 1. Forbes Global 2000
 2. Найбільші страхові компанії світу
 3. Ping An Insurance Group - №1
 4. Allianz - №2
 5. AXA Group - №3
 6. MetLife - №4
 7. American International Group (AIG) - №5
 8. Munich Re - №6
 9. Swiss Re -№7
 10. Generali Group - №8
 11. Zurich Insurance Group - №9
 12. Allstate - №10
 13. Рейтинг страховиків життя і здоров'я

Розвиток світового ринку страхування безпосередньо залежить від економічних тенденцій, які актуальні в світовій економіці. Кризові явища у фінансовій сфері, валютні коливання, зміна цінової кон'юнктури - ось далеко неповний перелік факторів, які безпосередньо впливають на страховий ринок в цілому і на кожну з страхових компаній, зокрема.

Зростання кількості стихійних лих, кліматичні зміни на планеті, розвиток автомобілебудування, в тому числі, безпілотних автомобілів, рівень поширення захворювань і інші тенденції вносять корективи у функціонування світового страхового ринку. У зв'язку з цим також варто відзначити стрімкий розвиток інноваційних технологій і розробку нових програм в страховій галузі як відповідь на вимоги ринку.

У цій статті наводиться рейтинг страхових компаній світу, щоб наочно «проілюструвати» масштабність світового ринку страхування.

Тут ви знайдете список найбільших світових страховиків і короткий опис кожної з компаній.

Тут ви знайдете список найбільших світових страховиків і короткий опис кожної з компаній

Forbes Global 2000

Авторитетне фінансово-економічні видання «Форбс» (Forbes) щорічно складає рейтинг страхових компаній світу. У 2018 році опублікований рейтинг, складений за підсумками діяльності найбільших світових компаній попереднього року. У цьому значному списку - компанії з 63 країн, сукупний дохід яких досяг $ 35 трлн, а ринкова вартість представлених в рейтингу компаній, - $ 44 трлн.

Рейтинг складений з комплексного поєднання показників доходів, продажів, активів і ринкової вартості компанії. У цьому списку ми виділили страхові компанії, склавши топ страхових компаній світу.

Найбільші страхові компанії світу

У списку з 2000 компаній страхову галузь представили 46 страхових компаній, 34 компанії страхування життя, 25 страховиків нерухомості і від нещасних випадків і 3 компанії, які є страховими брокерами.

Таким чином, кожна 19-я компанія в списку Forbes - страхова. Питома вага кількості страхових компаній в Global 2000 становить 5,4%.

Список страхових компаній в розрізі країн

 • США - 30;
 • Великобританія - 10;
 • Канада - 7;
 • Китай - 6;
 • Швейцарія - 6;
 • Японія - 6;
 • Південна Корея - 5;
 • Італія 5;
 • Німеччина 4;
 • Нідерланди - 4;
 • Бермудські о-ви - 4;
 • Австралія - ​​3;
 • Франція - 3;
 • Тайвань - 3;
 • Австрія - 2;
 • Гонконг - 2;
 • Норвегія - 2;
 • ПАР - 2;
 • Польща, Ірландія, Фінляндія, Іспанія - по одній компанії.

Очолює рейтинг диверсифікованих страхових компаній - китайська Ping An Insurance Group.

Очолює рейтинг диверсифікованих страхових компаній - китайська Ping An Insurance Group

Ping An Insurance Group - №1

Компанія з Китаю має ринкову вартість $ 90 млрд, її активи оцінюються в $ 732,3 млрд. За минулий рік компанія отримала прибуток у розмірі $ 8,7 млрд, обсяг продажів склав $ 98,7 млрд. Ping An Insurance Group заснована в 1988 році, в даний час стала найбільшим фінансово-страховим холдингом зі штаб-квартирою в Шенчьжене.

Компанія займає 20-у сходинку в загальному рейтингу Форбс і лідирує серед страхових компаній світу, змістивши з першого місця французьку AХА. У 2015 році Ping An Insurance Group займала 5-е місце в рейтингу страховиків і 83-е місце в загальному рейтингу з величиною активів $ 645,7 млрд. Свою діяльність компанія здійснює в Китаї, має філії і представництва в 150 країнах світу.

Allianz - №2

Страховий гігант з Німеччини демонструє впевнену стабільність, залишаючись на другому місці в рейтингу Форбс як в цьому році, так і роком раніше. У загальному рейтингу Global 2000 компаній займає 21-місце.

Ринкова вартість на кінець звітного періоду склала $ 79,7 млрд, активи 926,2 млрд, продажу $ 115,4 млрд, розмір прибутку $ 7,3 млрд.

Рік заснування компанії Allianz-1890 рік. Штаб-квартира знаходиться в Мюнхені і має звання системно значущою страхової компанії для світової економіки. Крім того, що це впізнаваний бренд, Allianz є компанією, що здійснила найбільші страхові виплати в історії: загибель «Титаніка» в 1912 році, повінь в Європі в 2002 році і інші.

Allianz працює по всьому світу через широку мережу представництв, філій і дочірніх компаній, в тому числі і в Україні.

AXA Group - №3

Системно значущою компанією для світової економіки також визнана AXA Group, що займає третє місце в рейтингу страхових компаній і 26-е місце в загальному світовому рейтингу компаній. AXA Group була заснована в 1816 році і за підсумками 2017 року має ринкову вартість $ 61,9 млрд, активи $ 965,4 млрд, продажу $ 120,8 млрд, прибуток $ 5,9 млрд.

Як уже згадувалося вище, AХA Group за підсумками минулого року очолювала світовий страховий ринок. Однак, під стрімким натиском китайського страховика Ping An Insurance Group одному з найстарших страховиків Європи довелося поступитися.

MetLife - №4

Страхова компанія з США в порівнянні з минулим роком змістилася на одну позицію вниз, займаючи 4-е місце в рейтингу страхових компаній і 26-е місце в загальному рейтингу Форбс.

Ринкова вартість компанії $ 51,4 млрд, активи $ 884,2 млрд, продажу $ 68 млрд, прибуток $ 5,3 млрд.

Холдингова компанія страхування і пенсійного забезпечення заснована в 1868 році. Найбільш активна діяльність компанії - в країнах Північної і Південної Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, країн Близького Сходу.

American International Group (AIG) - №5

На п'яту позицію в рейтингу піднялася AIG, яка займала за підсумками 2017 роки 9-е місце серед страховиків. У нинішньому рейтингу Форбс компанія займає 5-місце серед страхових компаній і 87-місце в загальному рейтингу.

AIG за підсумками роботи в минулому році оцінюється в $ 63,7 млрд, активи $ 496,9 млрд, продажу $ 58,3 млрд, прибуток $ 2,2 млрд. Американська страхова корпорація заснована в 1919 році, здійснює особисте і майнове страхування в більш, ніж 100 країнах світу.

Munich Re - №6

Шосте місце серед страховиків і 101-е місце в загальному списку Global 2000-го обіймав найбільша компанія страхування і перестрахування Munich Re.

Піднявшись з 18-го місця в минулому році на 6-е місце, компанія тільки підтверджує свою стратегію розвитку.
Ринкова вартість Munich Re за підсумками минулого року оцінюється в $ 34,1 млрд, активи $ 295,7 млрд, продажу $ 63,5 млрд, прибуток $ 3,4 млрд. Компанія заснована в 1880 році і в даний час є одним з найбільших гравців на глобальному ринку страхування.

Swiss Re -№7

Слідом за Munich Re на 7-му місці розмістився найбільший перестрахувальник зі Швейцарії Swiss Re (118-е місце в загальному рейтингу). Для порівняння: компанія займала 25-е місце в рейтингу минулого року серед страховиків.

На кінець 2016 року ринкова вартість компанії з Цюріха оцінюється в $ 35,4 млрд, активи $ 189,6 млрд, продажу $ 35,7 млрд, прибуток $ 3,4 млрд.

Заснована в 1863 році, компанія має велику історію. В даний час має репутацію надійного перестрахувальника, серед клієнтів якого, - великі корпоративні компанії, клієнти з державного сектора і ряд страхових компаній.

Generali Group - №8

125-е місце в загальному рейтингу і 8-е місце серед страховиків займає Generali Group. Страхова група з Італії має двохсотлітню історію, здійснюючи свою діяльність більш ніж 60 країнах світу.

Минулий рік компанія завершила з такими показниками: ринкова вартість компанії $ 24,1 млрд, активи $ 539,3 млрд, продажу $ 97,1 млрд, прибуток $ 2,3 млрд.

Компанія найбільш активно працює в Італії, в країнах Близького Сходу, Східної Азії та ставить перед собою мету розширення свого впливу на північноамериканському ринку.

Zurich Insurance Group - №9

У порівнянні з минулим роком, Zurich Insurance Group в рейтингу Global 2000 піднялася на п'ять позицій. У загальному рейтингу компанія зі Швейцарії займає 127-е місце. Ринкова вартість Zurich Insurance Group оцінюється в $ 33,1 млрд, активи $ 364,2 млрд, продажу $ 60,8 млрд, прибуток $ 1,8 млрд.

Zurich Insurance Group здійснює свою діяльність в трьох напрямках: загальне страхування, страхування життя і агрострахування. Діяльність компанії ведеться в 170 країнах світу через мережу філій, дочірніх підприємств і представництв.

Це також найстаріший європейський страховик, історія Zurich Insurance Group ведеться з 1872 року.

Allstate - №10

Завершує десятку найбільших страхових компаній північноамериканська компанія Allstate. У загальному рейтингу Форбс компанія займає 202-е місце.

Ринкова вартість компанії за підсумками минулого року $ 24,7 млрд, активи $ 106,5 млрд, продажу $ 35,6 млрд, прибуток $ 2,2 млрд. Allstate заснована в 1931 році в Іллінойсі, і на сьогоднішній день є другим за величиною страховиком, що здійснює приватне страхування в США. В її страховому портфелі - різноманітні програми страхування авто, нерухомості та іншого майна. Попадання в топ-10 кращих страхових компаній світи є для компанії важливим результатом в реалізації стратегії розширення своєї діяльності.

Рейтинг страховиків життя і здоров'я

 • Найбільшою серед компаній, що надають послуги страхування життя і медичного страхування, стала Japan Post Holdings (29-е місце в загальному рейтингу): ринкова вартість $ 62,6 млрд, активи $ 2450,7 млрд, продажу $ 120,8 млрд, прибуток $ 4,4 млрд;
 • На другому місці - China Life Insurance (49-е місце в загальному рейтингу): ринкова вартість $ 55,7 млрд, активи $ 377 млрд, продажу $ 81,5 млрд, прибуток $ 5,6 млрд;
 • Трійку лідерів в цьому сегменті завершує британська компанія Prudential (66-е місце в рейтингу Форбс). Ринкова вартість компанії $ 53,4 млрд, активи $ 558,7 млрд, продажу $ 63,1 млрд, прибуток $ 3,9 млрд.

Рейтинг перестраховиків в Global 2000

Цей список залишився незмінним з минулого року і виглядає так:

 • AON (Великобританія);
 • Marsh & McLennan (США);
 • Arthur J. Gallagher (США).

У Global 2000 включно ряд інших компаній, які поряд зі своєю фінансовою діяльністю здійснюють страхування. Наприклад, в рейтингу Форбс компанія ING Group включена в розділ «Великі банки», хоча компанія займається не тільки наданням банківських послуг, але і страхуванням, в тому числі і «лайфових».

Рейтинг Global 2000 відображає стан світової економіки і її сегменти по країнам, континентах, галузям і окремим компаніям.

Незважаючи на деяке уповільнення темпів зростання, китайські компанії, як і раніше, займають провідні позиції на світовому ринку. У банківському секторі три найбільші банки минулого року - з Китаю:

 • Industrial and Commercial Bank of China (ICBC);
 • China Construction Bank;
 • Agricultural Bank of China.

Критерії Global 2000:

 • Ринкова вартість компанії;
 • активи;
 • Об'єм продажу;
 • Прибуток.

Ці показники дещо змінилися в порівнянні з 2015 роком під впливом таких чинників як уповільнення зростання світової економіки, обвал цін на сировинні товари, зниження котирувань на фондових біржах США і Китаю. Всі ці фактори в сукупності призвели до того, що загальна капіталізація представлених в Global 2000 компаній скоротилася на 8%.

У рейтингу Форбс в розрізі по країнах представлені:

 1. США - 586 компаній;
 2. Китай - 249 компаній;
 3. Японія - 219;
 4. Великобританія - 92;
 5. Південна Корея - 67.

Першу «десятку» рейтингу складають США (5 компаній), Китай (4 компанії), Японія (1 компанія).

Цілком очевидно, що ринок страхування тісно взаємопов'язаний з іншими галузями світової промисловості. Перебуваючи під впливом одних і тих же економічних умов, страховий ринок реагує відповідним чином. Щоб бути ефективними, страхові компанії проводять перегляд стратегії, реагують на потреби клієнтів, розробляючи нові програми, постійно знаходяться в пошуку нових ринків.

Щоб пережити не найкращі економічні умови, багато вітчизняних страховики змушені покинути ринок страхування, інші проводять перегляд збалансованості свого страхового портфеля. На жаль, в Global-2000 не включена жодна з українських компаній не тільки з сектора страхування, але і з інших галузей.

Втім, лідери страхового ринку AXA Group , Allianz, Uniqa і Vienna Insurance Group успішно працюють на українському страховому ринку.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей