* Политика новости » Банки »

* *

Як стати багатою людиною: психологія грошей

  1. Поле чудес в країні дурнів Здрастуйте дорогі гості блогу і його постійні читачі! Щоб втекти від...
  2. Мислення змінюють знання
  3. Що ще нового з'явилося в моєму мисленні
  4. висновок

Поле чудес в країні дурнів

Здрастуйте дорогі гості блогу і його постійні читачі! Щоб втекти від бідності - потрібно обов'язково змінити власне мислення. А ось як його міняти?

Час тече, а мої вишукування на шляху втечі від бідності змінюють моє мислення і навіть деякі мої переконання. Що і як змінило мене в останні кілька років?

Я прочитав багато книг на тему підвищення особистої фінансової грамотності та як стати багатою людиною. Чого там тільки не зустрічається: аутотренінг, самогіпноз і навіть всілякі магічні дійства з заклинаннями ...

Одні тільки заголовки чого варті: магія грошей, як стати багатим, енергетика грошей, психологія багатої людини ...

Да уж, а що робити бідній людині з його психологією? Тут і «психологи» вже напоготові ... Багато лисиць Аліс і котів Базиліо розвелося, все тягнуть на поле чудес садити мої останні золоті ...

У розумних книжках на тему як стати багатим з нуля, частіше за все, рекомендується оточити себе забезпеченими людьми, щоб спілкування з ними змінювало образ мислення в правильну сторону.

Легко сказати - оточити себе забезпеченими людьми, але про те, як саме це зробити подання у мене не було. Тому я зробив те, що прийшло мені в голову першим. Я приєднався до досить забезпеченої компанії своїх колег на обідніх перервах.

Результат обідньої спілкування з багатими людьми мене кілька збентежив. У бесідах ніколи не зачіпалася тема збереження грошей. Якось ніяково було задати питання: «Як стати багатим?». Через деякий час я спробував завести розмову на цікаву для мене тему самостійно.

На заданий, практично «в лоб», питання: «Як зберегти гроші?» Я отримав такий же лобовий відповідь: «А ніяк ти їх не збережеш ... Їх потрібно витрачати.».

Ось і вся штука. У людей досить грошового потоку, щоб не думати про їх збереження. А чого їх зберігати? Сьогодні вистачає, завтра буде ще ...

Сьогодні вистачає, завтра буде ще

Що змінює мислення, як стати успішним і багатим?

Як можна стати багатим, маючи мислення бідняка? Та ніяк, напевно. Думаю, що гасло думай і ставай багатим тут не спрацює. Адже важливо, як думати і про що думати.

Я вже писав про купу прочитаних мною книжок. Наука стати багатим весь час спирається на правило 10% або «Заплати спочатку собі». Сенс цього правила простий. Емпірично визначено, що якщо 10% від місячного бюджету людини відняти - то він без них все-одно обов'язково викрутиться. Значить, отримавши будь-який дохід, слід відразу відняти і відкласти від нього 10%.

Як я міркував, коли прочитав це правило вперше? Як і належить бідній людині - я вважав це правило цілковитій безглуздістю. А чому? Так, виходячи з простої логіки: «Якщо відібрані 10% не надають критичного впливу на бюджет, то, відповідно, 10% відкладених грошей також не роблять істотного впливу на фінансове становище.» Ось і задався я питанням: «Як люди стають багатими за допомогою правила 10% »?

Все-таки, щоб мати достатньо підстав, щоб критикувати це правило - я прийняв рішення якийсь час йому слідувати. Відкладені 10% складав на полицю зручного банківського вкладу. З решти грошей я викроював ще деяку частину для безлічі фінансових експериментів, спрямованих на «розмноження» грошей, але не можу похвалитися позитивними результатами цих експериментів, тому розповідати їх суті тут не буду.

Поступово, з процентних виплат за банківськими вкладами став формуватися щомісячний грошовий потік. Я б навіть сказав - ріденька цівка, але все-таки ...

І взяв я за правило для себе ці щомісячні надходження намагатися примножити. Примноження грошей - завжди пов'язане з ризиком. Але коли є можливість ризикувати, то чому б і ні? Так у мене з'явилися перші акції в портфелі.

Пройшли роки і сталася неприємна подія: ставки по банківських вкладах різко знизилися. Я став ретельно думати, як врятувати мою ріденьку грошову цівку. Що змінило моє мислення? Падіння ставок по банківських вкладах або все-таки наявність крихітного грошового потоку, який слід було рятувати?

Як не дивно, але альтернативи банківським вкладам знайшлися досить швидко. Це і індивідуальні інвестиційні рахунки, подаровані державою РФ своїм громадянам, і облігації федеральної позики (ОФП) і доларові єврооблігації корпоративних емітентів і Мінфіну РФ.

До цього я перебував в двох помилках:

1) Відсотки за облігаціями істотно нижче банківських вкладів;

2) Єврооблігації продаються захмарно великими сумами грошей.

Ні, ці помилки я не сам придумував, так воно все і було, коли вони народилися. Тільки на сьогоднішній день ситуація сильно змінилася.

Як стати багатим в Росії? Потрібно просто зберігати і розширювати свої грошові потоки. Як це робити? Для цього доступні державні облігації в рублевої зони, доступний і ринок доларових російських єврооблігацій, доступні, також і американські ринки ...

Отже, якщо є хоча б крихітний капітал, який генерує кілька крапель грошового потоку - відразу з'являється турбота про те, щоб його зберегти. Ця турбота буквально змушує розумовий процес рухатися в тому напрямку, на якому раніше горів вічний «червоне світло».

Скажу більше, після того як у мене з'явилася така турбота я помітив, що став по-іншому ставитися до роботи. Якщо раніше я завжди дотримувався правила: «Усіх грошей не заробити» і не напружувався для того, щоб схопити зайву копієчку, то тепер ситуація змінилася.

Я почав розуміти, що будь-які додаткові гроші, які потрапляють мені в руки - це потенційні робочі моєї грошової фабрики. Кожен робочий рубль приносить мені по 12 копійок на рік або навіть більше.

Я не відразу усвідомив, що моє мислення змінилося ... Усвідомлення прийшло як осяяння. В одній Інтернет-бесіді на блозі «Вірний веб шлях» я зрозумів, навіщо потрібно правило 10%, ось її скрін:

З цієї бесіди слід, що коли немає грошей, то немає і ніяких думок про грошовому потоці ... Така психологія грошей. Як стати багатим, коли у тебе немає турбот про грошовому потоці?

Ось, виявляється, навіщо потрібно це безглузде правило. Щоб змінити мислення за допомогою появи в наявності першого крихітного грошового потоку, не більше того.

Мислення змінюють знання

Найпростіше знання добуваються при осмисленні прочитаних книг. Ось читав я про фінансову грамотність, а там все про податки, та про податки ... Ну і подумав я, але ж я в цій області взагалі нічого не роблю, в тому сенсі, щоб знизити податковий тягар для себе особисто. Мене завжди зупиняла купа мороки, пов'язана з відвідуванням державних органів.

Однак, я дізнався, що всі звернення за поверненням надміру сплаченого податку сьогодні можна робити через «Особистий кабінет» на порталі податкової інспекції. І став себе штовхати чарівним пендель.

А яким Пенделя, та ось таким! Якби мені надійшла вказівка ​​розібратися з цим питанням від моїх керівників - я б беззаперечно з цим розібрався. А для самого себе - лінь морочитися ...

Нічого не нагадує? Ага, мислення раба. Якщо тебе не б'ють палицею - можна не працювати. Ось заради зміни свого мислення я і зайнявся поверненням надміру сплаченого податку за 2014 і 2015 роки.

Зубки я лікував платно, а за це податкове вирахування покладається. Мене про це попередили в клініці, але слід було збирати всі чеки. Перші тридцять чеків я чесно збирав, а потім, коли побачив, що чеки вицвітають з часом - плюнув на цю справу.

Ось за цей рабський плювок я і вистьобаний себе в кінці минулого року. Зайнявся питанням впритул, виявилося, що в 2012 році Мінфін роз'яснив ФНС, що надання довідки про оплату лікування є достатнім для підтвердження витрат.

Сунувся в клініку в кінці 2016 року. Там не пораділи моїм зверненням, так як документи за минулі роки пішли в архів. Я використовував все своє красномовство і терпіння, щоб переконати клініку все-таки підготувати мені документи для податкової, аж до того, що сказав, мовляв, зубки не долікувати залишилися, а гроші скінчилися - вся надія на податкову.

Зробили мені паперу, розібрався я як заповнювати в «Особистому кабінеті» 3 ПДФО, завантажив відскановані документи ... Все різдвяні канікули витратив, поки розбирався.

У квітні на банківський рахунок впали гроші з податкової, за два роки зібралася відчутна сума, але справа зовсім не в ній. Я змінив своє мислення по відношенню до індивідуального інвестиційного рахунку. Раніше, на шляху горів «червоне світло» саме через необхідність оформлення податкового вирахування за внесками на такий рахунок.

Що ще нового з'явилося в моєму мисленні

В цьому році блогу виповнилося п'ять років. Перечитуючи старі статті - я бачу, як моє мислення змінилося за останні роки. Я чітко засвоїв психологію грошей. Це схоже на катання снігової кулі. Спочатку, коли грудочку дуже маленький - весь спітнієш, катаючи його, поки не налипне достатню кількість снігу. Потім, кому починає рости на очах, збільшення його помітно навіть за один оборот.

Як стати багатим і успішним з нуля? Правильно, потрібно зліпити «сніжок» з того, що є під рукою і довго його катати по сніжному полю. Головне, не вибрати замість снігового поля підметеними асфальтову дорогу. Психологія успіху схожа на психологію грошей і також схожа на катання снігової кулі.

Про те, як правильно збирати і відкладати гроші на блозі є ціла стаття присвячена цьому питанню, вона так і називається «Як правильно збирати і відкладати гроші» .

У книгах пишуть про важливість ведення щоденника успіху. Ми схильні сприймати свої успіхи, як щось само собою зрозуміле, тому швидко їх забуваємо. З одного боку, викидаємо перший «сліпий сніжок» і починаємо ліпити новий. Як стати успішним і багатим людиною? Правильно, не викидати «Сліпий сніжки», а усередині катати з них грудки для своєї майбутньої фінансової міцності.

Деякі ідеї з книг настільки міцно закріпилися в моїй голові, що я навіть не пам'ятаю авторів цих ідей. Хай вибачать мене автори, за те, що я не буду їх згадувати, коли нижче приведу такий собі конгломерат, що став частиною мого мислення.

Ось ідеї, які засіли в моїй голові:

- Зазвичай бідні люди дуже багаті доводами,

- Якщо ти не можеш робити гроші без грошей, ймовірно, ти не зможеш робити їх, коли у тебе будуть гроші;

- Число "ОДИН" обов'язково вкусить тебе за зад, якщо у тебе всього одне джерело доходу. Один - це найгірше число для всього взагалі;

- Робота не зробить тебе багатим. Багатими стають у вільний від роботи час;

- Часу і грошей завжди не вистачає. Вільна людина вчиться досягати своїх цілей з тим, що є;

- Зазнавши поразки, сприймай його як досвід. Розуміння своїх помилок повинно привести тебе в подальшому до перемоги. Чи не опускай руки і не відходь в сторону, як невдаха;

- Успіх - це здатність рухатися від однієї невдачі до іншої, без втрати ентузіазму.

висновок

Як стати дуже багатою людиною? - хороший питання, але я не шукаю на нього відповіді. Досить стати просто багатим. У мене немає величезних амбіцій, я просто хочу жити в достатку і бути вільним від нестачі грошей, не оплачуючи цю свободу своїм часом.

Тільки на російському фондовому ринку звертається близько 1200 облігацій, а ще величезна кількість акцій. Закопавшись в аналізі цінних паперів, я іноді боюся змінити свого внутрішнього світу.

А всередині себе - я невиправний романтик. А щоб вимушений прагматизм не ставлячи моє всередині мене - я іноді роблю абсолютно безглузді речі. Наприклад, пишу вірші. Сьогодні написав ще один:

Мій шлях був видний з вікна, А за вікном була - стіна ... Що далі на моєму шляху, Чи не побачити, що не крути ... А я хотів своєю працею, Відправити стіну ту - на злам, В своє бажання простому: Про стіну бився твердолобі ... Пройшли роки, розбитий лоб, Вже зажив. Стіна трущоб -Не приховає мені шляху вже, На двадцять третьому етаже.С тих пір я кожною веснойВсе вище над своєю стеной.І видно на моєму шляху: Куди рости і як рости ...

Ось і все на сьогодні, дорогі мої читачі. Не забудьте залишити в коментарях свої думки, що виникли з приводу написаного.

Читайте також:

А ось як його міняти?
Що і як змінило мене в останні кілька років?
Да уж, а що робити бідній людині з його психологією?
Якось ніяково було задати питання: «Як стати багатим?
На заданий, практично «в лоб», питання: «Як зберегти гроші?
А чого їх зберігати?
Що змінює мислення, як стати успішним і багатим?
Як можна стати багатим, маючи мислення бідняка?
Як я міркував, коли прочитав це правило вперше?
А чому?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей