* Политика новости » Банки »

* *

Як російські бізнесмени 15 років підкорюють американський Forbes

15 років тому Forbes вперше включив російських бізнесменів в список найбагатших людей планети. До теперішнього часу тільки два бізнесмена з того списку зберегли місця в міжнародному рейтингу 15 років тому Forbes вперше включив російських бізнесменів в список найбагатших людей планети

1999 року та 2012 р.Фото: АР

У 1997 році американський Forbes вперше включив російських бізнесменів в список найбагатших людей планети. Тоді найбагатшим росіянином був визнаний Борис Березовський, його статки оцінювалися в 3 млрд доларів. У 2001 році Березовський залишив Росію, а в 2004 російський Forbes не включив його в список найбагатших бізнесменів Росії. Він повернувся в список в 2005 році - на 39-й рядок зі статком у 730 млн доларів. Через рік він був вже на 43-му рядку зі статком в 1 млрд доларів, в 2007 році - на 55-й (1,1 млрд доларів), в 2008 році - на 83-місці (1,3 млрд). Зниження позицій Березовського в рейтингу при збільшенні стану було наслідком того, що інші російські бізнесмени набирали обертів. Втім, в 2009 році Березовський з 1 млрд доларів опинився на 29-му рядку, тоді криза позначилася на загальному стані російських бізнесменів. Але вже з 2010 року він не входить в золоту сотню російських мільярдерів. Раніше в ЗМІ з'являлася інформація, що після невдалої судової тяганини з Романом Абрамовичем в Лондоні опальний олігарх почав розпродавати активи.

Михайло Ходорковський, екс-співвласник і голова нафтової компанії ЮКОС, в 1997 році йшов другим номером в списку американського Forbes зі статком у 2,4 млрд доларів (див. Фоторепортаж). У 2003 році він був заарештований, проте в російському рейтингу 2004 року обіймав першу сходинку зі статком у 15,2 млрд доларів. У наступному році він опустився вже на 29-ю позицію. У 2005 році суд визнав його винним за кількома статтями КК РФ, а в грудні 2006 року він став фігурантом другого «справи ЮКОСа, яке завершилося обвинувальним вироком в грудні 2010 року. Зараз він відбуває покарання в одній з колоній Карелії.

Вагіт Алекперов, президент НК ЛУКОЙЛ, в 1997 році займав третю сходинку в списку російських бізнесменів, які потрапили в міжнародний рейтинг. Тоді його статки оцінювалися в 1,4 млрд доларів. Зараз він на п'ятому місці російського Forbes зі статком у 13,5 млрд доларів. У міжнародному рейтингу за ним 56-я позиція.

Рем Вяхірєв в 1997 році був «оцінений» американським Forbes в 1,4 млрд доларів. На момент включення в рейтинг він стояв біля керма «Газпрому» - c 1992 по 2001 рік він займав пост голови правління (з 1992 по 1996 рік - і голови ради директорів). В останній раз російський Forbеs включив його в свою золоту сотню в 2004 році, коли він зайняв 28-й рядок зі станом 1,3 млрд доларів. Зараз його стан не відомо, сам він у вересні 2012 року заявив, що є власником пакета акцій «Газпрому» вартістю в 13 млн доларів. Також йому належить підмосковне господарство площею в 50 га.

Замикав п'ятірку найбагатших росіян в 1997 році Володимир Потанін зі статком у 700 млн доларів. Зараз президент і власник компанії «Інтеррос» на четвертій сходинці російського Forbes і на 46-й в міжнародному рейтингу. Його стан - 14,5 млрд доларів.

Ще один росіянин, включений в список Forbes 1997 року, - Володимир Гусинський, колишній російський медіа-магнат, екс-глава холдингу «Медіа-Мост». Тоді його статки оцінювалися в 400 млн доларів. У 2000 році він покинув Росію. У 2004 році його статок дорівнював 310 млн доларів, в 2005-му - 350 млн. З 2006 року в списки російських мільярдерів Гусинський не входить. Його нинішній стан невідомо. У березні 2012 року він продав один зі своїх медіаактивів - телеканал RTVi. «Коммерсант» оцінював угоду в 10 млн доларів.

Зараз в міжнародному рейтингу Forbes фігурують тільки дві людини з рейтингу 1997 року. Це Вагіт Алекперов і Володимир Потанін. Решта учасників списку Forbes в кінці 1990-х уже займалися великим бізнесом, але про їх стан міжнародним оглядачам журналу було мало що відомо.

Алішер Усманов - № 1 в російському і № 28 в міжнародному списку мільярдерів за версією Forbes - «важить» 18,1 млрд доларів. Він очолює «Газпромінвестхолдінг» і є власником ВД «Коммерсант», співвласником «Металлоинвеста» і ряду інших підприємств. Точний розмір статку в 1997 році невідомий. З 1997 року він займав пост заступника гендиректора «Газпромінвестхолдингу», гендиректора Міжбанківської інвестиційно-фінансової компанії «Інтерфін-сервіс», а також першого заступника голови правління МАПО-банку і заступника голови ради директорів Оскольського електрометалургійного комбінату.

Володимир Лісін, голова ради директорів НЛМК, - № 2 в списку Forbes і № 41 в міжнародному рейтингу мільярдерів. Стан 15,9 млрд доларів. У 2011 році він очолював рейтинг найбагатших російських бізнесменів. Стан в 1997 році невідомо. У 1997 році був обраний до складу ради директорів НЛМК, став засновником компанії Worslade Trading, яка займалася експортом продукції НЛМК, і став членом ради директорів ММК. У тому ж році разом з Олегом Дерипаскою озвучив плани про намір створити транснаціональний концерн «Союз МеталлРесурс» для концентрації контрольних пакетів акцій основних металургійних підприємств Росії.

Олексій Мордашов - № 3 в списку російського Forbes і № 45 в міжнародному. Стан 15,3 млрд доларів. Генеральний директор і основний власник "Сєвєрсталі". Став генеральним директором «Северстали» ще в 1996 році, а в 1997 році увійшов в лісовий бізнес, купивши Усть-Іжорський фанерний комбінат. Стан на 1997 рік невідомо.

Голова наглядової ради «Альфа-груп» Михайло Фрідман зараз займає 6-ю і 57-ю рядки в російському і міжнародному списках Forbes. Стан 13,4 млрд доларів. Його стан в 1997 році не відомо. Однак на той час він уже давно не торгував театральними квитками, а активно займався бізнесом і займав пост голови ради директорів консорціуму «Альфа-груп», а також входив до складу ради директорів нафтової компанії СІДАНКО. У лютому 1997 року взяв на роботу в Альфа-банк Владислава Суркова. У липні 1997 року «Альфа-груп» і «Ренова» придбали в ході заставного аукціону 40% акцій ТНК. Вперше в список найбагатших людей планети він увійшов у 2001 році зі статком у 1,3 млрд доларів. (В тому ж році серед найбагатших росіян, до речі, згадувався і екс-прем'єр Віктор Черномирдін).

Бізнесмен, а з 2011 року і політик Михайло Прохоров вперше потрапив до міжнародного списку Forbes за підсумками 2002 року. Він виявився на 256-му рядку зі статком у 1,6 млрд доларів. Зараз президент групи "Онексім" займає в списку найбагатших людей планети 58 місце і входить в першу десятку найзаможніших бізнесменів Росії (№ 7, 13,2 млрд доларів). У 1987 році він зайнявся виробництвом вареної джинсової тканини. Але на початку 1990-х познайомився з Володимиром Потаніним і почався його шлях в серйозний бізнес. Михайло Прохоров з 1993 по 1998 роки обіймав посаду голови правління ОНЕКСІМ-банку і був членом ради директорів «Норильського нікелю» і нафтової компанії СІДАНКО.

Голова ради директорів ГК «Ренова» Віктор Вексельберг в цьому році на восьмий і 64-му рядку рейтингу Forbes (12,4 млрд доларів). У 1997 році він разом з «Альфа-Груп» прийшов в нафтовий бізнес і став співвласником ТНК. У той час він обіймав посаду генерального директора «Ренови» і очолював створену ним компанію СУАЛ. Вперше потрапив в список Forbes за підсумками 2002 року, опинившись одразу на 147-му рядку зі статком у 2,5 млрд доларів.

Роман Абрамович - традиційний учасник рейтингів Forbes - в цьому році займає 9-ю і 68-ю рядки в російському і міжнародному списку Forbes (12,1 млрд доларів). Про його стан в 1997 році нічого невідомо, з 1995 по 1997 роки через схеми заставних аукціонів і інвестиційних конкурсів Роман Абрамович і найбагатший росіянин 1997 Борис Березовський придбали акції «Сибнефти». Абрамович формально був главою московського представництва «Сибнефти» і входив до ради директорів «Ноябрьскнафтогаз». Зараз він є головою думи Чукотського автономного округу. Його активами управляє Millhouse Capital.

В цьому році замикає першу десятку найбагатших бізнесменів Росії Леонід Міхельсон (в міжнародному рейтингу він на 72-му рядку). Він новачок золотої десятки. Його стан оцінюється в 11,9 млрд доларів. Міхельсон є головою правління компанії «Новатек» та її найбільшим акціонером. Стан в 1997 році невідомо. На той час уже рік як компанія «Пурнефтегазгеологія», яку контролював Йосип Левінзон, перейшла під контроль Міхельсона. Левінзон став першим заступником губернатора ЯНАО, а активи «Пурнефтегазгеологіі» стали основою бізнесу «Новатека». Компанія і донині є основою стану Леоніда Міхельсона.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей