* Политика новости » Банки »

* *

Блогери і ФСБ: Що несе з собою «закон 1 серпня» жителям Росії і сусідніх країн?

  1. Що не так з 1 серпня?
  2. Що це означає для російських користувачів?
  3. Що українцям робити з новим російським законом?
  4. «Треба видалити свій профіль з усіх російських сервісів». Чи не потрібно?

Перший день останнього місяця літа - час, коли Роскомнадзор і ФСБ можуть порадіти, а блогери та Інтернет-журналісти потягнуться за сигаретами чи склянкою: безпрецедентне за своєю жорсткості регулювання Інтернету за новим законодавством постукає в двері росіян. Чим це загрожує громадянам РФ і тим, хто користується російськими Інтернет-сервісами за межами країни (як будучи громадянами Росії, так і володіючи зовсім іншим паспортом)?

Що не так з 1 серпня?

Для початку коротко опишемо, що ж сталося. З 1 серпня життя наших північно-східних сусідів змінилася : Російська Держдума прийняла в другому і третьому читанні законопроект № 292521-6, створений без урахування думки профільних фахівців в IT. Документом повинні були побороти «піратів» , Але навіть після певних поступок і правок виявилося, що закон швидше покликаний «врегулювати» Інтернет в цілому, ніж права авторів цифрового медіаконтенту. У компанії «Яндекс» вважають, що остаточна версія закону ще гірше, ніж проміжні. [Message type = "warning" title = "Warning"] Головне, що загрожує Інтернет-користувачам - термін «інформаційний посередник», який «несе відповідальність за порушення інтелектуальних прав в інформаційно-телекомунікаційній мережі на загальних підставах». [/ Message]

Чи не той пошуковик? Хибна посилання на сайті? Хтось зламав сторінку і розмістив там посилання на піратський контент? У вас "викрали" обліковий запис "ВКонтакте" і розмістили від вашого імені замітку, яка підпадає під «піратство» або «екстремізм»? Вітаємо: з 1 серпня 2014 року Роскомнадзор радо прийме вас в свої палкі обійми. А вже як радіють фахівці з кібербезпеки з ФСБ - перелік потенційних клієнтів, звинувачених в мережевих злочинах, поповниться тепер популярними блогерами, які з якої-небудь причини порушать «закон 1 серпня».

Трохи докладніше: блогери-тисячники, прирівнюються до ЗМІ (А категорія «блогер» може бути розширена і до популярних користувачів Твіттера і "ВКонтакте" з тисячами передплатників), стануть пильним об'єктом уваги спецслужб. У вівторок в московському офісі Rambler & Co пройшла конференція «Я - блогер» , На якій чиновники пояснювали представникам Інтернет-індустрії, журналістам і блогерам, як буде працювати новий закон. Після отримання повідомлення блогер буде зобов'язаний протягом 10 днів опублікувати у себе на сторінці прізвище, ім'я, по батькові та контактні дані, щоб внести в реєстр запис про блогер. А після реєстрації з сайту з нехитрою назвою «яблогер.рф» можна завантажити спеціальний значок «Я блогер» і встановити його на своєму ресурсі. Деякі користувачі соцмереж розглядають таке нововведення чиновників, як горезвісні «жовті зірки» нацистів для євреїв. І це - лише верхівка айсберга.

І це - лише верхівка айсберга

Що це означає для російських користувачів?

Відомий російський Інтернет-діяч і користувач LiveJournal Антон Носик вважає , Що новий закон потрібен, щоб потішити самолюбство ФСБ і Роскомнадзора з Держдумою, але ніяк не для практичної реалізації моніторингу блогосфери:

Безумовно, цей закон тільки вибірково може застосовуватися. Інакше Роскомнадзор доведеться оформити десятки мільйонів реєстрацій. Це створить таке навантаження, заради якої довелося б збільшити штат в 100 разів, а цього немає в законі про федеральний бюджет на найближчі 10 років. Мова про те, щоб створити умови, при яких реєструватися не зможе ніхто: зв'язані з клопітно процедурами, з збиранням паперів та сплатою мита. Добровільно вставати на облік будуть тільки ті, у кого більше за душею нічого немає, а людині, у якого багато читачів, просити дозволу відкривати рот взагалі нема чого. Тоді з'ясується, що ніхто не реєструється і все нормально живуть, а потім почнуть хапати кого треба. Наприклад, Олексія Навального, який і так вже під домашнім арештом і вже заблокований, Янкаускас - людей, щодо яких є політичне замовлення. Це створення на порожньому місці приводу для "наїзду" і блокування.

З ним згодні й інші персони, добре відомі в ЖЖ і блогосфері. Перед нами - перша на пострадянському просторі вибірково діє "юридична кийок" в руках у держави, щоб слідом за Ходорковським викинути з російського медіа-простору спочатку Олексія Навального, а там, дивись, дійде черга і до Максима Каца; до журналістів, яких не надихає приклад Дмитра Кисельова; до чиновників, які не бажають наслідувати Рамзана Кадирова; або інших людей, не надто поділяють цінності Кремля і героїв країни, активно зайнялася «вставанням з колін» відразу після сочинської Олімпіади.

Чим новий закон загрожує російським Інтернет-користувачам і компаніям? Як мінімум, значними штрафами, бюрократичною тяганиною, частими блокуваннями «тому що не розібралися", а коли розібралися - "значить, було за що».

Схожі закони - з обов'язковою реєстрацією блогів і онлайн-каналів як ЗМІ, з блокуванням «неугодних» на рівні провайдерів, з ярликом «іноземний агент» для медіакомпаній і журналістів - взяли в Україні 16 січня 2014 року. Чим це закінчилося - ми всі добре пам'ятаємо: 19 февраля всі закони довелося скасувати, тому що до економічних та політичних вимог протестуючих сотень тисяч громадян на вулицях українських міст додалися вимоги зберегти громадянські свободи.

Чи будуть протести на вулицях російських міст? Такої впевненості немає: хоча Піратська Партія Росії загрожує Всеросійської Інтернет-страйком і мітингом в центрі Москви.

Що українцям робити з новим російським законом?

Якщо росіянам доведеться самим вирішити, як вони з 1 серпня будуть викручуватися з ситуації, що виникла, то українцям варто звернути увагу на нові ініціативи російських законотворців вже з інших міркувань. У нас є альтернатива і можливість не використовувати російські Інтернет-сервіси, зарегульованість яких з весни постійно зростає. Як тут не згадати хоча б обов'язкову ідентифікацію в «Яндекс.Деньги» нібито в рамках боротьби з тероризмом .

Очевидно, про Bitcoin, I2P, Tor, криптовалюта і закриті анонімні р2р-мережі російські чиновники не чули в принципі, або ж «закручування гайок» ні з якими «терористами» насправді не пов'язано: отримують же терористи, що воюють на Сході України в складі організації «ДНР / ЛНР», свої електронні гроші перекладами з Росії на особисті рахунки, і нічого, ніхто з цим і не думає боротися, крім ентузіастів-одинаків .

«Закон 1 серпня» побічно торкнеться громадян інших країн по ряду причин. Головна з них - соціальна мережа «ВКонтакте», ця ідеальна база даних з номерами мобільних телефонів, ПІБ, місцями роботи та навчання, списком контактів та різними нотатками і фотознімками (в тому числі, з прив'язками до місцевості). Поки соцмережею керував Павло Дуров, неодноразово звучали заяви, що тиску чиновників «Вконтакте» не поступиться, що конфіденційність і відсутність фільтрації за рівнем «політичної благонадійності» - це наріжний камінь в дітище пітерських розробників. але Дуров виїхав , Зайнявся розробкою і розвитком Тelegram , Навколо «ВКонтакте» циркулюють різні чутки і звинувачення - час гарантій скінчилося.

Справедливості заради, і раніше гарантії були «так собі»: будь-який «старожил ВК» в курсі, що місяці після видалення свого профілю з соціальної мережі коментарі, участь в групах і на сторінках і навіть відео і аудіо користувача відображаються на своїх місцях, тільки з міткою [DELETED] замість імені, прізвища та никнейма. А якщо скористатися Web Archive, то там знайдуться записи, фотознімки, контактні дані навіть тих, хто видалив свій обліковий запис або був заблокований (як недавно сталося з акаунтами російських військових, необачно публікували фотознімки з українського кордону із зони бойових дій і спробували все мотивувати нібито зломом їх облікових записів).

«Треба видалити свій профіль з усіх російських сервісів». Чи не потрібно?

У Facebook, Twitter і українських ЗМІ вже тиждень розкручується тема про те, що потрібно в обов'язковому порядку видалити свій обліковий запис з «ВКонтакте» , Інакше все персональні дані потраплять в руки ФСБ. Поспішаємо розчарувати і заспокоїти одночасно: по-перше, якщо ви до сих пір користуєтеся Інтернетом і зареєстровані хоча б в одній соцмережі, то базові ваші дані (ім'я та прізвище, контактний email і номер телефону) вже не раз потрапляли «В руки» Інтернет-провайдерів, IT-компаній і онлайн-сервісів, деякі з яких в силу судових приписів або негласних домовленостей співпрацюють з силовими структурами і спецслужбами не тільки Росії, але й інших країн.

Розводити паніку і параною безглуздо: навряд чи ФСБ дуже цікавить, що ви пили вчора в барі і на якому фестивалі Чекин на минулих вихідних. Інша справа, якщо мова йде про відновлення доступу до соціальної мережі, коли від вас вимагають верифікацію особистості шляхом надання скан-копії паспорта, розкриття особистих даних про адресу проживання або іншої подібної інформації, яка іноземними компаніям іможе використовуватися не тільки в маркетингових цілях.

Інша справа, якщо мова йде про відновлення доступу до соціальної мережі, коли від вас вимагають верифікацію особистості шляхом надання скан-копії паспорта, розкриття особистих даних про адресу проживання або іншої подібної інформації, яка іноземними компаніям іможе використовуватися не тільки в маркетингових цілях

Збір інформації третіми сторонами в умовах ведення інформаційної та реальної війни між Україною і Росією має місце, заперечувати це безглуздо. Рішення російських судів про заочні арешти навіть високопоставлених чиновників України, таких як міністр МВС або губернатор Дніпропетровської області, - зразок абсурдною юриспруденції, яка може теоретично дійти і до заочних арештів якихось українських користувачів за участь в «неправильних» Інтернет-спільнотах або публікацію « неправильного »контенту в блогах або соцмережах.

Якщо ви найближчим часом не збираєтеся в'їжджати на ПМЖ або відпочинок в Російську Федерацію, про «законі 1 серпня» можете не турбуватися: Україна не видає своїх громадян для організації над ними судів в інших країнах по неукраїнському законодавству в обхід міжнародних норм.

Просто пам'ятайте, що в світлі посиленого Інтернет-моніторингу російських сервісів і сайтів трохи розсудливості в розпорядженні особистими даними не завадить.

Що не так з 1 серпня?
Що це означає для російських користувачів?
Що українцям робити з новим російським законом?
Чи не потрібно?
Чим це загрожує громадянам РФ і тим, хто користується російськими Інтернет-сервісами за межами країни (як будучи громадянами Росії, так і володіючи зовсім іншим паспортом)?
Що не так з 1 серпня?
Хибна посилання на сайті?
Хтось зламав сторінку і розмістив там посилання на піратський контент?
У вас "викрали" обліковий запис "ВКонтакте" і розмістили від вашого імені замітку, яка підпадає під «піратство» або «екстремізм»?
Що це означає для російських користувачів?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей