* Политика новости » Банки »

* *

Куди інвестувати в 2019 році

 1. Олександр Бахтін, інвестиційний стратег «БКС Прем'єр»
 2. Аналітик компанії «Фініст» Геннадій Попов
 3. Шеф-аналітик ГК TeleTrade Петро Пушкарьов
 4. Віктор Ісаков, аналітик ГК ІнстаФорекс
 5. Світова економіка
 6. ринки, що розвиваються
 7. золото
 8. нафта
 9. криптовалюта
 10. Олексій Катков, керуючий партнер АФК «Система»
 11. Сергій Дроздов, аналітик ГК «Фінам»
 12. Олег Богданов, головний аналітик «ТелеТрейд Груп»
 13. Максим Крівелевіч, фінансовий аналітик

Переддень Нового року і Різдва - це не тільки приємні святкові клопоти і очікування дива, але і час для підбиття економічних і фінансових результатів, що минає, а також розробка сценаріїв і прогнозів на майбутнє. Розвиток економіки будь-якої країни, як правило, йде пліч-о-пліч із зростанням доходів і підвищенням добробуту громадян. На жаль, щодо російських громадян реальні наявні доходи починаючи з квітня 2018 року продовжують стійке скорочення, чинячи тиск на споживчий попит і додаючи негативу інфляційним очікуванням населення. Які активи були найвигіднішими в 2018 р і куди варто вкластися в 2019-му, щоб отримати прибутковість вище, ніж за стандартними депозитами?

Які активи були найвигіднішими в 2018 р і куди варто вкластися в 2019-му, щоб отримати прибутковість вище, ніж за стандартними депозитами

Олександр Бахтін, інвестиційний стратег «БКС Прем'єр»

Якщо виходити виключно з критерію прибутковості, то на російському ринку найбільш вигідними були вкладення в акції компаній нафтогазового сектора: його зведений індекс на Мосбірже з початку року показав приріст в 38%. Привабливіше вкладів по прибутковості при порівнянному рівні ризику виглядають також державні і корпоративні облігації. З початку 2018 року приватними інвесторами були викуплені корпоративні облігації на суму 185 млрд рублів, тобто 15% всіх нових розміщень, крім того, громадяни вклали 73,3 мільярдів рублів в державні облігації (ОФЗ) .

Багато хто відкрив собі перед покупкою цінних паперів індивідуальні інвестиційні рахунки (ІВС), що дозволяють вкладати в акції, облігації та похідні інструменти і розраховувати на одержання щорічної податкового вирахування від держави до 52 тис. рублів, фактично збільшуючи потенціал прибутковості від вкладень на 13%. Всього з 2015 року відкрито понад 500 тис. ІВС, причому в 2018 році динаміка приросту нових рахунків збільшилася приблизно на 60%.

Сьогодні інвесторам, неготовим брати на себе додаткові ризики, в поточних умовах варто звернути увагу на консервативні і захисні інструменти, а також валютну диверсифікацію. Якщо завдання максимально безпечно «обігнати» вклад, при цьому суми інвестицій не перевищують 400 тис. Рублів на рік і є дохід, оподатковуваний за ставкою 13%, то це дозволить зробити комбінацію ІВС і високонадійних облігацій. На російському борговому ринку найбільш надійними і ліквідними інструментами є облігації федеральної позики (ОФП), прибутковість яких становить 7-8% річних. За рахунок податкових відрахувань і ставки за бондами ви збільшите свою прибутковість на горизонті трьох років приблизно в два рази в порівнянні з депозитами при порівнянних ризики.

А якщо це вільні кошти, які знадобляться вам нескоро, то найкраще інвестувати відповідно до ризик-профілем, створивши з фінансовим радником хороший диверсифікований портфель . Важливо також врахувати індивідуальний ризик-профіль. У нас від природи різна схильність до ризику, і якщо одні готові терпіти просадки, збитки в розрахунку на високу прибутковість, то для інших це неприйнятно, вони готові змиритися із середньою прибутковістю заради високої надійності.

Аналітик компанії «Фініст» Геннадій Попов

Зафіксована раніше рекордно низька інфляція стала знову набирати силу і вже в першій половині 2019 року, за офіційними прогнозами Банку Росії, може наблизитися до 6%. На цьому тлі регулятор був змушений вже двічі підвищити ключову ставку, довівши її рівень до 7,75%. Розширення санкцій США відносно Росії протягом року привело до ослаблення рубля, а істотне зниження нафтових цін на світовому ринку останнім часом додало курсу російської валюти виражений спадний тренд.

Так що очікувати в 2019 році? Чим можуть обернутися торгові війни і прийдешнє загострення геополітичних конфліктів, в тому числі і з ймовірним участю Росії? Яку стратегію управління особистими фінансами слід вибрати звичайній людині в умовах, що склалися? При виборі інвестиційних програм необхідно пам'ятати про диверсифікації ( «Не класти яйця в одну корзину») фінансових коштів і грамотно розподілити їх за ступенем ризику і прибутковості.

Наприклад, не менше 30% від усіх коштів інвестувати в продукти з мінімальним ризиком і доходом, що забезпечує захист від інфляції, - так звані вкладення без втрат (банківські вклади та облігації). Гроші, що залишилися можна пропорційно вкласти в активи з оптимальним співвідношенням ризик / доходність і високим ступенем прибутковості та ризику отримання збитку.

«У будь-якому випадку в даний час для більшості населення найпростішим, доступним, зрозумілим і перевіреним способом збереження капіталу залишається банківський депозит в розмірі суми не більше гарантованого страхового відшкодування (до 1,4 млн рублів). Більш-менш нормальної альтернативою банківському депозиту залишається такий продукт, як дебетові або дохідні карти-скарбнички з нарахуванням відсотків на залишок коштів і Кешбек за покупки, які в сумі теоретично і становитимуть той самий дохід в 8-9% річних », - пояснив Попов .

Для диверсифікованих заощаджень як і раніше хорошим варіантом залишається валюта, яка все ще перебуває на привабливих для покупок рівнях, а горизонт знецінення рубля бачиться принаймні на період роботи Адміністрації Трампа. Можна розглянути також вклади в іноземній валюті, хоча ставки по депозитах в більшості розвинених країн продовжують залишатися на мінімальному рівні, або зовсім негативні, тоді як Ощадбанк демонструє підвищувальну динаміку ставок за валютними вкладами, які прагнуть перевищити позначку в 2%.

Традиційним класичним інвестиційним продуктом є акції, здатні при грамотному виборі забезпечити своєму власникові досить високий прибуток у вигляді активного (при зміні ринкової вартості паперу) і пасивного (дівіденндний) доходу. Правильний, розумний вибір емітента, а також часу покупки акції здатні забезпечити інвестору дохідність приблизно 35% при помірному ризику в 10% на горизонті 1-3 місяців.

Можна, звичайно, замахнутися і на прибутковість, збільшену в рази, використовуючи кредитне плече, тобто на позикові гроші, що дозволяють торгувати на великі суми, ніж ваш початковий капітал. Тільки не слід забувати про ризики, так як вони також пропорційно збільшуються. Тому потрібно завжди діяти з розумом, при постійному моніторингу вартості відповідної паперу і контролі можливих втрат.

Хотілося б нагадати, що інвестування - це завжди і перш за все управління ризиком! Зазвичай ризик пропорційний доходу, тобто чим вища доходність, тим вище ризики, і навпаки, а кожен продукт підбирається, виходячи з таких ключових параметрів, як прибутковість, ризик, термін окупності і мінімальна сума інвестицій.

Шеф-аналітик ГК TeleTrade Петро Пушкарьов

Як і рік, що минає 2018 й, 2019 рік буде теж роком швидше успішних спекуляцій тривалістю від 2-3 тижнів до 2-3 місяців, але навряд чи роком успішних інвестицій, зроблених на весь рік вперед. Майже дворічна «Трамп-ралі» зі зростанням американських індексів S & P 500 на 33% і Nasdaq на 50%, в 2018 році вже двічі драматично переривалося. І якщо після першої сильної корекції в лютому-березні біржі знайшли в собі сили вийти на нові і більш високі максимуми, то після другого обвалу індексів майже на 20% до Різдва, коли західні ринки, як правило, бувають традиційно підтримані святковими настроями, покупці будуть в новому році набагато обережніше, навіть після того, як намацають, нарешті, нове дно. А значить, інвестору потрібно навчитися і бути готовим отримувати спекулятивну користь не тільки з позитиву, але і з негативу - бути гнучким і вчасно «шортити» позиції в індексах і акціях, ставлячи в підходящі моменти і на зниження, а також не скупитися в періоди, коли будуть доречні довгі позиції, поступово забираючи з ринку накопичується прибуток і строго захищаючи ордерами залишаються в ринку контракти », - вважає експерт.

Попитом точно більшу частину року буде користуватися золото . Можна вкладатися в золотодобувних компаній, проте логічніше як мінімум частина коштів інвестувати і безпосередньо в золоті ф'ючерси: вони вже відмінно відштовхнулися від серпневого дна $ 1160 за унцію і доросли до сьогоднішнього дня більш ніж на $ 100, майже до $ 1280. Але в сумі це зростання поки що не перевищує 10%, що для цін на золото не так і багато - в умовах спостерігається слабкості більшості світових валют, періодично падаючих котирувань на фондових біржах, торгових воєн і атак Трампа на Федрезерв, який вже готовий практично взяти паузу в підйомі ставок - а значить, попит на золото і далі очікується стабільний, і приводів виходити з золота надовго поки не видно.

Проте і у золота є торішня планка в $ 1360. До неї ще є запас зростання, але обережність і фіксація часткової прибутку, коли котирування пройдуть хоча б 2/3 шляху в напрямку цієї важливої ​​позначки - звичайно ж, не завадить. Але, втім, і нестримне зростання котирувань золота, як це було в 2011 році, коли ціни злетіли вище $ 1900 за унцію, теж можливий, якщо глобальна ситуація буде загострюватися і у інвесторів буде обмежений вибір в надійних і прибуткових активах, і ефективному інвестору треба буде регулярно і уважно відстежувати як фундамент, так і техніку на графіках.

Актуально буде і зберігати значну частку коштів за допомогою облігацій як в найбільш надійних компаніях корпоративного сектора, так і в облігаціях держборгу. В останні два місяці 2018 року посилився попит на боргові папери США, де завдяки цьому спостерігався майже весь рік зростання прибутковості змінився і прибутковість еталонних десятирічок казначейства опустилася від піку 3,25% на 0,5% до 2,75%. Але та ж тенденція намітилася і за набагато менш дохідним паперів країн Євросоюзу під 0,7% у Франції і Бельгії, або навіть менше ніж під 0,3% річних в Німеччині.

Для російських інвесторів досить цікаво буде вкластися в російські ж ОФЗ, оскільки і нинішня прибутковість на рівні трохи вище 8,5% забезпечує вже непогані гарантії від стрибків валютних курсів долара і євро до рубля, тим більше що рубль за рік злегка стабілізувався і відв'язався значною ступеня від котирувань нафти - коштував майже однаково вже і при $ 85, і при $ 60 за барель. До того ж будь-які подібні курсові ризики нескладно захеджировать і безпосередньо через покупку ф'ючерсів на пари долар / рубль і євро / рубль, або безпосередньо на спот-ринку, роблячи це не весь час, а тільки в найбільш тривожні моменти - наприклад, якщо проти Росії все-таки введуть нові «пекельні» санкції Конгресу США.

Однак і в цьому випадку стрибок доходностей по ОФЗ ще на 1-2% можна було б використовувати для отримання додаткового прибутку, купивши десятирічні або п'ятнадцятирічні паперу з такою прибутковістю і застовпивши тим самим для себе можливість високого річного доходу в рублях на тривалий час. Продати ці папери при необхідності зовсім нескладно, вони ліквідні в будь-який момент, а золотовалютні резерви Росії майже в пів-трильйона в доларовому еквіваленті, до того ж розміщуються все більш істотно в золоті, служать надійною гарантією платежів від держави.

Інтерес до російських ОФЗ повернеться і у іноземних резидентів, так як і далеко не всі вони підпадають реально під контроль американської юрисдикції, і багато навчаться обходити ці обмеження через створення додаткових юросіб, заради того щоб вкластися в такий прибутковий і надійний інструмент. Пауза в попиті з боку нерезидентів на російські ОФЗ викликана скоріше не якимись серйозними побоюваннями в них вкладатися в принципі, а саме очікуваннями можливо ще більш високого піку доходностей по ним, і кращого моменту, щоб обміняти за максимальним курсом в результаті долари і євро на рублі, перш ніж купити папери.

Віктор Ісаков, аналітик ГК ІнстаФорекс

На початку поточного року багато хто вважав, що він стане роком синхронного відновлення світової економіки, прибутковість 10-річних трежеріс підніметься вище 3,00-3,25%, курс долара буде знижуватися, а індекс S & P 500 завершить рік на позначці 2850. Слід визнати, що прогнози частково реалізувалися, хоча зростання глобального ВВП залишився поблизу торішніх значень. Чого чекати в наступному році?

Світова економіка

У своєму останньому звіті МВФ переглянув у бік зниження оцінку з підйому світового ВВП в 2018 і 2019 роках - з 3,9% до 3,7%. Не виключено, що цей рік стане піком глобального економічного циклу, після проходження якого можливий новий період уповільнення. Таким чином, ймовірність виникнення рецесії в світовій економіці в наступному році збільшується. Фактичні темпи зростання реального глобального ВВП можуть виявитися набагато нижче вказаного значення - на рівні 2,0-2,5%.

Перед загрозою «жорсткої посадки», зокрема, знаходиться економіка Піднебесної, індекс фондового ринку якої (Shanghai Composite) в цьому році пішов в негативну зону, незважаючи на деяке пом'якшення кредитно-грошової і бюджетної політики в країні. За попередніми прогнозами, в 2019 році темпи підйому ВВП країни можуть сповільнитися на 0,3%, до 6,3%.

Очікується, що збережеться несприятлива ситуація в економіці єврозони, де політичні події у Франції, Іспанії та Італії ставлять під сумнів стабільне існування валютного союзу в доступному для огляду майбутньому. Через слабких статданих, торгової напруженості у відносинах ЄС і США, а також намірів ЄЦБ стимулювати економіку регіону стільки, скільки буде потрібно, євро ризикує опинитися в числі довгострокових валютних аутсайдерів.

Що стосується американської економіки, то ефект програми фіскального стимулювання в 2019 році, швидше за все, поступово зійде нанівець. Уже до середини року ризик настання рецесії може істотно зрости. На цьому тлі Федрезерв, ймовірно, не зможе продовжити посилювання монетарної політики. Якщо зростання економіки і процентних ставок в Сполучених Штатах дійсно наближається до разворотной точці, то ж саме відноситься і до американської валюти. Передбачається, що розбіжності в курсах кредитно-грошової політики і темпах економічного зростання будуть грати проти долара, а відсутність консенсусу в Конгресі напередодні президентських виборів 2020 року можуть послужити причиною виникнення премії за ризик при інвестуванні в доларові активи.

ринки, що розвиваються

Менш агресивна політика ФРС може принести полегшення країнам, що розвиваються, які протягом останніх років наростили доларові запозичення. Вирішення торговельних суперечок між США і КНР також допомогло б ринкам, що розвиваються після їх гіршої динаміки з 2015 року. Однак зростання процентних ставок в Сполучених Штатах, зміцнення долара, посилення торгового протистояння Пекіна і Вашингтона, подальше падіння цін на нафту і прихід популістів до влади в двох найбільших державах Латинської Америки - Мексиці та Бразилії - можуть завдати нового удару по цих ринків.

золото

У разі уповільнення темпів економічного підйому в США в 2019 році дорогоцінний метал стане основним бенефіціаром від збільшення попиту на захисні активи. Як підтримуючих факторів для вартості золота також виступатимуть зростання волатильності на фондовому ринку, а також Brexit і інші політичні ризики в різних країнах світу. Крім того, центральні банки продовжать купувати дорогоцінний метал з метою диверсифікації своїх міжнародних резервів. Передбачається, що всі вищеназвані фактори будуть надавати позитивний вплив на ціну золота в новому році.

нафта

У наступному році баланс на ринку, швидше за все, буде досягатися за рахунок збільшення попиту на сировину (в основному з боку Китаю) і розширення виробництва чорного золота в США. Однак поки переважають побоювання щодо надмірної пропозиції, що робить сильний негативний вплив на ціни.

На думку ряду аналітиків, як тільки домовленості ОПЕК + по скороченню видобутку нафти почнуть виконуватися, це надасть позитивний ефект на котирування, які в короткостроковій перспективі можуть відскочити до $ 60 за барель.

Відповідно до іншої точки зору, в подальшому падіння цін може лише сповільнитися в швидкості, і перша зупинка буде біля позначки в $ 45 за барель, а потім піде рівень в $ 28 за барель.

криптовалюта

Так як фондовий ринок увійшов у стадію «ведмежого" тренда, віртуальні валюти мають всі шанси на те, щоб стати кращим за прибутковістю класом активів в наступному році.

Деякі експерти вважають, що 2019 рік стане періодом «відлиги» на ринку і застосування цифрових валют в якості інструменту для інтеграції блокчейна в уже стали звичними нам речі. Передбачається, що люди переосмислять цінність даного інструменту і перестануть бачити в ньому лише спосіб легкого збагачення.

Крім того, в новому році очікується збільшення числа великих гравців і вдосконалення законодавства в різних країнах, що повинно позитивно позначитися на припливі інституційних інвесторів.

Олексій Катков, керуючий партнер АФК «Система»

Цей рік БУВ цікавий тім, что Вперше по-Справжня Яскрава булу змальовано концепція цифрового розвитку России. Держава оголосіла деталі свого бачення цифрової економіки і позначіло напрямки, Які собирается активно розвіваті. Це підстьобнуло Інтерес інвесторів. Вони почали звертати більше уваги на компанії і технології, які можуть стати учасниками цієї програми. Ми бачили, що досить великі інвестиції були оголошені в компанії Центру розвитку перспективних технологій - спільний проект USM Holdings, держкорпорації «Ростех» і «Елвіс-Плюс груп» Олександра Галицького. Я думаю, абсолютно виправдано, що держава проголошує певну програму і в заявлені напрямки починають інвестувати приватні гроші. У підсумку виходить відмінна кооперація.

Ще в цьому році досить багато інвестували в безпілотний транспорт. Наприклад, «Яндекс» викотив перші такі автомобілі на вулиці міста. Крім того, в 2018-му ми активно рухалися в бік рішень для «розумного міста». Це величезна програма, і в неї вписуються найрізноманітніші технології та розробки, серед яких: розпізнавання осіб, відеоспостереження і розумний транспорт. Наприклад, під час чемпіонату світу з футболу ми впроваджували систему, коли в метро, ​​на станціях поруч зі стадіонами, можна було проходити по Fan ID. Уболівальникам не потрібно було прикладати ніякі карти, вони просто підходили до турнікету, а двері відкривалися автоматично - після того, як зчитували мітку з висить на грудях паспорта вболівальника.

Що стосується інвестицій в високотехнологічний сектор, то тут все було досить традиційно. Багато інвестицій отримав сектор e-commerce, і цей напрям було піднято на новий рівень. Mail.ru, Alibaba і Російський фонд прямих інвестицій оголосили про створення спільного підприємства, Ощадбанк і «Яндекс» запустили маркетплейс, успіхи показували Ozon і WildBerries, на частку яких, за оцінкою РАЕК, доводилося в 2018 році майже дві третини зростання ринку онлайн-комерції . В авторитетних ділових виданнях по всьому світу виходили тексти з заголовками: «Хто стане російським Amazon?» Тобто Росія нарешті зрозуміла і почала підтримувати тренд, який давно став популярним в більшості країн.

Якщо говорити про тренди, які визначать розвиток венчурного ринку в 2019 році, то можна назвати три напрямки. По-перше, продовжиться розвиток електронної комерції. Росія буде рости випереджальними світ темпами. Пояснюється це просто: у нас проникнення інтернет-торгівлі знаходиться на рівні 4-5 відсотків, в той час як в більш розвинених країнах воно наближається до 20 відсотків. Нам є куди рости, і це неминуче. Я сподіваюся, що в онлайні законодавчо дозволять торгувати ліками і алкоголем, тому що це дуже зручно. Особливо це стосується безрецептурних препаратів. Наприклад, якщо я застудився, то навіщо мені з температурою йти в холод за аспірином, якщо я можу просто натиснути кнопку і викликати кур'єра? Це не логічно. Ми сподіваємося, що в цьому році нарешті отримаємо офіційний дозвіл.

Другий тренд - це розвиток Smart infrastructure. Так само як відеоспостереження, безпека, «розумна» енергетика і безпілотний транспорт. Цей сектор, очевидно, отримає багато інвестицій і багато розробок. У новому році ми, швидше за все, побачимо багато компаній, які з'являться або почнуть розвивати цей напрям.

І нарешті, третій тренд - так звані Sharing economy і Self-employment. Це сервіси, що з'єднують попит з пропозицією. Не секрет, що реальні доходи населення не зростають, а коливання валютного курсу впливають на матеріальне становище людей. Саме тому такі сервіси стануть ще більш затребуваними: вони дозволять людям і заробляти, і заощаджувати. Це світовий тренд, а в Росії з її відстанями і кліматом він повинен особливо добре прижитися.

Сергій Дроздов, аналітик ГК «Фінам»

Наступаючий рік буде дуже непростим, і для грамотних інвестицій потрібно постаратися правильно вибирати момент для покупки того чи іншого активу. Серед основних ризиків 2019 року можна відзначити можливе уповільнення зростання економік США і Китаю на тлі триваючого торгового конфлікту, який вже згубно позначається на діловій активності в Штатах. Чи не вселяє оптимізму і поточний стан справ в єврозоні. Якщо врахувати, що на даному етапі світова економіка знаходиться поблизу піку чергового економічного циклу, то протягом 2019 року можна очікувати її спад і навіть рецесію в окремих регіонах, що, в свою чергу, чинитиме тиск на нафтові ціни, які через високу спекулятивної складової можуть в якийсь момент опуститися нижче $ 50 за барель.

При реалізації даного сценарію курс російської валюти буде коливатися в діапазоні 65-70 по відношенню до американського долара з можливим виходом до позначки 75. Що ж стосується прогнозу по темпах зростання вітчизняного ВВП, то за моїми найоптимістичнішими оцінками цей показник в 2019 році навряд чи перевищить 1%, так як нескінченне підвищення всіляких акцизів, податків і зборів вже призвело до спаду ділової активності компаній, а дорогою кредитний ресурс і девальвований рубль ставлять вітчизняний бізнес, що працює на внутрішньому ринку, на грань рентабельності, змушуючи підприємства йти по шляху оптимізації витрат, ніж розвивати бізнес.

Проте, не дивлячись на деяку невизначеність, що панує на російському фондового Сайти Вся , Інвесторам можна звернути свою увагу на акції банківського сектора, зокрема на папери Ощадбанку, бізнес якого продовжує демонструвати зростання, і в 2018 році можна очікувати виходу компанії на рекордні показники прибутку. У поточному році прибуток найбільшої кредитної організації Росії, за прогнозами, виросте близько 15%, до 840 млрд рублів, за підсумками 2018 року за виплату 40% прибутку за МСФЗ дивіденд за звичайними акціями може скласти близько 15 рублів, що дає очікувану прибутковість близько 8 % по звичайних акціях і порядку 10% за привілейованими, що є досить високою дивідендною прибутковістю для паперу «першого ешелону».

У свою чергу, дивіденд за акціями ВТБ може скласти 0,0032 рубля за акцію, що має на увазі порядку 8,6% дивідендної дохідності виходячи з поточної вартості паперів банку. Прогнозований дивіденд за акціями банку «Санкт-Петербург» може збільшитися в два рази в наступному сезоні. При направленні 20% прогнозної прибутку 8,56 млрд руб дивіденд на акцію може скласти 3,43 рубля з прибутковістю 7% до поточних котируваннях.

Олег Богданов, головний аналітик «ТелеТрейд Груп»

Уповільнення американської економіки продовжиться в 2019 р З'являється все більше індикаторів, які про це говорять. Турбує ринок нерухомості, де через зростання ставок різко впала видача іпотечних кредитів і їх рефінансування , На 14% і 35% за рік відповідно, що позначилося на показниках будівництва і продажів нерухомості. Відверто слабкими були і деякі випереджальні індикатори, здивував промисловий індекс ФРБ Річмонда, який в грудні впав до мінус 8 пунктів (очікували плюс 15) - максимальне падіння за всю історію спостережень. У якийсь момент уповільнення економіки США може перейти в серйозний спад, і цей момент стане ключовим в наступному році. Про можливість такого сценарію свідчить ситуація на ринку казначейського боргу. В кінці 2018 р крива прибутковості інвертовану, а це завжди було неприємним випереджаючим індикатором для інвесторів, який сигналізував про можливу рецесію в майбутньому. Саме в такий переломний для економіки США момент, від уповільнення до спаду, повинна змінитися монетарна політика ФРС.

Поки ФРС дотримується старої лінії на поступове підвищення ставки рефінансування. На наступний рік керівництво американського ЦБ прогнозує два підвищення ставки. Деякі економісти в даному завзятості ФРС бачать деяку політизованість Центробанку, яка виникла через постійні докорів на його адресу з боку американського президента Д. Трампа. Формально ФРС права: вона повинна дотримуватися жорсткої монетарної політики виходячи з букви макроекономічної статистики, проте по духу глобальної економічної та ринкової ситуації вони могли б уже в грудні, як просив Дональд Трамп, не підвищувати процентну ставку. Спад в Європі і Китаї, падіння фондових ринків по всьому світу - це вагомий аргумент для будь-якого ЦБ. Швидше за все, ми були свідками останнього підвищення ставки рефінансування в США, і в наступному році вона вже не підніметься.

Нашому Центральному банку в 2019 р належить вирішувати непрості завдання. По-перше, потрібно буде стримувати розкручується інфляцію. До кінця 2018 році темпи зростання інфляції помітно прискорилися. Ельвіра Набіулліна прогнозувала, що навесні можливий сплеск інфляції до 6% рік до року. Це зажадає від ЦБ подальшого підвищення ключової ставки. Можна припустити, що ставку доведеться знову рухати в район 9-10%. Ситуацію може загострити падіння рубля. Ось тут ЦБ повинен вже в січні визначитися з покупками валюти для Мінфіну в рамках бюджетного правила. Хоча рішення прийнято, але ситуація на фінансових ринках вимагає його перегляду, так як в нинішній обстановці позиціонування ЦБ як основного покупця валюти створить серйозний тиск на рубль з усіма наслідками, що випливають - ціни на бензин, імпорт, інфляція. Якщо ЦБ буде робити вигляд, що нічого небезпечного не відбувається і ситуацію вони тримають під контролем, то в цьому випадку можна очікувати руху долара до рубля спочатку в район 75, а потім і до 80. Причому відбуватися це буде швидко.

Загалом, бачиться, що попереду часи важкі неспокійні. Інвесторам можна сказати тільки одне - пишіть листи в стилі товариша Сухова: «Люб'язна Катерина Матвіївна ... І оскільки, може статися, в пісках цих ляжу навічно, з незвички начебто навіть сумно. А може, від того це, що зустрічалися мені люди останнім часом душевні, можна сказати, делікатні ».

Максим Крівелевіч, фінансовий аналітик

Вдалий портфель-2018 був виражений в доларах США. Жодна інша валюта не показала стійкої динаміки проти американської. Я давно ще говорив, що ми входимо в період зміцнення долара, тому що все хороше, що хочуть купувати люди, проводиться і купується за долари. Всі успішні вкладення були номіновані в доларах (ясна річ, якісь випадкові ексцеси ми не розглядаємо). Відповідно, очікування виправдали дивідендні акції, тобто акції з високими дивідендами. До самої зими американський ринок відчував себе дуже пристойно, російські папери успішно торгувалися, і в цілому інвестор міг розраховувати на 10% прибутку плюс доларову дохідність по більшості високоліквідних акцій або єврооблігацій другого рівня. Дуже багато інвесторів, що мають у своєму портфелі акції і облігації надійних компаній, отримали більше 10% доларової прибутковості. Ті, хто захоплювався різними високоризиковими проектами, ясна річ, або розорилися, або казково збагатилися, але це вже не бізнес, це швидше гра - якщо ти на гойдалках, тебе підносить вгору, якщо під гойдалками, тобі прилітає металевої «дуркою» по голові » .

Якщо говорити про нафтогазовий сектор, то Газпром на початку року виглядав набагато перспективніше, ніж «Роснефть», а в кінці року картина змінилася. Я не люблю нафтові акції не тому, що вони дають маленьку прибутковість, а тому, що вони дуже слабо прогнозовані і сильно прив'язані не тільки до динаміки цін на нафту, але і до поведінки свого менеджменту, тому побутової інвестор, який не має можливості «попити чайку »з директорами такий держкомпанії, дуже сильно ризикує. Навіть при дуже хороших цінах компанія може раптом показати маленьку прибуток або, навпаки, при самій несприятливій кон'юнктурі виплатити непогані дивіденди.

Які активи були найвигіднішими в 2018 р і куди варто вкластися в 2019-му, щоб отримати прибутковість вище, ніж за стандартними депозитами?
Так що очікувати в 2019 році?
Чим можуть обернутися торгові війни і прийдешнє загострення геополітичних конфліктів, в тому числі і з ймовірним участю Росії?
Яку стратегію управління особистими фінансами слід вибрати звичайній людині в умовах, що склалися?
Чого чекати в наступному році?
В авторитетних ділових виданнях по всьому світу виходили тексти з заголовками: «Хто стане російським Amazon?
Наприклад, якщо я застудився, то навіщо мені з температурою йти в холод за аспірином, якщо я можу просто натиснути кнопку і викликати кур'єра?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей