* Политика новости » Банки »

* *

СНиП «Пожежна безпека будівель і споруд»

  1. Пожежна безпека будівель та споруд
  2. Область застосування
  3. Основні положення
  4. Пожежно-технічна класифікація
  5. Забезпечення безпеки людей згідно БНіП "Пожежна безпека будівель і споруд»
  6. Запобігання розповсюдженню пожежі
  7. Гасіння пожежі та рятувальні роботи

СНиП «Пожежна безпека будівель і споруд» встановлює обов'язкові норми, яких слід дотримуватися при проектуванні, будівництві та експлуатації будь-яких об'єктів. У статті ви знайдете текст Правил і короткий їх огляд.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

Пожежна безпека будівель та споруд

При зведенні об'єктів потрібно керуватися будівельними нормами і правилами, які регламентують, що і де можна будувати, з яких матеріалів, як проводити комунікації, а також в якому режимі експлуатувати, консервувати і демонтувати.

При зведенні об'єктів потрібно керуватися будівельними нормами і правилами, які регламентують, що і де можна будувати, з яких матеріалів, як проводити комунікації, а також в якому режимі експлуатувати, консервувати і демонтувати

Скачайте СНИП 21-01-97:

DOC

PDF

Закон, що вступив в силу в 1998 році СНиП «Пожежна безпека будівель і споруд» пред'являє конкретні вимоги до захисту від пожеж будинків та інших споруд ще на етапі розробки проектної документації, а також в ході будівництва і експлуатації. Паралельно цей звід правил дає розгорнуту пожежно-технічну класифікацію самих будівель, їх частин, різних приміщень, будівельних матеріалів і конструкцій.

Важливою відмінністю СНиП 21-01-97 від попереднього документа, прийнятого в 1985 році, стало те, що пріоритет отримали вимоги, що акцентують увагу на забезпеченні безпеки людей під час пожежі , Самі норми стали більш гнучкими і застосовними на всіх стадіях проектування, будівництва та експлуатації, а класифікація була помітно розширена.

Даний звід правил періодично доповнюється і змінюється. Останні великі зміни в нього були внесені 19 липня 2002 року.

Розповімо про зміст кожного розділу.

Область застосування

Основну область застосування даного СНиП ми вже згадали в попередньому розділі, і вона прямо випливає з назви. це протипожежна безпека будівель і споруд різних видів.

Виняток з застосування СНиП 21-01-97 складають споруди спеціального призначення (склади вибухових речовин, об'єкти військового призначення, підземні споруди метрополітенів і гірських виробок) - для них діють свої склепіння правил.

Окремо цей звід правил регламентує порядок і форму нормативної та технічної документації на все, що пов'язано з будівництвом. Така документація завжди повинна містити пожежно-технічні характеристики самих будівель , Конструкцій, будматеріалів і виробів.

Також цим склепінням правил необхідно керуватися при внесенні змін до планування існуючих будівель, при зміні режиму функціонування об'єктів або окремих приміщень.

Основні положення

Основні положення, в першу чергу, стосуються протипожежної безпеки будівель і споруд як в процесі будівельних робіт, так і в ході їх експлуатації. Це вимоги до побудови евакуаційних маршрутів , Розміщення засобів пожежогасіння, організації будівництва відповідно до норм пожежної безпеки, до особливостей проведення ремонту.

Іншими словами, основні положення даного зводу правил регламентують оптимальний з точки зору пожежної безпеки режим будівництва, експлуатації та ремонту будівель.

Пожежно-технічна класифікація

Це одна з найважливіших частин СНиП. Якщо попередні розділи містили загальні положення щодо пожежної безпеки, то тут споруди, різні їх елементи, внутрішні приміщення, конструкції і будівельні матеріали класифікуються за двома основними факторами.

Перший фактор для класифікації - це пожежна небезпека , Тобто сукупність різних властивостей, які сприяють виникненню пожежі і його подальшого поширення.

Другий фактор - вогнестійкість, тобто опірність впливу високих температур і, як наслідок, поширення пожежі.

Різні їх поєднання, в повному обсязі описані в СНиП по пожежної безпеки, дозволяють максимально убезпечити конструкцію будівлі і людей від загоряння і його наслідків.

Забезпечення безпеки людей згідно БНіП "Пожежна безпека будівель і споруд»

Як ми говорили вище, у вимогах СНіП акцент зроблений на тому, щоб безпеку людей була забезпечена на максимальному рівні. Не дивно, що відповідний розділ зводу правил вийшов досить об'ємним і докладним.

Все встановлення цього розділу спрямовані на те, щоб домогтися якомога більш швидкої і безпечної евакуації людей з будівлі на випадок пожежі, а також на порятунок тих, хто з тих чи інших причин не зміг евакуюватися. Детально прописані вимоги до організації евакуаційних та аварійних виходів, безпечних шляхів відходу.

окремо висуваються вимоги до проектування сходів і сходових кліток на евакуаційних маршрутах.

Запобігання розповсюдженню пожежі

Так як повністю виключити ймовірність виникнення пожежі неможливо, то сама будівля необхідно спроектувати так, щоб якомога ефективніше уповільнити поширення вогню.

В цьому розділі пред'являються вимоги до різних конструктивних рішень, внутрішнім плануванням і застосовуваних матеріалів з метою не допустити поширення виниклого загоряння.

Зокрема, встановлюється необхідність оснащення будівлі відповідають нормам засобами пожежогасіння , Сигналізацією і системами оповіщення, використання загороджувальних вогнестійких конструкцій.

Гасіння пожежі та рятувальні роботи

У заключному розділі висуваються вимоги до комплексу об'ємно-планувальних, інженерно-технічних і організаційних заходів, мета у яких одна - якомога ефективніше гасіння пожежі та проведення рятувальних робіт.

Виконання вимог цього розділу дозволяє правильно облаштувати під'їзні шляхи для спецтехніки, зовнішніх пожежних драбин в різних частинах будівлі і пожежного водопроводу , Домогтися підвищення пожежної безпеки будівлі і швидкої локалізації вогню.

Далі в розділі встановлюються норми організації продіводимной захисту і обладнання будівлі різними засобами захисту, в тому числі пожежним водопроводом.

Одним з важливих вимог є розміщення, в залежності від класу пожежної небезпеки будівлі, підрозділів пожежної охорони з усією необхідною технікою і обладнанням.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей