* Политика новости » Банки »

* *

Купівля магазину нижньої білизни - історія з життя

  1. Розповідає підприємець, який став власником готового бізнесу з продажу нижньої білизни:
  2. Ще цікаві статті:

05.12.2010

Досвід особистої купівлі-продажу готового бізнесу є далеко не у кожного з тих, хто замислювався про такий спосіб стати підприємцем. Тим цікавіше почитати історії з життя від людей, які подібний досвід вже отримали ...

Розповідає підприємець, який став власником готового бізнесу з продажу нижньої білизни:

Пошук цікавої і потенційно прибутковою ідеї для бізнесу я вела в Інтернеті, читала статті, спілкувалася на форумах, в результаті я вибрала кілька напрямків, які почала опрацьовувати більш ретельно. Зацікавила мене торгівля біжутерією і нижньою білизною. Багато жінок не байдужі до красивого нижньої білизни і біжутерії, мене вони теж не залишають байдужою, а займатися улюбленою, цікавою справою і при цьому заробляти гроші - що може бути краще?

Прочитавши багато інформації, я зрозуміла, що почати свій бізнес можна трьома шляхами.

1. Відкривати бізнес з нуля . Найважчий шлях і, хоча мій чоловік обіцяв допомагати мені в бізнесі, я, не маючи досвіду, боялася відкривати свій магазин з нуля.

2. Франчайзинг. Найпростіший в теорії варіант, з малим ризиком, в порівнянні з іншими варіантами. Але насправді фактор ризику, як і в будь-якому бізнесі, присутня, просто про нього намагаються не говорити компанії, які продають франшизу . Ніхто гарантувати прибутковості магазину нижньої білизни не зможе, а заплатити за технологію ведення бізнесу і роботу під торговою маркою потрібно не мало. Цей варіант мені не підійшов через великих грошових вкладень і малої кількості пропонованих франшиз по цікавлять мене напрямками.

3. Ну і, нарешті, останній варіант - покупка готового бізнесу . Варіант теж таїть в собі багато ризиків. Як правило, прибутковий магазин не продають. За збігом обставин мною був обраний саме цей шлях, для початку свого бізнесу.

У пошуках прибутковою бізнес ідеї я випадково зайшла на сайт компанії, що займається продажем готового бізнесу, і знайшла одну пропозицію, яке мене дуже зацікавило. Продаж бутика французького білизни в кращому торговому центрі міста.

На сайті була інформація про бізнес виставленому на продаж:

Ціна - 1,5 млн. Руб.

Термін існування бізнесу - 1 рік.

Причина продажу - переїзд на інше місце проживання.

Прибуток - 45 тис. Руб. у місяць

Окупність - 20 міс.

Основні засоби - 160 тис. Руб.

Товарний залишок - 1,6 млн. Руб. (Роздрібна ціна), але в ціні фірми враховувалася оптова ціна.

Представлена ​​інформація викликала у мене деякі питання, а саме, місячний прибуток і термін окупності не давали продажну ціну. Ще одне питання, навіщо вказувати роздрібну ціну на залишок товару, а не вказати оптову, по якій і вважався цей товар. Все це потрібно було з'ясовувати вже в компанії, яка займалася продажем магазину.

Засмучувало одне, ціна продажу 1,5 млн. Рублів, а я розраховувала витратити на бізнес не більше 1 млн. Рублів. Але через тиждень на мій подив ціна на сайті знизилася до 1 млн. Руб. Ми зателефонували менеджером компанії, що займається продажем бізнесу. По телефону нам ніякої додаткової інформації по бутіку не дали і призначили зустріч з покупцем в офісі компанії.

Приїхали в фірму по продажу готового бізнесу ми раніше, щоб попередньо поговорити з менеджером, який курирує дану операцію з продажу бутика. Нас чекало неприємне відкриття, цей менеджер нічого виразного сказати про майно, що продається магазині білизни не зміг, крім як «все написано на сайті, а решта вам скаже власник». Підхід до клієнтів у цієї фірми виявився такий, ми не за що не відповідаємо, ми тільки розміщуємо інформацію, дану продавцем.

Після десяти хвилин очікування, прийшла власниця магазину білизни, приємна жінка середніх років. Перше питання з нашого боку був про час існування магазину, виявилося, що бутик був відкритий 13 місяців тому. На наступне питання, який прибуток у магазину нижньої білизни, вона нам почала показувати роздруковані таблиці, з собою у неї були всі розрахунки. За ним виходило, що магазин приносить прибуток 45 000 руб. у місяць. У таблицях ми не все зрозуміли, господиня бутика дуже швидко все показувала і розповідала, склалося враження, що все правильно, але не до кінця все зрозуміло. Всі розрахунки ми взяли з собою, щоб удома у всьому розібратися детально.

Потім ми разом з власницею поїхали в виставлений на продаж бутик нижньої білизни. Він дійсно виявився в хорошому торговому центрі, народу в цьому торговому центрі було багато, але саме місце бутика в торговому центі було далеко не найкраще. Бутік виявився маленьким 12,5 м2, але досить милим. Асортимент складався з нижньої білизни і колготок. Основу асортименту становило оригінальне французьке нижню білизну і білизну французьких марок зшитих в Китаї.

У магазині ми все уважно розглянули, переглянули касову книгу, продажу були не кожен день, але бували дні, коли продажі були по 10 000 руб. і більше. Засмучували нерівномірні продажу, але за запевненнями господині продажі росли. Господиня бутика випромінювала оптимізм, але коли я запитала про причину продажу, виявилося, що причина все-таки не переїзд, про переїзд вона думала, але потім щось не склалося ... У штаті бутика було 2 продавця-консультанта, приємні молоді дівчата , графік роботи торгового центру з 9 до 22 годин. Періодично працювала і сама господиня.

Власниця запевняла, що працювати їй подобається, в магазин вклала всю душу, як запевняють господині постійними покупательницами є гламурні дівчата «як з обкладинки» модного журналу. Виникало резонне питання, який я задала, навіщо продавати, якщо все так добре, працювати подобається, переїзд скасували, продажі ростуть.

Відповідь «не бачу себе в ролі власниці магазину» насторожував, як і багато іншого, але мій природний оптимізм і інтерес до нижньої білизни перемагав, цим мені було б дійсно цікаво зайнятися. Всі цікаві для нас питання ми задали, відповіді отримали, нам залишилося тільки розпрощатися, що ми і зробили. Домовилися, що як прочитаємо все передані нам викладки, дамо відповідь. Вручена нам візитка виглядала краще дисконтної картки ...

Ось які документи нам були надані для ознайомлення.

1. Вартість бізнесу з продажу нижньої білизни:

Товар - 700 000 крб.

Устаткування - 150 000 руб.

Розкрутка - 150 000 руб.

Всього - 1 000 000 руб.

Я відразу помітила питання, яке треба поставити по цій викладенні. - Підтвердження собівартості товару та обладнання?

2. Окупність бізнесу:

1й рік - 541991 руб.

2й рік - 380061 руб.

3й рік - 77949 руб.

Сума - 1 000 000 руб.

Тут стало зовсім цікаво, як це пораховано і ЧОМУ з кожним роком прибутку повинно бути все менше?

3. Обсяги продажів

місяці 2006-2007 рік 2007-2008 рік коефіцієнт липня 44176 66602 1,5 серпні 35500 53250 1,5 вересня 44437 66250 1,5 жовтня 28518 42777 1,5 листопада 73055 109583 1,5 грудні 196476 255419 1,3 січня 53114 69048 1 3 лютий 73485 95531 1,3 березня 85631 111320 1,3 квітня 48044 62457 1,3 травня 70512 91 666 1,3 червня 65000 84500 1,3 всього 817948 1108403

При погляді на таблицю видно, що ціла колонка, це планована виручка, причому планувати можна тільки на основі одного місяця, так як магазин працював 1 рік і 1 місяць. У липні 2007 року виручка виросла в 1,5 рази в порівнянні з липнем 2006 року і такий коефіцієнт був застосований майже на весь рік! Починаючи з грудня коефіцієнт трохи знизили, не зрозуміло з яких причин, може совість прокинулася ...

4. Продажі і залишок товару - з цієї таблиці виходить, що продажі по маркам були дуже неоднорідні і на складі великий надлишок товару. Про це власниця магазину нам говорила, що на початку роботи магазину асортимент був підібраний неправильно, були зроблені великі закупівлі, зате тепер вона нам обіцяла розповісти всю інформацію про те, що краще купувати і в якій кількості. Видно невідповідність загальної вартості товару в цій таблиці з першої таблицею, де ціна за товар вказана 700 000 крб. Я зазначила собі це, як чергове запитання.

5. Рух грошових коштів

Спеціальну таблицю за доходами-витратами нам представили, коли власниця магазину білизни стверджувала, що прибуток магазину нижньої білизни становить 45 тисяч рублів на місяць (по таблиці дійсно так і виходить). Але я не відразу звернула увагу на дату, виявилося, що це планований прибуток на кінець 2007-2008 рік! весь розрахунок вартості бізнес а робився з урахуванням коефіцієнтів з 3ей таблиці. У цій таблиці ми знайшли ще одну помилку, в статті постійні витрати не вказані витрати на податки. Уважно переглянувши всі таблиці, ми не побачили інформації про прибутковість минулого року. Були тільки припущення, якими мають бути виручка і прибуток в майбутньому. У таблицях, які ми отримали, були неточності, деяка інформація викликала питання.

Нас природно така ситуація не влаштовувала і якщо чесно весь мій оптимізм пропав, але місце бутика було дуже гарне, тому ми з чоловіком вирішили ще раз зустрітися з господинею, щоб прояснити всі питання і вже тоді приймати остаточне рішення. Я зателефонувала господині магазина, ми домовилися ще раз під'їхати в магазин і провести переговори. Якщо коротко, то з'ясувалося, що в перший рік прибутку не було. Зменшення прибутку на другий рік планується через те, що існуючий товарний надлишок розпродасть в перший рік і збільшаться витрати на товар.

Невідповідність ціни залишків товару по двох таблиць власниця магазину пояснила помилкою. Про введені коефіцієнти послалася на те, що, так як порівнювати можна тільки два місяці, довелося саме так і вчинити. Підводимо підсумок, магазин на даний момент збитковий. Ми заявили, що купувати за таку ціну збиткові магазини має сенсу. Власниця магазину запитала, яку ціну пропонуємо ми. У підсумку ми змогли купити бутик нижньої білизни, товар і обладнання за 600 000 рублів, то є фактично по закупівельній вартості товару.


БізРейтінг

Ще цікаві статті:

Від чого залежать терміни продажу бізнесу

ТОП-10 причин продажу бізнесу

Фінансові втрати при продажу бізнесу - як їх уникнути?

Багато жінок не байдужі до красивого нижньої білизни і біжутерії, мене вони теж не залишають байдужою, а займатися улюбленою, цікавою справою і при цьому заробляти гроші - що може бути краще?
Підтвердження собівартості товару та обладнання?
Тут стало зовсім цікаво, як це пораховано і ЧОМУ з кожним роком прибутку повинно бути все менше?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей