* Политика новости » Банки »

* *

Принци і жебраки. Несподівані відкриття вчених про багатство і бідність

 1. 1. Багаті мислять по-іншому
 2. 2. Чотири звички, прирікають на злидні
 3. 3. Бідні оптимістичніше і веселіше, але ...
 4. 4. Бідні надійніше в любові
 5. 5. Серед бідних більше товстунів
 6. 6. Багаті легше переносять біль
 7. 7. Бідні - більш жадібні до грошей
 8. 8. Багаті шахраюють більше, ніж бідні
 9. 9. Бідні швидше старіють
 10. 10. Багаті довше живуть

Як стати багатим? Чи можна «купити здоров'я»? А любов? «Ламає» чи людини наявність або відсутність грошей? Ви навіть не підозрюєте, як серйозно наука захоплена пошуком відповідей на подібні питання. Вивчаючи перше товстосумів планети, а також людей з діаметральними рівнями доходів в їх повсякденному житті, вчені часом приходять до висновків, які вражають їх самих. Anews зібрав 10 несподіваних відкриттів останніх років.

1. Багаті мислять по-іншому

Засновник Facebook Марк Цукерберг Засновник Facebook Марк Цукерберг

Бізнес-тренер Стів Сіболд майже 30 років опитував мільйонерів по всьому світу, щоб з'ясувати, чим вони відрізняються від інших. Як не дивно, це мало пов'язано з грошима, а в основному з менталітетом. Своїми відкриттями він поділився в книзі-бестселері «Як мислять багаті».

Ось тільки деякі приклади:

 • Звичайні люди розраховують на «авось», багаті - на свої дії.
 • Звичайні люди ностальгують про «старі добрі часи», багатії прагнуть в майбутнє.
 • Бідні заточені на економію. Багаті - на прибуток.
 • Прості люди вибирають: сім'я чи кар'єра. Багаті націлені на те й інше.
 • Звичайні люди вважають, що гроші - зло. Багаті вважають, що бідність - зло.
 • Для більшості егоїзм - це порок. Для багатіїв це перевага.

2. Чотири звички, прирікають на злидні

Браунський університет США і відомий фінансовий консультант Том Корлі незалежно один від одного кілька років вивчали щоденні звички бідних і багатих. Результати багато в чому збіглися, і це дозволило виділити 4 самі згубні звички, властиві бідноті:

 • втрата часу

«Бідні» годинами дивляться ТВ або зависають в Інтернеті / соцмережах, тоннами споживаючи примітивні розваги, не читають ніяких книг або читають тільки легковажну нісенітниця.
Порівняйте: 70% багатих приділяють телевізору менше години в день і майже 90% читають книги, які дають їм нові знання і професійні навички.

Мерлін Монро Мерлін Монро

 • нестримні покупки в кредит

Як не дивно звучить, «бідні» схильні витрачати більше, ніж заробляють, тому що активно користуються кредитами. Майже 80% «бідних» мають навіть не одну, а кілька кредитних карт - тобто, створюють ілюзію, що можуть багато чого собі дозволити, а по суті, живуть в борг.
Порівняйте: 92% багатих покладаються на одну-єдину кредитку, причому кошти, які вони беруть у борг, допомагають помножити прибуток в майбутньому.

 • азартні ігри, лотереї та тоталізатор

Взагалі, азарт і ризик більше властиві багатим, ніж бідним, але вони ризикують там, де прибуток не залежить від чистої випадковості і вкрай сумнівного везіння, як в лотереях. Бідні ж, навпаки, плекають таємну мрію різко озолотитися, хоча шанс, за статистикою, прагне до нуля.
Порівняйте: в лотерею регулярно грають 77% бідних і тільки 6% багатих.

 • повна відсутність заощаджень

Цифри показові: 94% багатих регулярно відкладають 20 і більше відсотків прибутку, роблячи розумні інвестиції і з роками примножуючи капітал. 95% «бідних" не зберігають нічого. Але при цьому «економлять» іншим способом: клюють на все найдешевше і ганяються за розпродажами - а це «психологія потреби», яка знижує рівень «норми» на все життя.

3. Бідні оптимістичніше і веселіше, але ...

Соціологи і лінгвісти Пенсільванського університету вивчили понад 10 млн твітів від 5 тисяч користувачів і і знайшли цікаві закономірності поведінки бідних і багатих людей в соцмережах.

Люди з низькими доходами:

 • проявляють захоплений оптимізм і нестримні веселощі
 • проте люто ненавидять всіх і вся і вкрай агресивні до опонентів
 • нецензурно лаються, в тому числі без причини
 • використовують соцмережі для спілкування з собі подібними
 • спілкуються в основному на побутові теми і обмінюються «приколами»
 • часто посилаються на чужі тексти і думки

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин в оточенні генералів Північнокорейський лідер Кім Чен Ин в оточенні генералів

Заможні люди:

 • висловлюють більше гніву і страху, але без відвертої лайки
 • цікавляться світовими новинами, політикою і економікою
 • ігнорують публікації з жартами
 • практично не використовують соцмережі для спілкування
 • як правило, мають більше передплатників

4. Бідні надійніше в любові

Сумно, але факт: для багатих чоловіків модельна зовнішність обраниці важливіше людських якостей. У всякому разі, такий результат показали спільні експерименти Пекінського педагогічного університету і Китайського університету Гонконгу за участю понад 300 молодих людей, а також окреме дослідження Чепменского університету (Каліфорнія) за участю майже 30 тис. Чоловіків і жінок від 18 до 75 років.

В обох випадках виявилося, що зі зростанням доходів у чоловіків підвищуються вимоги до жіночої зовнішності, а невідповідність «ідеалу» сприймається більш гостро. Судіть самі: 80% багатих чоловіків назвали найголовнішим в партнерці «стрункість», а 95% високоосвічених - «красу / миловидність». При цьому навіть красуня, як правило, не утримують їх від зв'язків на стороні.

Російський мільярдер Владислав Доронін з колишньою подругою-моделлю Наомі Кемпбелл Російський мільярдер Владислав Доронін з колишньою подругою-моделлю Наомі Кемпбелл

Умовно бідні чоловіки більш серйозно ставляться до своєї партнерки і куди рідше гуляють наліво. У них більш низька планка і менше вимог, так що в цілому вони залишаються задоволені своїми дружинами.

Що цікаво, багатим жінкам майже плювати на зовнішність чоловіка, але їм важливо, щоб він заробляв не менше, аніж вони самі.

Продюсер Яна Рудковська з чоловіком-фігуристом Євгеном Плющенко Продюсер Яна Рудковська з чоловіком-фігуристом Євгеном Плющенко

5. Серед бідних більше товстунів

Серед бідних більше товстунів

Всупереч стереотипу, ожиріння і культ їжі - більш часті супутники бідності. Причому, як показали експерименти Техаського християнського університету, вихідці з бідноти вічно залишаються «голодними», незважаючи на їхні доходи згодом, і набивають шлунки, навіть коли вже ситі.

Як припустили вчені, одна з причин в тому, що від недобору калорій в дитинстві організм як би втрачає природну здатність переставати є, коли наситився. Так само відбувається у тих, хто постійно і неправильно сидить на дієтах. А ще бідні куди більше більше схильні до маркетингових акцій і рекламі, пов'язаним з нездоровою їжею.

6. Багаті легше переносять біль

Власник Microsoft Білл Гейтс Власник Microsoft Білл Гейтс

Віргінський і Колумбійський університети провели 6 незалежних досліджень. В ході одного з них групі бідних і благополучних студентів веліли протримати руку в крижаній воді максимально довго. В результаті ті, хто страждав від нестачі грошей, здалися раніше тих, хто вважали себе багатими.

Інше дослідження серед майже 34 тисяч сімей різного достатку показало, що бідні набагато частіше приймають болезаспокійливі засоби. Все це підтвердило теорію вчених про те, що постійний стрес через гроші викликає фізичний біль і знижує больовий поріг.

7. Бідні - більш жадібні до грошей

Бідні - більш жадібні до грошей

Як з'ясували в ході масштабного опитування економісти Університету Квінсленда (Австралія), для багатіїв їх особистий статус важливіше грошей. Тобто, вони швидше віддадуть перевагу мати мільйон і належати до еліти суспільства, ніж мати мільярд і «бути ніким». На відміну від них, люди з низькими доходами з двох варіантів вибирали другий: головне - якомога більше грошей.

8. Багаті шахраюють більше, ніж бідні

Багаті шахраюють більше, ніж бідні

В Європі недавно вирішили перевірити стереотипи про те, що бідність штовхає людей до обману і що більшість італійців - хитруни і шахраї, а шведи - найчесніша нація на континенті. Для цього під егідою Європейської дослідницької ради провели експеримент: дали учасникам з обох країн заробити реальні гроші, а потім запропонували задекларувати доходи для сплати податку. Можна було вказати будь-яку суму, не побоюючись податкової перевірки.

Результати здивували: «чесні» шведи шахраювали нітрохи не менше «злодійкуватих» італійців, причому якщо італійці «скромно» приховували невелику частину суми, то шведи брехали по-крупному, зовсім уникаючи сплати податків. Крім того, з'ясувалося, що в середньому бідняки шахраювали рідше, ніж багаті.

9. Бідні швидше старіють

Бідні швидше старіють

В Університеті Макгілла (Канада) з 90-х років обстежили 17 тисяч осіб з різних соціальних груп, за цей час їх стан здоров'я перевіряли 7 разів. Виявилося, що у забезпечених людей проблеми в організмі починали з'являтися, в середньому, в 52 роки, тоді як бідні відчували ті ж проблеми у віці від 38 до 42 років.

Вчені пояснили: процес і швидкість старіння однакові для всіх, але бідні, зі зрозумілих причин, спочатку в гіршому становищі порівняно з багатими. Якщо їх здоров'я з дитинства слабкіше, то навіть розбагатівши згодом, вони не зуміють «нагнати» упущеного і будуть старіти швидше.

10. Багаті довше живуть

84-річний австрійський будівельний магнат Ріхард Лугнер з молодою дружиною-моделлю 84-річний австрійський будівельний магнат Ріхард Лугнер з молодою дружиною-моделлю

Логічний висновок з попереднього пункту, але цікаво - чи набагато довше? У вчених різні дані. Так, Університет Східного Теннессі підрахував, що чоловіки з найбагатших штатів США живуть майже на 10 років довше співгромадян з найбідніших округів. А в шотландському Глазго, за статистикою місцевого університету, цей розрив становить аж 30 років. У Росії таких досліджень, схоже, не проводилося.

Тим часом ще в 2004 році двоє вчених з Делаверского і Единбурзького університетів зробили висновок, що багаті живуть довше, тому що ... вони розумніші. Люди з інтелектом швидше знаходять спільну мову з лікарем, краще розуміють його приписи і відповідальніше підходять до лікування і здоров'ю в цілому.

Дивіться далі: Саме час. Названо найкращі роки життя для здоров'я, розуму, щастя і сексу

Чи можна «купити здоров'я»?
А любов?
«Ламає» чи людини наявність або відсутність грошей?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей