* Политика новости » Банки »

* *

Із грязі в князі: як перемогти особисту бідність

 1. Як зрозуміти, що ви бідний
 2. Хто приречений на бідність
 3. Що може привести до бідності
 4. Як вибратися з бідності
 5. Скільки у нас бідних?

Вийти з бідності можна, але це вимагає від людини серйозних зусиль

фото: OtnaYdur / Depositphotos.com

За різними оцінками, бідних в Росії від 15% до 25% населення. В той чи інший період бідність відчув кожен другий житель країни. Наскільки ви близькі до бідності і що робити, щоб звідти вибратися?

Як зрозуміти, що ви бідний

Існує визначення бідності «за доходами». Для цього береться прожитковий мінімум. Станом на II квартал 2018 року його становить в середньому по Росії 11 280 рублів для працездатного населення. Якщо ваш дохід нижче цієї величини, можете вважати себе бідним. Стандартна сім'я з двома працездатними і однією дитиною повинна мати дохід не нижче 32 950 рублів на місяць, щоб не потрапити під визначення будинків. Але, крім математичних розрахунків, існує ще бідність «по позбавленням», коли ви не можете дозволити собі те, що по кишені вашим співвітчизникам.

Ось які ознаки вчені виділяють для оцінки бідності «по позбавленням»:

 • неможливість нормально харчуватися;
 • неможливість придбати новий одяг;
 • неможливість придбати товари першої необхідності;
 • вкрай бідний набір товарів тривалого користування, а також неможливість придбати які б то не було нові товари;
 • неможливість оплатити будь-які форми занять для дітей;
 • недоступність придбання необхідних медичних послуг, ліків і товарів;
 • недоступність нормальних житлових умов (відсутність власного житла і / або наявність менше 12 квадратних метрів загальної площі на людину);
 • недоступність якісних робочих місць (низька зарплата супроводжується відсутністю передбачених законодавством РФ базових соціальних гарантій);
 • недоступність нормального соціально-психологічного самопочуття в результаті хронічного домінування досить важких для людини емоцій.

Хто приречений на бідність

Звернемося до дослідження НДУ ВШЕ «Бідність і нерівність у країнах БРІКС» Василя Анікіна і Наталії Тихонової. Там говориться, що в Росії бідняками можуть бути люди з абсолютно різних соціальних груп. Це жителі сіл в такій місцевості, де немає роботи і виживати доводиться за рахунок натурального господарства. Це співробітники бюджетних організацій, які, незважаючи на наявне у них освіту, отримують низькі зарплати. У складі працюючих бідних в Росії дуже висока частка низько- і середньокваліфікованої робочих, що становлять 45% всіх працюючих бідних, а також низько- і середньокваліфікованої працівників не фізичної праці, що становлять ще майже 20%.

Сбербанк підрахував: працюючі пенсіонери мають дохід в середньому 46 тис. Рублів на місяць. Банкі.ру з'ясовував, які заробітки можна знайти, щоб на пенсії не стати бідняком.

Четверта категорія, широко представлена ​​в нашій країні, - бідняки через несприятливі сімейні обставини. Хвороба когось із членів сім'ї, розлучення в сім'ї з неповнолітніми дітьми, смерть годувальника ставлять людей на межу виживання.

Як відзначають Анікін і Тихонова, «при низьких зарплатах і слабкою сімейної політики під загрозою бідності багато сімей виявляються вже в силу простої наявності в них неповнолітніх дітей, а тим більше при будь-яких сімейних нещастях, зокрема важке захворювання або навіть просто погане здоров'я кого -то з членів сім'ї ».

Що може привести до бідності

Ризик бідності в Росії особливо високий для сімей з дітьми. За даними Федеральної служби державної статистики, в 2015 році 37% російських домогосподарств мали в своєму складі неповнолітніх дітей. Серед бідних домогосподарств ця частка майже вдвічі вище - 63,1%. На «вістря» цього ризику неповні і члени багатодітних сімей.

Ще один фактор ризику - погане здоров'я. «Погане здоров'я збільшує ризик потрапляння в бідність« за доходами »втричі, а ризик знаходження в хронічної бідності - більш ніж в п'ять разів. Більш ніж удвічі зростає і ризик бідності в разі наявності в сім'ї неповнолітніх дітей, причому з роками ці тенденції посилюються », - йдеться в дослідженні НДУ ВШЕ.

Як вибратися з бідності

Для того щоб вибратися з бідності, на думку експертів, треба переглянути свої установки, перестати ображатися на державу, змінити професію або регіон проживання.

«Часом психологічно, ментально, простіше« образитися на державу »і чекати, що щось в країні поміняється, ніж йти в ногу з часом і отримувати дохід там, де він є на сьогоднішній день. Нові професії з'являються. Вони вимагають нових професійних навичок і знань. Тобто як один з варіантів вирішення проблеми «працюють бідняків» варто враховувати крок навчання новим професіям », - вважає провідний аналітик ТОВ« Експерт плюс »Марія Сальникова.

Експерт «Міжнародного фінансового центру» Ольга Прохорова запропонувала наступну стратегію щодо виходу з бідності.

 • Навчання. Купуйте навички, які зможуть вигідно виділяти вас на ринку праці серед інших кандидатів. Вивчайте мови, програмування, веб-дизайн та інші необхідні в сучасному світі професії. Вчитися дорого? Це упередження. Зараз є багато безкоштовних програм і курсів, які можна пройти віддалено, отримавши нові знання і, відповідно, підвищивши свою цінність для роботодавця.
 • Переїзд. Якщо, тверезо глянувши на ситуацію в своєму регіоні, ви розумієте, що перспектив для вас немає ніяких, тобто відсутні підприємства і компанії, де ви б могли працювати і рости вгору по кар'єрних сходах, немає умов для відкриття власного бізнесу, немає оточення людей, які б своїм прикладом мотивували вас до більшого, то переїжджайте туди, де вони є. Але при цьому важливо розуміти, що сам по собі переїзд не гарантія зміни на краще. Це серйозне випробування, яке слід пройти, щоб потрапити в середу з великою кількістю можливостей для росту, особистісного та фінансового.
 • Розпоряджайтеся доступними грошима грамотно. Постарайтеся відкладати 10% свого доходу щомісяця. Сума приблизна, вона може бути як менше, так і більше, але важливо створити у себе звичку збирати кошти.
 • Підвищення фінансової грамотності. Це правило можна віднести і до першого пункту, постійного навчання, але варто його деталізувати. Коли є мінімальна накопичена сума, варто подумати про інвестування. Гроші повинні створювати нові гроші. Тут важливо зробити правильний вибір, а для цього необхідно хоча б мінімально розбиратися в механізмах роботи фінансових ринків і основних продуктах. Знання дозволять краще спланувати і контролювати процес. А де контроль, там і гроші. В іншому випадку з'являються різного роду спокуси, наприклад вкладення коштів в пірамідальні схеми під високий відсоток або участь в онлайн-казино, - в результаті кошти будуть втрачені.

«Стратегії виходу з бідності можуть бути наступні. Перш за все це жорстка економія, обмеження в покупках до найнеобхіднішого. Наступний крок, що йде зазвичай паралельно з першим, - пошук джерел додаткових доходів. При можливості це додаткова робота або підробіток. Ще один можливий варіант - зміна діяльності, перенавчання, переїзд в інший регіон. Багато хто розглядає якусь підприємницьку діяльність в якості можливого виходу з положення. Бідні намагаються брати участь, наприклад, в мережевому маркетингу, стають фрілансерами. Поширені пропозиції по послугах приватних ремонтників, перукарів, репетиторів, ріелторів. Якщо є відповідна нерухомість, люди здають її в оренду, часто самі знімаючи для цього гірше житло », - розповідає головний аналітик« Телетрейд Груп »Олег Богданов.

«Якщо вас не влаштовує ваш дохід, то все просто: треба міняти регіон або спеціальність. Працювати над собою і над підвищенням своєї вартості на ринку праці. Іншого шляху немає », - упевнений директор аналітичного департаменту« Альпарі »Олександр Разуваєв.

За радянських часів фінансова влада в родині частіше належала жінці, але була нагородою, а тягарем. Зараз все більше сімей вибирають роздільний бюджет. Як залежать від грошей відносини в родині?

Скільки у нас бідних?

За даними Рахункової палати, 15% населення. Тобто приблизно 22 млн чоловік, або кожен сьомий, мають доходи нижче прожиткового мінімуму. «Я вже говорив, що таку бідність, як у нас в країні, мати ганебно при такому рівні доходів ВВП на душу населення», - прокоментував цю цифру глава Рахункової палати Олексій Кудрін.

«У сучасному житті не можна обмежитися математичним підрахунком мінімальних витрат для визначення рівня бідності. Крім доходів, потрібно враховувати відповідність стандарту, прийнятому в суспільстві. Тобто враховувати реальні можливості - наприклад, отримання освіти, житлові умови, можливість доступу до адекватного медичного обслуговування. В Інституті соціального аналізу та прогнозування (ІНСАП) підрахували, що з урахуванням даних чинників число бідних в Росії становить приблизно 36 мільйонів чоловік, або близько 25% населення », - вказує Олег Богданов.

У дослідженні вчених ВШЕ Наталії Тихонової та Євгенії Слободенюк відзначається, що в сучасному російському суспільстві бідність поширена в рази ширше, ніж про це говорять дані Росстату. «Для сучасної Росії досить типова ситуація, коли одні люди відчувають нестачу грошових коштів, але все ж підтримують загальноприйнятий спосіб життя, в той час як інші, які, за оцінками держави, бідними є, в реальності не можуть через недостатність своїх ресурсів підтримувати спосіб життя, що розглядається як мінімально прийнятний переважною більшістю », - відзначають вчені з ВШЕ. Дані проведених досліджень свідчать, що неодноразовий або тривалий досвід перебування в бідності присутні більше ніж у половини населення країни.

Анна ПОНОМАРЕВА, Banki.ru

Наскільки ви близькі до бідності і що робити, щоб звідти вибратися?
Вчитися дорого?
Як залежать від грошей відносини в родині?
Скільки у нас бідних?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей