* Политика новости » Банки »

* *

Підготовка файлів для широкоформатного друку. Хитрощі при замовленні і роботі з виробництвом.

 1. ХИТРОЩІ
 2. СМУЖКИ НА ДРУКУ, ЯКИХ НЕ БУЛО НА макет.
 3. ЧОМУ НА макет ОДИН КОЛІР, А надруковані інші ВІДТІНОК.
 4. Як зробити цветопробу?
 5. Я знайшла відео для вас і кілька уроків по наклейці оракалу на поверхні і як створити світловий короб:
 6. Якщо ви зрозуміли, що краще довірити створення дизайну професіоналам, я рада буду вам в цьому допомогти!

ЗМІСТ  ХИТРОЩІ (розкриваємо секрети як замовляти правильно, щоб не довелося потім передруковувати)  СМУЖКИ НА ДРУКУ, ЯКИХ НЕ БУЛО НА макет

ЗМІСТ

ХИТРОЩІ (розкриваємо секрети як замовляти правильно, щоб не довелося потім передруковувати)
СМУЖКИ НА ДРУКУ, ЯКИХ НЕ БУЛО НА макет.
ВІДЗНАКИ: банер ЄВРОПА І банер КИТАЙ.
ЧОМУ НА макет ОДИН КОЛІР, А надруковані інші ВІДТІНОК.
ЯК наклеїти МАЛЮНОК АБО КАРТИНКУ З самоклейки САМОМУ?

Отже, чим же відрізняється дизайн широкоформатного (зовнішньої) реклами від дизайну листівок і плакатів?

 1. Якщо ви збережете файл розміру 2,5х1 м (наприклад) з дозволом 300 dpi (як потрібно для поліграфії), то ви ускладнити життя тим, хто буде це друкувати, та й себе покажете не професіонали.

Якщо ви збережете файл розміру 2,5х1 м (наприклад) з дозволом 300 dpi (як потрібно для поліграфії), то ви ускладнити життя тим, хто буде це друкувати, та й себе покажете не професіонали

Приклад банера (зовнішня реклама)

Приблизно це повинно виглядати так:

Розмір макетаDPI2 × 1,5 m

150 5 × 2 m 72 6 × 3 50

Якщо макет навіть при 50 dpi дуже «важкий», а потрібно переслати через Інтернет, то допускається дозвіл в 36 dpi.

ВАЖЛИВО! Якщо файл зроблений в Кореле (CorelDraw) не намагайтеся зменшити dpi в ньому. Просто погіршить якість картинки і все. Якщо файл дуже великий і Корелов не дає його зберегти нормально - не впадайте у відчай! Збережіть файл Корела в PSD. І вже в Фотошопі спокійненько зробіть потрібне розширення, стиснення LZW і формат Tif.

! Макет для зовнішньої реклами має на увазі, що його не будуть розглядати з лупою. А це означає, що дозвіл друку можна зробити менше. Так що ж це таке - дозвіл друку? Це і є горезвісні dpi. Тобто скільки точок на дюйм. Це в листівочки та іншої поліграфії важливо, щоб картинка була чітка. Якщо будете в друкарні - попросіть показати вам плівки, з яких друкується офсетна зображення. І подивіться її на світло. Побачите дрібну сітку. Це воно і є.

Розповім вам хитрість. Я, та й багато інших умільці-дизайнери (якщо не знайшли інакше, або клієнт не згоден на покупку фотозображень) беруть картинки з Інтернету. Щоб уникнути наїздів нецензурного спілкування з правовласниками фотокартінок, краще брати картинки з зарубіжних сайтів. У цьому дуже допомагає Google. У роботі я користуюся тільки їм. Дуже докладний пошук, за розміром, кольором, по файлу (ура, яндекс теж навчився! Але все одно люблю Гугл)! І голосовий пошук. І шукайте на Google.com. Русский Гугл більше орієнтований на Рунет. А нам цього не треба.

До чого це я? А!

Для широкоформатного друку файлу з дозволом 72 dpi - цілком вистачить! Головне, обробляйте файли в Фотошопі, а не в Кореле ... Все-таки векторний редактор ...

ХИТРОЩІ

Трохи теорії:

Велика частина широкоформатного реклами друкується на банері. Спеціальної тканини ПВХ. З неї ж роблять навіть намети. Уявляєте її щільність? Логічно, що щільний матеріал важкий. І коли важкий банер вішають (матюкаючись і обливаючись потом :)) його намагаються закріпити і зміцнити, щоб він не порвався і не впав. І для цього банер підвертають і проварюють. Це називається кишені. Звичайно додають по 10 см по периметру основного зображення або білого тла. Буває, закладають і менше. Це треба уточнювати у тих, хто друкує.

Приклад розташування люверса на китайському банері

Іноді, коли хочуть заощадити, клієнти приворачивают банер на саморізи. Але частіше замовляють люверси. Це такі залізні кільця по краях банера. Їх стандартний крок - через 50 см. Буває, просять через 30 см. А для маленьких банерів люверси пробиваються по краях банера. Ну, іноді і посередині проб'ють. (Не серединка картинки, а середина баннерного краю)

Якщо ви особисто звернулися до друку, то можна ще попросити ось про що ... Якщо банер великий, товариші-ледарі на виробництві його можуть згорнути як їм заманеться, наприклад, квадратиками. А потім у вас буде висіти банер «квадратиками». У цьому випадку, ви маєте право попросити розгладити банер, аж до передруку! Ну, а щоб з самого початку не псувати з ними відносини - попросіть скачати замовлення в рулон. І не буде проблем. Тільки прослідкуйте, щоб вони це записали. А то хіба мало що ...

...

СМУЖКИ НА ДРУКУ, ЯКИХ НЕ БУЛО НА макет.

Натисніть, щоб розглянути

У вас велика площа однотонної, переважно темної, заливки? Готуйтеся в «смугастій» друку!

З чим це пов'язано?

 1. Закінчуються чорнило в їх друкарському верстаті
 2. Проблеми з їх друкарським верстатом
 3. Найпоширеніша - економлять чорнило

Для соковитою друку потрібно проганяти (друкувати) макет довго. Аналогія з струменевим принтером (ех, молодість - напевно вже не всі зрозуміють про що мова)): щоб надрукувати картинку в хорошій якості, він довго пихкає, трудиться і потім картинка яскрава, соковита, але волога ще деякий час, їй потрібно просохнути. А коли друк на економному режимі - вжіх! і картинка готова. Але бліда і смуги. :)

Так само і тут, щоб якісно надрукувати - потрібно прогнати друковані головки кілька разів. Зазвичай їх проганяють 1-2 рази. Чому? Це впливає на швидкість роботи. А значить і на кількість роботи. А найчастіше на виробництві працюють на угоді. Плюс роблять наліво замовлення :) Ось туди ваша фарба і йде.

Що робити? Ви заплатили за якісний продукт. Часто макети віддають загорнутими, запечатаними в скотч. Думаєте заради вас? Ні. Швидше за все щось накосячіть. А банер важкий і велика ймовірність що ви плюнете і не будете потім приїжджати і чекати передруку (бо зазвичай все робиться в останній момент :)).

 1. При замовленні покажіть себе з менеджером прискіпливим клієнтом. Запитайте відразу і про банер (про це нижче) якщо на ньому друкуєте, і попросіть показати зразки друку, і уточніть ТОЧНО ЧИ буде як тут надруковано? А як швидко вони передрукують якщо ви знайдете шлюб? і т.д…

  Повірте, таких клієнтів не люблять! А тому, щоб уникнути винесення мозку в подальшому, менеджер зателефонує на виробництво, скаже їм що клієнт прискіпливий, щоб все було «як треба» ... Якщо вже попадався такий клієнт, то і записочку до замовлення прикріплять ... ТОМУ ЩО ЦЕ ВАШЕ ПРАВО. Ви платите за якість. А вони в разі передруку якраз витрачають більше матеріалу, втрачають час, що важливо.

 2. Якщо не хочете настільки чіплятися, то обов'язково скажіть, що у вас макет з великою запечатуванням чорного / синій / червоний і тд. І чи вплине це на вартість замовлення?

Так - значить ви дізнаєтеся суму і будете знати, що вони повідомлені, що треба друкувати добре. Але знову ж таки, будете повинні перевірити макет ... Не все добросовсестни, на жаль ...

Ні - значить це включено у вартість. Розумієте? Вам саме за цю суму повинні надрукувати так, як в макеті! (Не рахуючи невеликого розбіжності квітів, про це нижче).

У будь-якому випадку, попросіть менеджера НАПИСАТИ в замовленні ПРИ ВАС, що важливо, щоб макет НЕ смуги. Так, друкарі не зрадіють, але будуть знати, що якщо що - їм же і передруковувати і мінімізують проблему.

ПІДСУМОК: Як би вас не квапили, обов'язково подивіться макет. Якщо є можливість і вони не проти - заберіть макет прямо з виробництва (в офісі часто говорять що розгорнути макет ніде. Хоча частинами розгортати з одного краю і згортати на іншому - завжди можна.) Так само можуть забути вам і проварити кишені, люверсов менше ніж замовили, або взагалі без них ... ПОДИВІТЬСЯ ЗАМОВЛЕННЯ ЗА ОТРИМАННЯ. Це правда важливо. Для вас.
...

Банер ЄВРОПА І банер КИТАЙ.

Зараз багато матеріалів придумали. Але я вам розповім про найпоширеніший - банері ПВХ. Раніше говорили Банер Канада і банер Китай. Зараз кажуть банер Європа. Приклад прайса на сайті однієї компанії (весна 2016 р)

В чому різниця? Подивіться, зазначено: ламінування і литий, щільність - різна. якщо спробувати зігнути край китайського банера - він може потріскатися. В цьому і різниця.

До речі, таким чином можна перевірити, наскільки компетентний менеджер цієї компанії. Попросіть розповісти про різницю, показати відмінності наочно. Якщо вам важлива якість - ви зрозумієте, отримаєте ви його тут чи ні (це звичайно не панацея, але знає свою справу менеджер каже з виробництвом на одній мові, а не просто передає папірці з замовленнями).

Банер Європа - більш стійкий до вицвітання, зміні температур, вітру. Його термін служби - кілька років. (Раніше говорили 3-5 років).

Банер Китай - соответсвенно більш тонкий, може порватися при сильному вітрі (особливо стосується розтяжок і люверсів), не рекомендується для великих площ - може не витримати своєї ваги, тріскається і вицвітає. Його термін служби зазвичай не більше року.

Тому Європа підходить для тривалого перебування на вулиці. Якщо ціна підтискає, а треба повісити наприклад банер 6х3 всього на місяць - то вам і Китай зійде. За місяць, при нормальному температурному режимі, нічого страшного з ним не станеться.

Будь-банер погано пахне. Це і ПВХ, і фарба. Якщо вішаєте в приміщення - будьте готові, що спочатку банер буде неприємно пахнути. Потім тільки поблизу.

 1. Але! Вам можуть «впарювати» банер дорожче, по ряду причин. Насправді відмінності я привела вище. Якщо вам треба надовго - беріть Європу. Ненадовго або в приміщення (коли друкуєте на інтер'єрних матеріалах) - Китай. Наприклад на виставку. Він щільний, яскравий, і на люверсах - відмінно витримає потік народу. А папір або сітка - немає.
 2. Вам все одно надрукують на Китаї, якщо знають що провис недовго, а ви не розбираєтеся. Так само якщо вони самі вішають - майже 99% що на вас заощадять. Про це навіть начальство і менеджер не обов'язково знатимуть. Просто майте це на увазі.

...

ЧОМУ НА макет ОДИН КОЛІР, А надруковані інші ВІДТІНОК.

Не повірите. Так і буде. не тільки в зовнішній друку. а в будь-який. Тому якщо збіг кольорів питання принципове роблять ось що:

 • Калібрування монітора під принтер. Процес довгий і не всім під силу. Але зазвичай в друкарні (зараз я про цифровий друк) вже знають наскільки колір буде відрізнятися, ви головне, запитаєте.
 • На моніторі кольору профілю RGB, плюс на різних моніторах - різного відтінку :) Найближчі до друку - у моніторів Apple. Навіть на телефон або планшет Apple макет буде схожий за кольорами на той, який ви отримаєте (був смішний випадок, ще до появи у мене «яблучного» комп'ютера, коли перед відправкою в друк, ми погоджували обкладинку з екрану Айпада).

Як зробити цветопробу?

Спочатку роздрукувати макет, принести в друкарню і сказати, що хочу так) На що вам мило посміхнуться (ох, краще вам не знати, що подумають :))) і скажуть, що для узгодження кольорів нудно роздрукувати пробу і підписати її. І це варто окремих грошей.

У офсетного друкарні один прогін - це дуже затратно. Але якщо воно того варто (корпоративні кольори або очі директора на фото повинні бути саме такого сіро-буро-козявчатого відтінку) - обов'язково робіть цветопробу. ОБОВ'ЯЗКОВО. Це дешевше, ніж передруковувати весь наклад. Причому за ваш рахунок. Тому що без підписаної вами кольоропроби, зробленої у них - нічого пред'явити не зможете.

У цифрової друкарні все простіше. Якщо замовляєте дизайн у них тоді просто попередьте, що хочете саме такий відтінок. Вам роздрукують пробу, підпишіть і всі справи.

У флексотіпографіі працюють з пантонами (pantone) .Тому тут простіше зловити колір. Хоча є і повнокольоровий друк. і тут буває що не збігаються елементи (але це не ваш косяк і нехай переробляють). Але щоб зробити цветопробу потрібно виготовляти окрему форму-штамп, добре якщо не ніж нової форми виготовляти саме під ваш макет ... Якщо колір принциповий - все одно попросіть роздрукувати вам цветопробу. Але відразу кажу - витратна ця справа.

У широкоформатного друку беруть шматочок банера / самоклейки / паперу на якому друкується зазвичай 4 варіанти кольору окремо вирізаного шматочка макета розміром 10х10 - 50х50 см, в залежності від розміру макета і вартості кольоропроби. Шматочок, який друкувати краще виберіть самі.

Наприклад якщо це фото - шматочок де очей, брову, частина чола і щоки. тоді буде зрозуміло, якого кольору буде шкіра і очі.
Якщо це векторне зображення, то можливо попросити трохи поміняти відтінки в цих 4-х варіантах.
Після роздрукування потрібно обов'язково підписати не весь лист, а саме на тому чи поруч з тим шматочком, який вибрали. Без вашого підпису претензії не приймуть ...

...

ЯК наклеїти МАЛЮНОК АБО КАРТИНКУ З самоклейки САМОМУ?

Наприклад у вас є скло, на яке треба наклеїти режим роботи, але не хочеться платити за це? Спробуйте самі. Правда, руки повинні бути вправними і не тремтіти :) На своєму досвіді можу сказати: ні у кого з 1 разу не отримує рівно і без хоча б однієї складочки. Тому краще замовити монтаж.

Але раптом ви зможете самі? тоді розповім як це простіше зробити.

 1. Скло / пластик / метал повинен бути знежирений і без пилу. Візуально чисто? Але насправді немає. Протерти треба, знежирити хоча б.
 2. Після чого треба зволожити поверхню, тим, що не залишає розлучень. Так само є сухий спосіб, але так надійніше.
 3. Взяти силіконовий шпатель (наприклад) і відігнути один куточок самоклейки, щоб шматочок липкого краю був відкритий.
 4. Потихеньку притулити і розгладити цей липкий кут малюнка і потроху відсувати паперовий шар і прасувати наклейку. Для чого мильна основа? У разі чого легко поправити наклейку поки не висохло. І потім зазвичай не залишається слідів. ВАЖЛИВО! Відклеюватися окремі шматочки і намагатися заново відновити малюнок або буквенную рядок по окремій букві - НЕ МОЖНА! Вийде криво напевно. Інакше б фахівці так і робили, якби так було правильно, вірно?

Я знайшла відео для вас і кілька уроків по наклейці оракалу на поверхні і як створити світловий короб:

[Locker] The locker [id = 2487] does not exist or the default lockers were deleted .

Якщо ви зрозуміли, що краще довірити створення дизайну професіоналам, я рада буду вам в цьому допомогти!

Форма зворотного зв'язку:

[Wysija_form id = "2"]

Як зробити цветопробу?
ЯК наклеїти МАЛЮНОК АБО КАРТИНКУ З самоклейки САМОМУ?
Отже, чим же відрізняється дизайн широкоформатного (зовнішньої) реклами від дизайну листівок і плакатів?
До чого це я?
Уявляєте її щільність?
З чим це пов'язано?
Чому?
Що робити?
Думаєте заради вас?
Запитайте відразу і про банер (про це нижче) якщо на ньому друкуєте, і попросіть показати зразки друку, і уточніть ТОЧНО ЧИ буде як тут надруковано?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей