* Политика новости » Банки »

* *

«Найбільша проблема для ринку - це« Росгосстрах »

  1. Очікування в страхуванні
  2. Чи добре працює ЦБ
  3. Американські інвестиції - сам собі партнер

Борис Йордан нарешті завершив об'єднання фінансових активів своєї групи «Супутник» і НПФ «Добробут» - в угоду увійшло близько 10 компаній. Контроль над новою структурою (52,1%) буде у Йордана, «Добробут» отримає 35,8%, у Baring Vostok буде 12,1%. Як збагнути угоду на трьох із західним інфестфонд і російською держкомпанією, ( «Добробут» контролюється РЖД ), Ким він, нащадок російських емігрантів в США, себе відчуває - російським чи американцем, як розподілені його інвестиції між двома країнами, Йордан розповів «Відомостям».

- На сайті англомовної «Вікіпедії» пишуть, що ви американський бізнесмен, а на російськомовній - просто бізнесмен. А ви самі себе чиїм вважаєте?

- Я вже 26 років живу в Росії, і найсмішніше, що в американській пресі пишуть, що я російський бізнесмен, а в Росії - що американський.

У мене американське громадянство, але російське походження. Найкраще це пояснив мені батько. Я питав: «Папа, а хто я взагалі? Звідкіля я? Напевно, я американець? »А він говорив:« Ось скажи, якщо муха народжується в стайні, вона кінь? »Мабуть, ти той, хто ти за національністю, хоча і громадянство важливо. Америка - рідкісний приклад по-справжньому багатонаціональної країни.

- Про вашу угоді з НПФ «Добробут» говорили вже давно. Чому так довго готували її?

- У Росії зараз головна проблема полягає в тому, що взагалі немає ринку капіталу. Його немає з-за кризи, фінансовий сектор перебуває під таким тиском, що багато інвесторів не хочуть вкладати в фінансовий сектор. Тому наша угода була збудована з таким партнером, як «Добробут», який був зацікавлений в тому, щоб консолідувати свої страхові активи з нашими. «Добробут» об'єднує свої невеликі страхові активи з групою «Ренесанс страхування» і отримує частку у великій компанії. Таким чином, обидві групи отримують велику синергію, а «Добробут» ще й істотну міноритарну частку в об'єднаній компанії.

Другим партнером виступає міжнародна група Baring Vostok, яка відома своїми інвестиціями в успішні технологічні та фінансові проекти, такі як « Яндекс »І« Тінькофф банк ». І ми раді, що у нас такий стратегічний інвестор.

На тлі того, що відбувається у фінансовому секторі, де банківська криза, санації та банкрутства, ми змогли провести найбільшу угоду за останні 10 років - 27 млрд руб. на російському ринку за участю міжнародного капіталу. Це говорить про те, наскільки якісна сама компанія і що можна робити ринкові угоди навіть в таких несприятливих ринкових умовах.

- У вас непростий партнер - НПФ «Добробут». Будь-яка державна структура в угоді - це завжди дуже багато узгоджень, це бюрократія, від неї нікуди не дітися. чому РЖД ?

- У Росії з точки зору політичної та економічної ситуації великий плюс мати і російського, і міжнародного інвестора. У світовій практиці ідеальним вважається поєднання трьох стратегічних інвесторів: страхової компанії, пенсійного фонду та міжнародного інвестора. Така комбінація партнерів - якісний фундамент для подальшого розвитку бізнесу. Глобальними страховиками в основному володіють пенсійні фонди. І ми вважаємо, що вийшли на ідеальну структуру капіталу.

- В цілому у нас багато великих держкомпанії намагаються позбутися від непрофільного бізнесу, і в общем-то для РЖД фінансовий бізнес - непрофільний. Є якась домовленість з партнерами в разі, якщо РЖД захоче його продати?

- Я не хочу говорити за «Добробут», це питання краще їм ставити. Але, з точки зору самого фонду, він, навпаки, поліпшив свою позицію. Коли відбудеться акціонування «Добробуту», страхові активи разом із заборгованостями більше не повинні будуть консолідуватися, тому що їх частка в об'єднаній компанії тільки 35,8%. Так що ця угода, навпаки, допомагає РЖД.

- А ви самі як будете діяти в цьому випадку?

- У нас в акціонерів - пенсійний фонд. Єдине, що може змінитися для нас, - це керуючі фонду, якщо після акціонування в 2018 р буде вирішено продати фонд.

- Операція вже закрита? Хто керуватиме компанією?

- Так, 21 листопада ми закрили угоду, за умовами якої в об'єднану групу увійде кілька компаній. «Ренесанс страхування» і «Ренесанс життя» будуть об'єднані з «Інтач страхуванням» і страховою компанією «Добробут», а також їх недержавним пенсійним фондом. З нашого боку також бере участь в угоді керуюча компанія «Супутник - управління капіталом» і медична компанія «Медкорп». Весь класичний страховий бізнес очолить Юлія Гадліба, страхування життя - Олег Кисельов, керуючу компанію - Олександр Лосєв. Стратегічним управлінням всієї групи буду займатися особисто я.

- Група «Супутник» вкладає свої активи плюс гроші, НПФ «Добробут» - страхові компанії, гроші і один об'єкт нерухомості, який нас зацікавив. Це великий будинок в «Крокус Сіті», може бути, ми туди переїдемо. І Baring Vostok вкладає чисто кеш, 3 млрд руб. Загальна сума вкладень становить близько 18 млрд руб.

- В останні роки страхові компанії консолідуються вимушено: потрібно виконувати більш жорсткі вимоги регулятора, незрозуміло майбутнє ОСАГО, умови ведення бізнесу часто змінюються. Ви для себе цю угоду як визначили? Вона для вас вимушена?

- Ми дуже тісно працювали з Банком Росії. І взагалі я хотів би сказати, що та робота, яку зараз проводить ЦБ - як мінімум в страховій галузі, - дуже правильна. Велика проблема була в тому, що баланси компаній не відображали їх реальні фінансові проблеми. Їх власники будували компанії-піраміди: продавали дешево страхові поліси і не думали про клієнтів.

Для компаній, які по-справжньому і законно займаються бізнесом, це неблагополучна ситуація, але сьогодні регулятор закрив більшість таких компаній. Вони ще існують, але самі по собі маленькі. Найбільша проблема для ринку - це «Росгосстрах», але зараз ЦБ з цим розбирається, і, я думаю, компанія буде працювати за ринковими правилами.

Всі угоди, я вважаю, в якійсь мірі вимушені. Я не продаю частку і не беру гроші собі в кишеню - все гроші йдуть в компанію, на її розвиток. І активи, які ми консолідуємо, теж йдуть в компанію. Для нас це укрупнення. У страховому бізнесі практично неможливо існувати без великих обсягів. Це не високомаржінальний бізнес, якщо порівнювати з такими компаніями, як «Яндекс», де маржа 40%, напевно. У страховому бізнесі маржа максимум 5%.

- Це більше, ніж у деяких банків.

- Банки пережили дуже велика криза. Якщо подивитися на банк Тинькова, то у нього маржа більше 5%.

- Таких, як він, небагато.

- Банківський сектор в Росії не дуже правильно функціонував. Зараз після всіх змін Центробанк фактично змушує банки працювати на ринкових умовах. Але через те, що більшість з них не були докапіталізовані, вони зникають з ринку. Але я думаю, що в найближчі 5-10 років (ЦБ дивиться на такі терміни) буде відновлення банківського сектора. Те, що робить сьогодні ЦБ в Росії, французькі, італійські, іспанські регулятори не хочуть робити!

Тобто ЦБ змушує банки списувати погані активи, змушує їх резервувати, а тих, хто не може пережити цього, ЦБ або санує, або робить банкрутами. Це правильний підхід. Це те, що американці зробили після кризи 2008 р Така жорстка політика: ви виживаєте чи ні. У американців, правда, була додаткова допомога з боку держави, і держава на цьому запрацювало - не втратило, а запрацювало гроші. Але європейські банки цього не зробили, вони обтяжені поганими активами, і це не дає їм повністю вийти з кризи.

У страховому секторі те ж саме. Поки ще не ввели закон про санацію, але він очікується найближчим часом.

- Як і немає закону про санацію пенсійних фондів ...

- Так, як нема про пенсійні фонди. Тому ЦБ або закриває страхові компанії, або, як у випадку з «Росгосстраха», частка якого на ринку ОСАЦВ ще ​​недавно була 30%, змушений санувати через банк. Я згоден з політикою, яку проводить ЦБ. Звичайно, краще було б проводити її в хороші часи, а не такі важкі, як зараз.

Наша угода була вимушена, але в якому плані? Нам потрібно було рости, а для цього необхідно додати активів, щоб дотримуватися нових правил ЦБ. Ця угода була вигідна як для групи «Добробут», так і для групи «Ренесанс страхування», а Baring Vostok купила актив за хорошою ціною. Компанія на зразок «Ренесанс страхування» в Азії мала б капіталізацію $ 1,5-2 млрд. А тут - близько $ 500 млн. Якщо ти довгостроковий інвестор, як НПФ «Добробут» і Baring Vostok, то дивишся, не на три роки вперед, а на сім років, і при відновленні ринку це буде дуже успішна інвестиція.

- Якщо вам не потрібно було б міняти активи на більш ліквідні, ви б пішли на цю угоду?

- Я б все одно її зробив. Тому що вона дає в досить важкий час якісне зростання бізнесу - десь на 15%.

- Які активи «Ренесанс страхування» повинні були бути замінені?

- Це різні інвестиції групи «Супутник», які не відповідали новим вимогам ЦБ за якістю і ліквідності, які ми тримали на балансі «Ренесанс страхування». Багато з цих правил змінилися під час кризи у фінансовому секторі, тому ми провели операцію, яка допомогла їх змінити.

- Я продав цей бізнес чотири роки тому, і він не має до мене жодного стосунку зараз. (Сім НПФ групи Анатолія Мотильова в 2015 р позбулися ліцензії. Один з них Мотильов в 2013 р купив у Бориса Йордана. - «Ведомости».)

- Ми всі професійні інвестори: і «Добробут», і Baring Vostok. У них, як і у нас, період інвестування від трьох до 5-7 років. Потім ми будемо продавати, якщо тільки це буде вигідно нашим акціонерам.

Потім ми будемо продавати, якщо тільки це буде вигідно нашим акціонерам

Борис Йордан

Власник групи «Ренесанс страхування»

- Усі гроші йдуть в групу «Ренесанс страхування», на її розвиток. Одна з наших стратегій - створити власний медичний холдинг. У нас в планах виділити бізнес медичного страхування в іншу компанію, яка поки розглядається під назвою «Ренесанс здоров'я». Ця компанія об'єднає наш страховий бізнес по ДМС, власні клініки і кілька технологічних медичних сервісів.

Я не люблю нічого придумувати в Росії, люблю робити те, що вже було доведено багато разів. І якщо подивитися на структуру медичних страхових холдингів у всьому світі, вони виділяються із страхових компаній.

- Ми всі втрьох.

- Ці активи в найближчі 12 місяців будуть виділені. Сьогодні там три компанії, але в підсумку буде чотири. Ми вважаємо, що в Росії сервісна частина медичного ринку на початку розвитку і разом з нашою дуже великий клієнтурою в страхуванні життя це створить велику синергію. Така модель вже багато разів використана на Заході, т. Е. Ми нічого нового не придумали.

- Ми хочемо потроїти вартість компанії з 27 млрд руб. протягом 3-5 років. Ось наша мета сьогодні. І ми вважаємо, що можемо це зробити за рахунок органічного зростання і нових придбань.

- Страхування життя, страхування майна, медичний бізнес і управління активами - ось наші основні чотири бізнесу.

Насправді страховий бізнес дуже цікавий, він показує реальний розвиток економіки. Дивіться, бідні люди не купують страхування, тому що, по-перше, воно їм не потрібно, а по-друге, дорого. Багаті люди теж не купують, бо самі страхуються своїми активами. А ось середній клас - це світова практика - саме ті, хто купує страхові продукти. І ми бачимо зараз зростання ринку як «життя», так і «не-життя»: відновлення страхування авто, особливо при падінні банківських ставок. У 2008 році було продано близько 3 млн нових автомобілів, в минулому - близько 1,4 млн, в цьому році ми очікуємо 1,6 млн, а вже в наступному - більше 2 млн авто.

Очікування в страхуванні

- У всьому світі є поліси, які продаються, і є поліси, які купуються. Поліси, які продаються, - це страхування життя. Це потрібно продати. Потрібно пояснити переваги, ризики і т. Д. В основному страхування життя в усьому світі продається, а авто - купується. Ось я два роки тому придбав хороший об'єкт нерухомості в Майамі, у Флориді. Якби я його не застрахував, у мене були б великі втрати через нещодавній ураган. Я, природно, його застрахував. Але в Росії ж те ж саме. У вас середня зарплата, ви взяли іпотеку і побудували собі квартиру. І раптом у вас залило цю квартиру або, не дай бог, згорів будинок, ви банкрут, якщо не маєте страхового поліса. Ви втратили весь свій капітал. Або якщо ви купили новий автомобіль, каско купите? Купіть. Я практично нікого не знаю, хто не купує каско. Ці поліси купуються.

- ОСАГО працює, проблема з ним інша.

- Моя думка, що давно потрібно було об'єднати ОСАГО і каско і зробити один поліс.

- Так, ДАГО. Потрібно було просто об'єднати, зробити це ринковим продуктом. Але лібералізація тарифів по ОСАГО, яка зараз активно обговорюється, дозволить збалансувати тариф і вирішити проблеми з доступністю ОСАГО.

- Ці хвости пройшли. Чому потім створили «єдиного агента»? Ми і деякі інші страховики пішли з проблемних регіонів, і поліси нікому стало продавати. Але, швидше за все, «єдиний агент» буде скасований в 2018 р завдяки введенню нової системи «е-Гарант». В цілому ми бачимо, що ситуація вирівнюється, починається рух в правильному напрямку.

- Минуло мало часу, і поки незрозуміло. Немає статистики по судах і за вартістю ремонту. У нас з травня було подано лише вісім судових позовів. Неможливо розглядати це як статистику. Я думаю, тому ЦБ чекає.

- Десь рік повинен пройти. У травні, після президентських виборів, ЦБ буде змушений вирішити цю проблему.

- Як тільки ми увійшли в систему «єдиний агент», у нас сильно стрибнула збитковість по ОСАГО. За півроку коефіцієнт виріс з 89 до 95,5%.

- Я вважаю, що буде об'єднання компаній. У Росії відбудеться те ж, що на Заході: банки змусять продати страхові компанії. Раніше всі великі американські і європейські банки мали свої страхові компанії. Зараз ні в одного банку більше немає страхової компанії. Продали все. В основному через те, що їм було невигідно тримати страховиків на балансі, тому що прибутковість по капіталу у банків падала. Через нові вимоги до капіталу за умовами «Базеля III» банки були змушені продати своїх страховиків.

- Я вважаю, що ІСЖ в тому вигляді, в якому він сьогодні представлений, не існуватиме в довгостроковій перспективі. Нинішній ІСЖ занадто короткий продукт для страхування життя, він в основному трирічний. І по ньому є питання по прибутковості для клієнта. ІСЖ в форматі від п'яти до семи років буде підтримуватися реальними ринковими активами. Такий продукт має велику перспективу на російському ринку.

- Ми усвідомлюємо недоліки ІСЖ, тому сьогодні сконцентрувалися на накопичувальному страхуванні життя (НЖУ), яке для клієнта більш правильний продукт. НЖУ - це довгостроковий 10-15-річний продукт, який має істотно вище прибутковість для клієнта, ніж ІСЖ.

- Ваше покоління починає думати про дітей, сім'ї та купує НЖУ - це довгострокове, 10-15-річне страхування. У мене таке страхування є в США. У мене п'ять дітей, і я турбуюся про їхнє майбутнє. У мене є такий поліс, не дай бог, зі мною щось станеться. Плюс він накопичувальний. Це спосіб економити гроші більш консервативний, ніж вихід на фондовий ринок. Розумієте? І він цікавий з точки зору податків. Після президентських виборів в Росії, я впевнений, податки піднімуть, бо в жодній країні світу немає такого низького прибуткового податку. А страхування життя дає податкові пільги. Чому в США ці поліси купують? Тому що держава так допомагає населенню зберігати, дає податкові пільги - Не платите податки на ті гроші, які відкладаєте на довгострокове страхування. Таким чином, регулятор створює ринок довгих грошей і до того ж дає податкову пільгу населенню.

В России Вже помітно рух в Цю сторону, є податкові пільги, І, як только піднімуть Податкова ставку, цею ринок буде активно розвіватіся. Ми Вважаємо, что у Довгого страхування життя дуже Великі перспективи. І у нас весь фокус на цьом, а Ранее ми продавали в основному короткострокові продукти. Ми перші запустили кредитний продукт - страхування життя разом з кредитом.

- Так.

- Якщо подивитися на світові ринки страхування життя, все так і розвивалися. Усе. Починають з самого короткого продукту через банки, потім переходять на трирічний інвестиційний продукт. Потім вже, як тільки люди починають розуміти суть цього страхування, переходять на довгостроковий продукт, який у всьому світі більшість купує, т. Е. На 10-15-річний поліс. Російський ринок як раз переходить в цю частину. У наступному році, я думаю, буде сильне падіння по ІСЖ. ЦБ сам не тільки схвалює НСЖ, але і розвиває. Це правильний продукт, який у всьому світі продається успішно.

- У страхуванні, я думаю, чистка на 90% закінчена. 85% премій по ОСАГО припадає на топ-10 страхових компаній. А всі компанії з топ-10 входять в список системоутворюючих підприємств, і ЦБ веде інтенсивний нагляд над активами. Ми кожен день здаємо всі дані про активи в ЦБ. У банківському секторі ця чистка тільки зараз відбувається і буде якийсь час ще йти, в страховому секторі її провели досить швидко і закрили більшість проблемних компаній.

- Зараз, я б сказав, 50 на 50. До 2014 року ми були в основному в Росії.

- Були серйозні потрясіння в 2014 р .: рублева девальвація і політичні ризики. Ми вирішили, що потрібно диверсифікувати інвестиції.

Чи добре працює ЦБ

- Ми дивимося на те, що відбувається з процентними ставками, з інфляцією, бачимо міжнародні портфельні інвестиції, емісії євробондів, навіть акцій в різних індустріях на російському ринку. У цьому році відбулося більше угод з міжнародним капіталом, ніж за останні п'ять років.

- А я і говорив, що ситуація поліпшується, це факт. Я думаю, в основному через це. Ми бачимо стабільний рубль; $ 55-60 - це хороший рівень для рубля. Ми не бачимо ніяких різких потрясінь, тисків на валюту або на ринок цінних паперів. А бачимо поліпшення ліквідності на ринку капіталу, акції були переоцінені вгору, компанії знову торгуються на відмітках, що дозволяють конкурувати з західними компаніями. І якби не було політичної напруги, в Росії б зараз почався бум.

Якщо поговорити з економістами, то більшість з них скажуть, що з точки зору макроекономічної ситуації ЦБ спрацював на п'ять з плюсом. Крім того, Fitch розглядає підвищення кредитного рейтингу Росії, ми думаємо, що за ними підуть Moody's і S & P. Я думаю, рейтинг Росії поліпшать. І на мою думку, санкції в деякому сенсі допомогли Росії: змусили російську економіку концентруватися не тільки на нафті і газі. Почали зростати споживчі товари, агропромисловість та багато інших секторів. Реструктуруються фінансовий сектор, страхування, банки, НПФ.

- А я б і не поспішав їх скасовувати. Я думаю, що агросектор в Росії буде конкурентним, але залишаються болючі місця. По-перше, рубль. При інфляції в 4% рубль міг би торгуватися істотно сильніше, ніж він торгується зараз. Але ми, як російський бізнес, не хочемо бачити його зміцнення. Це призведе до проблем з конкурентоспроможністю, знову почнуть закуповувати продукти за кордоном і т. Д. Потрібно вміти працювати з валютою, і я вважаю, що ЦБ розбирається в цій проблемі досить добре і нижче $ 50 рубль не опуститься.

По-друге, процентні ставки повинні знизити на рівень 5-6%. Немає капіталу на російському ринку. Це головна проблема. Банків і страхових компаній стає менше, гроші не доходять до малого бізнесу. Чому в Америці сильно розвиваються регіональні банки? Тому що регіональні допомагають всьому малому бізнесу. Великі банки не будуть давати кредит малому бізнесу.

- Нам потрібні банки наступного рівня. Наприклад, зробити такими «Відкриття» або Бінбанк . Зараз малому підприємцю, і в тому числі середнього, важко отримати нормальні гроші. Коли тобі пропонують кредити по 14-15%, а інфляція 4%, ти не зможеш існувати.

Це найголовніше питання до ЦБ - їм потрібно різко знизити ставки, щоб дати стимул для розвитку ринку. Чому у нас угода проходила так довго? За 26 років я робив в Росії угоди на мільярди доларів. Я їх робив від двох місяців максимум до три чверті року. А тут ми два роки працювали над угодою, яка істотно менше всіх тих угод. Тому що немає ринку капіталу. Якщо банки візьмуть під 4-5% і дадуть під 8% - для банків це нормальна маржа, і бізнес може брати такі кредити. У США ми беремо кредити для бізнесу, що починає під 6-8%.

- Для стартапу. Великий бере під 3-3,5%. А найбільший бере під 2,5%.

- Я контролюю групу «Супутник».

- Мої партнери по групі «Супутник»: Сергій Рябцов, Дмитро Бакатін і Мері Луїз Феррьер.

Американські інвестиції - сам собі партнер

- Так, але ми недавно продали наш бізнес в Англії.

ТОВ «Група« Ренесанс страхування »

страховик
Власник: інвестиційна група «Супутник» Бориса Йордана і партнерів.
Фінансові показники (МСФО, 2016 г.):
премії - 21,9 млрд руб.,
виплати - 10,98 млрд руб.,
чистий прибуток - 548,1 млн руб.
Створена в 1997 р У 2004 р в групу увійшла спеціалізована компанія зі страхування життя «Ренесанс життя».

- Це був дуже маленький бізнес, на $ 10 млн, навіть нецікаво про нього писати.

- Більшість бізнесменів, особливо в США, не вірять в політичну істерію щодо Росії, створену політичним конфліктом між республіканцями і демократами. Я вважаю, що ця історія - внутрішні американські розбірки. Вони просто вибрали Росію як зручний об'єкт, навколо якого можна битися. І люди, звичайно, бояться. Однак бізнес, особливо той, у якого є компанії в Росії, так на це не дивиться, нормально працює і розвивається. Але схвалити в раді директорів будь-якої американської компанії інвестиції в Росії сьогодні дуже важко.

- У США головний партнер - я сам.

- В Америці у нас два бізнесу. Перший - це компанія PalliaTech, найбільший гравець на швидко зростаючому ринку медичної марихуани. Я володію контролює часткою цієї компанії в 13 штатах, а інші локальні акціонери стали моїми партнерами. Другий бізнес - це новий холдинг Measure Eight.

- Це фонд прямих інвестицій, який вкладається в американські венчурні інвестиції.

- Таргет до кінця 2018 року - $ 200 млн.

- Так, і мої.

- Ми ніколи не говоримо, скільки ми вкладаємо, але PalliaTech - швидко розвиваюча компанія. Її капіталізація - сотні мільйонів доларів. До початку наступного року ми очікуємо, що вона буде перевищувати мільярд доларів.

- Ми її не вивели на біржу. Вона, як приватна компанія, фінансується мною в основному. Будемо робити перше зовнішнє розміщення десь на початку наступного року, а в кінці 2018 - початку 2019 р хочемо вивести її на найбільш підходящу для цієї емісії біржу. Канада зараз самий відповідний ринок для розміщення акцій компанії, що займається медичною марихуаною.

- Сьогодні, я думаю, в Росії немає чіткого розуміння, що таке легальний ринок медичної марихуани. Насправді загальновизнаний факт, що медична марихуана має дуже сильний лікувальний ефект. Це професійний фармацевтичний бізнес, побудований на єдиному продукті - квітці марихуани, з якого виділяються всілякі компоненти для різних ліків і станів хвороби.

Сьогодні PalliaTech - світовий лідер у виробництві медичної марихуани. Бізнес компанії розділений на кілька напрямків. Перше - це вирощування медичної марихуани. Держава жорстко контролює всіх виробників, які отримали ліцензію на виробництво марихуани. Ми побудували медичні лабораторії по всьому 13 штатам. У нас працюють вчені, висококваліфіковані фахівці з ботаніки і фармацевтиці. Другий напрямок - це лабораторії, де створюються лікарські препарати. У марихуані десятки компонентів і, виділяючи їх, можна отримувати різні медичні засоби. Для лікування глаукоми підходить один компонент, для полегшення наслідків хіміотерапії - інший. Є препарати, які підвищують апетит, знижують біль, допомагають заснути, згладжують напади епілепсії та ін. Третій напрям - це продаж готового препарату в спеціалізованій аптеці. За рецептом можна купити потрібний вам препарат. Ми маємо намір розвиватися і далі, отримати ліцензії на виробництво і продаж в інших штатах.

- За останні роки ставлення до медичної марихуани кардинально змінилося в усьому світі, так як ця квітка володіє сильними цілющими властивостями без серйозних побічних ефектів на відміну від сильнодіючих препаратів. Наприклад, використання медичної марихуани значно знижує напади епілепсії. У 35% американських дітей, які страждають на епілепсію, видно позитивний ефект від ліків, які ми виробляємо з квітки марихуани. Всі інші медикаменти в кращому випадку допомагають в 5,5% випадків. Медична марихуана легальна в Ізраїлі, Португалії, Голландії, Італії. Англія і Франція зараз розглядають такий законопроект, Іспанія ось-ось схвалить. Зараз ми подали заявку на ліцензію в Німеччині, купуємо компанію в Канаді. Але Росія поки не зрушила в цю сторону. Я був би зацікавлений, але мислення в Росії дуже закрите.

- Я не займався лобіюванням цієї теми в Росії, і поки, напевно, рано це робити. Але готовий поділитися всіма нашими медичними дослідженнями.

Адже ми проводимо науково-дослідну роботу з одним з кращих медичних університетів в США - в Пенсільванії. І ми тільки зараз починаємо розуміти, наскільки величезні можливості всіх компонентів квітки марихуани, які можуть застосовуватися в медицині. У нас був випадок: пацієнта з панкреатитом, якому залишалося жити вісім місяців, ледве-ледве привезли на візку. Він сидів на сильних наркотики, у нього були дикі болі. Йому прописали наші ліки, через три тижні він сам приїхав за кермом машини, увійшов в нашу аптеку і купив ліки! Так, ми його не вилікуємо, але останні місяці він проживе нормально. Або артрит. Медична марихуана не лікує артрит, так само як не лікує і епілепсію. Але знижує симптоми. І в усьому світі це зрозуміли.

- Ми добре знаємо Росію і, звичайно, були б зацікавлені вийти на ринок. Але потрібно вибудувати правильне регулювання цього ринку. І я поки не впевнений, що Росія до цього готова. У США, наприклад, теж підійшли до регулювання не кращим чином.

- В Америці поки що медична марихуана на федеральному рівні незаконна. Вона законна на рівні кожного штату, де місцевий закон перевищує федеральний. Але ми очікуємо, що найближчим часом медична марихуана буде узаконена на федеральному рівні в США. В основному виступають проти фармацевтичні компанії. Вони витрачають на лобі мільярди доларів. У кожному штаті США, де легалізована медична марихуана, на 15-20% впав продаж знеболюючих. Фармацевтичні компанії реально втрачають через неї бізнес.

- Все контролюється повністю, від розробки до продажу. У Росії на можливості медичної марихуани дивляться поки скептично. Бізнес цікавиться, а політики бояться. Хоча нічого боятися - це ліки дійсно допомагає.

А ви самі себе чиїм вважаєте?
Я питав: «Папа, а хто я взагалі?
Звідкіля я?
Напевно, я американець?
»А він говорив:« Ось скажи, якщо муха народжується в стайні, вона кінь?
Чому так довго готували її?
Є якась домовленість з партнерами в разі, якщо РЖД захоче його продати?
А ви самі як будете діяти в цьому випадку?
Операція вже закрита?
Хто керуватиме компанією?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей