* Политика новости » Банки »

* *

На Байконурі впала ракета "Протон"

Три супутника ГЛОНАСС втрачені в результаті невдалого старту ракети "Протон-М" з Байконура. Персонал космодрому евакуюють - над місцем падіння утворилася хмара з парів отруйних компонентів палива

Фото: РИА Новости, Раміль Ситдиков

Москва. 2 липня. INTERFAX.RU - Три супутники навігаційної системи ГЛОНАСС втрачені в результаті невдалого старту ракети-носія "Протон-М" з космодрому Байконур в Казахстані. Ракета розбилася на першій хвилині польоту.

Приблизно на десятій секунді після старту ракета "Протон-М" раптово змінила напрямок польоту, почала падати і вибухнула на території космодрому. Репортаж про запуск йшов в прямій трансляції на сайті Роскосмосу. За попередніми даними, причиною аварії стали неполадки в руховій установці ракети.

Жертв і постраждалих в результаті падіння ракети-носія немає, повідомив "Інтерфаксу" джерело в правоохоронних органах. Фахівці, що знаходилися в бункері неподалік від місця старту не постраждали, розповіло джерело на космодромі.

отруйна хмара

Відразу після аварії фахівці, що працювали на 254-й і 2-й майданчиках космодрому Байконур, були терміново евакуйовані. "Над місцем падіння ракети утворилася хмара з парів отруйних компонентів ракетного палива. Воно зміщується в західному напрямку. В зв'язку з цим персонал стартових комплексів, які знаходяться на шляху руху хмари, евакуйований", - сказало джерело "Інтерфаксу на космодромі. За його словами, евакуйований і персонал так званого "гагарінського старту", з якого запускають ракети "Союз".

У правоохоронних органах Казахстану підкреслили, що МНС Казахстану і оперативні служби оцінюють ступінь небезпеки ситуації. "Гептил - дуже отруйна речовина. Тому зараз йде оцінка ситуації - напряму вітру і так далі. Не виключено, що буде потрібно евакуація жителів деяких населених пунктів", - додало джерело.

Пізніше глава Казкосмоса Талгат Мусабаев заявив, що в результаті вибуху на місці падіння відбулося майже повне вигорання гептилу, а почався потім дощ згладив екологічні наслідки надзвичайної події.

"Від хмари пішло три" хвоста "- в бік міста Байконур, в Кармакші і третій в сторону Казилінска. Ситуацію поліпшило те, що пішов дощ - хмара почало прибивати до землі. Тому" хвости "можуть у великій кількості не дійти до населених пунктів" , - повідомив Мусабаев на засіданні уряду Казахстану у вівторок.

Раніше представники влади Казахстану повідомили, що в результаті аварії на землю могло вилитися до 500 тонн отруйного палива (всього в баках "Протона-М" було близько 600 тонн гептилу, аміла і гасу). Як повідомив "Інтерфаксу" джерело на космодромі, гептил і аміл відносяться до одних з найбільш отруйних речовин. "Тому, швидше за все, на місці аварії належить провести великий обсяг дегазаційних робіт", - сказало джерело.

За даними глави МНС Казахстану Володимира Божко, всього в ракеті було заправлено близько 172 тонн гептилу плюс окислювач.

Очевидці стверджують, що на місці падіння ракети утворилася воронка діаметром 150-200 метрів.

причини аварії

За попередніми даними, причиною падіння "Протона-М" стали неполадки в руховій установці. "Перший аналіз телеметричної інформації та відеозаписи початкових секунд польоту ракети-носія" Протон-М "дозволяє припустити відмова одного з керманичів двигунів. При цьому маршові двигуни першого ступеня ракети продовжували працювати аж до її падіння. Судячи з усього, автоматика зафіксувала відмову, але не вимкнула маршові двигуни, щоб відвести ракету далі від місця старту ", - сказало джерело" Інтерфаксу "на космодромі.

Телеметрія ракети поки не розшифрована. "Розшифрувати телеметрії поки немає. Її розшифровка ще ведеться", - сказало джерело "Інтерфаксу" на космодромі. За його словами, перші дані очікуються в найближчі години.

За попередніми даними телеметрії, на четвертій секунді польоту ракети почалися відхилення по тангажу. На 12-й секунді вони посилилися. На 17-й секунді пройшло аварійне вимкнення двигунів. Після цього ракета почала розвалюватися в повітрі, на 32-й секунді вона впала і вибухнула, повідомили "Інтерфаксу" у вівторок на космодромі. Зіткнення з землею сталося приблизно в 1,5 км від стартового столу.

Ціна питання

Виробництво розбилася у вівторок на космодромі Байконур ракети-носія "Протон-М" і трьох супутників "Глонасс-М", а також організація їх запуску обійшлися приблизно в 4,4 млрд рублів, випливає з інформації про вартість контрактів, розміщеної на сайті держзакупівель zakupki .gov.ru і в базі даних " СПАРК-Інтерфакс ".

Відповідальність страхували шість російських страховиків на 6 млрд рублів, повідомив представник однієї з компаній-учасників договору. "Загальний ліміт відповідальності становить 6 млрд рублів. Приблизно 90% обсягу відповідальності припадає на" Російський страховий центр "(РСЦ), решта ліміту розподілена між іншими учасниками в рівних частках - по 100 млн рублів", - сказав він.

У число страховиків відповідальності поряд з РСЦ входять "СОГАЗ", "Ингосстрах", "Рослес", ТСК, "Уралсиб".

Співрозмовник агентства припустив, що "Російським страховим центром" більше 90% ризику за договором перестраховано через міжнародного брокера "Малакут" на західному ринку. Крім того, на його думку, три згорілих під час невдалого старту навігаційних супутника "Глонасс-М" не були застраховані.

розслідування

Розслідуванням НП займеться спеціальна комісія Роскосмосу на чолі із заступником глави відомства Олександром Лопатіним.

Комісію для розслідування обставин катастрофи створюють і влади Казахстану. "Створено комісію з розслідування питань впливу на навколишнє середовище вибуху ракети, комісію доручено очолити мені", - сказав після наради уряду міністр охорони навколишнього середовища республіки Нурлан Каппаров.

Тим часом глава Казкосмоса Талгат Мусабаев заявив, що місцева влада не має формального права створювати комісію для розслідування, оскільки ракета "Протон-М" впала на території космодрому.

Сьогоднішня невдача може відстрочити запуск багатофункціонального лабораторного модуля (МЛМ) до Міжнародної космічної станції. Старт може бути перенесений на наступний рік.

"МЛМ планується запустити за допомогою" Протона "в кінці року. Але невідомо, як швидко аварійна комісія з'ясує причини події, дасть дозвіл на відновлення пусковий, і чи зможе Центр Хрунічева надолужити відставання з комерційних пусків - інакше до нього можуть бути пред'явлені штрафні санкції. залежно від всього цього і, природно, рішення Роскосмоса, буде залежати термін запуску МЛМ. Не виключаю, що його запуск може бути перенесений на наступний рік ", - сказало джерело" Інтерфаксу "в ракетно-космічній галузі.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей