* Политика новости » Банки »

* *

Свій бізнес: як відкрити online-ательє

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Сьогодні майже немає проблем з придбанням і навіть пошиттям на замовлення одягу. І займатися бізнесом, заснованим на цьому, сенсу майже ніколи немає. Однак останнім часом з'явилася нова послуга, яка привертає все більшу кількість споживачів. Це замовлення одягу через інтернет, причому замовлення по унікальним параметрам. Тобто це, по своїй суті, пошиття одягу за індивідуальним замовленням, тільки клієнтові не доводиться їхати в ательє - він просто передає всі необхідні відомості через сайт, ательє виконує за мірками завдання, після чого відправляє готовий одяг за вказаною адресою. В результаті людина отримує таку сорочку, яку він саме хотів, і для цього йому не доводиться виходити з дому. В даний час в Росії вже працює кілька подібних сервісів, причому вони готові приймати замовлення в більшості випадків з усієї країни, тому не вийде стати першим в регіоні і таким чином завоювати ринок. З іншого боку, навіть новачок може з самого ж першого дня працювати по всій Росії, що може виявитися дуже вигідно. В цілому, не дивлячись на вже працюючих конкурентів, можна знайти собі місце на ринку і навіть успішно розвиватися, для цього варто визначитися з форматом своєї роботи, а також підібрати нішу, яка слабо зайнята. Наприклад, сьогодні багато хто з подібних ательє займаються пошиттям сорочок і поло, але майже ніхто не займається взуттям та навіть штанами. Також, як зазначають дослідники цього ринку, проблеми є з жіночим одягом, спеціалізованих сервісів досить мало, що дивно. У зв'язку з цим можна спробувати зайнятися тим, чого на ринку ще не дістає, втім, можна взагалі відкрити контору, яка як раз займається тим, що виробляє абсолютно будь-який одяг, незалежно від того, хто її замовив і що він хоче - то є шити все від простих сорочок до уніформи і навіть театральних нарядів. Адже, по суті, online-замовлення - це просто частина сервісу компанії, в своїх можливостях він її не обмежує.

Для початку необхідно зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. В общем-то, якщо підприємство буде невеликим, то можна зареєструватися просто як індивідуальний підприємець. Якщо ж є необхідність в реєстрації юридичної особи, то кращою формою стане товариство з обмеженою відповідальністю, тому що в цьому випадку, як і в випадку з індивідуальним підприємництвом, буде доступна спрощена система оподаткування, яка передбачає перерахування на користь держави не більше 6% від доходів або 15% від операційного прибутку в якості податків. Величина державного мита за реєстрацію навіть юридичної особи становить 4 тисячі рублів (за оформлення індивідуального підприємництва - і того менше), так і за часом це не займе занадто багато. Тобто процес реєстрації пройти повинен відносно швидко і просто, головне розуміти, що робота з клієнтами буде проходити через інтернет, а звідси - спрощені вимоги з боку Росспоживнагляду і багатьох інших інстанцій. В общем-то, підприємець може самостійно вирішити це питання без необхідності звертатися в спеціальні юридичні контори, до того ж на подібну діяльність не потрібне отримання якихось спеціальних дозволів, що значно спрощує діяльність підприємства.

Коли вирішені всі бюрократичні питання, можна переходити безпосередньо до організації свого бізнесу. В першу чергу, звичайно, необхідно створити свій власний сайт, і тут доведеться вкласти чимало грошей і сил. Створення простої інтернет-сторінки призведе до краху починання, в зв'язку з чим потрібно або знайти контору, яка займається розробкою інтернет-порталів, або найняти штат фахівців, які і будуть містити ресурс. Друге, мабуть, зручніше, тому що працювати з сайтом доведеться багато, його буде потрібно постійно вдосконалювати, тому штатні програмісти явно будуть до речі. Хоча, звичайно, можна легко обходитися аутсорсинговими послугами, залучаючи фахівців з боку або зовсім замовивши повноцінне обслуговування свого підприємства в сторонньої організації. У будь-якому випадку для створення сайту майже напевно доведеться звертатися в спеціалізовану контору, яка зможе надати місце на хості, доменне ім'я, взяти на себе врегулювання питань реєстрації сайту. Також є сенс задуматися про те, щоб спочатку замовити оптимізацію свого сайту, тому що згодом буде дуже важливо, на якому місці він знаходиться при пошуку в головних пошукових машинах. Взагалі вартість створення і оптимізації сайту обійдеться в чималу суму - не менш 100 тисяч рублів за досить простий варіант. При цьому потрібно розуміти, що особливості бізнесу передбачають створення дуже функціонального сайту. Користувач повинен мати можливість повністю підібрати варіант одягу, який йому потрібен, зазвичай цього можна досягти тільки при використанні щодо складних технічних рішень, тому вкладати в сайт потрібно чимало. Не варто забувати ще й про ергономіку, про дизайн та інші речі, які приваблюють відвідувачів. В результаті сайт повинен вигідно відрізнятися від сайтів конкурентів, в тому числі і зовні, тому залучити має сенс дизайнерів. Так як сайт - основний інструмент роботи фірми, вкладати в нього доведеться постійно, розвиток сайту дозволить розвивати бізнес, без свого добре створеного порталу дуже скоро всі клієнти підуть до конкурентів. Таким чином, 100 тисяч - це мало не мінімум, який знадобиться тільки на самому початку свого бізнесу, пізніше ця сума буде збільшуватися з кожним новим вкладенням в свій інтернет-ресурс.

Однак підприємець може позбавити себе від необхідності утримувати саме ательє. Тобто насправді йому доступні кілька варіантів свого бізнесу, і якщо простий варіант організації - це відкриття ательє і прийняття замовлень переважно через сайт, то інший варіант - це чисте посередництво. Справа в тому, що багато хто з подібних ательє насправді не займаються виготовленням одягу, вони всього лише приймають замовлення, після чого передають його на вже працюючу фабрику або салон пошиття одягу. Власник сайту отримує невеликий відсоток із замовлення, а основна частина ціни одягу встановлюється безпосередньо виробником. Як відзначають багато дослідників цього ринку, займатися простим посередництвом тут навіть вигідніше, тому що можна налагодити співпрацю з дуже багатьма ательє і приймати чималу кількість замовлень, що значно збільшує прибуток. Звичайно, в такому варіанті організації бізнесу є і свої недоліки, найголовнішим, мабуть, буде неможливість впливати на якість виробленої одягу, тобто незадоволеність замовника переноситься на посередника, але ніяк не на виробника. І навіть якщо власник сайту знайде собі іншого партнера, його репутація може бути дуже сильно зіпсована.

У зв'язку з цим, якщо планується займатися бізнесом, заснованим на посередницьких послугах, варто дуже уважно підбирати ательє і студії, з якими доведеться співпрацювати. В процесі пошуку також буде не складно визначити, на чому саме спеціалізується той чи інший салон і згодом передавати тільки профільні замовлення йому. Добрі відгуки від клієнтів про ательє теж потрібно збирати, звертатися з пропозицією в недавно відкрилася студію не варто, більш того, не кожен майстер може шити, не провівши примірку з замовником. Складнощі також можуть виникнути в разі, якщо сам підприємець знаходиться в невеликому місті, тому що не завжди можна знайти достатню кількість хороших салонів, які при цьому в змозі виробляти товар точно до потрібного часу. Загалом, варто витратити на вивчення ринку і виявлення своїх можливостей пару місяців, перш ніж починати роботу, щоб згодом не було проблем із замовленнями.

Тепер більш детально зупинимося на варіанті, коли підприємець вирішив самостійно виробляти замовлену одяг (і / або навіть взуття). Відкривати свою власну фабрику з пошиття одягу безглуздо, навіть відносно великі фірми обходяться просто більш складним і великим ательє, які не наймаючи величезна кількість людей і не закуповуючи багато обладнання. Купити потрібно професійні, але не занадто складні машинки і супутнє обладнання. Вартість машинки починається від 20 тисяч рублів, всі інші пристрої (праски, оверлоки, аксесуари) коштують значно дешевше, і разом зі столом одне робоче місце можна обладнати за суму приблизно 50 тисяч рублів. Кількість робочих місць визначається підприємцем на підставі свого бізнес-плану, але починаюча контора рідко починає з ательє, кількість робочих місць в якому більше трьох. Тобто на обладнання буде потрібно максимум 150 тисяч рублів. Додатково потрібно купити загальну меблі, техніку, встановити освітлювальне обладнання, провести ремонт - сюди потрібно додати ще близько 100 тисяч рублів. Тобто відкрити невелике ательє можна за порівняно малі гроші. Відкриття повноцінної фабрики, звичайно, обійдеться в кілька мільйонів рублів, однак це точно не буде потрібно хоча б на початку, і навіть якщо кількість замовлень раптом стане дуже великим, підприємець може хоча б тимчасово передавати їх на аутсорсинг.

Таким чином, для роботи буде потрібно різну кількість людей. Більш того, в самому простому випадку не потрібно залучати взагалі співробітників - все передається на аутсорсинг, а сам підприємець займається розробкою концепцій для свого бізнесу, планує нововведення, проводить переговори. При цьому сайт містить аутсорсингова IT-компанія, а пошив одягу здійснюється в сторонніх ательє. Навіть всі інші бізнес-процеси можна передати на аутсорсинг, наприклад, ведення бухгалтерії. Якщо ж доведеться залучати людей в штат компанії, то потрібно розуміти, що людські ресурси окупають себе тільки в разі достатньо великого числа замовлень, коли немає простоїв взагалі. І все одно в перший час буде досить двох працівників в ательє і навіть одного в якості програміста, вірніше, адміністратора сайту. Тільки якщо підприємець хоче придбати власні сервери, купити все необхідне обладнання для автономного створення сайту - тоді йому потрібен штат техніків. Програміст отримувати може різну заробітну плату, в залежності від того, які саме у нього будуть обов'язки. Взагалі величина заробітної плати для «програміста» починається від 20 тисяч рублів, але ось співробітники ательє отримують інші гроші. Зазвичай вони працюють за невеликий фіксований оклад, але отримують чималу частину від вартості замовлення. В цілому, середня заробітна плата такого співробітника - 30 тисяч рублів на місяць, розраховувати варто на таку суму. Отже, виходить, що на співробітників доведеться виділяти близько 80 тисяч рублів щомісячно, разом з відрахуваннями в пенсійний фонд і аутсорсингом бухгалтерії (а він тут дуже недорогий - до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) виходить сума приблизно дорівнює 100 тисячам рублів.

Якщо утримувати своє власне ательє, то доведеться оплачувати ще й орендну плату. Взагалі можна заощадити, знайшовши приміщення де-небудь на околиці міста і з не дуже хорошим ремонтом, адже ательє не розраховане на прийом клієнтів. Головне - просто налагоджений робочий процес. Вартість оренди приміщення розміром близько 30 м2 складе близько 20 тисяч рублів на місяць, але це дуже усереднена цифра, яка взагалі залежить від величезної кількості чинників. Також потрібно буде знайти постачальника матеріалів, які використовуються для виробництва одягу. Простіше кажучи, потрібен постачальник тканини тощо сировини. Вартість матеріалів все одно вкладається в кінцеву вартість виробу, проте потрібно точно знати, що саме замовляють клієнти і що краще вибрати для виробництва одягу, в яку цінову категорію повинен ставитися матеріал. Сьогодні найбільш популярні вироби з трикотажу, бавовняного полотна або деяких інших. Однак потрібно, мабуть, розраховувати на те, щоб клієнт сам вибирав матеріал своєї майбутньої одягу, тобто потрібно завжди мати під рукою різний сировину. Втім, в будь-якому практично місті не повинно бути проблем з пошуком будь-якої сировини, крім самого екзотичного типу якихось рідкісних шкур або шкір. Тим більше, більшість клієнтів спокійно ставляться до звичних тканин, і частіше за все замовляти будуть вироби саме з них. Вартість метра тканини в середньому становить 150 рублів, може змінюватися в залежності від якості, типу і багатьох інших параметрів. У будь-якому випадку, на простий одяг не потрібно занадто багато матеріалу, тому основну вартість виробу становить саме винагороду за підприємницький талант.

Отже, для налагодження процесу роботи підприємцю слід подбати про багатьох на перший погляд не настільки важливих речах. Наприклад, потрібно знайти транспортні компанії, готові максимально дешево і при цьому максимально швидко доставляти товар до покупця. Причому багато компаній роблять ставку все-таки саме на швидкість, тому що вартість транспортування за замовчуванням включається в вартість одягу (хоча деякі контори все-таки просять оплатити її окремо). В цілому, займатися виробництвом дешевого одягу таким чином зазвичай нерентабельно, тому що на утримання свого ательє і сайту теж потрібні кошти, ручне унікальне виготовлення самого початку передбачає більш високу ціну, та й в зв'язку з необхідністю транспортування доводиться збільшувати вартість одягу. Тому майже завжди подібні сайти пропонують саме якісну, але не дешевий одяг. Звичайно, різні компанії ведуть різну політику, але середня вартість простої сорочки для чоловіків становить близько 4 тисяч рублів - що, загалом-то, в цілому дорожче, ніж в середньостатистичному магазині, але не занадто дорого, щоб від такої покупки відмовився простий представник середнього класу.

У кращому випадку за вирахуванням матеріалів з однієї сорочки вдається отримати 3,5 тисячі доходу, але сума щомісячних витрат становить близько 150 тисяч рублів, тобто на місяць потрібно виготовити 43 таких сорочки для покриття витрат - тобто одна швачка повинна зробити 22 екземпляра. Насправді, це досить складно, якість одягу дуже сильно страждає; фактично один виріб в день - це занадто багато, наприклад, більшість контор такого роду займаються одним замовленням протягом 3-4 днів, до тижня. Тому і ефективно тримати повний штат співробітників у разі, коли є багато замовлень і не простоюють потужності підприємства. Інакше доводиться істотно збільшувати вартість одного виробу. Якщо ж підприємець буде працювати в поодинці, то сума щомісячних витрат буде навряд чи більше 20 тисяч рублів - і це з урахуванням простий маркетингової кампанії і оплатиутримання сайту. Тому навіть, якщо він буде забирати собі всього 10% від вартості одного примірника, то 50 сорочок, виготовлених зовсім іншими компаніями і переданих замовникам, покриють його витрати. І потрібно сказати, що нерідко підприємці в цьому бізнесі беруть більший відсоток. Підводячи підсумок, можна сказати, що це досить вигідний і перспективний бізнес, тільки для початку потрібно вивчити ринок і переконатися, що кількості замовлень буде досить для покриття витрат і отримання прибутку.

Матіас лауданумом
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

15.09.2015

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

зберегти

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою:

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей