* Политика новости » Банки »

* *

Чим загрожує сім'ї сенатора Арсена Канокова пожежа на ринку «Синдика»

  1. згорілий бізнес
  2. У пошуках компенсації
  3. Продаж або обмін
  4. Номер не вийшов
  5. сенаторське партнерство

Один з найбільших пожеж в Московському регіоні - на будівельному ринку «Синдика» у МКАД - тривав понад 16 годин 8-9 жовтня і практично повністю знищив торговий комплекс площею більше 130 000 кв. м. Сучасний ТОРГЦЕНТР, побудований в 2014 р на місці відкритого ринку, був одним з ключових активів групи «Синдика», контрольованої родичами сенатора від Кабардино-Балкарії Арсена Канокова, стан якого Forbes оцінює в $ 500 млн. Власник будівлі та земельної ділянки під ним - ТОВ «Синдика-О», його найбільші власники - дружина Канокова Фатіма Канокова (49%) і Артур Карданов (21%), якого ресурс kavkazweb «імовірно» називає племінником Канокова (представник групи це не коментує). Група втратила ТОРГЦЕНТР, в який, за власними даними, вклала 8 млрд руб., Їй загрожують позовами орендарі, які втратили під час пожежі товару, що зберігався в магазинах і на складах «Синдики».

«Ведомости» розібралися, як надзвичайна ситуація відіб'ється на бізнесі групи, яка, на думку конкурентів і консультантів ринку нерухомості, і так переживала складні часи.

З витрачених на будівництво «Синдики» коштів приблизно 4 млрд руб. доводилося на кредит Ощадбанку. За цим кредитом було закладено будівлю і земельну ділянку під ним, інше було власними коштами компанії, повідомив представник групи. Комплекс був застрахований на 4,2 млрд руб. і ці кошти перекривають залишок по кредиту Ощадбанку, але все одно збитки «Синдики» складуть мінімум 4 млрд руб., зазначив він.

Незважаючи на великі втрати групи, найближчим часом на ділянці почнеться будівництво нового торгового центру, повідомив представник уряду Московської області. Уряд надасть необхідну підтримку в плані оформлення документації, додав він. Рішення про це було прийнято 10 жовтня на засіданні оперативного штабу по ситуації на «синдики», уточнив представник групи.

Торгових площ в новому комплексі буде більше, так що по завершенні його будівництва капіталізація групи виросте, сказав Forbes Каноков. Можливо, вдасться збільшити торгову площу комплексу в 2 рази, сподівається менеджер «Синдики». Точну площа до розробки проекту назвати неможливо, зазначив його колега.

згорілий бізнес

Орендарі, яких, за даними «Синдики», було близько 1000, а за даними міністерства споживчого ринку і послуг уряду Московської області - близько 500, втратили в пожежі все своє майно. Як показало опитування «Ведомостей», які працювали на «синдики» власники магазинів оцінюють свої збитки в 10-200 млн руб. Міністерство споживчого ринку та послуг сукупний збиток не оцінювало, але, судячи з усього, він становить як мінімум 10 млрд руб., Міркує чиновник відомства.

Такі великі втрати пояснюються тим, що на території «Синдики» перебували не тільки торгові приміщення, а й склади, де підприємці зберігали товар. І лише у 1-2% орендарів товар був застрахований, вважає Дмитро Кожара, співвласник магазину «Мій камін», один із салонів якого розташовувався на другому поверсі торгового комплексу.

Керівництво «Синдики» зустрічається з орендарями, щоб обговорити заходи підтримки, і в майбутньому група готова запропонувати їм пільгові умови оренди в новому комплексі, йдеться в її повідомленні.

Московська область вже пропонує пільги. Орендарям дадуть пільгові ставки оренди на 10 будівельних ринках Підмосков'я, які можуть стати альтернативою «синдики» - розташовані або близько до МКАД, або в інших прохідних з точки зору купівельних потоків місцях, повідомив представник уряду Московської області. Серед ринків, які погодилися надати місця, розташований неподалік «Можайський двір», уточнив представник міністерства споживчого ринку та послуг. За його даними, підприємці зможуть отримати площі за ставкою від 100 руб. за 1 кв. м в місяць на термін до півроку плюс орендні канікули на час переїзду.

перевірені партнери

Серед партнерів сім'ї Канокова були члени ще однієї кабардино-Балкарської сім'ї, добре відомої за межами республіки. Її представник Анатолій Біфов - колишній глава адміністрації міста Баксан, депутат Держдуми. Фатіма Канокова, за даними СПАРК, до 2012 року була власником 40% акцій Заволзького ринку, четвертого за розмірами в Ярославлі. Ще 30% володів уродженець міста Баксан Заур Біфов. В кінці 2012 р він став єдиним власником ринку. Заур Біфов був бенефіціаром декількох алкогольних компаній в Кабардино-Балкарії, як і його родичі Аслан, Анзор і Алім Біфови. Їх структури контролювали Баксанский завод шампанських вин.

Гендиректор КК «Велес траст» (управляє ТЦ «Можайський двір») Катерина Черних підтвердила, що компанія запропонувала пільгові умови орендарям згорілого торгового центру - ставку 200 руб. за 1 кв. м в місяць протягом першого півріччя, а потім по 500 руб. і звільнення від оренди в перший місяць (оплата тільки електроенергії за лічильником). Інтерес проявили близько 40 орендарів згорілого комплексу, в тому числі 17 заповнили анкети і з ними, швидше за все, буде укладено договір найближчим часом.

«Синдика» пропонує орендарям місця за пільговими ставками на ринках «Покров» і в Сергієвому Посаді, якими володіє спільно зі структурами «Рота-девелопменту». Структурам Канокова в Москві належать універсальні ринки - Троїцький в Строгіно, Усачевскій в Хамовниках і Братиславський в Мар'їно, а також будівельно-речовий Покровський ринок в Браїлів Західному. «Синдики» також належали Тушинський (закритий в 2012 р) і Матвіївська (ліквідований на початку 2017 г.) ринки.

Міністерство споживчого ринку та послуг спільно з податковою службою, бізнес-омбудсменом і іншими відомствами організували штаб допомоги постраждалим орендарям, який допомагає оперативно відновити згорілі документи. Послугами штабу вже скористалися близько 400 орендарів, уточнює представник міністерства.

У пошуках компенсації

Орендарям пільг недостатньо. Кожара розповів, що готує документи для звернення до суду з позовом про компенсацію збитку - на випадок, якщо буде встановлена ​​чиясь вина в пожежі. Про намір вимагати компенсації сказав «Відомостям» ще один великий орендар «Синдики». За його словами, такі ідеї є у ​​багатьох: люди втратили «практично всі і тепер шукають винного». Обговорювати це питання передчасно, так як слідство не встановило причини пожежі, повідомив представник «Синдики».

За однією з версій, названих співробітниками МНС під час пожежі, займання почалося на одному зі складів на парковці першого поверху будівлі. При цьому Ростехнагляд тричі вказував власнику ТОРГЦЕНТР, що розміщення складу на першому поверсі є порушенням планувальних вимог, і наказував порушення усунути, свідчать матеріали перевірок. Остання пройшла у вересні 2017 р Ростехнагляд вимагав від власника усунути порушення до кінця лютого 2018 г. «Деякі нові планувальні рішення, на думку Ростехнагляду, вимагали узгодження», - пояснює претензії відомства представник «Синдики».

Якщо буде встановлено, що власник не виконував свої обов'язки і здавав в оренду приміщення, що не відповідають вимогам пожежної безпеки, то він буде нести відповідальність перед особами, які понесли в цьому випадку майнові втрати, вказує старший юрист юридичної групи «Стрижак і партнери» Олександр Лисяков . Найчастіше договори оренди передбачають відшкодування шкоди орендарю за наявності вини орендодавця, підтвердженої рішенням суду, додає юрист адвокатського бюро А2 Максим Сафіулін. Орендарям слід висувати вимоги компанії, з якою у них укладений договір оренди, а це зовсім не обов'язково власник будівлі, вказує юрист міжнародної юридичної фірми «Ільяшев і партнери» Іван Стасюк.

Спочатку «Синдика» здавала площі безпосередньо, але з 2015 р здала торгові площі великим орендарем, які перездати їх в суборенду, а з 2016 р стали здаватися в суборенду і склади. Наприклад, магазин Кожари орендував склад у ІП, розповів підприємець.

Чи є у цих орендарів активи, що дозволяють виплатити компенсацію, якщо вона буде присуджена, - велике питання. Один з орендодавців пообіцяв «Відомостям» переадресувати подібні позови в разі їх отримання власнику будівлі. Але і у компанії «Синдика-О» коштів небагато. Прибуток у неї з'явилася тільки в 2016 р - 745 000 руб. (Дані СПАРК). Раніше, з моменту введення ТОРГЦЕНТР в експлуатацію в 2014 р, компанія несла багатомільйонні збитки.

Основний бенефіціар «Синдика-О» Фатіма Канокова, задекларувала за 2015 р дохід 180,6 млн руб., Арсен Каноков - 4,7 млн ​​руб., Випливає з декларації на сайті Ради Федерації. Заробіток Канокова за 2016 г. - 4,66 млн руб., Відомостей про дохід подружжя в цій декларації немає. Представник Канокова відмовився це обговорювати, пославшись на «особистий характер» такої інформації. За даними СПАРК, Фатіма Канокова не є співвласником або керівником інших діючих юросіб. Втім, і багато інших компаній, що належать родичам Канокова, за офіційними даними, не дуже прибуткові. Загальний підсумок групи - позитивний, запевняє її топ-менеджер.

Продаж або обмін

Сім'я Канокова - дружина, дочка, сестра, брати, племінники та інші родичі - володіла активами по всій Росії: частками в аеропортах, девелоперських проектах і автодилерів «Дрім кар». Батько Канокова в радянські часи був директором радгоспу «Комсомольський» в селі Шітхала в Кабардино-Балкарії, активи якого в 1990-і рр. дісталися його сім'ї. Вона почала будувати бізнес-імперію, скуповуючи ринки і об'єкти нерухомості на батьківщині, в Центральній Росії і Москві. З 2005 по 2013 р Арсен Каноков займав пост глави Кабардино-Балкарії, з якого пішов за власним бажанням, після чого був обраний сенатором.

З 2005 по 2013 р Арсен Каноков займав пост глави Кабардино-Балкарії, з якого пішов за власним бажанням, після чого був обраний сенатором

Втрати без страховки

«Сучасна будівля, було дуже зручно всім, вибір багатий, товар різної цінової категорії і хорошої якості», - згадує згорілий ТОРГЦЕНТР «Синдика» власник магазину в ньому Дмитро Кожара. Що залишилося від його магазину і товару, невідомо. Зайти в комплекс і обстежити приміщення поки не представляється можливим: «Адміністрація комплексу не рекомендує входити, і МНС заявляє, що перекриття ослаблені, пройшли свій межа міцності. Небезпечно це ». Доступ орендарів обмежений з міркувань безпеки, підтвердив співробітник штабу щодо ситуації з «синдики». Поліція не охороняє територію від мародерів і не стежить за порядком всупереч публічним заявам, нарікає Кожара: будівля була передана назад під відповідальність адміністрації комплексу і тепер там «сновигають все кому не лінь». «Якби були застраховані, взагалі не переживали б, - каже бізнесмен. - Але довіра було до комплексу, тим більше він новий - три роки всього. Заявляли, що система пожежогасіння там досить сучасна ».

У минулому і в цьому році його сім'я розпродувала активи. Влітку 2016 р за 11 млрд руб. були продані аеропорти в Мінводах і Калінінграді, в які, за власними даними, група вклала близько 10 млрд руб. Тоді гендиректор управляла проданими аеропортами компанії «Аероінвест» Єгор Соломатін пояснив РБК, що група вирішила зосередитися на управлінні сочинської нерухомістю та сільським господарством в Кабардино-Балкарії - на молочному тваринництві та гірському садівництві, куди планувалося направити 20 млрд руб. з урахуванням коштів від продажу аеропортів. З 2016 року на сайті Avito.ru з'явилися пропозиції про продаж двох з 20 належать родині Канокова ринків в регіонах Росії - у Воронежі і Ставрополі (судячи по СПАРК, вони так і не змінили власників).

Холдинг «Синдика» може продати частину готельного портфеля, розповіли в лютому 2017 р три консультанта, які працювали з ним. На продаж виставлені Radisson Blu Paradise в Сочі, «Інтурист» в П'ятигорську і Ставрополі, спа-готель «Синдика» в Нальчику, готелі в Тамбові, Ростові і Невинномиську, стверджували співрозмовники «Ведомостей». У квітні 2017 г. «Синдика» продала права на будівництво п'ятизіркового готелю на 1-й Тверській-Ямській вулиці в центрі Москви.

В учасників ринку склалося враження, що Канокова вирішили згорнути бізнес, розповіли «Відомостям» конкурент «Синдики» і консультант ринку нерухомості.

Відомості про продаж готелів не відповідають дійсності, стверджує представник «Синдики». Більш того, компанія розширить присутність на цьому ринку.

Номер не вийшов

До сочинської Олімпіади за допомогою кредиту ЗЕБа структури Канокова побудували п'ятизірковий готель Radisson Blu Paradise і котеджі на узбережжі, де їм належить більше кілометра прибережної смуги. За даними Росреестра, будівля готелю знаходиться в заставі у ЗЕБа до 2024 р Соломатін розповідав РБК, що компанія вклала в сочинську нерухомість більше 10 млрд руб. і на відміну від багатьох об'єктів, побудованих до Олімпіади, вона прибуткова. Група зберігає плани по розширенню курортного бізнесу.

«Синдика» намагалася зробити це за допомогою АФК «Система» , Згадує учасник проекту. У вересні 2016 г. «Синдика» і «Система» на паритетній основі заснували ТОВ «Сочі готель менеджмент». Компанія вивчала можливість будівництва і покупки готелів, запевняє співрозмовник «Ведомостей». За його даними, вона могла викупити у ЗЕБа п'ятизірковий Radisson Blu Resort & Congress Centre в Сочі, вартість будівництва якого оцінювалася в 6 млрд руб. Про намір придбати готель навесні 2017 р заявив президент «Синдики» Олег Ескіндаров.

У «Системи» немає спільних проектів з «синдики» в готельній сфері, каже представник АФК. «Система» вивчала різні можливості по покупці готелів і восени 2016 р придбала мережу готелів у сина екс-керівника РЖД Андрія Якуніна, розповіла людина, близька до «Системі». «Партнерство з« Системою »створювалося для розширення присутності сторін в Сочі, і від цих планів поки не відмовилися, але їх розвиток не коментуємо», - сказав топ-менеджер «Синдики».

сенаторське партнерство

Члени сім'ї Канокова є партнерами екс-сенатора Дмитра Сабліна. Карданов разом з підконтрольною Сабліну компанією «Рота-девелопмент» і її топ-менеджером Едуардом Безбабних володіють компанією «Лівобережжя», якій належить право оренди на 49 років ділянки під будівництво ТОРГЦЕНТР поруч з підмосковним Хімками. Також їм належить будівельний ринок «Покров» на трасі «Крим» в Підмосков'ї і компанія, що управляє ринком в Сергієвому Посаді.

У «Рота-девелопменті» і «синдики» партнерство підтверджують, але не коментують.

Ніякої розпродажі немає, сім'я просто розлучається з гіршими активами, щоб купити більш сучасні і прибуткові об'єкти, запевняє чоловік в оточенні сенатора і підтверджує топ-менеджер холдингової компанії «Синдика». Влада як в Москві, так і в інших містах ведуть боротьбу з відкритими ринками, тому група вважає за краще від них позбавлятися або перебудовувати в сучасні торговельні центри. Наприклад, в 2016 році компанія реконструювала Усачевскій ринок в Хамовниках, перетворивши його в фермерський ринок з фудкортом. В цей напрямок укладається і історія з будівельним центром «Синдика», який тепер буде більш сучасним, зауважує чоловік з оточення Канокова.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей