* Политика новости » Банки »

* *

Вендинговий бізнес. Вендингові автомати | Фінансовий геній

  1. Вендинговий бізнес. вендингові автомати Сьогодні ми з вами поговоримо про вендінговий бізнес. На...
  2. Вендинговий бізнес. вендингові автомати

Вендинговий бізнес. вендингові автомати

Сьогодні ми з вами поговоримо про вендінговий бізнес. На сьогоднішній день, як показує практика, багато хто навіть не знають, що таке вендінг, хоча напевно в житті кожен з цим стикався, а багато, самі того не підозрюючи, навіть є постійними клієнтами такого бізнесу. З сьогоднішньої публікації ви дізнаєтеся, що таке вендінговий бізнес, які його характерні особливості, чи вигідно його вести,

з чого почати, якщо ви вирішите відкрити свій бізнес в сфері вендингу, як вибрати вендингові автомати і багато іншого. Про все це по порядку.

Що таке вендінг?

Вендинговий бізнес - це організація продажу широко затребуваних товарів або послуг через автомати самообслуговування. Фактично, вендінг - це торговий бізнес, що дозволяє вести торгівлю без продавців, роль продавця тут виконують роботи - вендингові апарати. Термін "вендінг" запозичений з англійської vending і перекладається як "торговий".

Хтось може подумати, що вендінговий бізнес - це досить нове явище, але насправді це не так. Перші вендингові апарати з'явилися в Великобританії ще в 17 столітті, через них англійці могли купувати тютюн. У 18 столітті були розроблені і впроваджені автомати з продажу напоїв, до 20 століття вони вже набули широкого поширення і користувалися популярністю.

Навіть в СРСР одним із символів країни, за якими багато хто до цих пір ностальгують, були вендингові автомати з газованою водою (пам'ятаєте, 1 копійка без сиропу, 3 копійки з сиропом?). Крім цього, в радянській Союзі за допомогою вендинга продавали сірники, сигарети, жетони для метро, ​​газети і деякі інші товари, але це було не так широко поширене.

Після розпаду СРСР на якийсь час торгові автомати зникли, і ось в останні роки вони активно повертаються вже в більш сучасному і високотехнологічному вигляді.

А в сучасній Японії, яка є абсолютним світовим лідером з розвитку вендінгового бізнесу, через вендингові автомати здійснюється, тільки вдумайтеся, понад 60% всіх роздрібних продажів! Тобто, зовсім скоро там, ймовірно, посаду продавця в магазині повністю піде в історію.

На пострадянському просторі першими в сфері вендингу стали з'являтися кавові апарати, далі вендінговий бізнес став активно розвиватися і розширювати перелік товарів і послуг, які можна придбати, минаючи продавців.

Розглянемо найбільш актуальні напрямки вендінгового бізнесу:

- Кавові і чайні напої;

- Жувальна гумка;

- Чіпси;

- Снекова продукція (шоколадні батончики, вафлі і т.п.);

- Жетони для метро;

- Охолоджені напої в пляшках і тетрапаках;

- Іграшки;

- Презервативи;

- Засоби гігієни;

- Бахіли в медустановах;

- Послуги миттєвого фото;

- Прийом платежів;

- Продукція друкованих ЗМІ (газети, журнали) і т.д.

Як ви бачите, перелік напрямків вендінгового бізнесу навіть в наших умовах досить широкий, ну а за кордоном можна зустріти вендингові автомати, які продають одяг, взуття, ювілейні та навіть золоті монети і багато чого ще.

Як відкрити вендінговий бізнес, з чого почати?

Тепер розглянемо, як відкрити вендінговий бізнес, з чого почати, якщо ви вирішили заробити на вендінгових автоматах.

Почну з того, що вендінг - це одна з найбільш простих і, в той же час, перспективних форм відкриття бізнесу . Вендинговий бізнес можна вести навіть поодинці, але при широкій мережі автоматів це, звичайно, буде досить складно, тут потрібно наймати ще кількох працівників.

Щоб відкрити вендінговий бізнес, для початку необхідно зареєструватися як підприємець або відкрити фірму (наприклад, у формі ТОВ). У різних країнах і в різні часи можуть діяти різні закони, тому однозначно сказати, що вигідніше - не можна: найкраще самостійно вивчити податкове законодавство і проконсультуватися з фахівцями в цій галузі. Найчастіше буває так, що при невеликій кількості вендінгових автоматів простіше бути підприємцем, а при великому - юрособою, однак, можуть бути і винятки.

Основні витрати на відкриття вендінгового бізнесу - це, звичайно ж, безпосередньо придбання вендінгових автоматів. Тут необхідно все добре прорахувати: як правило, покупка 1-2-3 апаратів не несе в собі великий фінансової вигоди, щоб бізнес був прибутковим і приносив хороший дохід, необхідно стартувати, як мінімум, з 5-10 автоматів. Така кількість якраз можна обслуговувати самостійно, тому навіть не буде потрібно наймана робоча сила.

Наступний момент - вибір напрямку вендинга, а саме - групи товарів або послуг, які будуть продавати ваші вендингові апарати. Тут потрібно вивчати попит, враховувати вже наявну конкуренцію, і, звичайно ж, свої фінансові можливості. Тому як ціни на вендингові автомати сильно коливаються в залежності від типу пристрою. Щоб знизити витрати, можна розглянути покупку вендінгових апаратів б / у або взяття їх в оренду. Тут необхідно все добре прорахувати і прийняти оптимальне для себе рішення.

Подальшим кроком буде вибір місця установки вендінгових автоматів. Звичайно ж, це повинні бути місця великого скупчення людей. Для цих цілей ідеально підійдуть:

- Торгові центри;

- Популярні продовольчі магазини;

- Зупинки громадського транспорту;

- Вокзали і автовокзали, аеропорти;

- Бізнес-центри;

- Будинки великих компаній з великою кількістю персоналу;

- Медичні установи (лікарні, поліклініки);

- Освітні установи (школи, коледжі, ВНЗ);

- Громадські парки;

- Місця масового відвідування, туристичні об'єкти;

- Курортна зона і т.д.

До речі, від вибору місця розташування торгових автоматів, багато в чому буде залежати і вибір оптимальної схеми оподаткування. Якщо виручка не буде залежати від фактора сезонності, то краще вибирати який-небудь єдиний (фіксований) податок, а якщо це будуть сезонні об'єкти - можливо, вигідніше буде платити відсоток від прибутку.

Далі потрібно буде домовитися про оренду торгових місць під вендингові апарати. Як правило, можна вибрати 2 варіанти орендної плати:

1. Фіксована щомісячна плата;

2. Відсоток від прибутку.

Вибір одного з них буде залежати від вашої домовленості з орендодавцем.

Ну а далі залишається тільки закуповувати товар, регулярно заправляти автомати і інкасувати виручку. Щоб автомати служили довго, періодично потрібно проводити обслуговування вендінгових апаратів (чистку, мастило, дрібний ремонт і т.д.)

Як вибрати і купити вендингові автомати?

Основою вендінгового бізнесу є безпосередньо автомати, які будуть виконувати роль продавців і приносити вам дохід. Тому до їх вибору слід підходити з особливою відповідальністю.

Тип апарату. Ціна вендінгових апаратів, як я вже говорив, залежить, перш за все, від типу автомата. Виходячи з товару, який реалізує автомат, використовуються різні технології, які, відповідно, мають різну вартість.

Найбільш дешевими є вендингові автомати, створені на основі механічного управління, до складу яких не входять складні електронні блоки. Наприклад, це снекові автомати або апарати для продажу жувальної гумки. Покупець натискає на кнопку або смикає важіль, після чого йому вивалюється готовий шоколадний батончик або жуйка. Усе. Такий автомат може коштувати від 100 до 1000 доларів.

Набагато складніше влаштовані вендингові автомати, всередині яких відбувається якийсь процес приготування (наприклад, кавові автомати) або встановлений комп'ютер (наприклад, термінали для прийому платежів). Ціни на вендингові автомати такого рівня становлять кілька тисяч доларів (від 3 до 10 тисяч).

Країна-виробник і бренд. Наступний параметр, який істотно впливає на ціну обладнання для вендінгового бізнесу - це країна-виробник. Найбільш надійними вважаються європейські та американські автомати для вендингу (зокрема, що користуються найбільшим попитом торгові бренди випускаються в Італії та Іспанії). Але одночасно вони є і найбільш дорогими.

Вітчизняні вендингові автомати, а також апарати виробництва Китаю або Південної Кореї істотно дешевше, але вони не такі надійні: менше служать і часто виходять з ладу. Тому, який апарат для вендингу вибрати: дорогий і надійний або недорогий і ненадійний - вирішуйте самі, виходячи з вашої стратегії і фінансових можливостей.

Існують також вендингові автомати стандартної або індивідуальної комплектації (останні, зрозуміло, коштують дорожче). Наприклад, за бажанням замовника апарат для вендингу може бути укомплектований додатковим освітленням, козирком (для установки на вулиці), терміналом для прийому банківських карт, сенсорним екраном і т.д.

Оренда вендінгових автоматів. Замість того, щоб купити вендингові автомати, можна взяти їх в оренду. З одного боку, це дозволить істотно зменшити витрати на запуск вендінгового бізнесу, але з іншого боку, істотно збільшить регулярні щомісячні витрати за рахунок орендних платежів. Що вигідніше - вирішуйте самі, виходячи зі своїх фінансових можливостей.

Продаж вендінгових автоматів в кредит. Багато виробників спільно з банками надають підприємцям можливість купити вендингові автомати в кредит за програмами кредитування на покупку устаткування. Запорукою в цьому випадку може виступати придбане обладнання, тобто, самі вендингові автомати.

отримати кредит для бізнесу не так просто, особливо, якщо підприємець до відкриття вендінгового бізнесу не має ніяких істотних доходів, що дозволяють йому цей кредит погашати. Однак можна пропрацювати і цей варіант, головне тільки реально оцінити свої можливості, щоб не потрапити в боргову яму.

Іноді можна також зустріти пропозиції з продажу вендінгових автоматів в лізинг.

Чи вигідний вендінговий бізнес?

Тепер розглянемо, наскільки вигідно вести вендінговий бізнес. Тут все залежить від багатьох факторів, починаючи від типу і кількості апаратів, форми їх покупки (власні або позикові кошти), закінчуючи місцем установки, якістю роботи і т.д.

В середньому термін окупності вендінгового автомата становить від 1 до 1,5 років. Найвищу рентабельність тут показують апарати, на яких можна встановити найвищу націнку на товар. Наприклад, кава, приготований в кофематов, можна продавати на 300-500% дорожче, ніж коштують інгредієнти для його приготування. І це можна порівняти з ціною на каву в кафе швидкого харчування. А ось шоколадку, пиво або чіпси вже ніяк не продаси з 300% -й націнкою, оскільки в магазинах на цю групу товарів використовується 20-30% -я націнка.

Важливо відзначити, що вендінговий бізнес завжди починає приносити хороший дохід не відразу, а через 1-2-3 місяці. Цей час необхідний для того, щоб люди звикли до автомата і почали здійснювати в ньому регулярні покупки. Період "звикання" можна трохи прискорити, наприклад, шляхом проведення різноманітних акцій та розіграшів (безкоштовний кави, лотерея для покупців і т.д.).

В цілому ж термін служби вендінгових автоматів може становити до 10 років, таким чином, після виходу на окупність, вони можуть ще багато років приносити своєму власникові прибуток.

Однак нагадаю, що для того, щоб вести прибутковий вендінговий бізнес, необхідно мати мережу від 10 автоматів і більше. Оскільки при наявності малої кількості апаратів для вендингу отримана виручка може навіть не покривати витрати.

Вендинговий бізнес: корисні поради.

І на закінчення хочу запропонувати вашій увазі кілька корисних порад, дотримання яких дозволить зробити ваш вендінговий бізнес максимально прибутковим, ефективним і успішним.

1. Особливу увагу приділяйте справності автомата і наявності інгредієнтів. Якщо автомат для вендингу хоча б зрідка допускає помилки (бере гроші і не видає товар, закінчуються інгредієнти або склянки і т.д.), це дуже суттєво позначиться на виручці. Чутки про те, що "там обманюють" розлетяться дуже швидко, а відновити довіру до автомату навіть після його лагодження буде набагато складніше.

2. Дізнавайтеся інформацію про своїх попередників. Буває так, що підприємець встановлює вендінговий автомат на тому місці, де раніше працював його попередник, який залишив після себе погану репутацію. Відповідно, до нового автомату люди психологічно будуть ставитися з таким же недовір'ям, а якщо він візуально не відрізняється від старого, то взагалі будуть його ігнорувати. В такому випадку рішенням проблеми може стати установка вендінгового автомата зовсім іншого зразка, значно відрізняється від того, що стояв там раніше, або хоча б іншого кольору.

3. Людям потрібна можливість зупинитися у автомата. Величезний потік людей в місці розташування апарату для вендингу може не принести бажаного прибутку, якщо немає можливості зупинитися і постояти біля апарату, наприклад, щоб випити кави. Тому встановлювати вендингові апарати необхідно так, щоб біля них було хоча б невелике щодо вільний простір.

4. Встановлюйте апарати в місцях, де можна розміняти гроші. Оскільки вендингові автомати не видають здачу, людям завжди потрібна можливість швидко розміняти гроші, щоб скористатися послугами автомата. Якщо такої можливості не буде - людина просто піде. Тому добре встановлювати апарати для вендингу поблизу від невеликих точок роздрібної торгівлі, газетних кіосків, ларьків та інших місць, в яких завжди є дрібниця.

5. Не завищувати ціни. Вендинговий апарат повинен залучати покупця, перш за все, ціною товару. Наприклад, якщо в автоматі шоколадка коштує 50 рублів, а в супермаркеті, в якому він розміщений, така ж коштує 35 рублів, то продажі автомата будуть вкрай низькими. Це ж стосується апаратів, які виробляють каву, піцу та інші швидкі закуски: ціна не повинна бути вище найближчих конкурентів з продавцями-людьми, та й сусідніх вендінгових автоматів.

6. Не нехтуйте якістю інгредієнтів і продукції. Найкраща можливість "привчити" покупця до автомата - це забезпечити унікальний смак його продукції, який сподобається і запам'ятається. В цьому випадку успішний вендінговий бізнес буде вам забезпечений. Тому не варто економити на інгредієнтах і продавати через автомати товари низької якості. До слова сказати, низькопробні інгредієнти можуть навіть призвести до швидкої поломки машини.

На сьогоднішній день вендінговий бізнес в Росії, Україні та інших пострадянських країнах ще недостатньо розвинений, перед ним ще відкриті величезні перспективи, існують незайняті ринкові ніші . Відкрити вендінговий бізнес досить легко, в порівнянні з іншими формами ведення власної справи, а розвинена мережа вендінгових автоматів цілком здатна забезпечувати свого власника хорошим стабільним доходом. Тому, якщо ви тільки роздумуєте над тим, якою справою зайнятися , Рекомендую обов'язково розглянути вендінговий бізнес як один з варіантів.

Сподіваюся, що ця інформація була вам корисна і допоможе у відкритті та веденні бізнесу на вендінгових автоматах. Залишайтеся на фінансовому генії : Тут ви знайдете корисну інформацію по безлічі інших перспективних способів заробітку та інвестування в самих різних напрямках, підвищите свою фінансову грамотність і навчитеся ефективно планувати особисті фінанси і сімейний бюджет. До нових зустрічей на сторінках сайту!

Вендинговий бізнес. вендингові автомати

Сьогодні ми з вами поговоримо про вендінговий бізнес. На сьогоднішній день, як показує практика, багато хто навіть не знають, що таке вендінг, хоча напевно в житті кожен з цим стикався, а багато, самі того не підозрюючи, навіть є постійними клієнтами такого бізнесу. З сьогоднішньої публікації ви дізнаєтеся, що таке вендінговий бізнес, які його характерні особливості, чи вигідно його вести,

з чого почати, якщо ви вирішите відкрити свій бізнес в сфері вендингу, як вибрати вендингові автомати і багато іншого. Про все це по порядку.

Що таке вендінг?

Вендинговий бізнес - це організація продажу широко затребуваних товарів або послуг через автомати самообслуговування. Фактично, вендінг - це торговий бізнес, що дозволяє вести торгівлю без продавців, роль продавця тут виконують роботи - вендингові апарати. Термін "вендінг" запозичений з англійської vending і перекладається як "торговий".

Хтось може подумати, що вендінговий бізнес - це досить нове явище, але насправді це не так. Перші вендингові апарати з'явилися в Великобританії ще в 17 столітті, через них англійці могли купувати тютюн. У 18 столітті були розроблені і впроваджені автомати з продажу напоїв, до 20 століття вони вже набули широкого поширення і користувалися популярністю.

Навіть в СРСР одним із символів країни, за якими багато хто до цих пір ностальгують, були вендингові автомати з газованою водою (пам'ятаєте, 1 копійка без сиропу, 3 копійки з сиропом?). Крім цього, в радянській Союзі за допомогою вендинга продавали сірники, сигарети, жетони для метро, ​​газети і деякі інші товари, але це було не так широко поширене.

Після розпаду СРСР на якийсь час торгові автомати зникли, і ось в останні роки вони активно повертаються вже в більш сучасному і високотехнологічному вигляді.

А в сучасній Японії, яка є абсолютним світовим лідером з розвитку вендінгового бізнесу, через вендингові автомати здійснюється, тільки вдумайтеся, понад 60% всіх роздрібних продажів! Тобто, зовсім скоро там, ймовірно, посаду продавця в магазині повністю піде в історію.

На пострадянському просторі першими в сфері вендингу стали з'являтися кавові апарати, далі вендінговий бізнес став активно розвиватися і розширювати перелік товарів і послуг, які можна придбати, минаючи продавців.

Розглянемо найбільш актуальні напрямки вендінгового бізнесу:

- Кавові і чайні напої;

- Жувальна гумка;

- Чіпси;

- Снекова продукція (шоколадні батончики, вафлі і т.п.);

- Жетони для метро;

- Охолоджені напої в пляшках і тетрапаках;

- Іграшки;

- Презервативи;

- Засоби гігієни;

- Бахіли в медустановах;

- Послуги миттєвого фото;

- Прийом платежів;

- Продукція друкованих ЗМІ (газети, журнали) і т.д.

Як ви бачите, перелік напрямків вендінгового бізнесу навіть в наших умовах досить широкий, ну а за кордоном можна зустріти вендингові автомати, які продають одяг, взуття, ювілейні та навіть золоті монети і багато чого ще.

Як відкрити вендінговий бізнес, з чого почати?

Тепер розглянемо, як відкрити вендінговий бізнес, з чого почати, якщо ви вирішили заробити на вендінгових автоматах.

Почну з того, що вендінг - це одна з найбільш простих і, в той же час, перспективних форм відкриття бізнесу . Вендинговий бізнес можна вести навіть поодинці, але при широкій мережі автоматів це, звичайно, буде досить складно, тут потрібно наймати ще кількох працівників.

Щоб відкрити вендінговий бізнес, для початку необхідно зареєструватися як підприємець або відкрити фірму (наприклад, у формі ТОВ). У різних країнах і в різні часи можуть діяти різні закони, тому однозначно сказати, що вигідніше - не можна: найкраще самостійно вивчити податкове законодавство і проконсультуватися з фахівцями в цій галузі. Найчастіше буває так, що при невеликій кількості вендінгових автоматів простіше бути підприємцем, а при великому - юрособою, однак, можуть бути і винятки.

Основні витрати на відкриття вендінгового бізнесу - це, звичайно ж, безпосередньо придбання вендінгових автоматів. Тут необхідно все добре прорахувати: як правило, покупка 1-2-3 апаратів не несе в собі великий фінансової вигоди, щоб бізнес був прибутковим і приносив хороший дохід, необхідно стартувати, як мінімум, з 5-10 автоматів. Така кількість якраз можна обслуговувати самостійно, тому навіть не буде потрібно наймана робоча сила.

Наступний момент - вибір напрямку вендинга, а саме - групи товарів або послуг, які будуть продавати ваші вендингові апарати. Тут потрібно вивчати попит, враховувати вже наявну конкуренцію, і, звичайно ж, свої фінансові можливості. Тому як ціни на вендингові автомати сильно коливаються в залежності від типу пристрою. Щоб знизити витрати, можна розглянути покупку вендінгових апаратів б / у або взяття їх в оренду. Тут необхідно все добре прорахувати і прийняти оптимальне для себе рішення.

Подальшим кроком буде вибір місця установки вендінгових автоматів. Звичайно ж, це повинні бути місця великого скупчення людей. Для цих цілей ідеально підійдуть:

- Торгові центри;

- Популярні продовольчі магазини;

- Зупинки громадського транспорту;

- Вокзали і автовокзали, аеропорти;

- Бізнес-центри;

- Будинки великих компаній з великою кількістю персоналу;

- Медичні установи (лікарні, поліклініки);

- Освітні установи (школи, коледжі, ВНЗ);

- Громадські парки;

- Місця масового відвідування, туристичні об'єкти;

- Курортна зона і т.д.

До речі, від вибору місця розташування торгових автоматів, багато в чому буде залежати і вибір оптимальної схеми оподаткування. Якщо виручка не буде залежати від фактора сезонності, то краще вибирати який-небудь єдиний (фіксований) податок, а якщо це будуть сезонні об'єкти - можливо, вигідніше буде платити відсоток від прибутку.

Далі потрібно буде домовитися про оренду торгових місць під вендингові апарати. Як правило, можна вибрати 2 варіанти орендної плати:

1. Фіксована щомісячна плата;

2. Відсоток від прибутку.

Вибір одного з них буде залежати від вашої домовленості з орендодавцем.

Ну а далі залишається тільки закуповувати товар, регулярно заправляти автомати і інкасувати виручку. Щоб автомати служили довго, періодично потрібно проводити обслуговування вендінгових апаратів (чистку, мастило, дрібний ремонт і т.д.)

Як вибрати і купити вендингові автомати?

Основою вендінгового бізнесу є безпосередньо автомати, які будуть виконувати роль продавців і приносити вам дохід. Тому до їх вибору слід підходити з особливою відповідальністю.

Тип апарату. Ціна вендінгових апаратів, як я вже говорив, залежить, перш за все, від типу автомата. Виходячи з товару, який реалізує автомат, використовуються різні технології, які, відповідно, мають різну вартість.

Найбільш дешевими є вендингові автомати, створені на основі механічного управління, до складу яких не входять складні електронні блоки. Наприклад, це снекові автомати або апарати для продажу жувальної гумки. Покупець натискає на кнопку або смикає важіль, після чого йому вивалюється готовий шоколадний батончик або жуйка. Всі. Такий автомат може коштувати від 100 до 1000 доларів.

Набагато складніше влаштовані вендингові автомати, всередині яких відбувається якийсь процес приготування (наприклад, кавові автомати) або встановлений комп'ютер (наприклад, термінали для прийому платежів). Ціни на вендингові автомати такого рівня становлять кілька тисяч доларів (від 3 до 10 тисяч).

Країна-виробник і бренд. Наступний параметр, який істотно впливає на ціну обладнання для вендінгового бізнесу - це країна-виробник. Найбільш надійними вважаються європейські та американські автомати для вендингу (зокрема, що користуються найбільшим попитом торгові бренди випускаються в Італії та Іспанії). Але одночасно вони є і найбільш дорогими.

Вітчизняні вендингові автомати, а також апарати виробництва Китаю або Південної Кореї істотно дешевше, але вони не такі надійні: менше служать і часто виходять з ладу. Тому, який апарат для вендингу вибрати: дорогий і надійний або недорогий і ненадійний - вирішуйте самі, виходячи з вашої стратегії і фінансових можливостей.

Існують також вендингові автомати стандартної або індивідуальної комплектації (останні, зрозуміло, коштують дорожче). Наприклад, за бажанням замовника апарат для вендингу може бути укомплектований додатковим освітленням, козирком (для установки на вулиці), терміналом для прийому банківських карт, сенсорним екраном і т.д.

Оренда вендінгових автоматів. Замість того, щоб купити вендингові автомати, можна взяти їх в оренду. З одного боку, це дозволить істотно зменшити витрати на запуск вендінгового бізнесу, але з іншого боку, істотно збільшить регулярні щомісячні витрати за рахунок орендних платежів. Що вигідніше - вирішуйте самі, виходячи зі своїх фінансових можливостей.

Продаж вендінгових автоматів в кредит. Багато виробників спільно з банками надають підприємцям можливість купити вендингові автомати в кредит за програмами кредитування на покупку устаткування. Запорукою в цьому випадку може виступати придбане обладнання, тобто, самі вендингові автомати.

отримати кредит для бізнесу не так просто, особливо, якщо підприємець до відкриття вендінгового бізнесу не має ніяких істотних доходів, що дозволяють йому цей кредит погашати. Однак можна пропрацювати і цей варіант, головне тільки реально оцінити свої можливості, щоб не потрапити в боргову яму.

Іноді можна також зустріти пропозиції з продажу вендінгових автоматів в лізинг.

Чи вигідний вендінговий бізнес?

Тепер розглянемо, наскільки вигідно вести вендінговий бізнес. Тут все залежить від багатьох факторів, починаючи від типу і кількості апаратів, форми їх покупки (власні або позикові кошти), закінчуючи місцем установки, якістю роботи і т.д.

В середньому термін окупності вендінгового автомата становить від 1 до 1,5 років. Найвищу рентабельність тут показують апарати, на яких можна встановити найвищу націнку на товар. Наприклад, кава, приготований в кофематов, можна продавати на 300-500% дорожче, ніж коштують інгредієнти для його приготування. І це можна порівняти з ціною на каву в кафе швидкого харчування. А ось шоколадку, пиво або чіпси вже ніяк не продаси з 300% -й націнкою, оскільки в магазинах на цю групу товарів використовується 20-30% -я націнка.

Важливо відзначити, що вендінговий бізнес завжди починає приносити хороший дохід не відразу, а через 1-2-3 місяці. Цей час необхідний для того, щоб люди звикли до автомата і почали здійснювати в ньому регулярні покупки. Період "звикання" можна трохи прискорити, наприклад, шляхом проведення різноманітних акцій та розіграшів (безкоштовний кави, лотерея для покупців і т.д.).

В цілому ж термін служби вендінгових автоматів може становити до 10 років, таким чином, після виходу на окупність, вони можуть ще багато років приносити своєму власникові прибуток.

Однак нагадаю, що для того, щоб вести прибутковий вендінговий бізнес, необхідно мати мережу від 10 автоматів і більше. Оскільки при наявності малої кількості апаратів для вендингу отримана виручка може навіть не покривати витрати.

Вендинговий бізнес: корисні поради.

І на закінчення хочу запропонувати вашій увазі кілька корисних порад, дотримання яких дозволить зробити ваш вендінговий бізнес максимально прибутковим, ефективним і успішним.

1. Особливу увагу приділяйте справності автомата і наявності інгредієнтів. Якщо автомат для вендингу хоча б зрідка допускає помилки (бере гроші і не видає товар, закінчуються інгредієнти або склянки і т.д.), це дуже суттєво позначиться на виручці. Чутки про те, що "там обманюють" розлетяться дуже швидко, а відновити довіру до автомату навіть після його лагодження буде набагато складніше.

2. Дізнавайтеся інформацію про своїх попередників. Буває так, що підприємець встановлює вендінговий автомат на тому місці, де раніше працював його попередник, який залишив після себе погану репутацію. Відповідно, до нового автомату люди психологічно будуть ставитися з таким же недовір'ям, а якщо він візуально не відрізняється від старого, то взагалі будуть його ігнорувати. В такому випадку рішенням проблеми може стати установка вендінгового автомата зовсім іншого зразка, значно відрізняється від того, що стояв там раніше, або хоча б іншого кольору.

3. Людям потрібна можливість зупинитися у автомата. Величезний потік людей в місці розташування апарату для вендингу може не принести бажаного прибутку, якщо немає можливості зупинитися і постояти біля апарату, наприклад, щоб випити кави. Тому встановлювати вендингові апарати необхідно так, щоб біля них було хоча б невелике щодо вільний простір.

4. Встановлюйте апарати в місцях, де можна розміняти гроші. Оскільки вендингові автомати не видають здачу, людям завжди потрібна можливість швидко розміняти гроші, щоб скористатися послугами автомата. Якщо такої можливості не буде - людина просто піде. Тому добре встановлювати апарати для вендингу поблизу від невеликих точок роздрібної торгівлі, газетних кіосків, ларьків та інших місць, в яких завжди є дрібниця.

5. Не завищувати ціни. Вендинговий апарат повинен залучати покупця, перш за все, ціною товару. Наприклад, якщо в автоматі шоколадка коштує 50 рублів, а в супермаркеті, в якому він розміщений, така ж коштує 35 рублів, то продажі автомата будуть вкрай низькими. Це ж стосується апаратів, які виробляють каву, піцу та інші швидкі закуски: ціна не повинна бути вище найближчих конкурентів з продавцями-людьми, та й сусідніх вендінгових автоматів.

6. Не нехтуйте якістю інгредієнтів і продукції. Найкраща можливість "привчити" покупця до автомата - це забезпечити унікальний смак його продукції, який сподобається і запам'ятається. В цьому випадку успішний вендінговий бізнес буде вам забезпечений. Тому не варто економити на інгредієнтах і продавати через автомати товари низької якості. До слова сказати, низькопробні інгредієнти можуть навіть призвести до швидкої поломки машини.

На сьогоднішній день вендінговий бізнес в Росії, Україні та інших пострадянських країнах ще недостатньо розвинений, перед ним ще відкриті величезні перспективи, існують незайняті ринкові ніші . Відкрити вендінговий бізнес досить легко, в порівнянні з іншими формами ведення власної справи, а розвинена мережа вендінгових автоматів цілком здатна забезпечувати свого власника хорошим стабільним доходом. Тому, якщо ви тільки роздумуєте над тим, якою справою зайнятися , Рекомендую обов'язково розглянути вендінговий бізнес як один з варіантів.

Сподіваюся, що ця інформація була вам корисна і допоможе у відкритті та веденні бізнесу на вендінгових автоматах. Залишайтеся на фінансовому генії : Тут ви знайдете корисну інформацію по безлічі інших перспективних способів заробітку та інвестування в самих різних напрямках, підвищите свою фінансову грамотність і навчитеся ефективно планувати особисті фінанси і сімейний бюджет. До нових зустрічей на сторінках сайту!

Вендинговий бізнес. вендингові автомати

Сьогодні ми з вами поговоримо про вендінговий бізнес. На сьогоднішній день, як показує практика, багато хто навіть не знають, що таке вендінг, хоча напевно в житті кожен з цим стикався, а багато, самі того не підозрюючи, навіть є постійними клієнтами такого бізнесу. З сьогоднішньої публікації ви дізнаєтеся, що таке вендінговий бізнес, які його характерні особливості, чи вигідно його вести,

з чого почати, якщо ви вирішите відкрити свій бізнес в сфері вендингу, як вибрати вендингові автомати і багато іншого. Про все це по порядку.

Що таке вендінг?

Вендинговий бізнес - це організація продажу широко затребуваних товарів або послуг через автомати самообслуговування. Фактично, вендінг - це торговий бізнес, що дозволяє вести торгівлю без продавців, роль продавця тут виконують роботи - вендингові апарати. Термін "вендінг" запозичений з англійської vending і перекладається як "торговий".

Хтось може подумати, що вендінговий бізнес - це досить нове явище, але насправді це не так. Перші вендингові апарати з'явилися в Великобританії ще в 17 столітті, через них англійці могли купувати тютюн. У 18 столітті були розроблені і впроваджені автомати з продажу напоїв, до 20 століття вони вже набули широкого поширення і користувалися популярністю.

Навіть в СРСР одним із символів країни, за якими багато хто до цих пір ностальгують, були вендингові автомати з газованою водою (пам'ятаєте, 1 копійка без сиропу, 3 копійки з сиропом?). Крім цього, в радянській Союзі за допомогою вендинга продавали сірники, сигарети, жетони для метро, ​​газети і деякі інші товари, але це було не так широко поширене.

Після розпаду СРСР на якийсь час торгові автомати зникли, і ось в останні роки вони активно повертаються вже в більш сучасному і високотехнологічному вигляді.

А в сучасній Японії, яка є абсолютним світовим лідером з розвитку вендінгового бізнесу, через вендингові автомати здійснюється, тільки вдумайтеся, понад 60% всіх роздрібних продажів! Тобто, зовсім скоро там, ймовірно, посаду продавця в магазині повністю піде в історію.

На пострадянському просторі першими в сфері вендингу стали з'являтися кавові апарати, далі вендінговий бізнес став активно розвиватися і розширювати перелік товарів і послуг, які можна придбати, минаючи продавців.

Розглянемо найбільш актуальні напрямки вендінгового бізнесу:

- Кавові і чайні напої;

- Жувальна гумка;

- Чіпси;

- Снекова продукція (шоколадні батончики, вафлі і т.п.);

- Жетони для метро;

- Охолоджені напої в пляшках і тетрапаках;

- Іграшки;

- Презервативи;

- Засоби гігієни;

- Бахіли в медустановах;

- Послуги миттєвого фото;

- Прийом платежів;

- Продукція друкованих ЗМІ (газети, журнали) і т.д.

Як ви бачите, перелік напрямків вендінгового бізнесу навіть в наших умовах досить широкий, ну а за кордоном можна зустріти вендингові автомати, які продають одяг, взуття, ювілейні та навіть золоті монети і багато чого ще.

Як відкрити вендінговий бізнес, з чого почати?

Тепер розглянемо, як відкрити вендінговий бізнес, з чого почати, якщо ви вирішили заробити на вендінгових автоматах.

Почну з того, що вендінг - це одна з найбільш простих і, в той же час, перспективних форм відкриття бізнесу . Вендинговий бізнес можна вести навіть поодинці, але при широкій мережі автоматів це, звичайно, буде досить складно, тут потрібно наймати ще кількох працівників.

Щоб відкрити вендінговий бізнес, для початку необхідно зареєструватися як підприємець або відкрити фірму (наприклад, у формі ТОВ). У різних країнах і в різні часи можуть діяти різні закони, тому однозначно сказати, що вигідніше - не можна: найкраще самостійно вивчити податкове законодавство і проконсультуватися з фахівцями в цій галузі. Найчастіше буває так, що при невеликій кількості вендінгових автоматів простіше бути підприємцем, а при великому - юрособою, однак, можуть бути і винятки.

Основні витрати на відкриття вендінгового бізнесу - це, звичайно ж, безпосередньо придбання вендінгових автоматів. Тут необхідно все добре прорахувати: як правило, покупка 1-2-3 апаратів не несе в собі великий фінансової вигоди, щоб бізнес був прибутковим і приносив хороший дохід, необхідно стартувати, як мінімум, з 5-10 автоматів. Така кількість якраз можна обслуговувати самостійно, тому навіть не буде потрібно наймана робоча сила.

Наступний момент - вибір напрямку вендинга, а саме - групи товарів або послуг, які будуть продавати ваші вендингові апарати. Тут потрібно вивчати попит, враховувати вже наявну конкуренцію, і, звичайно ж, свої фінансові можливості. Тому як ціни на вендингові автомати сильно коливаються в залежності від типу пристрою. Щоб знизити витрати, можна розглянути покупку вендінгових апаратів б / у або взяття їх в оренду. Тут необхідно все добре прорахувати і прийняти оптимальне для себе рішення.

Подальшим кроком буде вибір місця установки вендінгових автоматів. Звичайно ж, це повинні бути місця великого скупчення людей. Для цих цілей ідеально підійдуть:

- Торгові центри;

- Популярні продовольчі магазини;

- Зупинки громадського транспорту;

- Вокзали і автовокзали, аеропорти;

- Бізнес-центри;

- Будинки великих компаній з великою кількістю персоналу;

- Медичні установи (лікарні, поліклініки);

- Освітні установи (школи, коледжі, ВНЗ);

- Громадські парки;

- Місця масового відвідування, туристичні об'єкти;

- Курортна зона і т.д.

До речі, від вибору місця розташування торгових автоматів, багато в чому буде залежати і вибір оптимальної схеми оподаткування. Якщо виручка не буде залежати від фактора сезонності, то краще вибирати який-небудь єдиний (фіксований) податок, а якщо це будуть сезонні об'єкти - можливо, вигідніше буде платити відсоток від прибутку.

Далі потрібно буде домовитися про оренду торгових місць під вендингові апарати. Як правило, можна вибрати 2 варіанти орендної плати:

1. Фіксована щомісячна плата;

2. Відсоток від прибутку.

Вибір одного з них буде залежати від вашої домовленості з орендодавцем.

Ну а далі залишається тільки закуповувати товар, регулярно заправляти автомати і інкасувати виручку. Щоб автомати служили довго, періодично потрібно проводити обслуговування вендінгових апаратів (чистку, мастило, дрібний ремонт і т.д.)

Як вибрати і купити вендингові автомати?

Основою вендінгового бізнесу є безпосередньо автомати, які будуть виконувати роль продавців і приносити вам дохід. Тому до їх вибору слід підходити з особливою відповідальністю.

Тип апарату. Ціна вендінгових апаратів, як я вже говорив, залежить, перш за все, від типу автомата. Виходячи з товару, який реалізує автомат, використовуються різні технології, які, відповідно, мають різну вартість.

Найбільш дешевими є вендингові автомати, створені на основі механічного управління, до складу яких не входять складні електронні блоки. Наприклад, це снекові автомати або апарати для продажу жувальної гумки. Покупець натискає на кнопку або смикає важіль, після чого йому вивалюється готовий шоколадний батончик або жуйка. Всі. Такий автомат може коштувати від 100 до 1000 доларів.

Набагато складніше влаштовані вендингові автомати, всередині яких відбувається якийсь процес приготування (наприклад, кавові автомати) або встановлений комп'ютер (наприклад, термінали для прийому платежів). Ціни на вендингові автомати такого рівня становлять кілька тисяч доларів (від 3 до 10 тисяч).

Країна-виробник і бренд. Наступний параметр, який істотно впливає на ціну обладнання для вендінгового бізнесу - це країна-виробник. Найбільш надійними вважаються європейські та американські автомати для вендингу (зокрема, що користуються найбільшим попитом торгові бренди випускаються в Італії та Іспанії). Але одночасно вони є і найбільш дорогими.

Вітчизняні вендингові автомати, а також апарати виробництва Китаю або Південної Кореї істотно дешевше, але вони не такі надійні: менше служать і часто виходять з ладу. Тому, який апарат для вендингу вибрати: дорогий і надійний або недорогий і ненадійний - вирішуйте самі, виходячи з вашої стратегії і фінансових можливостей.

Існують також вендингові автомати стандартної або індивідуальної комплектації (останні, зрозуміло, коштують дорожче). Наприклад, за бажанням замовника апарат для вендингу може бути укомплектований додатковим освітленням, козирком (для установки на вулиці), терміналом для прийому банківських карт, сенсорним екраном і т.д.

Оренда вендінгових автоматів. Замість того, щоб купити вендингові автомати, можна взяти їх в оренду. З одного боку, це дозволить істотно зменшити витрати на запуск вендінгового бізнесу, але з іншого боку, істотно збільшить регулярні щомісячні витрати за рахунок орендних платежів. Що вигідніше - вирішуйте самі, виходячи зі своїх фінансових можливостей.

Продаж вендінгових автоматів в кредит. Багато виробників спільно з банками надають підприємцям можливість купити вендингові автомати в кредит за програмами кредитування на покупку устаткування. Запорукою в цьому випадку може виступати придбане обладнання, тобто, самі вендингові автомати.

отримати кредит для бізнесу не так просто, особливо, якщо підприємець до відкриття вендінгового бізнесу не має ніяких істотних доходів, що дозволяють йому цей кредит погашати. Однак можна пропрацювати і цей варіант, головне тільки реально оцінити свої можливості, щоб не потрапити в боргову яму.

Іноді можна також зустріти пропозиції з продажу вендінгових автоматів в лізинг.

Чи вигідний вендінговий бізнес?

Тепер розглянемо, наскільки вигідно вести вендінговий бізнес. Тут все залежить від багатьох факторів, починаючи від типу і кількості апаратів, форми їх покупки (власні або позикові кошти), закінчуючи місцем установки, якістю роботи і т.д.

В середньому термін окупності вендінгового автомата становить від 1 до 1,5 років. Найвищу рентабельність тут показують апарати, на яких можна встановити найвищу націнку на товар. Наприклад, кава, приготований в кофематов, можна продавати на 300-500% дорожче, ніж коштують інгредієнти для його приготування. І це можна порівняти з ціною на каву в кафе швидкого харчування. А ось шоколадку, пиво або чіпси вже ніяк не продаси з 300% -й націнкою, оскільки в магазинах на цю групу товарів використовується 20-30% -я націнка.

Важливо відзначити, що вендінговий бізнес завжди починає приносити хороший дохід не відразу, а через 1-2-3 місяці. Цей час необхідний для того, щоб люди звикли до автомата і почали здійснювати в ньому регулярні покупки. Період "звикання" можна трохи прискорити, наприклад, шляхом проведення різноманітних акцій та розіграшів (безкоштовний кави, лотерея для покупців і т.д.).

В цілому ж термін служби вендінгових автоматів може становити до 10 років, таким чином, після виходу на окупність, вони можуть ще багато років приносити своєму власникові прибуток.

Однак нагадаю, що для того, щоб вести прибутковий вендінговий бізнес, необхідно мати мережу від 10 автоматів і більше. Оскільки при наявності малої кількості апаратів для вендингу отримана виручка може навіть не покривати витрати.

Вендинговий бізнес: корисні поради.

І на закінчення хочу запропонувати вашій увазі кілька корисних порад, дотримання яких дозволить зробити ваш вендінговий бізнес максимально прибутковим, ефективним і успішним.

1. Особливу увагу приділяйте справності автомата і наявності інгредієнтів. Якщо автомат для вендингу хоча б зрідка допускає помилки (бере гроші і не видає товар, закінчуються інгредієнти або склянки і т.д.), це дуже суттєво позначиться на виручці. Чутки про те, що "там обманюють" розлетяться дуже швидко, а відновити довіру до автомату навіть після його лагодження буде набагато складніше.

2. Дізнавайтеся інформацію про своїх попередників. Буває так, що підприємець встановлює вендінговий автомат на тому місці, де раніше працював його попередник, який залишив після себе погану репутацію. Відповідно, до нового автомату люди психологічно будуть ставитися з таким же недовір'ям, а якщо він візуально не відрізняється від старого, то взагалі будуть його ігнорувати. В такому випадку рішенням проблеми може стати установка вендінгового автомата зовсім іншого зразка, значно відрізняється від того, що стояв там раніше, або хоча б іншого кольору.

3. Людям потрібна можливість зупинитися у автомата. Величезний потік людей в місці розташування апарату для вендингу може не принести бажаного прибутку, якщо немає можливості зупинитися і постояти біля апарату, наприклад, щоб випити кави. Тому встановлювати вендингові апарати необхідно так, щоб біля них було хоча б невелике щодо вільний простір.

4. Встановлюйте апарати в місцях, де можна розміняти гроші. Оскільки вендингові автомати не видають здачу, людям завжди потрібна можливість швидко розміняти гроші, щоб скористатися послугами автомата. Якщо такої можливості не буде - людина просто піде. Тому добре встановлювати апарати для вендингу поблизу від невеликих точок роздрібної торгівлі, газетних кіосків, ларьків та інших місць, в яких завжди є дрібниця.

5. Не завищувати ціни. Вендинговий апарат повинен залучати покупця, перш за все, ціною товару. Наприклад, якщо в автоматі шоколадка коштує 50 рублів, а в супермаркеті, в якому він розміщений, така ж коштує 35 рублів, то продажі автомата будуть вкрай низькими. Це ж стосується апаратів, які виробляють каву, піцу та інші швидкі закуски: ціна не повинна бути вище найближчих конкурентів з продавцями-людьми, та й сусідніх вендінгових автоматів.

6. Не нехтуйте якістю інгредієнтів і продукції. Найкраща можливість "привчити" покупця до автомата - це забезпечити унікальний смак його продукції, який сподобається і запам'ятається. В цьому випадку успішний вендінговий бізнес буде вам забезпечений. Тому не варто економити на інгредієнтах і продавати через автомати товари низької якості. До слова сказати, низькопробні інгредієнти можуть навіть призвести до швидкої поломки машини.

На сьогоднішній день вендінговий бізнес в Росії, Україні та інших пострадянських країнах ще недостатньо розвинений, перед ним ще відкриті величезні перспективи, існують незайняті ринкові ніші . Відкрити вендінговий бізнес досить легко, в порівнянні з іншими формами ведення власної справи, а розвинена мережа вендінгових автоматів цілком здатна забезпечувати свого власника хорошим стабільним доходом. Тому, якщо ви тільки роздумуєте над тим, якою справою зайнятися , Рекомендую обов'язково розглянути вендінговий бізнес як один з варіантів.

Сподіваюся, що ця інформація була вам корисна і допоможе у відкритті та веденні бізнесу на вендінгових автоматах. Залишайтеся на фінансовому генії : Тут ви знайдете корисну інформацію по безлічі інших перспективних способів заробітку та інвестування в самих різних напрямках, підвищите свою фінансову грамотність і навчитеся ефективно планувати особисті фінанси і сімейний бюджет. До нових зустрічей на сторінках сайту!

Що таке вендінг?
Пам'ятаєте, 1 копійка без сиропу, 3 копійки з сиропом?
Як відкрити вендінговий бізнес, з чого почати?
Чи вигідний вендінговий бізнес?
Що таке вендінг?
Пам'ятаєте, 1 копійка без сиропу, 3 копійки з сиропом?
Як відкрити вендінговий бізнес, з чого почати?
Чи вигідний вендінговий бізнес?
Що таке вендінг?
Пам'ятаєте, 1 копійка без сиропу, 3 копійки з сиропом?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей