* Политика новости » Банки »

* *

Піскоструминний апарат своїми руками: креслення, відео, фото

 1. Як працює апарат для піскоструминної обробки
 2. Комплектуючі для саморобної піскоструминного установки
 3. Збірка піскоструминного апарату
 4. рекомендації фахівців

Піскоструминний апарат є ефективним обладнанням, яке може виявитися корисним у багатьох ситуаціях. За допомогою такого пристрою, що відрізняється компактними розмірами і невеликою вагою, можна виконувати очистку різних поверхонь від забруднень і старих покриттів, видаляти з металевих конструкцій сліди окалини і осередки корозії. Піскоструминний апарат є ефективним обладнанням, яке може виявитися корисним у багатьох ситуаціях

Звичайно, можна придбати окремий піскоструминний апарат або взяти установку з компресором, але в умовах браку коштів цілком реально зібрати пескоструй самостійно

За рахунок своєї універсальності піскоструминні апарати однаково успішно використовуються як на великих промислових підприємствах і в невеликих ремонтних майстерень, так і в побуті. Щоб стати володарем обладнання для піскоструминної обробки , Можна вибрати один з декількох способів. Найпростіший з них - купити серійний піскоструминний апарат в спеціалізованому магазині або на будівельному ринку. Цей варіант відрізняється простотою, але зажадає від вас серйозних фінансових вкладень, так як таке обладнання, виготовлене в виробничих умовах, досить дороге.

Існує також можливість отримання піскоструминного апарату в оренду у організацій, що надають подібні послуги. Мінус цього варіанту в тому, що тривала оренда даного обладнання обійдеться дуже дорого, якщо піскоструминний апарат необхідний вам на регулярній основі. Існує також можливість отримання піскоструминного апарату в оренду у організацій, що надають подібні послуги

Дуже часто для виготовлення саморобного пескоструя використовується звичайний газовий балон

В останньому випадку (при небажанні витрачати на придбання апарату для піскоструминної обробки пристойну суму грошей) можна виготовити його самостійно. Для цього недостатньо просто подивитися на фото такого обладнання або відео його роботи - вам буде потрібно креслення або хоча б докладна схема піскоструминного апарату. Природно, для того щоб зробити пескоструй самостійно, слід підготувати всі необхідні конструктивні елементи такого пристрою.

Як працює апарат для піскоструминної обробки

Взявшись за виготовлення піскоструминного апарату, ви повинні уважно вивчити принцип його роботи, підготувати всі необхідні інструменти і елементи його конструкції. Саморобний пескоструй, якщо він зібраний правильно, за своїми можливостями практично нічим не поступається серійного обладнання. При цьому виготовити апарат, який дозволяє ефективно виконувати роботи з очищення поверхонь з різних матеріалів, можна з мінімальними фінансовими витратами.

При цьому виготовити апарат, який дозволяє ефективно виконувати роботи з очищення поверхонь з різних матеріалів, можна з мінімальними фінансовими витратами

Схема піскоструминного апарату

Саморобний піскоструминний апарат, як і серійний, працює за принципом, в чем-то нагадує принцип функціонування звичайного пристрою для розпилення лакофарбових матеріалів - фарбопульта. Тим часом відмінності в роботі таких пристроїв все ж є, що не дає можливість замінювати їх один на одного.

Основним елементом будь-якого апарату для виконання піскоструминної обробки є компресор, який необхідний для того, щоб створити в магістралях установки потік повітря з необхідним тиском. Проходячи по основному шлангу повз рукава для забору абразивного матеріалу, потік повітря створює вакуум, який і сприяє тому, що абразив починає всмоктуватися в основну магістраль і змішуватися з повітряним струменем. Уже сформований потік робочого матеріалу, що складається з повітря і абразиву, надходить до сопла, через отвір якого під високим тиском і подається на оброблювану поверхню.

Уже сформований потік робочого матеріалу, що складається з повітря і абразиву, надходить до сопла, через отвір якого під високим тиском і подається на оброблювану поверхню

Вхід повітря роблять поруч з місцем зливу конденсату, щоб потік втрачав більшу частину вологи, вдаряючись об стінку ресивера

Таким чином, для нормальної роботи піскоструминного апарату його конструкція повинна включати в себе не тільки компресор, але також шланги необхідного діаметра, електричні кабелі для забезпечення харчування робочої установки, з'єднувальні штуцери, крани та дозатори.

Крім компресора, найважливішим елементом піскоструминної установки, який багато в чому впливає на ефективність її роботи, є сопло, що забезпечує формування абразивної струменя з необхідними характеристиками. У домашніх умовах можна виготовити тільки керамічне сопло, для чого використовуються старі свічки запалювання, з яких видаляється металевий електрод. Серійні сопла, що відрізняються підвищеною зносостійкістю, роблять зі сталі з покриттям з карбіду бору або карбіду вольфраму, рідше - зі звичайної сталі, чавуну і кераміки (такі вироби швидко втрачають свої властивості під постійним впливом абразивного матеріалу).

Серійні сопла, що відрізняються підвищеною зносостійкістю, роблять зі сталі з покриттям з карбіду бору або карбіду вольфраму, рідше - зі звичайної сталі, чавуну і кераміки (такі вироби швидко втрачають свої властивості під постійним впливом абразивного матеріалу)

Саморобні металеві сопла, виточені на токарному верстаті, служать недовго, зате вони практично нічого не варті

Комплектуючі для саморобної піскоструминного установки

Щоб зібрати піскоструминний апарат своїми руками, як уже говорилося вище, необхідно підготувати всі комплектуючі такого пристрою. Частина з них можна знайти в своєму гаражі або домашній майстерні, а частина - придбати на будь-якому будівельному ринку.

Одним з важливих елементів піскоструминної установки є ємність, з якої абразив буде подаватися в систему. Для виготовлення такої ємності підійде старий газовий балон, який виготовлений з якісного металу і відмінно переносить навіть значні механічні навантаження (з газового балона, до слова, можна виготовити і ресивер для компресора, якщо останній їм не оснащений).

Для засипного отвору можна пристосувати кришку від старого вогнегасника

Для того щоб наповнювати ємність для абразивного матеріалу, необхідно приварити до металевого балона відрізок труби, у верхній частині якої для зручності засипки фіксується спеціальна горловина, яка використовується в якості воронки.

У старому газовому балоні завжди залишається залишок газу: подивіться відео про безпечну розбиранні балона.

Особливу увагу при виготовленні піскоструминного апарату своїми силами слід приділити вибору компресора. Якісні і надійні компресорні установки, які можуть підійти для комплектації такого пристрою, коштують досить дорого, тому при бажанні заощадити на їх придбання можна виготовити компресор своїми руками, використовуючи для цього недорогі комплектуючі.

Зокрема, для виготовлення міні-компресора, потужності якого буде цілком достатньо для виконання піскоструминної обробки в домашніх умовах, можна використовувати готові компресорні головки від гальмівного пневматичного приводу автомобілів марок ЗІЛ (130-157) і МАЗ. Такі головки необхідно оснастити ресивером (його можна виготовити з старого газового балона), приводним електродвигуном, а також рамою, на якій будуть кріпитися всі елементи конструкції.

Такі головки необхідно оснастити ресивером (його можна виготовити з старого газового балона), приводним електродвигуном, а також рамою, на якій будуть кріпитися всі елементи конструкції

Саморобний компресор на базі гальмівного компресора від автомобіля ЗІЛ-130

Для оснащення саморобної піскоструминного установки, процес складання якої добре демонструють численні відео в інтернеті, також будуть потрібні:

 • кульові крани, які повинні відрізнятися високою надійністю і довговічністю (саме тому краще вибирати такі вироби у перевірених виробників);
 • армований гумовий шланг (не менше 14 мм в діаметрі), здатний витримувати високий тиск і постійний вплив абразивного матеріалу;
 • газовий шланг, по якому буде подаватися стиснене повітря, поки ще не змішаний з абразивним матеріалом (діаметр такого шланга повинен бути не менше 10 мм);
 • штуцера, за допомогою яких буде виконуватися з'єднання шлангів з елементами системи, а також затискачі цангового типу;
 • ФУМ-стрічка, яка потрібна для того, щоб забезпечити герметичність з'єднання всіх елементів конструкції саморобної піскоструминного установки, що працюють під високим тиском.

Повний комплект деталей для зборки системи: від сгонов до вологовідділювача

Збірка піскоструминного апарату

Використовуючи фото-, відео- і звичайні інструкції по збірці саморобного апарату для піскоструминної обробки, ви витратите значно менше сил і часу на виготовлення такого пристрою.

Перше, що необхідно зробити, приступаючи до виготовлення піскоструминного апарату, - це підготувати резервуар, з якого в систему буде подаватися абразивний матеріал. Для виготовлення такої ємності, як уже говорилося вище, оптимально підійде газовий балон. Краще, якщо це буде балон, в якому раніше містився фреон. У верху такого балона є латунна частина, яку слід акуратно зрізати ножівкою по металу. Для забезпечення безпеки при виконанні зварювальних робіт з балона необхідно видалити залишки газу, для чого можна використовувати компресор.

Замість штатного вентиля в верхню частину балона приварюють штуцер виходу абразив

У підготовленому і очищеному балоні треба просвердлити два отвори, один з яких (розташоване в бічній частині ємності) буде використовуватися для подачі абразивного матеріалу, а друге (в нижній частині балона) - для його стоку. У просвердлені в балоні отвори для з'єднання з усіма іншими елементами системи вваривать патрубки з різьбовими кінцями. При виконанні такої операції необхідно стежити за тим, щоб зварні шви були максимально герметичні.

Оскільки машина для піскоструминної обробки повинна відрізнятися мобільністю, до нижньої частини ємності для абразиву, як і до рами компресора, слід приварити невеликі колеса. Якщо ви хочете зробити процес піскоструминної обробки більш ефективним, то ємність для абразиву можна оснастити спеціальним вібратором, який дозволить мінімізувати ризик потрапляння в систему грудок даного матеріалу.

Якщо ви хочете зробити процес піскоструминної обробки більш ефективним, то ємність для абразиву можна оснастити спеціальним вібратором, який дозволить мінімізувати ризик потрапляння в систему грудок даного матеріалу

Для розміщення балона в вертикальному положенні до нього приварюють три куточка

Все піскоструминні машини працюють за рахунок того, що в їх конструкції використовується спеціальна насадка, яка забезпечує не тільки подачу абразивної суміші, а й її формування за рахунок змішування абразиву з повітряним потоком. Принцип роботи такий насадки полягає в тому, що в неї одночасно подаються повітря і абразивний матеріал, що надходить зі спеціальної ємності по подає рукаву.

Саме тому в конструкції такої насадки повинно бути передбачено два штуцери, до одного з яких приєднується шланг подачі стисненого повітря від компресора, а до другого - подає рукав з ємності з абразивним матеріалом. Працює така система тільки після того, як в неї подається повітря під високим тиском.

Працює така система тільки після того, як в неї подається повітря під високим тиском

Заводське 6-міліметрове сопло з карбіду бору

Подачу абразивної суміші до оброблюваної поверхні в піскоструминної машині забезпечує сопло, у внутрішній частині якого виконаний отвір відповідного діаметру. Як такий елемент можна використовувати звичайні сопла від мийки або фарбопульта, так як вони не призначені для роботи з абразивними матеріалами.

Найкраще придбати для таких цілей заводські сопла, які відрізняються довговічністю, оскільки виготовлені з зносостійких матеріалів, з дотриманням всіх технологічних вимог. Виготовити такі сопла в домашніх умовах практично неможливо, так як для цього потрібне спеціальне устаткування і кваліфікований персонал.

Виготовити такі сопла в домашніх умовах практично неможливо, так як для цього потрібне спеціальне устаткування і кваліфікований персонал

Для під'єднання шлангів підходять водопровідні трійники і газові крани

Після того як всі елементи конструкції майбутньої піскоструминної установки підготовлені, можна приступати до її складанні, яка складається з наступних етапів.

 • До штуцерів насадки піскоструминної установки приєднуються шланг від компресора і рукав, по якому надходить абразивний матеріал. Усередині такої насадки відбувається змішування цих компонентів, в результаті чого утворюється абразивний суміш, яка використовується для виконання обробки.
 • Для регулювання параметрів потоку абразивного суміші в систему піскоструминного апарату включаються крани і дозатори.

Для того щоб всі з'єднання в системі відрізнялися високою герметичністю, виконувати їх необхідно з використанням ФУМ-стрічки.

Щоб отримати більш наочне уявлення про те, як своїми силами зібрати піскоструминну установку, можна вивчити даний процес по фото або відео, які нескладно знайти в інтернеті.

рекомендації фахівців

Проблеми, пов'язані з використанням саморобного піскоструминного апарату, можуть бути викликані тільки тим, що його комплектація та збирання були зроблені неграмотно. Якщо ж правильно вибрати елементи для оснащення такого пристрою і серйозно підійти до його складання, то працює воно анітрохи не гірше серійних апаратів.

Виготовлені своїми силами піскоструминні установки можна додатково оснастити системою рециркуляції повітря, що дозволяє значно збільшити ефективність їх використання. За допомогою таких апаратів можна виконувати більш якісну обробку навіть в домашніх умовах.

Порівняння продуктивності піскоструминних агрегатів

Приступаючи до складання саморобного апарату для піскоструминної обробки, слід мати на увазі, що основними елементами, які впливають на ефективність його роботи, є компресор і сопло. Отже, пошуку даних елементів системи треба приділити особливу увагу.

На вибір компресора для комплектації піскоструминного апарату впливає ряд факторів, основним з яких є тип оброблюваного матеріалу. Вибір сопла, яким буде оснащена виготовлена ​​своїми силами піскоструминна установка, залежить від типу як оброблюваного матеріалу, так і використовуваного абразиву.

Вибір сопла, яким буде оснащена виготовлена ​​своїми силами піскоструминна установка, залежить від типу як оброблюваного матеріалу, так і використовуваного абразиву

Залежність витрати повітря від пропускної здатності сопла і тиску в системі

Природно, самостійно виготовлені апарати, призначені для виконання піскоструминної обробки, за своїми технічними характеристиками поступаються серійним моделям, хоча і дозволяють виконувати таку обробку якісно і оперативно.

Таким чином, якщо подібний пристрій необхідно вам для виконання регулярних робіт в інтенсивному режимі, то краще не економити і придбати серійне обладнання, яке буде повністю відповідати всім заявленим виробником характеристикам.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей